kaymakam, tekirdağ, süleymanpaşa, haberler

tekirdağ haberleri

KAYMAKAMIN EVİ!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


KAYMAKAMIN EVİ!

 

 

Gazetemize gelen şikâyetlerden birini daha değerlendirelim istedik. Malum herkes işlerin düzgün gitmesini ister. Bunları yapması gerekenin başında da devlet adına hizmet edenler gelir. Yani kanun koruyuculardır esas olarak.

 

Süleymanpaşa Kaymakamı’nın oturduğu sitenin günler önce UTDK (Ulaşım Trafik Düzenleme Komisyonu) kararı ile ön kısmında yolun kapandığını ve bunun güvenlik gerekçesi ile olduğunu öğrendik. Belediye ve diğer ilgili kurumlarla görüşmelerimizin yanı sıra bir de konu olan bölgeye giderek hem şikâyetçilerden, hem de şikâyet edilenlerden bilgi aldık.

 

Şikâyet konusu, yolun ‘keyfi’ olarak kapatılmış olması ve yan sitede bulunanların bu yolu kullanmak istemeleri. Yan sitedeki vatandaşlardan bazılarını şikâyeti alternatif olarak kullandıkları yolun ‘kaymakam keyfi’ ile kapatılmak istenmesi.

 

Durum buraya kadar normal görünüyor. Ancak işin iç yüzünü biraz kurcaladığımızda, yan sitenin şikâyete konu olan yol kapamasının aslında kendilerini çok da mağdur etmediğini söylememiz sanırım yanlış olmaz. Öncelikle yol kapandı diye şikâyette bulunan sitenin bir an önce doğalgaz kullanımına geçmesini ve aynı duyarlılığı çevre konusunda da göstermesini dilerim. Kömür kamyonlarının manevra yapamadığını bu nedenle yolun açılması gerektiğini savunuyorlar ama öncelikle doğalgaza geçmeleri daha anlamlı olur kanaatindeyim.

 

Diğer taraftan ‘güvenlik’ gerekçesiyle kapatılan site önü bölgenin içine çeşitli spor aletleri konulmuş ve buradan bu sokakta yaşayan çocukların faydalanması istenmiş. Umarım öyledir. Konunun esas vahim tarafı ise bu işe Kaymakamın isminin alet ediliyor olması. Oyla bir devlet görevlisi olarak güvenlik tedbiri almak ve aldırmak en doğal hakkıdır. Başka da isminin farklı anılması yanlış olur. Kaldı ki, Süleymanpaşa Kaymakamının böle bir zihniyete sahip olabileceğini düşünmüyorum.

 

Kapatılan yolun aslında site ve bölge huzuru açısından da önemli olduğunu öğrendik. Buraya gelen madde bağımlıları ile Kaymakam beyin oturduğu site yönetimini başı oldukça dertte. Hatta polis kayıtlarında da mevcut olan onlarca şikâyete konu olmuş. Aynı zamanda araçları ile buraya gelen çiftlerin açıkça araç içinde fuhuş yaptıkları da söylenmekte. Yani aynı durum sizlerin gözü önünde olsa ne yaparsınız?

 

İşte bu noktadan hareketle her iki site yönetiminin de önce kendi durumlarını göz önüne alıp, ardından sakin kafayla ortak bir çözüm bulacakları inancındayım. “KAYMAKAM’IN KEYFİ VATANDAŞI GERDİ” başlığı ile duyurduğumuz konu tam da bu. Yani araştırdık, kanun ve uygulamalara göre doğrusunu size yansıtmaya çalıştık. Evet ortada bir gerginlik var, ama bunlar sağduyu ile konuşarak çözüm bulunacak şeylerdir. 

Okunma Sayısı : 3542
Yapılan Yorumlar
23 Aralık 2017    Murat Sevil
    Araştırmacı haberciliğin Tekirdağdaki öncülüğünü yapan gazeteci Özkan Dikmen'e gerçekleri yazdığı için çok teşekkür ederim. Araştıranların her zaman doğruya ulaşacağını bir kez daha kanıtlamış oldu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 677
Dün : 5221
Toplam : 7672447

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri