kadın, erkek, habibe

tekirdağ haberleri

Kadın-erkek eşit değil, kadın üstün!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Kadın-erkek eşit değil, kadın üstün!           


Çocukluğumda zaman zaman duyduğum ve halen kullanılan bir cümledir, “Kadın-erkek eşittir” ifadesi. O zamanlar çocuk olmanın verdiği hisle bunu güzel bir laf sanıyordum. Sanki erkek muhteşem bir şey de kadın onunla eşit olunca iyi bir mana taşıyor sanıyordum demek. Şimdi ise bu sözü kadına hakaret saymakla birlikte aynen şunu söylüyorum: Kadın-erkek eşit değildir aksine kadın pek çok yönden erkekten katbekat üstündür.

 

Bu lafı öyle kadın olmanın verdiği duygusallıkla söylüyorum sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Konuyla ilgili biraz araştırma yapılınca istatiksel yönden de bunun böyle olduğu ortaya çıkıyor. Kadın erkekten hem nörolojik olarak, hem antropolojik olarak daha güçlü. Hani kadına erkekten bedensel güç olarak zayıftır diyoruz ya yapılan deneyler kadınların çeşitli eğitimlerin akabinde bedensel dayanıklılıkta erkeklerden hiç te geride kalmadıklarını ortaya koyuyor. Kadınların bağışıklık sistemi daha kuvvetli, vücut ısısı daha yüksek, virüslerle daha iyi savaşıyor, erkeklerde olduğu gibi dikkat eksikliği tavan değil, yaşam süreleri dahi erkeklerden daha fazla. Aynı anda pek çok şeyi düşünebilen, uygulayabilen, analitik ve çözüm odaklı olan kadınlar erkeklere nazaran olaylar karşısında daha fazla çaba gösterebiliyor yani erkekler gibi çabuk duruma teslim olmuyorlar. En önemlisi ise kadın cinsel saplantılı hareketler ve şiddet eğilimi konusunda erkekler gibi zayıf karakterli değil.

 

İster kabul edin ister etmeyin kadın hayatın içinde oyunun kurucusu, erkek ise kadın ne kadar onu oyuna dahil etmek istiyorsa o kadar dahil olandır. Kadın yeni bir canlıya bedeniyle hayat sunabilen ayrıcalıktadır. Bu noktada bazılarınız erkek sperminin önemini ortaya atabilir. Evet, elbette buna ihtiyaç vardır üremek için. Fakat gelinen ve gelinecek nokta bu konunun gidişatını da değiştirmektedir. Bilindiği üzere artık spermler dondurulabiliyor, sperm bankasından alınabiliyor. Bu bile gelecekte erkeği gereksizleştirmeye yeter.

 

Acaba tüm bunlardan mı kadına yönelik baskı, şiddet, tecavüz, onu sosyal ortamdan uzaklaştırma, eve kapama, özgüvenini kırma hareketleri. Erkeğin korkuları mı acaba kadının üstünde egemenlik kurma çabasına iten şey?

 

 Yapılan tüm maddi, manevi, psikolojik, fiziksel saldırıya rağmen kadın hala dimdik durabiliyorsa kimse kusura bakmasın ama kadın gerçekten çok güçlü bir varlık. İşte bu yüzden erkekle eşit değil aksine ondan çok mu çok üstün. Kadınlara yapılan tüm çirkin olayların birazı erkeklere yapılıyor olsaydı acaba erkekler ne kadar dayanır, ne hale gelirlerdi merak ediyorum. Bunların hiç birini irdelemeden kendini kral sanan erkekler hayatınızı her anlamda kolaylaştıran kadınlar olmasaydı acaba haliniz nice olurdu? Oturup biraz düşünün bence. Ha kadını ötelemeyen, kendini Kaf Dağı’nda görmeyen, kıymet bilen, yolda gelip geçen her kıza sapıkça bakmayan adam gibi adamları konu dışı tutuyorum.

 

Refah seviyesinin yüksek olduğu, başarılı, mutlu toplumlara bakın hepsinde kadınlar bizim ülkemizde olduğu gibi horlanıp, itilip, kakılmıyor. Kadınları aşağı çekmek yerine yükselmesine engel olmazsak insan türünün geleceği açısından da mühim bir iş yapmış oluruz.  


Okunma Sayısı : 414
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2095
Dün : 4249
Toplam : 6781197

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri