insan yıpratmak, tekirdağ, özkan dikmen

tekirdağ haberleri

İNSANI YIPRATMAK NE KADAR KOLAY!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


İNSANI YIPRATMAK NE KADAR KOLAY!

 

Hayatınıza aksiyon katmak istiyorsanız siyasete soyunun. Emin olun daha o andan itibaren sizi yıpratmak için en güvendiğiniz insanların bile nasıl çaba gösterdiğini hissedeceksiniz. Siyasetin uzantısı olan yerel yönetimlerdeki bürokrasi de aslında farklı değil.

 

Konuyu TESKİ’ye getireceğim. Kim ne derse desin, ciddi bir alt yapı hamlesi ile 4 yılda önemli işler yapıldı. Daha dün su baskınlarını konuşuyorduk hatırlarsanız. Bugün gelinen noktada ise sadece küçük aksaklıkların olduğu bölgelere müdahale ediliyor. Yani önemli bir adım atılmış kent adına.

 

Gel gör ki; su faturalarından tutun da, küçücük bir su birikintisinin olduğu yere kadar TESKİ ve onun genel müdürünü eleştirmek neredeyse alışkanlık oldu. Toplumun her kesiminden birbirinden etkilenerek gerekli bilgiyi almadan eleştirenlerin olduğunu görüyoruz, duyuyoruz. Aslında TESKİ’nin internet sitesine girilip neler yapıldığına bir bakılsa bana göre eleştiriler biraz daha insaflı olacak. Vatandaşlar bu eleştirilerini daha doğru yapabilecekler. Özellikle siyasi olarak sırf eleştirmek ve yıpratmak için ciddi çalışmaların olduğunu da anlayabiliyoruz.

 

Yazımızın başlığında da okudunuz. İnsan yıpratmak çok kolay. Ne yazık ki, Tekirdağ’da bu daha çok var. Daha iki dakika önce birlikte oturup kahve içtiğimiz ‘arkadaşlarımızın’ arkasından çok da güzel ağır laflar edebiliyoruz. Sonra tekrar karşılaştığımızda, kendi vicdanımızdan bile utanmadan kendisiyle samimi bir şekilde yine kahvemizi içebiliyoruz. Bu ne kadar dürüst? Ne kadar insancıl? Ne kadar vicdani? Herkes kendisinin çok iyi bir insan olduğu ile başlayıp başkalarını yerden yere vurduğu sürece ne memlekete düzgün bir hizmet gelir, ne de Avrupai bir kentte yaşama şansı bulabiliriz. Önce kendimizi sorgulamamız gerekmez mi?

 

Dedikodu kültüründen kurtulup, eleştirdiğimiz konular üzerinde birlik olsak diyorum, acaba yaşadığımız topraklar üzerinde daha mı keyif alırız? Ne dersiniz? Güzel olmaz mı? Hatta bu eleştirilere biraz da mizah katsak inanın tadından yenmez.

 

Birlik olmaktan bahsetmişken, geçtiğimiz hafta Editörümüz Habibe hanım, Süleymanpaşa Sahil Projesi ile ilgili ayrıntılı bir makale yazdı. Ciddi derecede gazetede ilgi gördü, aynı zamanda internet sitemizde de en çok okunanlar arasına girdi. Sahil projesinde hatırlatmakta fayda var, kalan kısmın yapılamamasının tek nedeni Milli Emlak’tan orasını devir alamamak. Bu konuda Ak Parti İl Başkanı Sayın Cüneyt Yüksel’in çabalarını görmek isteriz. Sırf belediye proje üretmesin ve eleştirilecek bir konu kalsın diye burası ve benzeri konularda yardımcı olunmuyorsa, o zaman siyasi olarak ‘biz Tekirdağ için şunu yapacağız, bunu yapacağız’ diyerek kimse meydana çıkmasın. Eğer mevzu Tekirdağ’a hizmet ise, bunu siyasi bir görüş ortaya koymadan katkı vermek gerektiği inancındayım. Bu taraftan eğer teşekkür edilmezse, tabi ki, onlara da bir çift sözümüz olur.

 

Diğer taraftan yine merkez ilçe Süleymanpaşa’nın ciddi ihtiyaçlarından birisi olan Şehir Hastanesi için de nihayet kazma vurulmaya başlandı. Ancak burası için söylenen ise ‘HASTA GARANTİLİ’ bir hastane olacağıdır. Yani bir işletmeciye devir edilecek ve bu işletmeci garanti hastalar üzerinde kazanç sağlayacak. Eğer eksik olursa devlet eksiğini tamamlayacak. Yani son yapılan köprülerde olduğu gibi bir durum. Enine boşuna yazılması gereken bir konuyu şimdilik bu kadarla geçiştirelim. En azından aklınızın bir köşesinde olsun. Şehir Hastanesi yapıldığında kimse ‘BEDAVA’ tedavi olacağım umuduna kapılmasın. Benden söylemesi.


Okunma Sayısı : 1118
Yapılan Yorumlar
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5023
Dün : 7632
Toplam : 7104679

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri