harcama, özkan dikmen

tekirdağ haberleri

KOLAY HARCIYORUZ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


KOLAY HARCIYORUZ


Öyle bir duruma geldik ki; en küçük hatası olanları sanki büyük bir günah işlemişler gibi acımasızca eleştirir olduk. Hem de hiç arkasına önüne bakmadan, o işe emek verenleri hiçe sayarak zalimce ve gaddarca bir anlayış içine girdik.

 

Kimse hangi kuruma veya kişiye yazıyor bu demesin. Çünkü her tarafta aynı mevzular söz konusu. Şimdi Ak Parti Süleymanpaşa Gençlik Kolları hastane odalarında partisine üye yapıyor diye ağır bir eleştiri mi yapmam gerekiyor? Tabi ki; sadece uyarmak gerekiyor bu genç arkadaşı. Siyaseti yerinde ve zamanında yapmak gerektiğini bilmesi lazım. En azından büyükleri ona öyle göstermiş olmamılar.

 

Diğer taraftan iki asfalt çöktü diye başkandan işçisine zalimce bir eleştiri mi yapmamız lazım? Bana sorarsanız hayır. Sadece çöken yolları veya yapılan hizmetlerde ortaya çıkan aksaklıkları üslubuna uygun, alay etmeden, o işe emek verenleri unutmadan, hatta ve hatta kendi insanlığımızı unutmadan yapmamız gerek kamu adına görevimizi.

 

Özellikle sosyal medyada ki paylaşımlarımızın altına da onlarca gelecek nahoş tepkileri de göz önüne alarak yapmamız gereken ve sorumluluğumuzu iyi bilmemiz gereken zamanlardayız. Öyle bir durum ki bu, ufacık bir kıvılcım insanları birbirine ciddi anlamda düşman edebilecek bir zaman.

 

Yani tepeden ayağa, emek verenleri unutmamak gerek. ‘Emek en yüce değerdir’ düsturundan hareketle yapacağımız en ağır eleştiriyi bile iyi bir anlayışla kamuoyuna sunmalıyız. Aksi halde hedef aldığımız kişi ve kurumlar değil, bizler toplumun ‘kötü çocukları’ oluruz.


TEKİRDAĞSPOR

Bu nereden aklıma geldi, hiç sormadan siz ben söyleyeyim. Tekirdağspor Kulübü Başkanı Osman Kurt, Cenap Kürümoğlu’nun sosyal medyadan yaptığı canlı yayında yönetici arkadaşları ile sert bir tartışmaya girmesinden sonra tabi ki. Hiç gerek yokken, aile içindeki mevzular anında kamuoyuna yansıdı. Tekirdağspor’un içinde bulunduğu durumu görebildik. İçimiz acıyarak takip ettik. Basın davet edilmiş denildi ama sadece Kürümoğlu vardı o toplantıda. Yani karşılıklı bir karmaşa içinde ciddi bir kaos yaşanıyor bu kesin.

 

Mahalle aralarında misket oynayan çocukların kavgalarına benzettim bu konuyu. Karşılıklı açıklamalar, eski başkanları suçlamalar, eskilerin yenilerine laf yetiştirmesi vs. vs. vs. Sonuç Kırklareli’den eli boş dönen bir takım. İç huzur olmadan etrafını mutlu edemezsin. Yıllardır sıkıntı içinde olan Tekirdağspor’u yönetmeye talipsen de nelerle karşılaşacağını bilerek ağır başlı bir şekilde kırmadan, dökmeden, incitmeden yapmak gerek.

 

Zamanında yönetim değişikliklerine neden olmuş bir gazeteci olarak yapılan eleştirilerin daha dikkatli olması gerektiği inancındayım. Sadece Tekirdağspor üzerinden değil, yaklaşan yerel seçimlerle birlikte siyasi olarak da ciddi bir hoş görü ve empatiye ihtiyacımız var. Bu yazımı okur da birileri biraz ‘evet haklı bu çocuk’ diyerek kendine çeki düzen verir mi? Hiç umudum yok ama belki bir kişi de olsa kazanç kazançtır.


Okunma Sayısı : 371
Yapılan Yorumlar
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
 • BURÇİN BÜKE MEST ETTİ
  11 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Bisanthe 4. Gülsin Onay Piyano Günleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğin üçüncü konuğu Burçin Büke oldu. Büke’nin performansı büyük ilgi gördü.
 • TEKİRDAĞ BİRİNCİ OLDU
  11 Aralık 2018---Toprak özellikleri bakımında ülkede önemli bir yeri olan Trakya Bölgesi’nin ili olan Tekirdağ toprağını en çok işleyen iller arasında birinciliği kaptı.
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4768
Dün : 7743
Toplam : 7481300

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri