tekirdağ, kompedan

tekirdağ haberleri

tekirdağ, süleymanpaşa, kompedan

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişimTARZ OLMAK İSTEYENLER
 


Kadınlar ve moda birbirinden ayrılmaz iki kelime. Kadınlar modayı seviyor. Moda kadınları seviyor. Hal böyle olunca modayı kadınların zevk ve tercihlerine göre sunan firmalar da her zaman takip ediliyor. İşte onlardan biri var ki iç giyimle kendisini kabul ettirmiş olan Kompedan, dış giyim üzerine de bir hayli iddialı.

Günümüzde giyim kuşam hem erkekler için hem de kadınlar için bir hayli önemli. Ama elbette kadınlar bu konuya biraz daha önem veriyor. Bu yüzden belki de kadına yönelik çok fazla çeşit, ürün, mağaza bulunuyor. Kadınlar olmasa belki de moda sektörü bu kadar hızlı ivme kazanmamış olurdu. Çünkü kadın mutlu olsa da, mutsuz olsa da soluğu mağazada almayı beceriyor ve farklı ürünleri hem almayı hem de incelemeyi seviyor. Tekirdağ’da dış giyim olarak hizmet veren Kompedan da bu konuda bayanların uğrak mağazaları arasında yer alıyor. Bizler de bunu göz önünde bulundurarak Kompedan mağaza müdürü Hüseyin Aykaç ile güzel bir röportaj gerçekleştirdik.

Habibe Tilki Üzel: Öncelikle biraz sizi tanıyabilir miyiz?

Hüseyin Aykaç: Elbette. Ben Hüseyin Aykaç. 1987 Edirne doğumluyum. Gaziantep Üniversitesi İşletme mezunuyum. Mezun olduktan sonra hem Gaziantep’te hem de İstanbul’da çeşitli mağazalarda çalıştım. Önce part time olarak başladım ardından yönetici oldum. 2013 Ağustos’da Tekirdağ’a yerleştim ve Kompedan’da mağaza müdürü oarak işe başladım. 

H.T.Ü.: Kompedan kaç yıldır Tekirdağ’da hizmet veriyor?

H.A.: Kompedan şehrimize 2013 yılında açıldı. Hem iç giyim olan mağazası hem de dış giyim olan mağazası.

H.T.Ü.: İç giyim demişken Kompedan dendiği zaman akla dış giyim mağazası pek gelmiyor aslında çünkü iç giyim olarak nam salmış durumda.
 
H.A.: Aynen öyle. Kompedan iç giyim olarak 1990’dan beri hizmet veriyor. Türkiye çapında 107 mağazası var. 2012’den beri ise dış giyim olarak da ürünler satıyor. Ancak dış giyim olarak 12 mağazası var. İstanbul, Tekirdağ, Konya, Malatya, Sakarya gibi şehirler bunlardan bazıları. Ancak gelecek planları arasında tabii ki dış giyim mağaza sayısını çoğaltmak bulunuyor.

H.T.Ü.: Kompedan da kaç personel çalışıyorsunuz?

H.A.: 5 personelle çalışıyoruz. Mağazamız 2 katlı 80 m2 büyüklüğünde. 

H.T.Ü.: Mağazalarında oteller, özel hastaneler gibi sınıflara ayrıldığınızı biliyoruz. Sizin sınıfınız nedir?

H.A.: Şu anda C sınıfındayız. Ancak bunu B’ye çekmek amacındayız. Zira firma yakın zamanda el de değiştirdi. Eko Giyim tarafından satın alındı. Bu anlamda yeni bazı çalışmalar mevcut. Öncelikle kalite artırımına gideceğiz. Bu belki fiyatları bir tık etkileyecek olsa da yine de Tekirdağ’da ki diğer pek çok mağazadan fiyatlarımız düşük olacaktır.

H.T.Ü.: Mağazada ne gibi ürünler var ve hangi yaş aralığına hitap ediyorsunuz?

H.A.: Tamamen bayan üzerine çalışıyoruz. Hazır giyim diye geçen alt – üst tüm gruplar mevcut. Bizim yaş aralığımız genelde 18 – 40 diyebileceğimiz bir aralıkta. En büyük bedenimiz 42. Ürünlerimiz de genelde zaten genç, dinamik tarz taşıyor. Her hafta sevkiyatımız var. Ürünlerimiz sürekli değişiyor.
 
H.T.Ü.:  Mağazacılık sektörü bir hayli zor bir sektör aslında. Diyelim ki bir ürün satmıyor bunun sorumlusu kimdir?

H.A.: Bizim sektör kesinlikle zor ve hedef bazlı çalışmak şart. Aksi halde yerinde sayarsın ama emek verirsen bu satış elemanından bölge müdürlüğüne kadar gider ki benim de hedeflerim arasında tabi ki bu tarz şeyler var. Dediğiniz gibi diyelim ki bir ürün satmıyor. Bunun 3 nedeni olabilir. Ya ürünü tam iyi teşhir edememişizdir ya ürün defoludur ya da pahalıdır. Bunlar göz önünde tutularak çözüm üretmek gerekiyor.

H.T.Ü.:  Kompedan da çocuk ürünleri var mı peki diğer mağazalarda?

H.A.: Elbette mesela Sakarya’da ki mağazada iç-dış giyim, çocuk ve kozmetik bulunuyor. Mağaza 900 m2. Biz de çocuk bölümü düşünüyoruz fakat bizim mağaza biraz küçük. Belki ileri de olabilir.

H.T.Ü.: Artık Instagram gibi sosyal medya sayesinde de insanlar oturdukları yerden alışveriş yapabiliyorlar. Sizce bu durum canlı alışverişi sekteye uğratır mı?

H.A.: Günümüzde öyle bir durum var. Ama bence çok fazla sekteye uğratmıyor. Çünkü bizim insanımız neticede dokunarak, deneyerek almak istiyor. Oradan bakıp, takip edip mağazalarda benzerlerini arayanlar var bence çoğunlukla.

H.T.Ü.: Tekirdağ Kompedan’ı seviyor mu?

H.A.: Bizim işlerimiz hafta içi iyi oluyor. Tuhaf bir şekilde hafta sonu pek olmuyor Hatta Pazar çarşı bomboş oluyor. Bence bunun nedeni ne yazık ki çarşı içi yeterince aydınlatılmıyor. Karanlık oluyor. Bu yüzden belediyenin aydınlatma çalışması yapması gerekiyor diye düşünüyorum. Tekirdağ halkı bizi seviyor. Çarşıda gezerken mutlaka ne varmış deyip giriyorlar. Sürekli ürünlerimizi takip eden belli bir portföyümüz var. Tabii ki gelecek hedeflerimizde hem kaliteyi arttırmak hem de portföyümüzü geliştirmek var. 
Okunma Sayısı : 2573
Yapılan Yorumlar
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
 • BURÇİN BÜKE MEST ETTİ
  11 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Bisanthe 4. Gülsin Onay Piyano Günleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğin üçüncü konuğu Burçin Büke oldu. Büke’nin performansı büyük ilgi gördü.
 • TEKİRDAĞ BİRİNCİ OLDU
  11 Aralık 2018---Toprak özellikleri bakımında ülkede önemli bir yeri olan Trakya Bölgesi’nin ili olan Tekirdağ toprağını en çok işleyen iller arasında birinciliği kaptı.
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5466
Dün : 9409
Toplam : 7467595

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri