tekirdağ, kent, sahip çıkmak

tekirdağ haberleri

KENTE SAHİP ÇIKIYOR MUSUNUZ?

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


KENTE SAHİP ÇIKIYOR MUSUNUZ?


Tekirdağ’da yaşamak zor be arkadaş. Ne havası bir ayarda gidiyor ne insanları. Ayarı bozan da günümüzde geldiğimiz kaotik ortam. Ülke üzerinde oyunlar fazlalaşınca birey olarak bizlerin de sıkıntıları artıyor. Bunun yanına iki de dedikoducu koydun mu tadından yenmez.

Geldiğimiz noktada millet FETÖ ile kafayı yemişken, esas oyuncunun farklı olduğunu unutuyor. FETÖ sadece bir isim. Oysa darbe girişimi yapanların arasında FETÖ ile ölünce bile bir araya gelmeyecek insanlar bile var. Bunu gözden kaçırıyoruz. O zaman tabloyu doğru okumak gerek. Darbe girişimini yapan küresel para baronlarının organizasyonudur.

Konuyu ABD veya İsrail diyerek de tekelleştirmemek gerek. Ortadoğu ve Türkiye üzerinde oynanan oyunlar ve ona karşı çıkan bir milletin karşılıklı savaşıdır bu. Derin mevzular çok dağıtmadan toparlayalım. Ülkemizle uğraşmaktan vazgeçmediler ve vazgeçmeyecekler. Biz sadece siyasi kavgaları bir kenara bırakıp birbirimize sıkıca sarılalım.

Esas yobazları, din kisvesi altında etrafta rahatsız edici bir şekilde dolaşanları, görevden vazife çıkaranları, kraldan çok kralcı olanları ciddi bir gözle görmeliyiz. Sadece medyaya yansıyan, şort giydi diye tekmelenen hanımefendi, kısa giyindi diye parkta dolaşmasına izin verilmeyen bayan vs, bunlar sadece yansıyanlar. Bunun milyonlarca fazlası her gün karşımıza çıkıyor.

Yobaz robotlar Allah’ın emri diyerek, ne Kur’an dan haberdarlar, ne de insanlıktan. Kendilerine göre şehhleri/şıhları ne diyorsa onu yapan ve onu Kur’an emri kabul eden robotik yobazlar. İşte esas tehlike burada. Bunu nasıl ortadan kaldıracağız veya insanların birbirlerine tahammüllerini nasıl sağlayacağız. Bunu hocaya resmi nikah kıyma yetkisi vererek kaldıramazsın. Bunu gerçekten dini inancına dayanarak kapananların saçını başını açarak da sağlayamazsın. Bunu sağlamanın tek yolu karşılıklı hoşgörü ve güvene dayanmakta.

Biz ne zaman bu hale geldik bilinmez, ama başaran iyi işçilik çıkardı onu söyleyebilirim. O zaman bizde bu kadar akıl yok mu da, biz, bizlerin kavga etmesini isteyenlerin çanağına su taşıyoruz. Biz o kadar aptal bir millet miyiz? Tabi ki değiliz ve inanın dünya üzerindeki en akıllı ve pratik zekalı toplumuz. Onun için bu oyunlara gelmeyelim kıyıda köşede birbirimizi dolduruşa getirmeyelim.

Gelelim Tekirdağ’a. Ciddi bir dedikodu kazanı kaynıyor. Hem yukarıda bahsettiğimiz konular çerçevesinde, hem de yerel siyaset üzerinde dedikodu üzerine yürüyoruz. Milletin kazandığında gözü olan mı ararsın, kimin nasıl yaşadığını irdeleyen mi ararsın, kim kiminle ne yapıyor diye merak edeni mi ararsın, hepsi mevcut. Peki ‘Ben bu toplum için ne yapabilirim?’ diye soran var mı etrafınızda. Veya ben Tekirdağ için şunu yapıyorum ve şehrimin gelişmesi için şunları yapıyorum, bakın bu projem var nasıl bir değerlendirelim diyen var mı? Yönetici olanlardan bahsetmiyorum. Bizim gibi sıradan insanlardan bahsediyorum. Birileri yapsın da görelim mantığındaki duruşumuzu değiştirmenin zamanı gelmedi mi? Kent elden gidiyor farkında değil misiniz? Dönemin valisi şöyle bir cümle kurmuştu. “Bugün bu kentin dinamikleri harekete geçip gelişimde yerini almazsa, yarın o gelişimde yerini alanları izlemek zorunda olacak. Bu nedenle tek başına gücü olmayanlar acil ortaklıklar kurup güçlerini birleştirsinler. Tekirdağ’a Tekirdağ’da yaşayanlar sahip çıksın.”

Sahip çıkıyor musunuz? Hayır. Ne gerek varcı arkadaşlarda yakında kına yakacaklar. Kentin önünü tıkayan baronların bıyık altından güldüğünü görüyorum. Güldürmeyin. Bizler hep birlikte gülelim.

Okunma Sayısı : 652
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 624
Dün : 5867
Toplam : 6771497

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri