kadın dostu, belediye, mestan özcan

tekirdağ haberleri

KADIN DOSTU BELEDİYE OLACAĞIZ!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


“KADIN DOSTU BELEDİYE OLACAĞIZ!”

 


Cumhur İttifakı AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, kadınlarla ilgili yaptığı açıklamada kadınların toplumun baş tacı olduğunu hatırlatırken, kadınlara gerekli fırsat ve imkanların sunulmasının belediyenin de görevleri arasında olduğunu vurguladı.


Bulundukları her alana ayrı bir anlam ve güç kazandıran kadınların önemini dile getiren AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, “Kadınlarımızın ne kadar güçlü, başarılı ve azimli olduklarını en başta kendi ailemdeki kadınlardan dolayı çok iyi biliyorum. Bu gücü, bu potansiyeli desteklemek bizim en önemli görevlerimizdendir. Kadınların ev ve aile yaşantıları dışında sosyal, ekonomik, siyasal, sanatsal tüm alanlarda aktif rol oynayabilmelerinin önünü açmalıyız. Yaptığım ziyaretler ve görüşmelerden çıkardığım sonuç da kadınlarımızın bizden bunu beklediği yönünde oldu.” dedi.


Mestan Özcan, Büyükşehir Belediyesi olarak kadınlar için yapmayı planladıkları çalışmalarla ilgili olarak da açıklamalarda bulunurken sözlerine şöyle devam etti: “Çalışan kadınları her zaman destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz. Hangi alanda olursa olsun verdikleri emeğin bizim için değeri çok büyük. Bu sebeple Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kadınlara yönelik projeler üreteceğiz. Ev-aile yaşantıları ve üstlendikleri sorumluluklar dolayısıyla çalışma hayatından uzak kalmış durumda olan kadınları da ekonomiye katmak amacıyla bir sistem geliştiriyoruz. Evlerde yapılan el işi ürünlerden tutun, annelerimizin yaptığı gibi çeşitli gıda ürünlerine kadar aslında tüm kadınlar sürekli üretim yapıyorlar. Büyükşehir Belediyesi olarak onları destekleyebiliriz diye düşündük. Bir platform kuracağız, el emeği olan ürünlerin tümünü markalaştırarak satacağız ve kadınlarımızın bundan ekonomik kazanç elde etmesini sağlayacağız. Bu ürünlere tüm Türkiye’den hatta Avrupa’dan yoğun talep olacağı konusunda gözlemlerimiz oldu ve çok başarılı olacağımızı düşünüyorum.”


AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, “Kadınlarımızın sorunlarını, dertlerini, taleplerini dinliyorum ve hepsi için çalışmalar yapıyoruz. Haksızlığa, eşitsizliğe, ayrımcı uygulamalara karşı her zaman dik duran ve mücadele eden tüm kadınların yanındayım.” diyerek sözlerini sonlandırdı.


Okunma Sayısı : 1047
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2732
Dün : 7231
Toplam : 8459856

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri