tekirdağ, kent, sahip çıkmak

tekirdağ haberleri

KENTE SAHİP ÇIKIYOR MUSUNUZ?

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


KENTE SAHİP ÇIKIYOR MUSUNUZ?


Tekirdağ’da yaşamak zor be arkadaş. Ne havası bir ayarda gidiyor ne insanları. Ayarı bozan da günümüzde geldiğimiz kaotik ortam. Ülke üzerinde oyunlar fazlalaşınca birey olarak bizlerin de sıkıntıları artıyor. Bunun yanına iki de dedikoducu koydun mu tadından yenmez.

Geldiğimiz noktada millet FETÖ ile kafayı yemişken, esas oyuncunun farklı olduğunu unutuyor. FETÖ sadece bir isim. Oysa darbe girişimi yapanların arasında FETÖ ile ölünce bile bir araya gelmeyecek insanlar bile var. Bunu gözden kaçırıyoruz. O zaman tabloyu doğru okumak gerek. Darbe girişimini yapan küresel para baronlarının organizasyonudur.

Konuyu ABD veya İsrail diyerek de tekelleştirmemek gerek. Ortadoğu ve Türkiye üzerinde oynanan oyunlar ve ona karşı çıkan bir milletin karşılıklı savaşıdır bu. Derin mevzular çok dağıtmadan toparlayalım. Ülkemizle uğraşmaktan vazgeçmediler ve vazgeçmeyecekler. Biz sadece siyasi kavgaları bir kenara bırakıp birbirimize sıkıca sarılalım.

Esas yobazları, din kisvesi altında etrafta rahatsız edici bir şekilde dolaşanları, görevden vazife çıkaranları, kraldan çok kralcı olanları ciddi bir gözle görmeliyiz. Sadece medyaya yansıyan, şort giydi diye tekmelenen hanımefendi, kısa giyindi diye parkta dolaşmasına izin verilmeyen bayan vs, bunlar sadece yansıyanlar. Bunun milyonlarca fazlası her gün karşımıza çıkıyor.

Yobaz robotlar Allah’ın emri diyerek, ne Kur’an dan haberdarlar, ne de insanlıktan. Kendilerine göre şehhleri/şıhları ne diyorsa onu yapan ve onu Kur’an emri kabul eden robotik yobazlar. İşte esas tehlike burada. Bunu nasıl ortadan kaldıracağız veya insanların birbirlerine tahammüllerini nasıl sağlayacağız. Bunu hocaya resmi nikah kıyma yetkisi vererek kaldıramazsın. Bunu gerçekten dini inancına dayanarak kapananların saçını başını açarak da sağlayamazsın. Bunu sağlamanın tek yolu karşılıklı hoşgörü ve güvene dayanmakta.

Biz ne zaman bu hale geldik bilinmez, ama başaran iyi işçilik çıkardı onu söyleyebilirim. O zaman bizde bu kadar akıl yok mu da, biz, bizlerin kavga etmesini isteyenlerin çanağına su taşıyoruz. Biz o kadar aptal bir millet miyiz? Tabi ki değiliz ve inanın dünya üzerindeki en akıllı ve pratik zekalı toplumuz. Onun için bu oyunlara gelmeyelim kıyıda köşede birbirimizi dolduruşa getirmeyelim.

Gelelim Tekirdağ’a. Ciddi bir dedikodu kazanı kaynıyor. Hem yukarıda bahsettiğimiz konular çerçevesinde, hem de yerel siyaset üzerinde dedikodu üzerine yürüyoruz. Milletin kazandığında gözü olan mı ararsın, kimin nasıl yaşadığını irdeleyen mi ararsın, kim kiminle ne yapıyor diye merak edeni mi ararsın, hepsi mevcut. Peki ‘Ben bu toplum için ne yapabilirim?’ diye soran var mı etrafınızda. Veya ben Tekirdağ için şunu yapıyorum ve şehrimin gelişmesi için şunları yapıyorum, bakın bu projem var nasıl bir değerlendirelim diyen var mı? Yönetici olanlardan bahsetmiyorum. Bizim gibi sıradan insanlardan bahsediyorum. Birileri yapsın da görelim mantığındaki duruşumuzu değiştirmenin zamanı gelmedi mi? Kent elden gidiyor farkında değil misiniz? Dönemin valisi şöyle bir cümle kurmuştu. “Bugün bu kentin dinamikleri harekete geçip gelişimde yerini almazsa, yarın o gelişimde yerini alanları izlemek zorunda olacak. Bu nedenle tek başına gücü olmayanlar acil ortaklıklar kurup güçlerini birleştirsinler. Tekirdağ’a Tekirdağ’da yaşayanlar sahip çıksın.”

Sahip çıkıyor musunuz? Hayır. Ne gerek varcı arkadaşlarda yakında kına yakacaklar. Kentin önünü tıkayan baronların bıyık altından güldüğünü görüyorum. Güldürmeyin. Bizler hep birlikte gülelim.

Okunma Sayısı : 709
Yapılan Yorumlar
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
 • Son 68 bin metrekare
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda sürdürülen yol yapım ve bakım çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 2 milyon metrekarelik yol çalışması tamamlandı.
 • Kurumsal Mükemmellik toplantıları
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Mükemmellik konulu toplantılar kapsamında, Dış Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 • Şarköy de Aşure Günü’nü unutmadı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Cem Vakfı Şarköy Şubesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü Etkinliği düzenlendi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5417
Dün : 5113
Toplam : 7090817

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri