çerkezköy, büyükşehir, tekirdağ

tekirdağ haberleri

KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL

 

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.

 

Yıldırım Beyazıt Mahallesinde düzenlenen programa, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya, Genel Sekreter Yardımcısı M. Zeki Gürcün, daire başkanları, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Törende Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı M. Zeki Gürcün, konuşma yaparak proje ile ilgili katılımcıları bilgilendirdi. Gürcün konuşmasında, "Bu derenin ıslahıyla Çerkezköy yıllardır yaşadığı taşkın sorunundan kurtulacak. 1. Etap çalışmaları kapsamında 1.692.67 metre trapez kanal imalatı, 33 metre ve 25 metre uzunluğunda iki adet menfez köprüsü yapıldı. 2. etap çalışmaları kapsamında ise, 5 metre taban genişliği, 3 metre tavan yüksekliğine sahip U şeklindeki kanal yapılacak. 2. Etabın maliyeti, 6 milyon 657 bin 527 lira olacak.  Çalışmaların sonunda 2.842 metre beton kesit kanal imalatı tamamlanmış olacak" ifadelerini kullandı.

 

Genel Sekreter Yardımcısı M. Zeki Gürcün'ün ardından konuşma yapan Çerkezköy, Belediye Başkanı Vahap Akay ise Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Çerkezköy Belediyesi çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Başkan Akay ayrıca sözlerine, "Yıldırım Beyazıt Mahallesi, Serkan Müjgan Karagöz Okulundan Kavakdereye uzanan 14 bin 200 metrelik alanda yaptığımız park çalışması bitti vatandaşın kullanımına açtık. Bu projenin hayata geçirilmesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak başta olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde devam etti.

 

"YEREL YÖNETİMLERİN BU GÜZEL HİZMETLERİ YAPTIĞI DÖNEMDE BİR TAKIM SIKINTILARI SİYASET MALZEMESİ YAPIYORLAR"

Son olarak konuşma yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Çerkezköy göreve geldiğimizden bu güne aynı hizmet anlayışıyla, değişmeyen bir Çerkezköy sevgisiyle ve Tekirdağ sevgisiyle hizmet etmeye devam ediyoruz. Sayın Başkan Çerkezköy'ün dört senedir nüfusun 50 bin civarında arttığını söylüyor. Tekirdağ Büyükşehrin de nüfusu dört sene içerisinde 132 bin civarında arttı. Yani bu artış içerisinde Çerkezköy, Kapaklı ve Çorlu'nun önemli bir yeri var. Elbette Çerkezköy bu artışa göre hizmetlerinin ve sorunlarının ötelenmemesi gereken bir ilçemizdir. Bu hizmetleri yaparken de hiçbir zaman siyasi ayrım yapmadan bugüne kadar hizmetlerimizi devam ettirdik. Çerkezköy bugün gerçekten hepimizin gurur duyacağı,  yapılan hizmetleri gururla anacağı sürece geldiğimiz bu dört yıl içerisinde, ne yazık ki siyasi rakiplerimiz olayı tamamen siyasal boyutlara dökerek, siyaset malzemesi olarak yerel yönetimlerin bu güzel hizmetleri yaptığı dönemde ortaya çıkıp bir takım sıkıntıları siyaset malzemesi yapmaya çalışıyorlar" dedi.

 

"HALKTAN İNTİKAM ALINMAZ"

Albayrak sözlerine, "Bakın milletvekili adayları belli oldu. Haziranın 24'ünde yaklaşık bir ay sonra genel seçim var. Türkiye'nin gündemi bu. Ama bugün AK Partili yöneticilerin gündemle ilgili ilk verdikleri beyanat; Tekirdağ'ın tüm ilçelerini Ak Belediye ile tanıştıracağız. Biz bunu istemiyoruz. Zaten 24 Haziran'da halkımız tamam diyecek. Ak Türkiye'de yaptığın hizmetlere tamam diyecek. Ak belediyecilik sizde kalsın, çünkü biz daha önce bu belediyeciliği bundan önceki dönem Çerkezköy'de ve Malkara'da gördük. Vatandaş bu hizmetlerden sonra ne olduğuna kendi karar verecektir. En çok rahatsız olduğum konu da ‘12-0'ın intikamını alacağız’ sözleridir. 12-0'ı bize halk verdi. Halktan intikam alınmaz. 16 yıldır iktidar var, biz hiçbir zaman intikam alacağız demedik. Halkın hizmetlerine, halkın tercihlerine saygı duyulur. Yakın gelecekte Kentpark 1'in açılışı ve Kentpark 2'nin temel atmasını yapacağız. Bunun dışında önümüzdeki süreçte diğer ilçelerimizde yatırımlarımız olacak. Bizim sadece istediğimiz bütün bu hizmetlerin sonunda, bir Allah razı olsun denmesidir. Başka bir talebimiz yok. Çerkezköy'e girdiğiniz andan itibaren neresini gezerseniz gezin, bu dönemin hizmetlerini rahat bir şekilde görüyorsunuz. Ben Sayın Başkanın ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerinin Çerkezköy'ün haklarını nasıl savunduğunu, Çerkezköy'ün hizmetlerini almak için nasıl bir mücadele verdiğini en yakından bilen birisiyim. Özellikle şunu söylüyorum; bu hizmetlerdeki başarı ne Kadir Albayrak'ın ne Vahap Akay'ındır. Bu hizmetlerdeki başarı, bize bu görevi veren bizi seçen halkımızın başarısıdır. Ben bizi seçtiği için halkımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte yapılan hizmetlerle Çerkezköy ve Tekirdağ aradığı hizmetleri bulmuş olacak. Ben bu duygularla yapılan bu hizmetlerin Çerkezköy ve Tekirdağ'a hayırlı olmanı diliyorum" şeklinde devam etti. Konuşmaların ardından alkışlar eşliğinde kurdele kesimi gerçekleşti.

 

Kaynak: Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı


Okunma Sayısı : 999
Yapılan Yorumlar
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3863
Dün : 4544
Toplam : 7145860

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri