kaymakam, tekirdağ, süleymanpaşa, haberler

tekirdağ haberleri

KAYMAKAMIN EVİ!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


KAYMAKAMIN EVİ!

 

 

Gazetemize gelen şikâyetlerden birini daha değerlendirelim istedik. Malum herkes işlerin düzgün gitmesini ister. Bunları yapması gerekenin başında da devlet adına hizmet edenler gelir. Yani kanun koruyuculardır esas olarak.

 

Süleymanpaşa Kaymakamı’nın oturduğu sitenin günler önce UTDK (Ulaşım Trafik Düzenleme Komisyonu) kararı ile ön kısmında yolun kapandığını ve bunun güvenlik gerekçesi ile olduğunu öğrendik. Belediye ve diğer ilgili kurumlarla görüşmelerimizin yanı sıra bir de konu olan bölgeye giderek hem şikâyetçilerden, hem de şikâyet edilenlerden bilgi aldık.

 

Şikâyet konusu, yolun ‘keyfi’ olarak kapatılmış olması ve yan sitede bulunanların bu yolu kullanmak istemeleri. Yan sitedeki vatandaşlardan bazılarını şikâyeti alternatif olarak kullandıkları yolun ‘kaymakam keyfi’ ile kapatılmak istenmesi.

 

Durum buraya kadar normal görünüyor. Ancak işin iç yüzünü biraz kurcaladığımızda, yan sitenin şikâyete konu olan yol kapamasının aslında kendilerini çok da mağdur etmediğini söylememiz sanırım yanlış olmaz. Öncelikle yol kapandı diye şikâyette bulunan sitenin bir an önce doğalgaz kullanımına geçmesini ve aynı duyarlılığı çevre konusunda da göstermesini dilerim. Kömür kamyonlarının manevra yapamadığını bu nedenle yolun açılması gerektiğini savunuyorlar ama öncelikle doğalgaza geçmeleri daha anlamlı olur kanaatindeyim.

 

Diğer taraftan ‘güvenlik’ gerekçesiyle kapatılan site önü bölgenin içine çeşitli spor aletleri konulmuş ve buradan bu sokakta yaşayan çocukların faydalanması istenmiş. Umarım öyledir. Konunun esas vahim tarafı ise bu işe Kaymakamın isminin alet ediliyor olması. Oyla bir devlet görevlisi olarak güvenlik tedbiri almak ve aldırmak en doğal hakkıdır. Başka da isminin farklı anılması yanlış olur. Kaldı ki, Süleymanpaşa Kaymakamının böle bir zihniyete sahip olabileceğini düşünmüyorum.

 

Kapatılan yolun aslında site ve bölge huzuru açısından da önemli olduğunu öğrendik. Buraya gelen madde bağımlıları ile Kaymakam beyin oturduğu site yönetimini başı oldukça dertte. Hatta polis kayıtlarında da mevcut olan onlarca şikâyete konu olmuş. Aynı zamanda araçları ile buraya gelen çiftlerin açıkça araç içinde fuhuş yaptıkları da söylenmekte. Yani aynı durum sizlerin gözü önünde olsa ne yaparsınız?

 

İşte bu noktadan hareketle her iki site yönetiminin de önce kendi durumlarını göz önüne alıp, ardından sakin kafayla ortak bir çözüm bulacakları inancındayım. “KAYMAKAM’IN KEYFİ VATANDAŞI GERDİ” başlığı ile duyurduğumuz konu tam da bu. Yani araştırdık, kanun ve uygulamalara göre doğrusunu size yansıtmaya çalıştık. Evet ortada bir gerginlik var, ama bunlar sağduyu ile konuşarak çözüm bulunacak şeylerdir. 

Okunma Sayısı : 3394
Yapılan Yorumlar
23 Aralık 2017    Murat Sevil
    Araştırmacı haberciliğin Tekirdağdaki öncülüğünü yapan gazeteci Özkan Dikmen'e gerçekleri yazdığı için çok teşekkür ederim. Araştıranların her zaman doğruya ulaşacağını bir kez daha kanıtlamış oldu.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
 • Son 68 bin metrekare
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda sürdürülen yol yapım ve bakım çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 2 milyon metrekarelik yol çalışması tamamlandı.
 • Kurumsal Mükemmellik toplantıları
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Mükemmellik konulu toplantılar kapsamında, Dış Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 • Şarköy de Aşure Günü’nü unutmadı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Cem Vakfı Şarköy Şubesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü Etkinliği düzenlendi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5158
Dün : 5113
Toplam : 7090558

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri