kapaklı

tekirdağ haberleri

KAPAKLI’DA İSYAN SESLERİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


KAPAKLI’DA İSYAN SESLERİ

 


Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Çetin sonunda isyan etti. Çetin, “Vatandaşlara verdiğimiz sözler var. Bunlar sadece benim sözlerim değil. Büyükşehir’in yapması gerekenler de var ancak yapılmıyor ve bunun hesabını bize soruyorlar” dedi.


Kapaklı ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Çetin ilçesinde yatırım ve hizmet amaçlı yaşananlardan dolayı isyan etti. Başkan Süleymanpaşa ilçe Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’den de gerekli desteği göremediklerini aktardı.


TESKİ MÜTEAHHİDİ BIRAKTI

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin Pusula Gazetesine yaptığı özel açıklamada ilçe belediyesi olarak kendilerinin gerekti çalışmaları yaptıklarını ancak bütçe yetersizliği nedeniyle bazı noktalarda eksik kaldıklarını aktardı. Başkan Çetin, “Seçimden sonra neredeyse bir yıl oldu. Yaptığımız çalışmalar ortada. Ancak Kapaklı’nın ciddi ihtiyaçları var. Alt yapı bitmedi. Özellikle su şebeke hattının yenilenmesi ve ihtiyaç olan bölgelere yapılması gerekiyor. TESKİ ödeme yapmadığı için bırakın yatırım yapmadı, hazır çalışan müteahhidi bile işi bıraktı. Bu müteahhit arkadaşlar TESKİ’den alamadıkları ödemeleri için bizlere geldiler bizler de TESKİ yetkilileri ile görüştü. Aldığımız cevap ise ‘para yok’ oldu. Bu nasıl bir anlayış nasıl bir çalışma şekli. Buradan sesimizi yeteri kadar duyuramıyoruz” dedi.


BÜYÜKŞEHİRDEN BEKLENTİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın Süleymanpaşa’dan başka yeri önemsemediğini düşünmeye başladıklarını aktaran Başkan Çetin, “İnanılacak gibi değil. Bizler burada elimizden geleni yapıyoruz ancak yeterli olmuyor. Kadir başkanımızın bu konuda daha hassas ve içeler arasında adaletli davranmasını ve özellikle en yeni ilçelerden birisi olan Kapaklı’yı biraz daha koruması gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.

Kadir Albarak’ın her fırsatta Süleymanpaşa ilçesinde esnaf ve vatandaşlarla buluşmasına da değinen Çetin, “Süleymanpaşa ilçesinde 5 kere gezebilen Başkanımız Kadir Albayrak’ı en az iki kez de Kapaklı’da görmek isteriz. Buradaki vatandaşlar ne istiyor, dertleri nedir onların da büyükşehir başkanından bizzat talepleri olacaktır” şeklinde konuştu.


DEVLET KURUMLARI KİRADA

Sadece Büyükşehir değil, devlet yatırımları da Kapaklı için yeterli değil. Defterdarlık binası kirada, Emniyet Müdürlüğü kirada, diğer resmi kurumlar kirada. Geçtiğimiz dönemden Büyükşehirin yaptığı bir kültür merkezi var ve başka Kapaklı’ya ait hiçbir şey yok. Bu nasıl bir anlayış olabilir ki. Bakın burası Tekirdağ’ın en kalabalık nüfusuna sahip ilçelerinden birisi. Burada hizmetin her yönünü fazlasıyla görmek zorundayız. Bunu yapacak her türlü imkan varken neden yapılmıyor anlamış değilim” ifadelerini kullandı.


CÜNEYT YÜKSEL’E SİTEM

Ak Partili Belediye Başkanları olarak seçim sonrası bir toplantı yaptıklarını ve bu konuda Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in girişimci kişiliğinden de yararlanmak istediklerini aktaran Çetin, “Bu toplantı ve daha sonraki görüşmelerimizde hükümet yatırımları ile sorumluluğunu aldığımız ilçelere yatırım getirmeyi ve verdiğimiz sözleri tutmaya çalışıyoruz. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in bu konuda bizlere yardımcı olacağını da biliyoruz. Zaman zaman yardımcı oluyor ancak görüyoruz ki o da özellikle Süleymanpaşa’ya ağırlıklı olarak hizmetleri getiriyor. Bizler burada üvey evlat gibi kaldık. Buradaki vatandaşlarımızın her biri bunu en iyi hizmeti hak ediyor ve bu konuda hem Büyükşehir’den hem de hükümet nezdinde Cüneyt Yüksel’den bir kez daha Kapaklı ilçesine daha ciddi yaklaşımlarını istiyoruz” dedi.


Okunma Sayısı : 1567
Yapılan Yorumlar
 • TRAKYAKENT EĞİTİME DEVAM EDİYOR
  21 02 2020.. Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği TRAKYAKENT ve Marmara Belediyeler Birliği MBB ortaklığında düzenlenen eğitim çalışmalarına, belediye personeline yönelik olarak “Vatandaş Odaklı Hizmet” konulu program ile devam edildi.
 • TEKNOPARK GENEL KURULU
  20 02 2020--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknopark) Genel Kurul Toplantısı Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin başkanlığında Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
 • Çeşmelerden ikrama devam
  20.02.2020--Ergene Belediyesinin sunmuş olduğu ikram çeşmelerinden sıcak çorbalar vatandaşlara ikram edilmeye devam ediliyor.
 • Örgülerin kraliçesi, Vildan Çakmak
  6 Şubat 2020--Son yılların trend saç modellerinden biri de şüphesiz ki farklı farklı saç örgüleri ile
 • BURSLULUK SINAVI
  6 şubat 2020--Aden okulları Bursluluk sınavı için geri sayım başladı.
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6256
Dün : 16198
Toplam : 11130652

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri