kadın, erkek, habibe

tekirdağ haberleri

Kadın-erkek eşit değil, kadın üstün!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Kadın-erkek eşit değil, kadın üstün!           


Çocukluğumda zaman zaman duyduğum ve halen kullanılan bir cümledir, “Kadın-erkek eşittir” ifadesi. O zamanlar çocuk olmanın verdiği hisle bunu güzel bir laf sanıyordum. Sanki erkek muhteşem bir şey de kadın onunla eşit olunca iyi bir mana taşıyor sanıyordum demek. Şimdi ise bu sözü kadına hakaret saymakla birlikte aynen şunu söylüyorum: Kadın-erkek eşit değildir aksine kadın pek çok yönden erkekten katbekat üstündür.

 

Bu lafı öyle kadın olmanın verdiği duygusallıkla söylüyorum sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Konuyla ilgili biraz araştırma yapılınca istatiksel yönden de bunun böyle olduğu ortaya çıkıyor. Kadın erkekten hem nörolojik olarak, hem antropolojik olarak daha güçlü. Hani kadına erkekten bedensel güç olarak zayıftır diyoruz ya yapılan deneyler kadınların çeşitli eğitimlerin akabinde bedensel dayanıklılıkta erkeklerden hiç te geride kalmadıklarını ortaya koyuyor. Kadınların bağışıklık sistemi daha kuvvetli, vücut ısısı daha yüksek, virüslerle daha iyi savaşıyor, erkeklerde olduğu gibi dikkat eksikliği tavan değil, yaşam süreleri dahi erkeklerden daha fazla. Aynı anda pek çok şeyi düşünebilen, uygulayabilen, analitik ve çözüm odaklı olan kadınlar erkeklere nazaran olaylar karşısında daha fazla çaba gösterebiliyor yani erkekler gibi çabuk duruma teslim olmuyorlar. En önemlisi ise kadın cinsel saplantılı hareketler ve şiddet eğilimi konusunda erkekler gibi zayıf karakterli değil.

 

İster kabul edin ister etmeyin kadın hayatın içinde oyunun kurucusu, erkek ise kadın ne kadar onu oyuna dahil etmek istiyorsa o kadar dahil olandır. Kadın yeni bir canlıya bedeniyle hayat sunabilen ayrıcalıktadır. Bu noktada bazılarınız erkek sperminin önemini ortaya atabilir. Evet, elbette buna ihtiyaç vardır üremek için. Fakat gelinen ve gelinecek nokta bu konunun gidişatını da değiştirmektedir. Bilindiği üzere artık spermler dondurulabiliyor, sperm bankasından alınabiliyor. Bu bile gelecekte erkeği gereksizleştirmeye yeter.

 

Acaba tüm bunlardan mı kadına yönelik baskı, şiddet, tecavüz, onu sosyal ortamdan uzaklaştırma, eve kapama, özgüvenini kırma hareketleri. Erkeğin korkuları mı acaba kadının üstünde egemenlik kurma çabasına iten şey?

 

 Yapılan tüm maddi, manevi, psikolojik, fiziksel saldırıya rağmen kadın hala dimdik durabiliyorsa kimse kusura bakmasın ama kadın gerçekten çok güçlü bir varlık. İşte bu yüzden erkekle eşit değil aksine ondan çok mu çok üstün. Kadınlara yapılan tüm çirkin olayların birazı erkeklere yapılıyor olsaydı acaba erkekler ne kadar dayanır, ne hale gelirlerdi merak ediyorum. Bunların hiç birini irdelemeden kendini kral sanan erkekler hayatınızı her anlamda kolaylaştıran kadınlar olmasaydı acaba haliniz nice olurdu? Oturup biraz düşünün bence. Ha kadını ötelemeyen, kendini Kaf Dağı’nda görmeyen, kıymet bilen, yolda gelip geçen her kıza sapıkça bakmayan adam gibi adamları konu dışı tutuyorum.

 

Refah seviyesinin yüksek olduğu, başarılı, mutlu toplumlara bakın hepsinde kadınlar bizim ülkemizde olduğu gibi horlanıp, itilip, kakılmıyor. Kadınları aşağı çekmek yerine yükselmesine engel olmazsak insan türünün geleceği açısından da mühim bir iş yapmış oluruz.  


Okunma Sayısı : 549
Yapılan Yorumlar
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
 • ENGELSİZ PARK
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşların takdirini kazanırken yarattığı yeni oyun alanları ile de dikkat çekiyor.
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı kimi istersiniz?
    CHP--Kadir Albayrak
    Ak Parti--Mestan Özcan
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2923
Dün : 6413
Toplam : 7422465

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri