tekirdağ, kompedan

tekirdağ haberleri

tekirdağ, süleymanpaşa, kompedan

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişimTARZ OLMAK İSTEYENLER
 


Kadınlar ve moda birbirinden ayrılmaz iki kelime. Kadınlar modayı seviyor. Moda kadınları seviyor. Hal böyle olunca modayı kadınların zevk ve tercihlerine göre sunan firmalar da her zaman takip ediliyor. İşte onlardan biri var ki iç giyimle kendisini kabul ettirmiş olan Kompedan, dış giyim üzerine de bir hayli iddialı.

Günümüzde giyim kuşam hem erkekler için hem de kadınlar için bir hayli önemli. Ama elbette kadınlar bu konuya biraz daha önem veriyor. Bu yüzden belki de kadına yönelik çok fazla çeşit, ürün, mağaza bulunuyor. Kadınlar olmasa belki de moda sektörü bu kadar hızlı ivme kazanmamış olurdu. Çünkü kadın mutlu olsa da, mutsuz olsa da soluğu mağazada almayı beceriyor ve farklı ürünleri hem almayı hem de incelemeyi seviyor. Tekirdağ’da dış giyim olarak hizmet veren Kompedan da bu konuda bayanların uğrak mağazaları arasında yer alıyor. Bizler de bunu göz önünde bulundurarak Kompedan mağaza müdürü Hüseyin Aykaç ile güzel bir röportaj gerçekleştirdik.

Habibe Tilki Üzel: Öncelikle biraz sizi tanıyabilir miyiz?

Hüseyin Aykaç: Elbette. Ben Hüseyin Aykaç. 1987 Edirne doğumluyum. Gaziantep Üniversitesi İşletme mezunuyum. Mezun olduktan sonra hem Gaziantep’te hem de İstanbul’da çeşitli mağazalarda çalıştım. Önce part time olarak başladım ardından yönetici oldum. 2013 Ağustos’da Tekirdağ’a yerleştim ve Kompedan’da mağaza müdürü oarak işe başladım. 

H.T.Ü.: Kompedan kaç yıldır Tekirdağ’da hizmet veriyor?

H.A.: Kompedan şehrimize 2013 yılında açıldı. Hem iç giyim olan mağazası hem de dış giyim olan mağazası.

H.T.Ü.: İç giyim demişken Kompedan dendiği zaman akla dış giyim mağazası pek gelmiyor aslında çünkü iç giyim olarak nam salmış durumda.
 
H.A.: Aynen öyle. Kompedan iç giyim olarak 1990’dan beri hizmet veriyor. Türkiye çapında 107 mağazası var. 2012’den beri ise dış giyim olarak da ürünler satıyor. Ancak dış giyim olarak 12 mağazası var. İstanbul, Tekirdağ, Konya, Malatya, Sakarya gibi şehirler bunlardan bazıları. Ancak gelecek planları arasında tabii ki dış giyim mağaza sayısını çoğaltmak bulunuyor.

H.T.Ü.: Kompedan da kaç personel çalışıyorsunuz?

H.A.: 5 personelle çalışıyoruz. Mağazamız 2 katlı 80 m2 büyüklüğünde. 

H.T.Ü.: Mağazalarında oteller, özel hastaneler gibi sınıflara ayrıldığınızı biliyoruz. Sizin sınıfınız nedir?

H.A.: Şu anda C sınıfındayız. Ancak bunu B’ye çekmek amacındayız. Zira firma yakın zamanda el de değiştirdi. Eko Giyim tarafından satın alındı. Bu anlamda yeni bazı çalışmalar mevcut. Öncelikle kalite artırımına gideceğiz. Bu belki fiyatları bir tık etkileyecek olsa da yine de Tekirdağ’da ki diğer pek çok mağazadan fiyatlarımız düşük olacaktır.

H.T.Ü.: Mağazada ne gibi ürünler var ve hangi yaş aralığına hitap ediyorsunuz?

H.A.: Tamamen bayan üzerine çalışıyoruz. Hazır giyim diye geçen alt – üst tüm gruplar mevcut. Bizim yaş aralığımız genelde 18 – 40 diyebileceğimiz bir aralıkta. En büyük bedenimiz 42. Ürünlerimiz de genelde zaten genç, dinamik tarz taşıyor. Her hafta sevkiyatımız var. Ürünlerimiz sürekli değişiyor.
 
H.T.Ü.:  Mağazacılık sektörü bir hayli zor bir sektör aslında. Diyelim ki bir ürün satmıyor bunun sorumlusu kimdir?

H.A.: Bizim sektör kesinlikle zor ve hedef bazlı çalışmak şart. Aksi halde yerinde sayarsın ama emek verirsen bu satış elemanından bölge müdürlüğüne kadar gider ki benim de hedeflerim arasında tabi ki bu tarz şeyler var. Dediğiniz gibi diyelim ki bir ürün satmıyor. Bunun 3 nedeni olabilir. Ya ürünü tam iyi teşhir edememişizdir ya ürün defoludur ya da pahalıdır. Bunlar göz önünde tutularak çözüm üretmek gerekiyor.

H.T.Ü.:  Kompedan da çocuk ürünleri var mı peki diğer mağazalarda?

H.A.: Elbette mesela Sakarya’da ki mağazada iç-dış giyim, çocuk ve kozmetik bulunuyor. Mağaza 900 m2. Biz de çocuk bölümü düşünüyoruz fakat bizim mağaza biraz küçük. Belki ileri de olabilir.

H.T.Ü.: Artık Instagram gibi sosyal medya sayesinde de insanlar oturdukları yerden alışveriş yapabiliyorlar. Sizce bu durum canlı alışverişi sekteye uğratır mı?

H.A.: Günümüzde öyle bir durum var. Ama bence çok fazla sekteye uğratmıyor. Çünkü bizim insanımız neticede dokunarak, deneyerek almak istiyor. Oradan bakıp, takip edip mağazalarda benzerlerini arayanlar var bence çoğunlukla.

H.T.Ü.: Tekirdağ Kompedan’ı seviyor mu?

H.A.: Bizim işlerimiz hafta içi iyi oluyor. Tuhaf bir şekilde hafta sonu pek olmuyor Hatta Pazar çarşı bomboş oluyor. Bence bunun nedeni ne yazık ki çarşı içi yeterince aydınlatılmıyor. Karanlık oluyor. Bu yüzden belediyenin aydınlatma çalışması yapması gerekiyor diye düşünüyorum. Tekirdağ halkı bizi seviyor. Çarşıda gezerken mutlaka ne varmış deyip giriyorlar. Sürekli ürünlerimizi takip eden belli bir portföyümüz var. Tabii ki gelecek hedeflerimizde hem kaliteyi arttırmak hem de portföyümüzü geliştirmek var. 
Okunma Sayısı : 2698
Yapılan Yorumlar
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6572
Dün : 7231
Toplam : 8034367

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri