tekirdağ, teski, su kesintisi

tekirdağ haberleri

KESİLEN SULAR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


KESİLEN SULAR


Yaz bitti herkes normal hayatına döndü. Sosyal medyada, daha doğrusu sosyal yaşam alanı yaptığımız bilgisayar ve akıllı telefonlarımızın içindeki bizlerin gerçek hayata dönme zamanı geldi. Farkındaysanız neredeyse kahve içmek için bile oturduğumuz insanla cepten mesajlaşır hale geldik. İki saniye telefonumuzu yanımızdan ayıramıyoruz. İki dakika bakmadan duramıyoruz. Ayrı bir hastalık haline geldi. Bu gidiş iyi gidiş değil haberiniz olsun.

Neyse konumuz bu değil tabi. Yaz bitti dedik. Yaz aylarının en çok konuşulan konularının birisi hiç kuşkusuz şehrin kesilen suları. Daha doğrusu arıza nedeniyle vatandaşa ulaşamayan sular. Ya elektrik arızası sebep oluyor, ya da patlayan ana isale hattındaki borular.

TESKİ bu konuda hedef oldu. Olmalı da. Hedef olmalı ki, daha dinamik bir yapıyla çalışmalarını sürdürebilmeli. Ben son zamanlarda yapılan ana cadde üzerindeki mazgallara takmıştım da onu da belki birazdan işlerim.

Su kesintilerinin çeşitli sebepleri var dedik. Bunu gören TESKİ yönetimi öncelikle Çorlu bölgesine devasa jeneratör alarak bu sorunu kısmen de olsa çözdü. Ancak Aşağısevindikli bölgesinden geçen ana isale hattındaki arızalar bir türlü bitmiyor. Önceki yıllarda derenin üzerinden geçen izale hattı vardı. Bunu biliyoruz. Bilinçsiz ve tecrübesiz olarak yapılan bu isale hattının arıza vermemesi zaten normal değildi. TESKİ belli ki büyük bir özveri ile bu arızaları gidermek için çaba gösteriyor. Özellikle orada gece gündüz emek veren çalışanlara teşekkür etmek gerek.

Burada sorumlular bir an önce ciddi ve kalıcı bir projeyi hayata geçirerek sorunu kökünden çözmesi gerekiyor. Aksi takdirde daha çok sabaha kadar arıza giderilmeye çalışılır. Bu devirde bir kenti susuz bırakmak çok had hoş olan bir durum değil. Söylemedi demeyin.

Bunun günahını sadece TESKİ’ye yıkmak ta hoş değil. Bizim bir Naip Barajı’mız vardı. Ne oldu? Hani Devlet Kurumu olan, İktidarda olan Ak Parti’nin yönettiği devlet kurumlarından birisi, hani 2015’de TESKİ’ye teslimi yapılacak olan, hani Belediyeyi sürekli ağır şekilde eleştiren sosyal medya ‘kahramanlarının’ mensup olduğu partinin kontrol ettiği DSİ’nin ihale ettiği. Acaba çıkan arızalar sonrası TESKİ’ye yüklenen zihniyete soruyorum. Sizin hiç mi kusurunuz yok?

Gelelim mazgal konusuna. Hükümet caddesini alttan yukarı aracınızla yol aldığınızda denizde dalgaların üzerinde giden tekneler gibi hissediyorsunuz. Mazgallar bir türlü asfalt seviyesinde yapılamıyor. Bu konuda çalışan firmalar ya iyi seçilemiyor, ya da gereken itina gösterilmiyor. Yapılan çok ciddi işlerin yanında böyle küçücük şeyler gerçekten dikkat çekiyor. Ben tespitlerimi aktarıyorum. Gerisi sizlere kalmış..

 

AK PARTİ’NİN DÜŞÜNCELERİ

Sosyal yaşam demişken, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabımdan Ak Partili bazı yöneticilerle ilgili bir şeyler paylaştım. Dikkat çektiği kesin arayan ve kimler olduğunu soranlar oldu. Dedik ki; “Ak Parti’de yeni trend, Gazetecilin ekmeği ile oynayanlar ilçe başkanı, ‘Yerel gazeteleri cam silmek için kullanıyoruz’ diyen zihniyetlerde il yönetimine seçiliyorlar.” Rahatsızlık oldu tabi. Ben de rahatsızlık olsun diye yazdım.

Bu düşüncemde de halen kararlılığımı sürdürüyor ve sözlerimin arkasında olduğumu bir kez daha basın yoluyla söylemek istiyorum. Uzun süredir ciddi bir muhalefetle uğraşan İl Başkanı Cüneyt Yüksel’in belli ki bundan sonra basınla da ciddi sorunları olacak. Ak Parti’ye karşı bu güne kadar vatandaşlar da çok yüksek perdeden seslerini çıkarmazken, artık durumun hiç de öyle olmadığını görebiliyoruz. Bir de bunu ekleyelim sözlerimize. Buna dilerseniz Ak Parti ciddi kan kaybediyor da diyebilirsiniz. Ancak ben bu konuda yöneticilerin ciddi adımlar atacağını düşünüyorum. Özellikle Sayın Yüksel’in çalışma temposunu gördükçe ciddi muhalefetin de bir yerde havlu atacağını düşünüyorum. Ama o havluyu ne zaman atarlar henüz onu kestirebilmiş değilim. İl yönetimindeki bazı isimlerin de bazı ilçelere başkan olduğunu görebiliyoruz. O zaman benim aklıma da şöyle bir soru geliyor. İl yönetiminde iken, halka mı hizmet ettiniz, koltuk kapma yarışına mı girdiniz? 

Okunma Sayısı : 361
Yapılan Yorumlar
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
 • Eşek sütü kansere iyi geliyor mu?
  Acıbadem Kayseri Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay, hem kanserden korunmak isteyenler, hem de kanser tedavisi görenler için doğru beslenmenin önemini vurguladı. Doğru beslenmenin, kanser açısından iki öneme sahip olduğunu kaydeden Urvay, ''Birincisi hastalıktan korunmak için, diğeri ise hastalıkla mücadelede'' dedi.
 • ERKEKLERE AĞRI KESİCİ UYARISI
  Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, yüksek dozda ve sık ağrı kesici
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2714
Dün : 7703
Toplam : 5935478

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri