siyaset, tekirda, recep tayyip erdoğan

tekirdağ haberleri

KESKİNLEŞMEYELİM

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


KESKİNLEŞMEYELİM


Seçimleri bitirdik. Ak Partililer hariç kimsenin tahmini tutmadı. Bir defa bunu kabul edelim. Yani Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ezici bir üstünlükle yine kazandı. Bir diğer anlamı ise ezici bir mağlubiyetle diğerleri yine kaybetti.

 

Seçimin kazananı bu kez aslında MHP oldu. Bunu tüm otoriteler kabul etti. Beni esas şaşırtan ise İYİ Parti’nin bu kadar kötü bir sonuç alması oldu. Tekirdağ anıda da CHP, Ak Parti ve İYİ Parti milletvekillerini paylaştı.

 

Seçim havasından bir an önce çıkarak, oyların sisteme doğru girilmediği serzenişinden çıkarak herkesin şapkasını nüne koyarak yeniden hazırlık yapması gerekiyor. Öncelikle seçim sürecinde ciddi bir ivme yakalayan Muharrem İnce ve onun partisi CHP’nin derin, hem de çok derin düşünmesi ve iyi analizler ortaya çıkarması gerekiyor.

 

Kendisine oy vermeyeceğini bildikleri halde o vatandaşa samimi ve sıcak sarılmaları ile kibar ve sabırlı bir propaganda dönemi yürüten Ak Parti’nin bölge milletvekili adaylarından da örnek alarak bu değerlendirmeleri yapmaları gerekiyor. Ak Parti’nin neredeyse tüm milletvekili adayları aynı hoşgörü ve anlayışla seçim çalışmalarını yürüttüler. Bunu gözlemledik. CHP’de ise ‘laiklik elden gidiyor’ söylemlerinin halen üst perdeden konuşulduğu bir gündem devam ediyor. Bu eksende yapılan seçim çalışması ve vaatlerin vatandaşın gözünde hiçbir değeri olmadığını da görmüş olduk.

 

Halen ısrarla aynı klasik seçim söylemleri ile devam eden CHP neredeyse yüzde 20’nin altına inecek duruma geldi. Demek ki; vatandaş, “Ben ülkemi seviyor ve Cumhuriyetime sahip çıkıyorum. Sen bana inandırıcı ve tek yumruk hazırlanmış projelerle gel’ dedi.

 

Kazanandan ziyade kaybedenlerin kendini iyice analiz etmesi gerekiyor. Dayatmacı anlayışlarla seçilen il ilçe örgütlerin çalışmasından yana sıkıntı yok, ancak belli ki halkta karşılığı yok. Bence buradan başlansa iyi olur. Sanırım artık daha tabana yayılan ve herkesin benimseyeceği ve delege kaygısı olmayan bir anlayışla görev dağılımları daha kabul görür.

 

İktidara alternatif olarak görülen CHP’nin esasen herkesi kucaklayan bir anlayışı benimsemesi gerekiyor. Şimdi ‘biz zaten herkesi kucaklıyoruz’ söylemleri ile gelmedin. Çünkü bu kucaklamada samimi değilsiniz. Ya da samimiyetinizi yeteri kadar karşı tarafa aktaramıyorsunuz. Muharrem İnce tek seçimlik bir aday olmadığını kanıtladı. CHP’lilerin bir kez daha oturup şapkayı önüne koyarak gerçek anlamda düşünmesi ve analiz etmesi gerekiyor. Toplumun tüm kesimlerini nasıl kucaklarlar bunu iyice ortaya koymalılar. İnce’nin seçim çalışmaları döneminde yaptığı yoğun temponun düşmeden devam etmesi gerekiyor. Sonuçta İnce’de yaptığı basın açıklamasında mücadeleden vazgeçmediğini ve yüzde 30’luk psikolojik sınırı geçtiğini aktardı.

 

Burada Sayın Cumhurbaşkanına daha çok görev düşüyor. Milleti ayıran değil, birleştiren bir tutum sergilerse, önümüzdeki seçim muhaliflerin işi daha da zor olacaktır. Sezim sonuçları milletimize hayırlı olsun.


Okunma Sayısı : 379
Yapılan Yorumlar
 • Kadın ressamlardan Eşkinat’a ziyaret
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Bisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Çalıştayı için Tekirdağ’a gelen ressamları makamında ağırladı.
 • Vali Yardımcısı Suat Yıldız’ın Veda Ziyareti
  2018/157 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığına ait 2018 yılı mülki idari amirleri atama kararnamesiyle Tekirdağ Vali Yardımcılığından Kocaeli Vali Yardımcılığına atanan Suat Yıldız,
 • Alzheimerlıların evden çıkması gerekiyor
  21 Eylül Dünya Alzheimer Günü.
 • Protokol, Şehit ve Gazi Aileleriyle Yemekte
  Hem Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan hem de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Valiliği tarafından Gaziler Günü dolayısıyla, şehit ve gazi aileleri için düzenlenen öğle yemeği programına katıldı.
 • İYİ Parti, TSO’yu ziyaret etti
  İYİ Parti Heyeti Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette gündeme dair gelişmeler konuşuldu.
 • Marmaraereğlisi 19 Eylül’ü unutmadı
  Marmaraereğlisi’nde 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı. Çelenk sunma töreni sonrası Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından verilen yemekte gaziler ve gazi aileleri, protokol üyeleri bir araya geldi.
 • Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi çok yakında
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
 • Akıllı tahta kolaylığı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kreşi ve Gündüz Bakımevi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına akıllı tahta ile başladı.
 • ULUSAL BASIN İLGİSİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Trakya Bağbozumu ve Ekoloji Festivali,
 • AHİLİK HAFTASI KUTLANIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ahilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen kutlama etkinliklerine katıldı.
 • Başarı dolu bir yıl olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay,
 • CHP Heyeti Tekirdağ İş Dünyası İle Bir Araya Geldi
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer,
 • Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’a Ziyaret
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’ı makamında ziyaret etti.
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5265
Dün : 7253
Toplam : 6926239

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri