iyi parti, chp, ak parti, tekirdağ

tekirdağ haberleri

İYİ PARTİ İYİ POKER BİLİYOR MU?

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


İYİ PARTİ İYİ POKER BİLİYOR MU?

 


İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Mehmet Tolga Akalın geçtiğimiz akşam bir açıklama yayımlayarak CHP ile ittifakın Tekirdağ’da ‘gaz alma’ görüşmeleri çerçevesinde olduğu iddiasıyla ortak hareket etmeyeceklerini ve başkan adaylarını açıklayacaklarını aktardı. İYİ Parti cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilli seçimlerinde aldığı 80 bin oya güveniyor ancak bu oylar gerçekten onların oyu mu?


Ak Partili belediye başkan adaylarının Tekirdağ’da ellerini ovuşturarak bekledikleri CHP-İYİ Parti ittifak çatlağında son durum iktidar partisi açısından sevindirici noktaya geldi. İYİ Parti’nin GİK üyesi Tolga Akalın yaptığı açıklamayla Trakya bölgesindeki illerde sadece Tekirdağ’da uzlaşma sağlanamadığını diğer illerde ise görüşmelerin sürdüğünü aktardı.

 

GAZ ALMA

İyi Parti GİK Üyesi Akalın yaptığı açıklamada, “Son olarak Tekirdağ ilimizde komisyonlarımız iki defa toplanmasına rağmen ne yazık ki aşağıdaki fotoğraf benzerini veremediler. Görünen o ki, Tekirdağ’da kurulan komisyonun bir “çözüm komisyonu” olmaktan ziyade bir “ gaz alma” komisyonu olması yönünde gayret sarf eden bazı siyasetçiler var. Bu politik nobranlığın kimlere fayda sağladığı ortada.  Hayatta hazır yolun sürgünleri ile kendi yolunu kendi açanlar arasında her daim bir fark olacaktır. Ben bahsi geçen basın toplantısında İYİ Partinin kurucu iradesinin ve mahalli kurucularının koltuk tekmeleyerek ve hakkaniyet ve adalet mücadelesi yapmak üzere yola çıkan insanlar olduğunu ifade etmiştim.  Sanırım muhataplarımıza tam anlatamadım.  Şimdi bir başka cümle kuruyorum. Samimiyetin bittiği yerde sadakat isyana dönüşür.  Azdan az çoktan çok gider.  Pazar Şarköy’den başlıyoruz. Mevla ne eylerse güzel eyler” ifadelerini kullandı.

 

Akalın açıklamasının sonuna da bir not ekleyerek “Tekirdağ kimsenin yedi kuşak göbekten miras , piyangodan büyük ikramiye çıkmış gibi hovardalık yapabileceği bir yer değildir. Anlayan anlamayana anlatsın” dedi.

 

AK PARTİ’YE Mİ YARAR?

Ak Partili bazı siyasilerin ortak görüşü ise Tekirdağ’da İyi Parti’nin CHP ile olan ittifakının bozulması kendilerinin belediyeleri alabileceği yönünde. Eğer 24 Haziran seçimleri baz alındığında oy oranları aynı kalırsa Ak Parti bir çok belediyeyi CHP’nin elinden alacak gibi görünüyor. İYİ Parti’nin bu çıkışı en çok Ak Partili adaylara yarayacak. Zaten Ak Parti’de de tüm hesaplar bunun üzerine kurulu.


İYİ PARTİLİ SEÇMEN FARKLI DÜŞÜNÜYOR

Diğer taraftan iktidara alternatif olarak kurulan İYİ Parti’nin seçmenlerinin birçoğu ise yerel seçimlerde her ne kadar ittifak dışı hareket edip kendi adaylarını çıkarmış olsalar da Ak Parti’nin kazanmaması için CHP’li adaylara oy verebileceklerini belirtiyorlar. O zaman Tolga Akalın’ın bu çıkışının bir işe yaramayacağı da açıkça ortada. İYİ Partili bir çok seçmen tabanda zaten doğal ittifakın kurulduğu yönünde görüş bildirirken, kentte siyasi genel bakış ta bu yönde görünüyor. Sandıktan çıkacak sonuç ne olur bilinmez, ancak CHP’li siyasiler de ‘KALE’ olarak gördükleri Tekirdağ’da seçim kaybetmemek adına bu kez İYİ Partili seçmenleri daha çok markaja alacaklar. Tabanda yaşanan bu birliktelik zaman zaman Akalın’ın ve İl Başkanı Sertaç Alkaya’nın alabilecekleri oy oranlarına ve anket sonuçlarına bakmaksızın direndiklerini gösteriyor. CHP’nin de bu durumda biraz daha imtiyazlı davranması gerekiyor. Akalın’ın ‘yedi kuşak’ olarak bahsettiği isimlerin başında ise Faik Öztrak hemen akla gelen isim. İttifak görüşmelerinin tıkandığı bu noktada bu isimlerin kısa sürede yeniden bir araya gelerek yeni pazarlıklar yapması da kaçınılmaz görünüyor.

 

POKERDE DEĞİLSİN

Bizim de yorumumuz, Tolga Akalın’ın partisinin tabanının sesini iyi analiz edemediği yönünde. Çünkü Tolga Akalın’ın eli o kadar güçlü olmamasına rağmen masada resti çekerek kalkmaya çalıştığıdır. Oysa rakibinin elinin daha güçlü olabileceğini düşünmesi gerekiyor. Durum böyleyken elindeki iki valeyle karşındakinin 3 asına rest çekmek çok da mantıklı olmasa gerek. Burada kazanan her zaman masa olur. Söylemedi demeyin. Azdan ne kadar gider bilemeyiz ama çoktan çok gitmeyeceği kesin.

Haber&Yorum: Özkan Dikmen


Okunma Sayısı : 1126
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3329
Dün : 8256
Toplam : 9025658

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri