kadın, erkek, habibe

tekirdağ haberleri

Kadın-erkek eşit değil, kadın üstün!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Kadın-erkek eşit değil, kadın üstün!           


Çocukluğumda zaman zaman duyduğum ve halen kullanılan bir cümledir, “Kadın-erkek eşittir” ifadesi. O zamanlar çocuk olmanın verdiği hisle bunu güzel bir laf sanıyordum. Sanki erkek muhteşem bir şey de kadın onunla eşit olunca iyi bir mana taşıyor sanıyordum demek. Şimdi ise bu sözü kadına hakaret saymakla birlikte aynen şunu söylüyorum: Kadın-erkek eşit değildir aksine kadın pek çok yönden erkekten katbekat üstündür.

 

Bu lafı öyle kadın olmanın verdiği duygusallıkla söylüyorum sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Konuyla ilgili biraz araştırma yapılınca istatiksel yönden de bunun böyle olduğu ortaya çıkıyor. Kadın erkekten hem nörolojik olarak, hem antropolojik olarak daha güçlü. Hani kadına erkekten bedensel güç olarak zayıftır diyoruz ya yapılan deneyler kadınların çeşitli eğitimlerin akabinde bedensel dayanıklılıkta erkeklerden hiç te geride kalmadıklarını ortaya koyuyor. Kadınların bağışıklık sistemi daha kuvvetli, vücut ısısı daha yüksek, virüslerle daha iyi savaşıyor, erkeklerde olduğu gibi dikkat eksikliği tavan değil, yaşam süreleri dahi erkeklerden daha fazla. Aynı anda pek çok şeyi düşünebilen, uygulayabilen, analitik ve çözüm odaklı olan kadınlar erkeklere nazaran olaylar karşısında daha fazla çaba gösterebiliyor yani erkekler gibi çabuk duruma teslim olmuyorlar. En önemlisi ise kadın cinsel saplantılı hareketler ve şiddet eğilimi konusunda erkekler gibi zayıf karakterli değil.

 

İster kabul edin ister etmeyin kadın hayatın içinde oyunun kurucusu, erkek ise kadın ne kadar onu oyuna dahil etmek istiyorsa o kadar dahil olandır. Kadın yeni bir canlıya bedeniyle hayat sunabilen ayrıcalıktadır. Bu noktada bazılarınız erkek sperminin önemini ortaya atabilir. Evet, elbette buna ihtiyaç vardır üremek için. Fakat gelinen ve gelinecek nokta bu konunun gidişatını da değiştirmektedir. Bilindiği üzere artık spermler dondurulabiliyor, sperm bankasından alınabiliyor. Bu bile gelecekte erkeği gereksizleştirmeye yeter.

 

Acaba tüm bunlardan mı kadına yönelik baskı, şiddet, tecavüz, onu sosyal ortamdan uzaklaştırma, eve kapama, özgüvenini kırma hareketleri. Erkeğin korkuları mı acaba kadının üstünde egemenlik kurma çabasına iten şey?

 

 Yapılan tüm maddi, manevi, psikolojik, fiziksel saldırıya rağmen kadın hala dimdik durabiliyorsa kimse kusura bakmasın ama kadın gerçekten çok güçlü bir varlık. İşte bu yüzden erkekle eşit değil aksine ondan çok mu çok üstün. Kadınlara yapılan tüm çirkin olayların birazı erkeklere yapılıyor olsaydı acaba erkekler ne kadar dayanır, ne hale gelirlerdi merak ediyorum. Bunların hiç birini irdelemeden kendini kral sanan erkekler hayatınızı her anlamda kolaylaştıran kadınlar olmasaydı acaba haliniz nice olurdu? Oturup biraz düşünün bence. Ha kadını ötelemeyen, kendini Kaf Dağı’nda görmeyen, kıymet bilen, yolda gelip geçen her kıza sapıkça bakmayan adam gibi adamları konu dışı tutuyorum.

 

Refah seviyesinin yüksek olduğu, başarılı, mutlu toplumlara bakın hepsinde kadınlar bizim ülkemizde olduğu gibi horlanıp, itilip, kakılmıyor. Kadınları aşağı çekmek yerine yükselmesine engel olmazsak insan türünün geleceği açısından da mühim bir iş yapmış oluruz.  


Okunma Sayısı : 484
Yapılan Yorumlar
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5063
Dün : 7632
Toplam : 7104719

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri