harcama, özkan dikmen

tekirdağ haberleri

KOLAY HARCIYORUZ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


KOLAY HARCIYORUZ


Öyle bir duruma geldik ki; en küçük hatası olanları sanki büyük bir günah işlemişler gibi acımasızca eleştirir olduk. Hem de hiç arkasına önüne bakmadan, o işe emek verenleri hiçe sayarak zalimce ve gaddarca bir anlayış içine girdik.

 

Kimse hangi kuruma veya kişiye yazıyor bu demesin. Çünkü her tarafta aynı mevzular söz konusu. Şimdi Ak Parti Süleymanpaşa Gençlik Kolları hastane odalarında partisine üye yapıyor diye ağır bir eleştiri mi yapmam gerekiyor? Tabi ki; sadece uyarmak gerekiyor bu genç arkadaşı. Siyaseti yerinde ve zamanında yapmak gerektiğini bilmesi lazım. En azından büyükleri ona öyle göstermiş olmamılar.

 

Diğer taraftan iki asfalt çöktü diye başkandan işçisine zalimce bir eleştiri mi yapmamız lazım? Bana sorarsanız hayır. Sadece çöken yolları veya yapılan hizmetlerde ortaya çıkan aksaklıkları üslubuna uygun, alay etmeden, o işe emek verenleri unutmadan, hatta ve hatta kendi insanlığımızı unutmadan yapmamız gerek kamu adına görevimizi.

 

Özellikle sosyal medyada ki paylaşımlarımızın altına da onlarca gelecek nahoş tepkileri de göz önüne alarak yapmamız gereken ve sorumluluğumuzu iyi bilmemiz gereken zamanlardayız. Öyle bir durum ki bu, ufacık bir kıvılcım insanları birbirine ciddi anlamda düşman edebilecek bir zaman.

 

Yani tepeden ayağa, emek verenleri unutmamak gerek. ‘Emek en yüce değerdir’ düsturundan hareketle yapacağımız en ağır eleştiriyi bile iyi bir anlayışla kamuoyuna sunmalıyız. Aksi halde hedef aldığımız kişi ve kurumlar değil, bizler toplumun ‘kötü çocukları’ oluruz.


TEKİRDAĞSPOR

Bu nereden aklıma geldi, hiç sormadan siz ben söyleyeyim. Tekirdağspor Kulübü Başkanı Osman Kurt, Cenap Kürümoğlu’nun sosyal medyadan yaptığı canlı yayında yönetici arkadaşları ile sert bir tartışmaya girmesinden sonra tabi ki. Hiç gerek yokken, aile içindeki mevzular anında kamuoyuna yansıdı. Tekirdağspor’un içinde bulunduğu durumu görebildik. İçimiz acıyarak takip ettik. Basın davet edilmiş denildi ama sadece Kürümoğlu vardı o toplantıda. Yani karşılıklı bir karmaşa içinde ciddi bir kaos yaşanıyor bu kesin.

 

Mahalle aralarında misket oynayan çocukların kavgalarına benzettim bu konuyu. Karşılıklı açıklamalar, eski başkanları suçlamalar, eskilerin yenilerine laf yetiştirmesi vs. vs. vs. Sonuç Kırklareli’den eli boş dönen bir takım. İç huzur olmadan etrafını mutlu edemezsin. Yıllardır sıkıntı içinde olan Tekirdağspor’u yönetmeye talipsen de nelerle karşılaşacağını bilerek ağır başlı bir şekilde kırmadan, dökmeden, incitmeden yapmak gerek.

 

Zamanında yönetim değişikliklerine neden olmuş bir gazeteci olarak yapılan eleştirilerin daha dikkatli olması gerektiği inancındayım. Sadece Tekirdağspor üzerinden değil, yaklaşan yerel seçimlerle birlikte siyasi olarak da ciddi bir hoş görü ve empatiye ihtiyacımız var. Bu yazımı okur da birileri biraz ‘evet haklı bu çocuk’ diyerek kendine çeki düzen verir mi? Hiç umudum yok ama belki bir kişi de olsa kazanç kazançtır.


Okunma Sayısı : 244
Yapılan Yorumlar
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4158
Dün : 4544
Toplam : 7146155

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri