çerkezköy, büyükşehir, tekirdağ

tekirdağ haberleri

KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL

 

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.

 

Yıldırım Beyazıt Mahallesinde düzenlenen programa, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya, Genel Sekreter Yardımcısı M. Zeki Gürcün, daire başkanları, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Törende Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı M. Zeki Gürcün, konuşma yaparak proje ile ilgili katılımcıları bilgilendirdi. Gürcün konuşmasında, "Bu derenin ıslahıyla Çerkezköy yıllardır yaşadığı taşkın sorunundan kurtulacak. 1. Etap çalışmaları kapsamında 1.692.67 metre trapez kanal imalatı, 33 metre ve 25 metre uzunluğunda iki adet menfez köprüsü yapıldı. 2. etap çalışmaları kapsamında ise, 5 metre taban genişliği, 3 metre tavan yüksekliğine sahip U şeklindeki kanal yapılacak. 2. Etabın maliyeti, 6 milyon 657 bin 527 lira olacak.  Çalışmaların sonunda 2.842 metre beton kesit kanal imalatı tamamlanmış olacak" ifadelerini kullandı.

 

Genel Sekreter Yardımcısı M. Zeki Gürcün'ün ardından konuşma yapan Çerkezköy, Belediye Başkanı Vahap Akay ise Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Çerkezköy Belediyesi çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Başkan Akay ayrıca sözlerine, "Yıldırım Beyazıt Mahallesi, Serkan Müjgan Karagöz Okulundan Kavakdereye uzanan 14 bin 200 metrelik alanda yaptığımız park çalışması bitti vatandaşın kullanımına açtık. Bu projenin hayata geçirilmesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak başta olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde devam etti.

 

"YEREL YÖNETİMLERİN BU GÜZEL HİZMETLERİ YAPTIĞI DÖNEMDE BİR TAKIM SIKINTILARI SİYASET MALZEMESİ YAPIYORLAR"

Son olarak konuşma yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Çerkezköy göreve geldiğimizden bu güne aynı hizmet anlayışıyla, değişmeyen bir Çerkezköy sevgisiyle ve Tekirdağ sevgisiyle hizmet etmeye devam ediyoruz. Sayın Başkan Çerkezköy'ün dört senedir nüfusun 50 bin civarında arttığını söylüyor. Tekirdağ Büyükşehrin de nüfusu dört sene içerisinde 132 bin civarında arttı. Yani bu artış içerisinde Çerkezköy, Kapaklı ve Çorlu'nun önemli bir yeri var. Elbette Çerkezköy bu artışa göre hizmetlerinin ve sorunlarının ötelenmemesi gereken bir ilçemizdir. Bu hizmetleri yaparken de hiçbir zaman siyasi ayrım yapmadan bugüne kadar hizmetlerimizi devam ettirdik. Çerkezköy bugün gerçekten hepimizin gurur duyacağı,  yapılan hizmetleri gururla anacağı sürece geldiğimiz bu dört yıl içerisinde, ne yazık ki siyasi rakiplerimiz olayı tamamen siyasal boyutlara dökerek, siyaset malzemesi olarak yerel yönetimlerin bu güzel hizmetleri yaptığı dönemde ortaya çıkıp bir takım sıkıntıları siyaset malzemesi yapmaya çalışıyorlar" dedi.

 

"HALKTAN İNTİKAM ALINMAZ"

Albayrak sözlerine, "Bakın milletvekili adayları belli oldu. Haziranın 24'ünde yaklaşık bir ay sonra genel seçim var. Türkiye'nin gündemi bu. Ama bugün AK Partili yöneticilerin gündemle ilgili ilk verdikleri beyanat; Tekirdağ'ın tüm ilçelerini Ak Belediye ile tanıştıracağız. Biz bunu istemiyoruz. Zaten 24 Haziran'da halkımız tamam diyecek. Ak Türkiye'de yaptığın hizmetlere tamam diyecek. Ak belediyecilik sizde kalsın, çünkü biz daha önce bu belediyeciliği bundan önceki dönem Çerkezköy'de ve Malkara'da gördük. Vatandaş bu hizmetlerden sonra ne olduğuna kendi karar verecektir. En çok rahatsız olduğum konu da ‘12-0'ın intikamını alacağız’ sözleridir. 12-0'ı bize halk verdi. Halktan intikam alınmaz. 16 yıldır iktidar var, biz hiçbir zaman intikam alacağız demedik. Halkın hizmetlerine, halkın tercihlerine saygı duyulur. Yakın gelecekte Kentpark 1'in açılışı ve Kentpark 2'nin temel atmasını yapacağız. Bunun dışında önümüzdeki süreçte diğer ilçelerimizde yatırımlarımız olacak. Bizim sadece istediğimiz bütün bu hizmetlerin sonunda, bir Allah razı olsun denmesidir. Başka bir talebimiz yok. Çerkezköy'e girdiğiniz andan itibaren neresini gezerseniz gezin, bu dönemin hizmetlerini rahat bir şekilde görüyorsunuz. Ben Sayın Başkanın ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerinin Çerkezköy'ün haklarını nasıl savunduğunu, Çerkezköy'ün hizmetlerini almak için nasıl bir mücadele verdiğini en yakından bilen birisiyim. Özellikle şunu söylüyorum; bu hizmetlerdeki başarı ne Kadir Albayrak'ın ne Vahap Akay'ındır. Bu hizmetlerdeki başarı, bize bu görevi veren bizi seçen halkımızın başarısıdır. Ben bizi seçtiği için halkımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte yapılan hizmetlerle Çerkezköy ve Tekirdağ aradığı hizmetleri bulmuş olacak. Ben bu duygularla yapılan bu hizmetlerin Çerkezköy ve Tekirdağ'a hayırlı olmanı diliyorum" şeklinde devam etti. Konuşmaların ardından alkışlar eşliğinde kurdele kesimi gerçekleşti.

 

Kaynak: Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı


Okunma Sayısı : 1395
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5711
Dün : 6077
Toplam : 8786952

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri