siyaset, tekirda, recep tayyip erdoğan

tekirdağ haberleri

KESKİNLEŞMEYELİM

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


KESKİNLEŞMEYELİM


Seçimleri bitirdik. Ak Partililer hariç kimsenin tahmini tutmadı. Bir defa bunu kabul edelim. Yani Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ezici bir üstünlükle yine kazandı. Bir diğer anlamı ise ezici bir mağlubiyetle diğerleri yine kaybetti.

 

Seçimin kazananı bu kez aslında MHP oldu. Bunu tüm otoriteler kabul etti. Beni esas şaşırtan ise İYİ Parti’nin bu kadar kötü bir sonuç alması oldu. Tekirdağ anıda da CHP, Ak Parti ve İYİ Parti milletvekillerini paylaştı.

 

Seçim havasından bir an önce çıkarak, oyların sisteme doğru girilmediği serzenişinden çıkarak herkesin şapkasını nüne koyarak yeniden hazırlık yapması gerekiyor. Öncelikle seçim sürecinde ciddi bir ivme yakalayan Muharrem İnce ve onun partisi CHP’nin derin, hem de çok derin düşünmesi ve iyi analizler ortaya çıkarması gerekiyor.

 

Kendisine oy vermeyeceğini bildikleri halde o vatandaşa samimi ve sıcak sarılmaları ile kibar ve sabırlı bir propaganda dönemi yürüten Ak Parti’nin bölge milletvekili adaylarından da örnek alarak bu değerlendirmeleri yapmaları gerekiyor. Ak Parti’nin neredeyse tüm milletvekili adayları aynı hoşgörü ve anlayışla seçim çalışmalarını yürüttüler. Bunu gözlemledik. CHP’de ise ‘laiklik elden gidiyor’ söylemlerinin halen üst perdeden konuşulduğu bir gündem devam ediyor. Bu eksende yapılan seçim çalışması ve vaatlerin vatandaşın gözünde hiçbir değeri olmadığını da görmüş olduk.

 

Halen ısrarla aynı klasik seçim söylemleri ile devam eden CHP neredeyse yüzde 20’nin altına inecek duruma geldi. Demek ki; vatandaş, “Ben ülkemi seviyor ve Cumhuriyetime sahip çıkıyorum. Sen bana inandırıcı ve tek yumruk hazırlanmış projelerle gel’ dedi.

 

Kazanandan ziyade kaybedenlerin kendini iyice analiz etmesi gerekiyor. Dayatmacı anlayışlarla seçilen il ilçe örgütlerin çalışmasından yana sıkıntı yok, ancak belli ki halkta karşılığı yok. Bence buradan başlansa iyi olur. Sanırım artık daha tabana yayılan ve herkesin benimseyeceği ve delege kaygısı olmayan bir anlayışla görev dağılımları daha kabul görür.

 

İktidara alternatif olarak görülen CHP’nin esasen herkesi kucaklayan bir anlayışı benimsemesi gerekiyor. Şimdi ‘biz zaten herkesi kucaklıyoruz’ söylemleri ile gelmedin. Çünkü bu kucaklamada samimi değilsiniz. Ya da samimiyetinizi yeteri kadar karşı tarafa aktaramıyorsunuz. Muharrem İnce tek seçimlik bir aday olmadığını kanıtladı. CHP’lilerin bir kez daha oturup şapkayı önüne koyarak gerçek anlamda düşünmesi ve analiz etmesi gerekiyor. Toplumun tüm kesimlerini nasıl kucaklarlar bunu iyice ortaya koymalılar. İnce’nin seçim çalışmaları döneminde yaptığı yoğun temponun düşmeden devam etmesi gerekiyor. Sonuçta İnce’de yaptığı basın açıklamasında mücadeleden vazgeçmediğini ve yüzde 30’luk psikolojik sınırı geçtiğini aktardı.

 

Burada Sayın Cumhurbaşkanına daha çok görev düşüyor. Milleti ayıran değil, birleştiren bir tutum sergilerse, önümüzdeki seçim muhaliflerin işi daha da zor olacaktır. Sezim sonuçları milletimize hayırlı olsun.


Okunma Sayısı : 447
Yapılan Yorumlar
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
 • ENGELSİZ PARK
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşların takdirini kazanırken yarattığı yeni oyun alanları ile de dikkat çekiyor.
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1854
Dün : 4390
Toplam : 7260288

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri