tekirdağ, teski, su kesintisi

tekirdağ haberleri

KESİLEN SULAR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


KESİLEN SULAR


Yaz bitti herkes normal hayatına döndü. Sosyal medyada, daha doğrusu sosyal yaşam alanı yaptığımız bilgisayar ve akıllı telefonlarımızın içindeki bizlerin gerçek hayata dönme zamanı geldi. Farkındaysanız neredeyse kahve içmek için bile oturduğumuz insanla cepten mesajlaşır hale geldik. İki saniye telefonumuzu yanımızdan ayıramıyoruz. İki dakika bakmadan duramıyoruz. Ayrı bir hastalık haline geldi. Bu gidiş iyi gidiş değil haberiniz olsun.

Neyse konumuz bu değil tabi. Yaz bitti dedik. Yaz aylarının en çok konuşulan konularının birisi hiç kuşkusuz şehrin kesilen suları. Daha doğrusu arıza nedeniyle vatandaşa ulaşamayan sular. Ya elektrik arızası sebep oluyor, ya da patlayan ana isale hattındaki borular.

TESKİ bu konuda hedef oldu. Olmalı da. Hedef olmalı ki, daha dinamik bir yapıyla çalışmalarını sürdürebilmeli. Ben son zamanlarda yapılan ana cadde üzerindeki mazgallara takmıştım da onu da belki birazdan işlerim.

Su kesintilerinin çeşitli sebepleri var dedik. Bunu gören TESKİ yönetimi öncelikle Çorlu bölgesine devasa jeneratör alarak bu sorunu kısmen de olsa çözdü. Ancak Aşağısevindikli bölgesinden geçen ana isale hattındaki arızalar bir türlü bitmiyor. Önceki yıllarda derenin üzerinden geçen izale hattı vardı. Bunu biliyoruz. Bilinçsiz ve tecrübesiz olarak yapılan bu isale hattının arıza vermemesi zaten normal değildi. TESKİ belli ki büyük bir özveri ile bu arızaları gidermek için çaba gösteriyor. Özellikle orada gece gündüz emek veren çalışanlara teşekkür etmek gerek.

Burada sorumlular bir an önce ciddi ve kalıcı bir projeyi hayata geçirerek sorunu kökünden çözmesi gerekiyor. Aksi takdirde daha çok sabaha kadar arıza giderilmeye çalışılır. Bu devirde bir kenti susuz bırakmak çok had hoş olan bir durum değil. Söylemedi demeyin.

Bunun günahını sadece TESKİ’ye yıkmak ta hoş değil. Bizim bir Naip Barajı’mız vardı. Ne oldu? Hani Devlet Kurumu olan, İktidarda olan Ak Parti’nin yönettiği devlet kurumlarından birisi, hani 2015’de TESKİ’ye teslimi yapılacak olan, hani Belediyeyi sürekli ağır şekilde eleştiren sosyal medya ‘kahramanlarının’ mensup olduğu partinin kontrol ettiği DSİ’nin ihale ettiği. Acaba çıkan arızalar sonrası TESKİ’ye yüklenen zihniyete soruyorum. Sizin hiç mi kusurunuz yok?

Gelelim mazgal konusuna. Hükümet caddesini alttan yukarı aracınızla yol aldığınızda denizde dalgaların üzerinde giden tekneler gibi hissediyorsunuz. Mazgallar bir türlü asfalt seviyesinde yapılamıyor. Bu konuda çalışan firmalar ya iyi seçilemiyor, ya da gereken itina gösterilmiyor. Yapılan çok ciddi işlerin yanında böyle küçücük şeyler gerçekten dikkat çekiyor. Ben tespitlerimi aktarıyorum. Gerisi sizlere kalmış..

 

AK PARTİ’NİN DÜŞÜNCELERİ

Sosyal yaşam demişken, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabımdan Ak Partili bazı yöneticilerle ilgili bir şeyler paylaştım. Dikkat çektiği kesin arayan ve kimler olduğunu soranlar oldu. Dedik ki; “Ak Parti’de yeni trend, Gazetecilin ekmeği ile oynayanlar ilçe başkanı, ‘Yerel gazeteleri cam silmek için kullanıyoruz’ diyen zihniyetlerde il yönetimine seçiliyorlar.” Rahatsızlık oldu tabi. Ben de rahatsızlık olsun diye yazdım.

Bu düşüncemde de halen kararlılığımı sürdürüyor ve sözlerimin arkasında olduğumu bir kez daha basın yoluyla söylemek istiyorum. Uzun süredir ciddi bir muhalefetle uğraşan İl Başkanı Cüneyt Yüksel’in belli ki bundan sonra basınla da ciddi sorunları olacak. Ak Parti’ye karşı bu güne kadar vatandaşlar da çok yüksek perdeden seslerini çıkarmazken, artık durumun hiç de öyle olmadığını görebiliyoruz. Bir de bunu ekleyelim sözlerimize. Buna dilerseniz Ak Parti ciddi kan kaybediyor da diyebilirsiniz. Ancak ben bu konuda yöneticilerin ciddi adımlar atacağını düşünüyorum. Özellikle Sayın Yüksel’in çalışma temposunu gördükçe ciddi muhalefetin de bir yerde havlu atacağını düşünüyorum. Ama o havluyu ne zaman atarlar henüz onu kestirebilmiş değilim. İl yönetimindeki bazı isimlerin de bazı ilçelere başkan olduğunu görebiliyoruz. O zaman benim aklıma da şöyle bir soru geliyor. İl yönetiminde iken, halka mı hizmet ettiniz, koltuk kapma yarışına mı girdiniz? 

Okunma Sayısı : 643
Yapılan Yorumlar
 • 4. Uluslararası Rodosto Kupası başlıyor
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Türkiye Yelken Federasyonu ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü işbirliğinde bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Uluslararası Rodosto Kupası’nın programı belli oldu.
 • TREDAŞ AİLESİ TEKNOFEST’TE
  20-23 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne, TREDAŞ çalışanları da çocuklarıyla birlikte katıldı.
 • Metruk binalar ilaçlanıyor
  Kent içindeki metruk binalar hem görsel olarak kentin görüntüsünü bozuyor hem de fiziki anlamda tehlike arz ediyor. Bir türlü dokunulmayan bu metruk binalara ilaçlama çalışması yapıldı.
 • Başkan Aşure Günü’nde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Muharrem ayı münasebetiyle Marmaraereğlisi ilçesi Yeniçiftlik Mahallesinde düzenlenen Aşure Günü etkinliğine katıldı.
 • Kadın ressamlardan Eşkinat’a ziyaret
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Bisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Çalıştayı için Tekirdağ’a gelen ressamları makamında ağırladı.
 • Vali Yardımcısı Suat Yıldız’ın Veda Ziyareti
  2018/157 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığına ait 2018 yılı mülki idari amirleri atama kararnamesiyle Tekirdağ Vali Yardımcılığından Kocaeli Vali Yardımcılığına atanan Suat Yıldız,
 • Alzheimerlıların evden çıkması gerekiyor
  21 Eylül Dünya Alzheimer Günü.
 • Protokol, Şehit ve Gazi Aileleriyle Yemekte
  Hem Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan hem de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Valiliği tarafından Gaziler Günü dolayısıyla, şehit ve gazi aileleri için düzenlenen öğle yemeği programına katıldı.
 • İYİ Parti, TSO’yu ziyaret etti
  İYİ Parti Heyeti Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette gündeme dair gelişmeler konuşuldu.
 • Marmaraereğlisi 19 Eylül’ü unutmadı
  Marmaraereğlisi’nde 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı. Çelenk sunma töreni sonrası Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından verilen yemekte gaziler ve gazi aileleri, protokol üyeleri bir araya geldi.
 • Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi çok yakında
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
 • Akıllı tahta kolaylığı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kreşi ve Gündüz Bakımevi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına akıllı tahta ile başladı.
 • ULUSAL BASIN İLGİSİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Trakya Bağbozumu ve Ekoloji Festivali,
 • AHİLİK HAFTASI KUTLANIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ahilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen kutlama etkinliklerine katıldı.
 • Başarı dolu bir yıl olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay,
 • CHP Heyeti Tekirdağ İş Dünyası İle Bir Araya Geldi
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer,
 • Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’a Ziyaret
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’ı makamında ziyaret etti.
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2706
Dün : 7996
Toplam : 6941709

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri