Türkiye İstatistik Kurumu Edirne Bölge Müdürlüğü 2014 Yılı Şubat Ayı Konut Satış İstatistiklerinden “Tekirdağ İli, Konut Satış İstatistikleri” konusunda bir basın bülteni hazırladı

tekirdağ haberleri

tekirdağ, tekirdağ haberleri, tekirdağ sondakika, tuik, şubat ayı ev satış rakamları, istatistik, ipotekli konut

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim

 

KONUT SATIŞ RAKAMLARI

 

 

Türkiye İstatistik Kurumu Edirne Bölge Müdürlüğü 2014 Yılı Şubat Ayı Konut Satış İstatistiklerinden “Tekirdağ İli, Konut Satış İstatistikleri” konusunda bir basın bülteni hazırladı.

                                                                                         

Tekirdağ’da 2014 yılı Şubat ayında 2 017 konut satıldı.


Türkiye genelinde 2014 yılı Şubat ayında 82 597 konut satıldı. 2 017 konut satışı ile Türkiye’deki toplam konut satışlarının %2,4’ ü Tekirdağ’da gerçekleşmiştir. Konut satışlarında İstanbul 17 121 konut satışı ile en yüksek paya (%20,7) sahip oldu. Satış sayılarına göre İstanbul’u 9 386 konut satışı (%11,4) ile Ankara, 5 128 konut satışı (%6,2) ile İzmir izledi. Hakkâri’de 2014 Şubat ayında konut satışı gerçekleşmedi. Konut satış sayısının düşük olduğu diğer iller sırasıyla 6 konut satışı ile Ardahan ve 22 konut satışı ile Bayburt ve Bingöl oldu. Tekirdağ 2 017 konut satış (%2,4 pay ile) ile en çok konut satışı gerçekleştirilen iller arasında 10. sırada yer almıştır.


Tekirdağ’da ipotekli konut satış sayısı 639 olarak gerçekleşti.


Tekirdağ’da ipotekli konut satışları sayısı 639 olarak gerçekleşti. Tekirdağ’da toplam konut satışları içinde ipotekli satışların payı %31,7 oldu. Türkiye genelindeŞubat ayında 24 059 ipotekli konut satışı gerçekleşmiş olup, toplam konut satışları içinde ipotekli satışların payı ise %29,1 olmuştur. Tekirdağ ipotekli konut satışlarında Türkiye’deki konut satışlarının %2,7’lik payı ile 8. sırada yer aldı. İpotekli konut satışlarında İstanbul 6 018 konut ile en yüksek paya (%25,0) sahip oldu. Toplam konut satışları içerisinde ipotekli satış payının en yüksek olduğu il %39,8 ile Çankırı oldu.


Tekirdağ’da diğer satış türleri sonucunda 1 378 konut el değiştirdi.

Tekirdağ’da diğer satış türleri sonucunda 1 378 konut el değiştirdi. Tekirdağ’da toplam konut satışları içinde diğer satış türlerinin payı %68,3’tür. Türkiye genelinde Şubat ayında 58 538 konutun satışı diğer satış şeklinde gerçekleşmiş olup toplam konut satışı içindeki payı ise %70,9 olmuştur.  Tekirdağ diğer konut satış türlerinde Türkiye’deki konut satışlarının %2,4’lük payı ile 9. sırada yer aldı. Diğer konut satışlarında İstanbul 11 103 konut satışı ve %19,0 pay ile ilk sıraya yerleşti. Ankara 6 395 diğer konut satışı ile ikinci sırada yer aldı. Ankara’yı 3 438 konut satışı ile İzmir izledi.


Tekirdağ’da 2 017 konut satışının, 872’si ilk satış, 1 145’i ise ikinci el satış olarak gerçekleşti.


Türkiye genelindeki 82 597 konut satışının; 38 074’ü (%46,1) ilk satış, 44 523’ ü ise (%53,9) ikinci el satış olarak gerçekleşmiştir. Tekirdağ’da ise 2 017 konut satışının 872’si (%43,2) ilk satış, 1 145’ i ise (%56,8) ikinci el satış olarak gerçekleşmiştir.

Okunma Sayısı : 2349
Yapılan Yorumlar
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4789
Dün : 7632
Toplam : 7104445

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri