tekirdağ, kompedan

tekirdağ haberleri

tekirdağ, süleymanpaşa, kompedan

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişimTARZ OLMAK İSTEYENLER
 


Kadınlar ve moda birbirinden ayrılmaz iki kelime. Kadınlar modayı seviyor. Moda kadınları seviyor. Hal böyle olunca modayı kadınların zevk ve tercihlerine göre sunan firmalar da her zaman takip ediliyor. İşte onlardan biri var ki iç giyimle kendisini kabul ettirmiş olan Kompedan, dış giyim üzerine de bir hayli iddialı.

Günümüzde giyim kuşam hem erkekler için hem de kadınlar için bir hayli önemli. Ama elbette kadınlar bu konuya biraz daha önem veriyor. Bu yüzden belki de kadına yönelik çok fazla çeşit, ürün, mağaza bulunuyor. Kadınlar olmasa belki de moda sektörü bu kadar hızlı ivme kazanmamış olurdu. Çünkü kadın mutlu olsa da, mutsuz olsa da soluğu mağazada almayı beceriyor ve farklı ürünleri hem almayı hem de incelemeyi seviyor. Tekirdağ’da dış giyim olarak hizmet veren Kompedan da bu konuda bayanların uğrak mağazaları arasında yer alıyor. Bizler de bunu göz önünde bulundurarak Kompedan mağaza müdürü Hüseyin Aykaç ile güzel bir röportaj gerçekleştirdik.

Habibe Tilki Üzel: Öncelikle biraz sizi tanıyabilir miyiz?

Hüseyin Aykaç: Elbette. Ben Hüseyin Aykaç. 1987 Edirne doğumluyum. Gaziantep Üniversitesi İşletme mezunuyum. Mezun olduktan sonra hem Gaziantep’te hem de İstanbul’da çeşitli mağazalarda çalıştım. Önce part time olarak başladım ardından yönetici oldum. 2013 Ağustos’da Tekirdağ’a yerleştim ve Kompedan’da mağaza müdürü oarak işe başladım. 

H.T.Ü.: Kompedan kaç yıldır Tekirdağ’da hizmet veriyor?

H.A.: Kompedan şehrimize 2013 yılında açıldı. Hem iç giyim olan mağazası hem de dış giyim olan mağazası.

H.T.Ü.: İç giyim demişken Kompedan dendiği zaman akla dış giyim mağazası pek gelmiyor aslında çünkü iç giyim olarak nam salmış durumda.
 
H.A.: Aynen öyle. Kompedan iç giyim olarak 1990’dan beri hizmet veriyor. Türkiye çapında 107 mağazası var. 2012’den beri ise dış giyim olarak da ürünler satıyor. Ancak dış giyim olarak 12 mağazası var. İstanbul, Tekirdağ, Konya, Malatya, Sakarya gibi şehirler bunlardan bazıları. Ancak gelecek planları arasında tabii ki dış giyim mağaza sayısını çoğaltmak bulunuyor.

H.T.Ü.: Kompedan da kaç personel çalışıyorsunuz?

H.A.: 5 personelle çalışıyoruz. Mağazamız 2 katlı 80 m2 büyüklüğünde. 

H.T.Ü.: Mağazalarında oteller, özel hastaneler gibi sınıflara ayrıldığınızı biliyoruz. Sizin sınıfınız nedir?

H.A.: Şu anda C sınıfındayız. Ancak bunu B’ye çekmek amacındayız. Zira firma yakın zamanda el de değiştirdi. Eko Giyim tarafından satın alındı. Bu anlamda yeni bazı çalışmalar mevcut. Öncelikle kalite artırımına gideceğiz. Bu belki fiyatları bir tık etkileyecek olsa da yine de Tekirdağ’da ki diğer pek çok mağazadan fiyatlarımız düşük olacaktır.

H.T.Ü.: Mağazada ne gibi ürünler var ve hangi yaş aralığına hitap ediyorsunuz?

H.A.: Tamamen bayan üzerine çalışıyoruz. Hazır giyim diye geçen alt – üst tüm gruplar mevcut. Bizim yaş aralığımız genelde 18 – 40 diyebileceğimiz bir aralıkta. En büyük bedenimiz 42. Ürünlerimiz de genelde zaten genç, dinamik tarz taşıyor. Her hafta sevkiyatımız var. Ürünlerimiz sürekli değişiyor.
 
H.T.Ü.:  Mağazacılık sektörü bir hayli zor bir sektör aslında. Diyelim ki bir ürün satmıyor bunun sorumlusu kimdir?

H.A.: Bizim sektör kesinlikle zor ve hedef bazlı çalışmak şart. Aksi halde yerinde sayarsın ama emek verirsen bu satış elemanından bölge müdürlüğüne kadar gider ki benim de hedeflerim arasında tabi ki bu tarz şeyler var. Dediğiniz gibi diyelim ki bir ürün satmıyor. Bunun 3 nedeni olabilir. Ya ürünü tam iyi teşhir edememişizdir ya ürün defoludur ya da pahalıdır. Bunlar göz önünde tutularak çözüm üretmek gerekiyor.

H.T.Ü.:  Kompedan da çocuk ürünleri var mı peki diğer mağazalarda?

H.A.: Elbette mesela Sakarya’da ki mağazada iç-dış giyim, çocuk ve kozmetik bulunuyor. Mağaza 900 m2. Biz de çocuk bölümü düşünüyoruz fakat bizim mağaza biraz küçük. Belki ileri de olabilir.

H.T.Ü.: Artık Instagram gibi sosyal medya sayesinde de insanlar oturdukları yerden alışveriş yapabiliyorlar. Sizce bu durum canlı alışverişi sekteye uğratır mı?

H.A.: Günümüzde öyle bir durum var. Ama bence çok fazla sekteye uğratmıyor. Çünkü bizim insanımız neticede dokunarak, deneyerek almak istiyor. Oradan bakıp, takip edip mağazalarda benzerlerini arayanlar var bence çoğunlukla.

H.T.Ü.: Tekirdağ Kompedan’ı seviyor mu?

H.A.: Bizim işlerimiz hafta içi iyi oluyor. Tuhaf bir şekilde hafta sonu pek olmuyor Hatta Pazar çarşı bomboş oluyor. Bence bunun nedeni ne yazık ki çarşı içi yeterince aydınlatılmıyor. Karanlık oluyor. Bu yüzden belediyenin aydınlatma çalışması yapması gerekiyor diye düşünüyorum. Tekirdağ halkı bizi seviyor. Çarşıda gezerken mutlaka ne varmış deyip giriyorlar. Sürekli ürünlerimizi takip eden belli bir portföyümüz var. Tabii ki gelecek hedeflerimizde hem kaliteyi arttırmak hem de portföyümüzü geliştirmek var. 
Okunma Sayısı : 2439
Yapılan Yorumlar
 • 4. Uluslararası Rodosto Kupası başlıyor
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Türkiye Yelken Federasyonu ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü işbirliğinde bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Uluslararası Rodosto Kupası’nın programı belli oldu.
 • TREDAŞ AİLESİ TEKNOFEST’TE
  20-23 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne, TREDAŞ çalışanları da çocuklarıyla birlikte katıldı.
 • Metruk binalar ilaçlanıyor
  Kent içindeki metruk binalar hem görsel olarak kentin görüntüsünü bozuyor hem de fiziki anlamda tehlike arz ediyor. Bir türlü dokunulmayan bu metruk binalara ilaçlama çalışması yapıldı.
 • Başkan Aşure Günü’nde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Muharrem ayı münasebetiyle Marmaraereğlisi ilçesi Yeniçiftlik Mahallesinde düzenlenen Aşure Günü etkinliğine katıldı.
 • Kadın ressamlardan Eşkinat’a ziyaret
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Bisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Çalıştayı için Tekirdağ’a gelen ressamları makamında ağırladı.
 • Vali Yardımcısı Suat Yıldız’ın Veda Ziyareti
  2018/157 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığına ait 2018 yılı mülki idari amirleri atama kararnamesiyle Tekirdağ Vali Yardımcılığından Kocaeli Vali Yardımcılığına atanan Suat Yıldız,
 • Alzheimerlıların evden çıkması gerekiyor
  21 Eylül Dünya Alzheimer Günü.
 • Protokol, Şehit ve Gazi Aileleriyle Yemekte
  Hem Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan hem de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Valiliği tarafından Gaziler Günü dolayısıyla, şehit ve gazi aileleri için düzenlenen öğle yemeği programına katıldı.
 • İYİ Parti, TSO’yu ziyaret etti
  İYİ Parti Heyeti Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette gündeme dair gelişmeler konuşuldu.
 • Marmaraereğlisi 19 Eylül’ü unutmadı
  Marmaraereğlisi’nde 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı. Çelenk sunma töreni sonrası Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından verilen yemekte gaziler ve gazi aileleri, protokol üyeleri bir araya geldi.
 • Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi çok yakında
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
 • Akıllı tahta kolaylığı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kreşi ve Gündüz Bakımevi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına akıllı tahta ile başladı.
 • ULUSAL BASIN İLGİSİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Trakya Bağbozumu ve Ekoloji Festivali,
 • AHİLİK HAFTASI KUTLANIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ahilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen kutlama etkinliklerine katıldı.
 • Başarı dolu bir yıl olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay,
 • CHP Heyeti Tekirdağ İş Dünyası İle Bir Araya Geldi
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer,
 • Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’a Ziyaret
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’ı makamında ziyaret etti.
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3009
Dün : 7996
Toplam : 6942012

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri