kadir albayrak, tekirdağ, büyükşehir

tekirdağ haberleri

Kadir Başkan Tekirdağ için şanstır

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Kadir Başkan Tekirdağ için şanstır

Bilenler belki biliyordur bilmeyenler için söyleyelim. Artık kentimizde gerçekten güçlü, aktif, sırf muhalefet olmak için muhalefetlik yapmayan, özellikle yereldeki basın mensuplarının haklarını korumayı amaçlayan bir derneğimiz var. İsmi Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği. Derneğin başkanlık görevini kentin deneyimli gazetecilerinden Necmi Işıksal başarı ve büyük titizlikle yürütüyor. Zira şahsımın da bulunduğu dernek yönetim kurulu üyelerinin de her biri kendi alanında önemli isimlerden oluşuyor. Derneğimiz çok yakında güzel ve etkili organizasyonlarda da varlığını net bir biçimde hissettirecektir.

 

Bazıları ısrarla Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın kasıtlı bir tutumla yerel basınla pozitif diyalog kurmadığını dile getiriyorlar. Aslına bakarsanız Başkan Albayrak büyük bir samimiyetle kendisi de zaman zaman kötü değil ancak olması gereken bir biçimde iletişim kuramadığını açık yüreklilikle dile getiriyor.

 

Böylesi özü sözü bir başkanın açıkça söylediği sözleri bile imalı sözlere çevirmenin kimseye faydası yok. Bizler kendisini derneğimizde görmeyi arzu ederken kendisi henüz davet bile etmemişken alçakgönüllü ve hoşgörülü tavrıyla kıymetli bir sürpriz yaparak derneğimizi ziyaret etti. Dernekte bulunan yönetim kurulu üyelerinin bazılarıyla zaman zaman ters düşmüş olsa bile tüm bunların üzerine bir sünger çekip teşrif etti.

 

 Tüm samimiyetiyle hem durum özeti yaptı hem de gelen soruları cevaplayarak samimi bir sohbet gerçekleştirdi. İster beğenin ister beğenmeyin şöyle bir gerçek var ki o net, Kadir Başkan Tekirdağ merkez ve ilçeler dahil Kadir Ağabey olarak gönüllere girmeyi başarmış bir isim. İkinci dönem de Tekirdağ halkı kendisine güvenerek kenti ona emanet etti. İlk dönem belki yeni kurulmuş bir büyükşehir olmanın verdiği ıstıraplı haller oldukça sancılı geçti. Günahıyla sevabıyla fakat büyük tecrübeler kazanarak ilk dönemi geride bıraktı Kadir Başkanımız. Şimdi ikinci dönem için kollarını sıvayıp çok daha büyük bir bilinç ile görevinin başında olduğu her halinden belli. Üstelik şimdi daha da güçlü. Neden mi? Bu defa avuçlarında halkın güvenini, inandıklarını, beklentilerini, isteklerini sıkı sıkı tutuyor ve tabloyu çok daha net okuyabilir. Bu yüzden bence Kadir Başkanımız bu dönem altın bir dönem yaşayacak, kente de altın günler yaşatacak. Hatta üçüncü döneme devam etmesini bile vatandaş kendisinden talep edecek, dile getirecek.

 

Dernek ziyaretinde Tekirdağ’ın eski Tekirdağ olmadığını dile getiren Başkan Kadir Albayrak sözlerine şu şekilde devam etti: “2. Dönem hizmeti için yola koyulmuş durumdayız. Öyle ki Tekirdağ’ın nüfusu giderek artıyor. Her yıl nereden baksanız Şarköy kadar göç alıyoruz. Bu ne demek? Daha fazla çalışmak demek. Her şeye daha fazla ihtiyaç demek. Bunun bilincindeyim. Nüfus giderek karma bir hal alıyor ve herkesin taleplerine karşılık vermeye çalışıyoruz. O yüzden hepimiz el ele verip çalışmalıyız. Böyle bir derneğin kentte var olmasından çok mutlu oldum ve açık söyleyeyim hepinizin olduğu fotoğrafı görünce çok etkilenerek kendime görev çıkarıp davetsiz bir şekilde sizleri ziyaret etmek istedim. Kendi adıma ben beyaz sayfa açmak istedim. Basın, mutlaka ki hem ulusalda hem yerelde olmazsa olmaz. Ben sizden de yardım isteyeceğiz, raporlar isteyeceğim bir çalışma yaparken. Geçmişte evet bunu yapamadık ama artık yapmamız gerek.”

 

Başkan Albayrak ile ithamların gerçekten ardı arkası kesilmiyor. Bazı kesim özellikle onun küsküncü olduğu konusunda dem vuruyor. Hatta bir küstüğüyle bir daha asla barışmayacağını, biri onu kızdıracak bir şey yaparsa intikamını illa alacağını dile getiriyorlar. Şahsen benim tanıdığım Kadir başkan bu ifadelerde özetlendiği gibi biri değil. Eleştiriye açık olmadığını söyleyenler de var. Zaman zaman bizlerde eleştiride bulunduk, küsmek yerine eleştirilerinizi ciddiye alacağım şeklinde geri dönüş aldık. Bu demek oluyor ki Kadir Başkan öyle söylendiği gibi eleştiriye kapalı değil sadece eleştirinin de bir kırmızı noktası, çizgisi biraz da edebi olması gerektiğini düşünüyor. Kimse kimseyi eleştirme hakkım var cümlesinin arkasına sığınıp hakaret boyutuna gidecek şekilde eleştirmez. Albayrak, seviyeli eleştirinin her zaman başının üstünde yer aldığını zaten dile getiriyor. Fakat bu şehrin seçilmiş kişisi olarak bel altı vurulan eleştirilere de saygı gösterme zorunluluğu hiçbir şekilde yoktur. Başkan Albayrak’tan eleştirisine saygı bekleyenler önce kendi eleştiri tarzlarını gözden geçirsinler bir zahmet ederim. Bugün 70 yaşında olan Kadir Başkan bu kentte doğmuş, büyümüş, bu şehrin eski hallerini bilen, sokaklarında çocuk, genç, yetişkin olmuş, vatandaş onu Kadir Ağabey’i olarak görüp samimiyetine inandığına göre kendisi bu kent için bir şanstır. Tekirdağ’da pozitif değişimi başlatan insan olarak kent tarihine geçeceğinden şüphem yok.    


Okunma Sayısı : 374
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3925
Dün : 8256
Toplam : 9026254

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri