çerkezköy, büyükşehir, tekirdağ

tekirdağ haberleri

KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL

 

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.

 

Yıldırım Beyazıt Mahallesinde düzenlenen programa, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya, Genel Sekreter Yardımcısı M. Zeki Gürcün, daire başkanları, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Törende Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı M. Zeki Gürcün, konuşma yaparak proje ile ilgili katılımcıları bilgilendirdi. Gürcün konuşmasında, "Bu derenin ıslahıyla Çerkezköy yıllardır yaşadığı taşkın sorunundan kurtulacak. 1. Etap çalışmaları kapsamında 1.692.67 metre trapez kanal imalatı, 33 metre ve 25 metre uzunluğunda iki adet menfez köprüsü yapıldı. 2. etap çalışmaları kapsamında ise, 5 metre taban genişliği, 3 metre tavan yüksekliğine sahip U şeklindeki kanal yapılacak. 2. Etabın maliyeti, 6 milyon 657 bin 527 lira olacak.  Çalışmaların sonunda 2.842 metre beton kesit kanal imalatı tamamlanmış olacak" ifadelerini kullandı.

 

Genel Sekreter Yardımcısı M. Zeki Gürcün'ün ardından konuşma yapan Çerkezköy, Belediye Başkanı Vahap Akay ise Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Çerkezköy Belediyesi çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Başkan Akay ayrıca sözlerine, "Yıldırım Beyazıt Mahallesi, Serkan Müjgan Karagöz Okulundan Kavakdereye uzanan 14 bin 200 metrelik alanda yaptığımız park çalışması bitti vatandaşın kullanımına açtık. Bu projenin hayata geçirilmesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak başta olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde devam etti.

 

"YEREL YÖNETİMLERİN BU GÜZEL HİZMETLERİ YAPTIĞI DÖNEMDE BİR TAKIM SIKINTILARI SİYASET MALZEMESİ YAPIYORLAR"

Son olarak konuşma yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Çerkezköy göreve geldiğimizden bu güne aynı hizmet anlayışıyla, değişmeyen bir Çerkezköy sevgisiyle ve Tekirdağ sevgisiyle hizmet etmeye devam ediyoruz. Sayın Başkan Çerkezköy'ün dört senedir nüfusun 50 bin civarında arttığını söylüyor. Tekirdağ Büyükşehrin de nüfusu dört sene içerisinde 132 bin civarında arttı. Yani bu artış içerisinde Çerkezköy, Kapaklı ve Çorlu'nun önemli bir yeri var. Elbette Çerkezköy bu artışa göre hizmetlerinin ve sorunlarının ötelenmemesi gereken bir ilçemizdir. Bu hizmetleri yaparken de hiçbir zaman siyasi ayrım yapmadan bugüne kadar hizmetlerimizi devam ettirdik. Çerkezköy bugün gerçekten hepimizin gurur duyacağı,  yapılan hizmetleri gururla anacağı sürece geldiğimiz bu dört yıl içerisinde, ne yazık ki siyasi rakiplerimiz olayı tamamen siyasal boyutlara dökerek, siyaset malzemesi olarak yerel yönetimlerin bu güzel hizmetleri yaptığı dönemde ortaya çıkıp bir takım sıkıntıları siyaset malzemesi yapmaya çalışıyorlar" dedi.

 

"HALKTAN İNTİKAM ALINMAZ"

Albayrak sözlerine, "Bakın milletvekili adayları belli oldu. Haziranın 24'ünde yaklaşık bir ay sonra genel seçim var. Türkiye'nin gündemi bu. Ama bugün AK Partili yöneticilerin gündemle ilgili ilk verdikleri beyanat; Tekirdağ'ın tüm ilçelerini Ak Belediye ile tanıştıracağız. Biz bunu istemiyoruz. Zaten 24 Haziran'da halkımız tamam diyecek. Ak Türkiye'de yaptığın hizmetlere tamam diyecek. Ak belediyecilik sizde kalsın, çünkü biz daha önce bu belediyeciliği bundan önceki dönem Çerkezköy'de ve Malkara'da gördük. Vatandaş bu hizmetlerden sonra ne olduğuna kendi karar verecektir. En çok rahatsız olduğum konu da ‘12-0'ın intikamını alacağız’ sözleridir. 12-0'ı bize halk verdi. Halktan intikam alınmaz. 16 yıldır iktidar var, biz hiçbir zaman intikam alacağız demedik. Halkın hizmetlerine, halkın tercihlerine saygı duyulur. Yakın gelecekte Kentpark 1'in açılışı ve Kentpark 2'nin temel atmasını yapacağız. Bunun dışında önümüzdeki süreçte diğer ilçelerimizde yatırımlarımız olacak. Bizim sadece istediğimiz bütün bu hizmetlerin sonunda, bir Allah razı olsun denmesidir. Başka bir talebimiz yok. Çerkezköy'e girdiğiniz andan itibaren neresini gezerseniz gezin, bu dönemin hizmetlerini rahat bir şekilde görüyorsunuz. Ben Sayın Başkanın ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerinin Çerkezköy'ün haklarını nasıl savunduğunu, Çerkezköy'ün hizmetlerini almak için nasıl bir mücadele verdiğini en yakından bilen birisiyim. Özellikle şunu söylüyorum; bu hizmetlerdeki başarı ne Kadir Albayrak'ın ne Vahap Akay'ındır. Bu hizmetlerdeki başarı, bize bu görevi veren bizi seçen halkımızın başarısıdır. Ben bizi seçtiği için halkımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte yapılan hizmetlerle Çerkezköy ve Tekirdağ aradığı hizmetleri bulmuş olacak. Ben bu duygularla yapılan bu hizmetlerin Çerkezköy ve Tekirdağ'a hayırlı olmanı diliyorum" şeklinde devam etti. Konuşmaların ardından alkışlar eşliğinde kurdele kesimi gerçekleşti.

 

Kaynak: Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı


Okunma Sayısı : 1060
Yapılan Yorumlar
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2622
Dün : 5754
Toplam : 7427918

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri