kadın, erkek, habibe

tekirdağ haberleri

Kadın-erkek eşit değil, kadın üstün!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Kadın-erkek eşit değil, kadın üstün!           


Çocukluğumda zaman zaman duyduğum ve halen kullanılan bir cümledir, “Kadın-erkek eşittir” ifadesi. O zamanlar çocuk olmanın verdiği hisle bunu güzel bir laf sanıyordum. Sanki erkek muhteşem bir şey de kadın onunla eşit olunca iyi bir mana taşıyor sanıyordum demek. Şimdi ise bu sözü kadına hakaret saymakla birlikte aynen şunu söylüyorum: Kadın-erkek eşit değildir aksine kadın pek çok yönden erkekten katbekat üstündür.

 

Bu lafı öyle kadın olmanın verdiği duygusallıkla söylüyorum sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Konuyla ilgili biraz araştırma yapılınca istatiksel yönden de bunun böyle olduğu ortaya çıkıyor. Kadın erkekten hem nörolojik olarak, hem antropolojik olarak daha güçlü. Hani kadına erkekten bedensel güç olarak zayıftır diyoruz ya yapılan deneyler kadınların çeşitli eğitimlerin akabinde bedensel dayanıklılıkta erkeklerden hiç te geride kalmadıklarını ortaya koyuyor. Kadınların bağışıklık sistemi daha kuvvetli, vücut ısısı daha yüksek, virüslerle daha iyi savaşıyor, erkeklerde olduğu gibi dikkat eksikliği tavan değil, yaşam süreleri dahi erkeklerden daha fazla. Aynı anda pek çok şeyi düşünebilen, uygulayabilen, analitik ve çözüm odaklı olan kadınlar erkeklere nazaran olaylar karşısında daha fazla çaba gösterebiliyor yani erkekler gibi çabuk duruma teslim olmuyorlar. En önemlisi ise kadın cinsel saplantılı hareketler ve şiddet eğilimi konusunda erkekler gibi zayıf karakterli değil.

 

İster kabul edin ister etmeyin kadın hayatın içinde oyunun kurucusu, erkek ise kadın ne kadar onu oyuna dahil etmek istiyorsa o kadar dahil olandır. Kadın yeni bir canlıya bedeniyle hayat sunabilen ayrıcalıktadır. Bu noktada bazılarınız erkek sperminin önemini ortaya atabilir. Evet, elbette buna ihtiyaç vardır üremek için. Fakat gelinen ve gelinecek nokta bu konunun gidişatını da değiştirmektedir. Bilindiği üzere artık spermler dondurulabiliyor, sperm bankasından alınabiliyor. Bu bile gelecekte erkeği gereksizleştirmeye yeter.

 

Acaba tüm bunlardan mı kadına yönelik baskı, şiddet, tecavüz, onu sosyal ortamdan uzaklaştırma, eve kapama, özgüvenini kırma hareketleri. Erkeğin korkuları mı acaba kadının üstünde egemenlik kurma çabasına iten şey?

 

 Yapılan tüm maddi, manevi, psikolojik, fiziksel saldırıya rağmen kadın hala dimdik durabiliyorsa kimse kusura bakmasın ama kadın gerçekten çok güçlü bir varlık. İşte bu yüzden erkekle eşit değil aksine ondan çok mu çok üstün. Kadınlara yapılan tüm çirkin olayların birazı erkeklere yapılıyor olsaydı acaba erkekler ne kadar dayanır, ne hale gelirlerdi merak ediyorum. Bunların hiç birini irdelemeden kendini kral sanan erkekler hayatınızı her anlamda kolaylaştıran kadınlar olmasaydı acaba haliniz nice olurdu? Oturup biraz düşünün bence. Ha kadını ötelemeyen, kendini Kaf Dağı’nda görmeyen, kıymet bilen, yolda gelip geçen her kıza sapıkça bakmayan adam gibi adamları konu dışı tutuyorum.

 

Refah seviyesinin yüksek olduğu, başarılı, mutlu toplumlara bakın hepsinde kadınlar bizim ülkemizde olduğu gibi horlanıp, itilip, kakılmıyor. Kadınları aşağı çekmek yerine yükselmesine engel olmazsak insan türünün geleceği açısından da mühim bir iş yapmış oluruz.  


Okunma Sayısı : 660
Yapılan Yorumlar
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2474
Dün : 8487
Toplam : 8046876

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri