tekirdağ, kompedan

tekirdağ haberleri

tekirdağ, süleymanpaşa, kompedan

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişimTARZ OLMAK İSTEYENLER
 


Kadınlar ve moda birbirinden ayrılmaz iki kelime. Kadınlar modayı seviyor. Moda kadınları seviyor. Hal böyle olunca modayı kadınların zevk ve tercihlerine göre sunan firmalar da her zaman takip ediliyor. İşte onlardan biri var ki iç giyimle kendisini kabul ettirmiş olan Kompedan, dış giyim üzerine de bir hayli iddialı.

Günümüzde giyim kuşam hem erkekler için hem de kadınlar için bir hayli önemli. Ama elbette kadınlar bu konuya biraz daha önem veriyor. Bu yüzden belki de kadına yönelik çok fazla çeşit, ürün, mağaza bulunuyor. Kadınlar olmasa belki de moda sektörü bu kadar hızlı ivme kazanmamış olurdu. Çünkü kadın mutlu olsa da, mutsuz olsa da soluğu mağazada almayı beceriyor ve farklı ürünleri hem almayı hem de incelemeyi seviyor. Tekirdağ’da dış giyim olarak hizmet veren Kompedan da bu konuda bayanların uğrak mağazaları arasında yer alıyor. Bizler de bunu göz önünde bulundurarak Kompedan mağaza müdürü Hüseyin Aykaç ile güzel bir röportaj gerçekleştirdik.

Habibe Tilki Üzel: Öncelikle biraz sizi tanıyabilir miyiz?

Hüseyin Aykaç: Elbette. Ben Hüseyin Aykaç. 1987 Edirne doğumluyum. Gaziantep Üniversitesi İşletme mezunuyum. Mezun olduktan sonra hem Gaziantep’te hem de İstanbul’da çeşitli mağazalarda çalıştım. Önce part time olarak başladım ardından yönetici oldum. 2013 Ağustos’da Tekirdağ’a yerleştim ve Kompedan’da mağaza müdürü oarak işe başladım. 

H.T.Ü.: Kompedan kaç yıldır Tekirdağ’da hizmet veriyor?

H.A.: Kompedan şehrimize 2013 yılında açıldı. Hem iç giyim olan mağazası hem de dış giyim olan mağazası.

H.T.Ü.: İç giyim demişken Kompedan dendiği zaman akla dış giyim mağazası pek gelmiyor aslında çünkü iç giyim olarak nam salmış durumda.
 
H.A.: Aynen öyle. Kompedan iç giyim olarak 1990’dan beri hizmet veriyor. Türkiye çapında 107 mağazası var. 2012’den beri ise dış giyim olarak da ürünler satıyor. Ancak dış giyim olarak 12 mağazası var. İstanbul, Tekirdağ, Konya, Malatya, Sakarya gibi şehirler bunlardan bazıları. Ancak gelecek planları arasında tabii ki dış giyim mağaza sayısını çoğaltmak bulunuyor.

H.T.Ü.: Kompedan da kaç personel çalışıyorsunuz?

H.A.: 5 personelle çalışıyoruz. Mağazamız 2 katlı 80 m2 büyüklüğünde. 

H.T.Ü.: Mağazalarında oteller, özel hastaneler gibi sınıflara ayrıldığınızı biliyoruz. Sizin sınıfınız nedir?

H.A.: Şu anda C sınıfındayız. Ancak bunu B’ye çekmek amacındayız. Zira firma yakın zamanda el de değiştirdi. Eko Giyim tarafından satın alındı. Bu anlamda yeni bazı çalışmalar mevcut. Öncelikle kalite artırımına gideceğiz. Bu belki fiyatları bir tık etkileyecek olsa da yine de Tekirdağ’da ki diğer pek çok mağazadan fiyatlarımız düşük olacaktır.

H.T.Ü.: Mağazada ne gibi ürünler var ve hangi yaş aralığına hitap ediyorsunuz?

H.A.: Tamamen bayan üzerine çalışıyoruz. Hazır giyim diye geçen alt – üst tüm gruplar mevcut. Bizim yaş aralığımız genelde 18 – 40 diyebileceğimiz bir aralıkta. En büyük bedenimiz 42. Ürünlerimiz de genelde zaten genç, dinamik tarz taşıyor. Her hafta sevkiyatımız var. Ürünlerimiz sürekli değişiyor.
 
H.T.Ü.:  Mağazacılık sektörü bir hayli zor bir sektör aslında. Diyelim ki bir ürün satmıyor bunun sorumlusu kimdir?

H.A.: Bizim sektör kesinlikle zor ve hedef bazlı çalışmak şart. Aksi halde yerinde sayarsın ama emek verirsen bu satış elemanından bölge müdürlüğüne kadar gider ki benim de hedeflerim arasında tabi ki bu tarz şeyler var. Dediğiniz gibi diyelim ki bir ürün satmıyor. Bunun 3 nedeni olabilir. Ya ürünü tam iyi teşhir edememişizdir ya ürün defoludur ya da pahalıdır. Bunlar göz önünde tutularak çözüm üretmek gerekiyor.

H.T.Ü.:  Kompedan da çocuk ürünleri var mı peki diğer mağazalarda?

H.A.: Elbette mesela Sakarya’da ki mağazada iç-dış giyim, çocuk ve kozmetik bulunuyor. Mağaza 900 m2. Biz de çocuk bölümü düşünüyoruz fakat bizim mağaza biraz küçük. Belki ileri de olabilir.

H.T.Ü.: Artık Instagram gibi sosyal medya sayesinde de insanlar oturdukları yerden alışveriş yapabiliyorlar. Sizce bu durum canlı alışverişi sekteye uğratır mı?

H.A.: Günümüzde öyle bir durum var. Ama bence çok fazla sekteye uğratmıyor. Çünkü bizim insanımız neticede dokunarak, deneyerek almak istiyor. Oradan bakıp, takip edip mağazalarda benzerlerini arayanlar var bence çoğunlukla.

H.T.Ü.: Tekirdağ Kompedan’ı seviyor mu?

H.A.: Bizim işlerimiz hafta içi iyi oluyor. Tuhaf bir şekilde hafta sonu pek olmuyor Hatta Pazar çarşı bomboş oluyor. Bence bunun nedeni ne yazık ki çarşı içi yeterince aydınlatılmıyor. Karanlık oluyor. Bu yüzden belediyenin aydınlatma çalışması yapması gerekiyor diye düşünüyorum. Tekirdağ halkı bizi seviyor. Çarşıda gezerken mutlaka ne varmış deyip giriyorlar. Sürekli ürünlerimizi takip eden belli bir portföyümüz var. Tabii ki gelecek hedeflerimizde hem kaliteyi arttırmak hem de portföyümüzü geliştirmek var. 
Okunma Sayısı : 1992
Yapılan Yorumlar
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
 • Eşek sütü kansere iyi geliyor mu?
  Acıbadem Kayseri Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay, hem kanserden korunmak isteyenler, hem de kanser tedavisi görenler için doğru beslenmenin önemini vurguladı. Doğru beslenmenin, kanser açısından iki öneme sahip olduğunu kaydeden Urvay, ''Birincisi hastalıktan korunmak için, diğeri ise hastalıkla mücadelede'' dedi.
 • ERKEKLERE AĞRI KESİCİ UYARISI
  Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, yüksek dozda ve sık ağrı kesici
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 551
Dün : 7703
Toplam : 5933315

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri