tekirdağ, kent, sahip çıkmak

tekirdağ haberleri

KENTE SAHİP ÇIKIYOR MUSUNUZ?

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


KENTE SAHİP ÇIKIYOR MUSUNUZ?


Tekirdağ’da yaşamak zor be arkadaş. Ne havası bir ayarda gidiyor ne insanları. Ayarı bozan da günümüzde geldiğimiz kaotik ortam. Ülke üzerinde oyunlar fazlalaşınca birey olarak bizlerin de sıkıntıları artıyor. Bunun yanına iki de dedikoducu koydun mu tadından yenmez.

Geldiğimiz noktada millet FETÖ ile kafayı yemişken, esas oyuncunun farklı olduğunu unutuyor. FETÖ sadece bir isim. Oysa darbe girişimi yapanların arasında FETÖ ile ölünce bile bir araya gelmeyecek insanlar bile var. Bunu gözden kaçırıyoruz. O zaman tabloyu doğru okumak gerek. Darbe girişimini yapan küresel para baronlarının organizasyonudur.

Konuyu ABD veya İsrail diyerek de tekelleştirmemek gerek. Ortadoğu ve Türkiye üzerinde oynanan oyunlar ve ona karşı çıkan bir milletin karşılıklı savaşıdır bu. Derin mevzular çok dağıtmadan toparlayalım. Ülkemizle uğraşmaktan vazgeçmediler ve vazgeçmeyecekler. Biz sadece siyasi kavgaları bir kenara bırakıp birbirimize sıkıca sarılalım.

Esas yobazları, din kisvesi altında etrafta rahatsız edici bir şekilde dolaşanları, görevden vazife çıkaranları, kraldan çok kralcı olanları ciddi bir gözle görmeliyiz. Sadece medyaya yansıyan, şort giydi diye tekmelenen hanımefendi, kısa giyindi diye parkta dolaşmasına izin verilmeyen bayan vs, bunlar sadece yansıyanlar. Bunun milyonlarca fazlası her gün karşımıza çıkıyor.

Yobaz robotlar Allah’ın emri diyerek, ne Kur’an dan haberdarlar, ne de insanlıktan. Kendilerine göre şehhleri/şıhları ne diyorsa onu yapan ve onu Kur’an emri kabul eden robotik yobazlar. İşte esas tehlike burada. Bunu nasıl ortadan kaldıracağız veya insanların birbirlerine tahammüllerini nasıl sağlayacağız. Bunu hocaya resmi nikah kıyma yetkisi vererek kaldıramazsın. Bunu gerçekten dini inancına dayanarak kapananların saçını başını açarak da sağlayamazsın. Bunu sağlamanın tek yolu karşılıklı hoşgörü ve güvene dayanmakta.

Biz ne zaman bu hale geldik bilinmez, ama başaran iyi işçilik çıkardı onu söyleyebilirim. O zaman bizde bu kadar akıl yok mu da, biz, bizlerin kavga etmesini isteyenlerin çanağına su taşıyoruz. Biz o kadar aptal bir millet miyiz? Tabi ki değiliz ve inanın dünya üzerindeki en akıllı ve pratik zekalı toplumuz. Onun için bu oyunlara gelmeyelim kıyıda köşede birbirimizi dolduruşa getirmeyelim.

Gelelim Tekirdağ’a. Ciddi bir dedikodu kazanı kaynıyor. Hem yukarıda bahsettiğimiz konular çerçevesinde, hem de yerel siyaset üzerinde dedikodu üzerine yürüyoruz. Milletin kazandığında gözü olan mı ararsın, kimin nasıl yaşadığını irdeleyen mi ararsın, kim kiminle ne yapıyor diye merak edeni mi ararsın, hepsi mevcut. Peki ‘Ben bu toplum için ne yapabilirim?’ diye soran var mı etrafınızda. Veya ben Tekirdağ için şunu yapıyorum ve şehrimin gelişmesi için şunları yapıyorum, bakın bu projem var nasıl bir değerlendirelim diyen var mı? Yönetici olanlardan bahsetmiyorum. Bizim gibi sıradan insanlardan bahsediyorum. Birileri yapsın da görelim mantığındaki duruşumuzu değiştirmenin zamanı gelmedi mi? Kent elden gidiyor farkında değil misiniz? Dönemin valisi şöyle bir cümle kurmuştu. “Bugün bu kentin dinamikleri harekete geçip gelişimde yerini almazsa, yarın o gelişimde yerini alanları izlemek zorunda olacak. Bu nedenle tek başına gücü olmayanlar acil ortaklıklar kurup güçlerini birleştirsinler. Tekirdağ’a Tekirdağ’da yaşayanlar sahip çıksın.”

Sahip çıkıyor musunuz? Hayır. Ne gerek varcı arkadaşlarda yakında kına yakacaklar. Kentin önünü tıkayan baronların bıyık altından güldüğünü görüyorum. Güldürmeyin. Bizler hep birlikte gülelim.

Okunma Sayısı : 791
Yapılan Yorumlar
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2577
Dün : 6341
Toplam : 7654256

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri