tekirdağ, kent, sahip çıkmak

tekirdağ haberleri

KENTE SAHİP ÇIKIYOR MUSUNUZ?

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


KENTE SAHİP ÇIKIYOR MUSUNUZ?


Tekirdağ’da yaşamak zor be arkadaş. Ne havası bir ayarda gidiyor ne insanları. Ayarı bozan da günümüzde geldiğimiz kaotik ortam. Ülke üzerinde oyunlar fazlalaşınca birey olarak bizlerin de sıkıntıları artıyor. Bunun yanına iki de dedikoducu koydun mu tadından yenmez.

Geldiğimiz noktada millet FETÖ ile kafayı yemişken, esas oyuncunun farklı olduğunu unutuyor. FETÖ sadece bir isim. Oysa darbe girişimi yapanların arasında FETÖ ile ölünce bile bir araya gelmeyecek insanlar bile var. Bunu gözden kaçırıyoruz. O zaman tabloyu doğru okumak gerek. Darbe girişimini yapan küresel para baronlarının organizasyonudur.

Konuyu ABD veya İsrail diyerek de tekelleştirmemek gerek. Ortadoğu ve Türkiye üzerinde oynanan oyunlar ve ona karşı çıkan bir milletin karşılıklı savaşıdır bu. Derin mevzular çok dağıtmadan toparlayalım. Ülkemizle uğraşmaktan vazgeçmediler ve vazgeçmeyecekler. Biz sadece siyasi kavgaları bir kenara bırakıp birbirimize sıkıca sarılalım.

Esas yobazları, din kisvesi altında etrafta rahatsız edici bir şekilde dolaşanları, görevden vazife çıkaranları, kraldan çok kralcı olanları ciddi bir gözle görmeliyiz. Sadece medyaya yansıyan, şort giydi diye tekmelenen hanımefendi, kısa giyindi diye parkta dolaşmasına izin verilmeyen bayan vs, bunlar sadece yansıyanlar. Bunun milyonlarca fazlası her gün karşımıza çıkıyor.

Yobaz robotlar Allah’ın emri diyerek, ne Kur’an dan haberdarlar, ne de insanlıktan. Kendilerine göre şehhleri/şıhları ne diyorsa onu yapan ve onu Kur’an emri kabul eden robotik yobazlar. İşte esas tehlike burada. Bunu nasıl ortadan kaldıracağız veya insanların birbirlerine tahammüllerini nasıl sağlayacağız. Bunu hocaya resmi nikah kıyma yetkisi vererek kaldıramazsın. Bunu gerçekten dini inancına dayanarak kapananların saçını başını açarak da sağlayamazsın. Bunu sağlamanın tek yolu karşılıklı hoşgörü ve güvene dayanmakta.

Biz ne zaman bu hale geldik bilinmez, ama başaran iyi işçilik çıkardı onu söyleyebilirim. O zaman bizde bu kadar akıl yok mu da, biz, bizlerin kavga etmesini isteyenlerin çanağına su taşıyoruz. Biz o kadar aptal bir millet miyiz? Tabi ki değiliz ve inanın dünya üzerindeki en akıllı ve pratik zekalı toplumuz. Onun için bu oyunlara gelmeyelim kıyıda köşede birbirimizi dolduruşa getirmeyelim.

Gelelim Tekirdağ’a. Ciddi bir dedikodu kazanı kaynıyor. Hem yukarıda bahsettiğimiz konular çerçevesinde, hem de yerel siyaset üzerinde dedikodu üzerine yürüyoruz. Milletin kazandığında gözü olan mı ararsın, kimin nasıl yaşadığını irdeleyen mi ararsın, kim kiminle ne yapıyor diye merak edeni mi ararsın, hepsi mevcut. Peki ‘Ben bu toplum için ne yapabilirim?’ diye soran var mı etrafınızda. Veya ben Tekirdağ için şunu yapıyorum ve şehrimin gelişmesi için şunları yapıyorum, bakın bu projem var nasıl bir değerlendirelim diyen var mı? Yönetici olanlardan bahsetmiyorum. Bizim gibi sıradan insanlardan bahsediyorum. Birileri yapsın da görelim mantığındaki duruşumuzu değiştirmenin zamanı gelmedi mi? Kent elden gidiyor farkında değil misiniz? Dönemin valisi şöyle bir cümle kurmuştu. “Bugün bu kentin dinamikleri harekete geçip gelişimde yerini almazsa, yarın o gelişimde yerini alanları izlemek zorunda olacak. Bu nedenle tek başına gücü olmayanlar acil ortaklıklar kurup güçlerini birleştirsinler. Tekirdağ’a Tekirdağ’da yaşayanlar sahip çıksın.”

Sahip çıkıyor musunuz? Hayır. Ne gerek varcı arkadaşlarda yakında kına yakacaklar. Kentin önünü tıkayan baronların bıyık altından güldüğünü görüyorum. Güldürmeyin. Bizler hep birlikte gülelim.

Okunma Sayısı : 428
Yapılan Yorumlar
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
 • Eşek sütü kansere iyi geliyor mu?
  Acıbadem Kayseri Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay, hem kanserden korunmak isteyenler, hem de kanser tedavisi görenler için doğru beslenmenin önemini vurguladı. Doğru beslenmenin, kanser açısından iki öneme sahip olduğunu kaydeden Urvay, ''Birincisi hastalıktan korunmak için, diğeri ise hastalıkla mücadelede'' dedi.
 • ERKEKLERE AĞRI KESİCİ UYARISI
  Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, yüksek dozda ve sık ağrı kesici
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 709
Dün : 7703
Toplam : 5933473

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri