tekirdağ, kompedan

tekirdağ haberleri

tekirdağ, süleymanpaşa, kompedan

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişimTARZ OLMAK İSTEYENLER
 


Kadınlar ve moda birbirinden ayrılmaz iki kelime. Kadınlar modayı seviyor. Moda kadınları seviyor. Hal böyle olunca modayı kadınların zevk ve tercihlerine göre sunan firmalar da her zaman takip ediliyor. İşte onlardan biri var ki iç giyimle kendisini kabul ettirmiş olan Kompedan, dış giyim üzerine de bir hayli iddialı.

Günümüzde giyim kuşam hem erkekler için hem de kadınlar için bir hayli önemli. Ama elbette kadınlar bu konuya biraz daha önem veriyor. Bu yüzden belki de kadına yönelik çok fazla çeşit, ürün, mağaza bulunuyor. Kadınlar olmasa belki de moda sektörü bu kadar hızlı ivme kazanmamış olurdu. Çünkü kadın mutlu olsa da, mutsuz olsa da soluğu mağazada almayı beceriyor ve farklı ürünleri hem almayı hem de incelemeyi seviyor. Tekirdağ’da dış giyim olarak hizmet veren Kompedan da bu konuda bayanların uğrak mağazaları arasında yer alıyor. Bizler de bunu göz önünde bulundurarak Kompedan mağaza müdürü Hüseyin Aykaç ile güzel bir röportaj gerçekleştirdik.

Habibe Tilki Üzel: Öncelikle biraz sizi tanıyabilir miyiz?

Hüseyin Aykaç: Elbette. Ben Hüseyin Aykaç. 1987 Edirne doğumluyum. Gaziantep Üniversitesi İşletme mezunuyum. Mezun olduktan sonra hem Gaziantep’te hem de İstanbul’da çeşitli mağazalarda çalıştım. Önce part time olarak başladım ardından yönetici oldum. 2013 Ağustos’da Tekirdağ’a yerleştim ve Kompedan’da mağaza müdürü oarak işe başladım. 

H.T.Ü.: Kompedan kaç yıldır Tekirdağ’da hizmet veriyor?

H.A.: Kompedan şehrimize 2013 yılında açıldı. Hem iç giyim olan mağazası hem de dış giyim olan mağazası.

H.T.Ü.: İç giyim demişken Kompedan dendiği zaman akla dış giyim mağazası pek gelmiyor aslında çünkü iç giyim olarak nam salmış durumda.
 
H.A.: Aynen öyle. Kompedan iç giyim olarak 1990’dan beri hizmet veriyor. Türkiye çapında 107 mağazası var. 2012’den beri ise dış giyim olarak da ürünler satıyor. Ancak dış giyim olarak 12 mağazası var. İstanbul, Tekirdağ, Konya, Malatya, Sakarya gibi şehirler bunlardan bazıları. Ancak gelecek planları arasında tabii ki dış giyim mağaza sayısını çoğaltmak bulunuyor.

H.T.Ü.: Kompedan da kaç personel çalışıyorsunuz?

H.A.: 5 personelle çalışıyoruz. Mağazamız 2 katlı 80 m2 büyüklüğünde. 

H.T.Ü.: Mağazalarında oteller, özel hastaneler gibi sınıflara ayrıldığınızı biliyoruz. Sizin sınıfınız nedir?

H.A.: Şu anda C sınıfındayız. Ancak bunu B’ye çekmek amacındayız. Zira firma yakın zamanda el de değiştirdi. Eko Giyim tarafından satın alındı. Bu anlamda yeni bazı çalışmalar mevcut. Öncelikle kalite artırımına gideceğiz. Bu belki fiyatları bir tık etkileyecek olsa da yine de Tekirdağ’da ki diğer pek çok mağazadan fiyatlarımız düşük olacaktır.

H.T.Ü.: Mağazada ne gibi ürünler var ve hangi yaş aralığına hitap ediyorsunuz?

H.A.: Tamamen bayan üzerine çalışıyoruz. Hazır giyim diye geçen alt – üst tüm gruplar mevcut. Bizim yaş aralığımız genelde 18 – 40 diyebileceğimiz bir aralıkta. En büyük bedenimiz 42. Ürünlerimiz de genelde zaten genç, dinamik tarz taşıyor. Her hafta sevkiyatımız var. Ürünlerimiz sürekli değişiyor.
 
H.T.Ü.:  Mağazacılık sektörü bir hayli zor bir sektör aslında. Diyelim ki bir ürün satmıyor bunun sorumlusu kimdir?

H.A.: Bizim sektör kesinlikle zor ve hedef bazlı çalışmak şart. Aksi halde yerinde sayarsın ama emek verirsen bu satış elemanından bölge müdürlüğüne kadar gider ki benim de hedeflerim arasında tabi ki bu tarz şeyler var. Dediğiniz gibi diyelim ki bir ürün satmıyor. Bunun 3 nedeni olabilir. Ya ürünü tam iyi teşhir edememişizdir ya ürün defoludur ya da pahalıdır. Bunlar göz önünde tutularak çözüm üretmek gerekiyor.

H.T.Ü.:  Kompedan da çocuk ürünleri var mı peki diğer mağazalarda?

H.A.: Elbette mesela Sakarya’da ki mağazada iç-dış giyim, çocuk ve kozmetik bulunuyor. Mağaza 900 m2. Biz de çocuk bölümü düşünüyoruz fakat bizim mağaza biraz küçük. Belki ileri de olabilir.

H.T.Ü.: Artık Instagram gibi sosyal medya sayesinde de insanlar oturdukları yerden alışveriş yapabiliyorlar. Sizce bu durum canlı alışverişi sekteye uğratır mı?

H.A.: Günümüzde öyle bir durum var. Ama bence çok fazla sekteye uğratmıyor. Çünkü bizim insanımız neticede dokunarak, deneyerek almak istiyor. Oradan bakıp, takip edip mağazalarda benzerlerini arayanlar var bence çoğunlukla.

H.T.Ü.: Tekirdağ Kompedan’ı seviyor mu?

H.A.: Bizim işlerimiz hafta içi iyi oluyor. Tuhaf bir şekilde hafta sonu pek olmuyor Hatta Pazar çarşı bomboş oluyor. Bence bunun nedeni ne yazık ki çarşı içi yeterince aydınlatılmıyor. Karanlık oluyor. Bu yüzden belediyenin aydınlatma çalışması yapması gerekiyor diye düşünüyorum. Tekirdağ halkı bizi seviyor. Çarşıda gezerken mutlaka ne varmış deyip giriyorlar. Sürekli ürünlerimizi takip eden belli bir portföyümüz var. Tabii ki gelecek hedeflerimizde hem kaliteyi arttırmak hem de portföyümüzü geliştirmek var. 
Okunma Sayısı : 2311
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1971
Dün : 2856
Toplam : 6660906

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri