çerkezköy, büyükşehir, tekirdağ

tekirdağ haberleri

KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL

 

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.

 

Yıldırım Beyazıt Mahallesinde düzenlenen programa, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya, Genel Sekreter Yardımcısı M. Zeki Gürcün, daire başkanları, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Törende Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı M. Zeki Gürcün, konuşma yaparak proje ile ilgili katılımcıları bilgilendirdi. Gürcün konuşmasında, "Bu derenin ıslahıyla Çerkezköy yıllardır yaşadığı taşkın sorunundan kurtulacak. 1. Etap çalışmaları kapsamında 1.692.67 metre trapez kanal imalatı, 33 metre ve 25 metre uzunluğunda iki adet menfez köprüsü yapıldı. 2. etap çalışmaları kapsamında ise, 5 metre taban genişliği, 3 metre tavan yüksekliğine sahip U şeklindeki kanal yapılacak. 2. Etabın maliyeti, 6 milyon 657 bin 527 lira olacak.  Çalışmaların sonunda 2.842 metre beton kesit kanal imalatı tamamlanmış olacak" ifadelerini kullandı.

 

Genel Sekreter Yardımcısı M. Zeki Gürcün'ün ardından konuşma yapan Çerkezköy, Belediye Başkanı Vahap Akay ise Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Çerkezköy Belediyesi çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Başkan Akay ayrıca sözlerine, "Yıldırım Beyazıt Mahallesi, Serkan Müjgan Karagöz Okulundan Kavakdereye uzanan 14 bin 200 metrelik alanda yaptığımız park çalışması bitti vatandaşın kullanımına açtık. Bu projenin hayata geçirilmesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak başta olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde devam etti.

 

"YEREL YÖNETİMLERİN BU GÜZEL HİZMETLERİ YAPTIĞI DÖNEMDE BİR TAKIM SIKINTILARI SİYASET MALZEMESİ YAPIYORLAR"

Son olarak konuşma yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Çerkezköy göreve geldiğimizden bu güne aynı hizmet anlayışıyla, değişmeyen bir Çerkezköy sevgisiyle ve Tekirdağ sevgisiyle hizmet etmeye devam ediyoruz. Sayın Başkan Çerkezköy'ün dört senedir nüfusun 50 bin civarında arttığını söylüyor. Tekirdağ Büyükşehrin de nüfusu dört sene içerisinde 132 bin civarında arttı. Yani bu artış içerisinde Çerkezköy, Kapaklı ve Çorlu'nun önemli bir yeri var. Elbette Çerkezköy bu artışa göre hizmetlerinin ve sorunlarının ötelenmemesi gereken bir ilçemizdir. Bu hizmetleri yaparken de hiçbir zaman siyasi ayrım yapmadan bugüne kadar hizmetlerimizi devam ettirdik. Çerkezköy bugün gerçekten hepimizin gurur duyacağı,  yapılan hizmetleri gururla anacağı sürece geldiğimiz bu dört yıl içerisinde, ne yazık ki siyasi rakiplerimiz olayı tamamen siyasal boyutlara dökerek, siyaset malzemesi olarak yerel yönetimlerin bu güzel hizmetleri yaptığı dönemde ortaya çıkıp bir takım sıkıntıları siyaset malzemesi yapmaya çalışıyorlar" dedi.

 

"HALKTAN İNTİKAM ALINMAZ"

Albayrak sözlerine, "Bakın milletvekili adayları belli oldu. Haziranın 24'ünde yaklaşık bir ay sonra genel seçim var. Türkiye'nin gündemi bu. Ama bugün AK Partili yöneticilerin gündemle ilgili ilk verdikleri beyanat; Tekirdağ'ın tüm ilçelerini Ak Belediye ile tanıştıracağız. Biz bunu istemiyoruz. Zaten 24 Haziran'da halkımız tamam diyecek. Ak Türkiye'de yaptığın hizmetlere tamam diyecek. Ak belediyecilik sizde kalsın, çünkü biz daha önce bu belediyeciliği bundan önceki dönem Çerkezköy'de ve Malkara'da gördük. Vatandaş bu hizmetlerden sonra ne olduğuna kendi karar verecektir. En çok rahatsız olduğum konu da ‘12-0'ın intikamını alacağız’ sözleridir. 12-0'ı bize halk verdi. Halktan intikam alınmaz. 16 yıldır iktidar var, biz hiçbir zaman intikam alacağız demedik. Halkın hizmetlerine, halkın tercihlerine saygı duyulur. Yakın gelecekte Kentpark 1'in açılışı ve Kentpark 2'nin temel atmasını yapacağız. Bunun dışında önümüzdeki süreçte diğer ilçelerimizde yatırımlarımız olacak. Bizim sadece istediğimiz bütün bu hizmetlerin sonunda, bir Allah razı olsun denmesidir. Başka bir talebimiz yok. Çerkezköy'e girdiğiniz andan itibaren neresini gezerseniz gezin, bu dönemin hizmetlerini rahat bir şekilde görüyorsunuz. Ben Sayın Başkanın ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerinin Çerkezköy'ün haklarını nasıl savunduğunu, Çerkezköy'ün hizmetlerini almak için nasıl bir mücadele verdiğini en yakından bilen birisiyim. Özellikle şunu söylüyorum; bu hizmetlerdeki başarı ne Kadir Albayrak'ın ne Vahap Akay'ındır. Bu hizmetlerdeki başarı, bize bu görevi veren bizi seçen halkımızın başarısıdır. Ben bizi seçtiği için halkımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte yapılan hizmetlerle Çerkezköy ve Tekirdağ aradığı hizmetleri bulmuş olacak. Ben bu duygularla yapılan bu hizmetlerin Çerkezköy ve Tekirdağ'a hayırlı olmanı diliyorum" şeklinde devam etti. Konuşmaların ardından alkışlar eşliğinde kurdele kesimi gerçekleşti.

 

Kaynak: Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı


Okunma Sayısı : 746
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1331
Dün : 3980
Toplam : 6776184

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri