Türkiye İstatistik Kurumu Edirne Bölge Müdürlüğü 2014 Yılı Şubat Ayı Konut Satış İstatistiklerinden “Tekirdağ İli, Konut Satış İstatistikleri” konusunda bir basın bülteni hazırladı

tekirdağ haberleri

tekirdağ, tekirdağ haberleri, tekirdağ sondakika, tuik, şubat ayı ev satış rakamları, istatistik, ipotekli konut

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim

 

KONUT SATIŞ RAKAMLARI

 

 

Türkiye İstatistik Kurumu Edirne Bölge Müdürlüğü 2014 Yılı Şubat Ayı Konut Satış İstatistiklerinden “Tekirdağ İli, Konut Satış İstatistikleri” konusunda bir basın bülteni hazırladı.

                                                                                         

Tekirdağ’da 2014 yılı Şubat ayında 2 017 konut satıldı.


Türkiye genelinde 2014 yılı Şubat ayında 82 597 konut satıldı. 2 017 konut satışı ile Türkiye’deki toplam konut satışlarının %2,4’ ü Tekirdağ’da gerçekleşmiştir. Konut satışlarında İstanbul 17 121 konut satışı ile en yüksek paya (%20,7) sahip oldu. Satış sayılarına göre İstanbul’u 9 386 konut satışı (%11,4) ile Ankara, 5 128 konut satışı (%6,2) ile İzmir izledi. Hakkâri’de 2014 Şubat ayında konut satışı gerçekleşmedi. Konut satış sayısının düşük olduğu diğer iller sırasıyla 6 konut satışı ile Ardahan ve 22 konut satışı ile Bayburt ve Bingöl oldu. Tekirdağ 2 017 konut satış (%2,4 pay ile) ile en çok konut satışı gerçekleştirilen iller arasında 10. sırada yer almıştır.


Tekirdağ’da ipotekli konut satış sayısı 639 olarak gerçekleşti.


Tekirdağ’da ipotekli konut satışları sayısı 639 olarak gerçekleşti. Tekirdağ’da toplam konut satışları içinde ipotekli satışların payı %31,7 oldu. Türkiye genelindeŞubat ayında 24 059 ipotekli konut satışı gerçekleşmiş olup, toplam konut satışları içinde ipotekli satışların payı ise %29,1 olmuştur. Tekirdağ ipotekli konut satışlarında Türkiye’deki konut satışlarının %2,7’lik payı ile 8. sırada yer aldı. İpotekli konut satışlarında İstanbul 6 018 konut ile en yüksek paya (%25,0) sahip oldu. Toplam konut satışları içerisinde ipotekli satış payının en yüksek olduğu il %39,8 ile Çankırı oldu.


Tekirdağ’da diğer satış türleri sonucunda 1 378 konut el değiştirdi.

Tekirdağ’da diğer satış türleri sonucunda 1 378 konut el değiştirdi. Tekirdağ’da toplam konut satışları içinde diğer satış türlerinin payı %68,3’tür. Türkiye genelinde Şubat ayında 58 538 konutun satışı diğer satış şeklinde gerçekleşmiş olup toplam konut satışı içindeki payı ise %70,9 olmuştur.  Tekirdağ diğer konut satış türlerinde Türkiye’deki konut satışlarının %2,4’lük payı ile 9. sırada yer aldı. Diğer konut satışlarında İstanbul 11 103 konut satışı ve %19,0 pay ile ilk sıraya yerleşti. Ankara 6 395 diğer konut satışı ile ikinci sırada yer aldı. Ankara’yı 3 438 konut satışı ile İzmir izledi.


Tekirdağ’da 2 017 konut satışının, 872’si ilk satış, 1 145’i ise ikinci el satış olarak gerçekleşti.


Türkiye genelindeki 82 597 konut satışının; 38 074’ü (%46,1) ilk satış, 44 523’ ü ise (%53,9) ikinci el satış olarak gerçekleşmiştir. Tekirdağ’da ise 2 017 konut satışının 872’si (%43,2) ilk satış, 1 145’ i ise (%56,8) ikinci el satış olarak gerçekleşmiştir.

Okunma Sayısı : 2279
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4309
Dün : 4124
Toplam : 6794646

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri