tekirdağ, teski, su kesintisi

tekirdağ haberleri

KESİLEN SULAR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


KESİLEN SULAR


Yaz bitti herkes normal hayatına döndü. Sosyal medyada, daha doğrusu sosyal yaşam alanı yaptığımız bilgisayar ve akıllı telefonlarımızın içindeki bizlerin gerçek hayata dönme zamanı geldi. Farkındaysanız neredeyse kahve içmek için bile oturduğumuz insanla cepten mesajlaşır hale geldik. İki saniye telefonumuzu yanımızdan ayıramıyoruz. İki dakika bakmadan duramıyoruz. Ayrı bir hastalık haline geldi. Bu gidiş iyi gidiş değil haberiniz olsun.

Neyse konumuz bu değil tabi. Yaz bitti dedik. Yaz aylarının en çok konuşulan konularının birisi hiç kuşkusuz şehrin kesilen suları. Daha doğrusu arıza nedeniyle vatandaşa ulaşamayan sular. Ya elektrik arızası sebep oluyor, ya da patlayan ana isale hattındaki borular.

TESKİ bu konuda hedef oldu. Olmalı da. Hedef olmalı ki, daha dinamik bir yapıyla çalışmalarını sürdürebilmeli. Ben son zamanlarda yapılan ana cadde üzerindeki mazgallara takmıştım da onu da belki birazdan işlerim.

Su kesintilerinin çeşitli sebepleri var dedik. Bunu gören TESKİ yönetimi öncelikle Çorlu bölgesine devasa jeneratör alarak bu sorunu kısmen de olsa çözdü. Ancak Aşağısevindikli bölgesinden geçen ana isale hattındaki arızalar bir türlü bitmiyor. Önceki yıllarda derenin üzerinden geçen izale hattı vardı. Bunu biliyoruz. Bilinçsiz ve tecrübesiz olarak yapılan bu isale hattının arıza vermemesi zaten normal değildi. TESKİ belli ki büyük bir özveri ile bu arızaları gidermek için çaba gösteriyor. Özellikle orada gece gündüz emek veren çalışanlara teşekkür etmek gerek.

Burada sorumlular bir an önce ciddi ve kalıcı bir projeyi hayata geçirerek sorunu kökünden çözmesi gerekiyor. Aksi takdirde daha çok sabaha kadar arıza giderilmeye çalışılır. Bu devirde bir kenti susuz bırakmak çok had hoş olan bir durum değil. Söylemedi demeyin.

Bunun günahını sadece TESKİ’ye yıkmak ta hoş değil. Bizim bir Naip Barajı’mız vardı. Ne oldu? Hani Devlet Kurumu olan, İktidarda olan Ak Parti’nin yönettiği devlet kurumlarından birisi, hani 2015’de TESKİ’ye teslimi yapılacak olan, hani Belediyeyi sürekli ağır şekilde eleştiren sosyal medya ‘kahramanlarının’ mensup olduğu partinin kontrol ettiği DSİ’nin ihale ettiği. Acaba çıkan arızalar sonrası TESKİ’ye yüklenen zihniyete soruyorum. Sizin hiç mi kusurunuz yok?

Gelelim mazgal konusuna. Hükümet caddesini alttan yukarı aracınızla yol aldığınızda denizde dalgaların üzerinde giden tekneler gibi hissediyorsunuz. Mazgallar bir türlü asfalt seviyesinde yapılamıyor. Bu konuda çalışan firmalar ya iyi seçilemiyor, ya da gereken itina gösterilmiyor. Yapılan çok ciddi işlerin yanında böyle küçücük şeyler gerçekten dikkat çekiyor. Ben tespitlerimi aktarıyorum. Gerisi sizlere kalmış..

 

AK PARTİ’NİN DÜŞÜNCELERİ

Sosyal yaşam demişken, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabımdan Ak Partili bazı yöneticilerle ilgili bir şeyler paylaştım. Dikkat çektiği kesin arayan ve kimler olduğunu soranlar oldu. Dedik ki; “Ak Parti’de yeni trend, Gazetecilin ekmeği ile oynayanlar ilçe başkanı, ‘Yerel gazeteleri cam silmek için kullanıyoruz’ diyen zihniyetlerde il yönetimine seçiliyorlar.” Rahatsızlık oldu tabi. Ben de rahatsızlık olsun diye yazdım.

Bu düşüncemde de halen kararlılığımı sürdürüyor ve sözlerimin arkasında olduğumu bir kez daha basın yoluyla söylemek istiyorum. Uzun süredir ciddi bir muhalefetle uğraşan İl Başkanı Cüneyt Yüksel’in belli ki bundan sonra basınla da ciddi sorunları olacak. Ak Parti’ye karşı bu güne kadar vatandaşlar da çok yüksek perdeden seslerini çıkarmazken, artık durumun hiç de öyle olmadığını görebiliyoruz. Bir de bunu ekleyelim sözlerimize. Buna dilerseniz Ak Parti ciddi kan kaybediyor da diyebilirsiniz. Ancak ben bu konuda yöneticilerin ciddi adımlar atacağını düşünüyorum. Özellikle Sayın Yüksel’in çalışma temposunu gördükçe ciddi muhalefetin de bir yerde havlu atacağını düşünüyorum. Ama o havluyu ne zaman atarlar henüz onu kestirebilmiş değilim. İl yönetimindeki bazı isimlerin de bazı ilçelere başkan olduğunu görebiliyoruz. O zaman benim aklıma da şöyle bir soru geliyor. İl yönetiminde iken, halka mı hizmet ettiniz, koltuk kapma yarışına mı girdiniz? 

Okunma Sayısı : 828
Yapılan Yorumlar
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6163
Dün : 7472
Toplam : 8026727

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri