insan yıpratmak, tekirdağ, özkan dikmen

tekirdağ haberleri

İNSANI YIPRATMAK NE KADAR KOLAY!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


İNSANI YIPRATMAK NE KADAR KOLAY!

 

Hayatınıza aksiyon katmak istiyorsanız siyasete soyunun. Emin olun daha o andan itibaren sizi yıpratmak için en güvendiğiniz insanların bile nasıl çaba gösterdiğini hissedeceksiniz. Siyasetin uzantısı olan yerel yönetimlerdeki bürokrasi de aslında farklı değil.

 

Konuyu TESKİ’ye getireceğim. Kim ne derse desin, ciddi bir alt yapı hamlesi ile 4 yılda önemli işler yapıldı. Daha dün su baskınlarını konuşuyorduk hatırlarsanız. Bugün gelinen noktada ise sadece küçük aksaklıkların olduğu bölgelere müdahale ediliyor. Yani önemli bir adım atılmış kent adına.

 

Gel gör ki; su faturalarından tutun da, küçücük bir su birikintisinin olduğu yere kadar TESKİ ve onun genel müdürünü eleştirmek neredeyse alışkanlık oldu. Toplumun her kesiminden birbirinden etkilenerek gerekli bilgiyi almadan eleştirenlerin olduğunu görüyoruz, duyuyoruz. Aslında TESKİ’nin internet sitesine girilip neler yapıldığına bir bakılsa bana göre eleştiriler biraz daha insaflı olacak. Vatandaşlar bu eleştirilerini daha doğru yapabilecekler. Özellikle siyasi olarak sırf eleştirmek ve yıpratmak için ciddi çalışmaların olduğunu da anlayabiliyoruz.

 

Yazımızın başlığında da okudunuz. İnsan yıpratmak çok kolay. Ne yazık ki, Tekirdağ’da bu daha çok var. Daha iki dakika önce birlikte oturup kahve içtiğimiz ‘arkadaşlarımızın’ arkasından çok da güzel ağır laflar edebiliyoruz. Sonra tekrar karşılaştığımızda, kendi vicdanımızdan bile utanmadan kendisiyle samimi bir şekilde yine kahvemizi içebiliyoruz. Bu ne kadar dürüst? Ne kadar insancıl? Ne kadar vicdani? Herkes kendisinin çok iyi bir insan olduğu ile başlayıp başkalarını yerden yere vurduğu sürece ne memlekete düzgün bir hizmet gelir, ne de Avrupai bir kentte yaşama şansı bulabiliriz. Önce kendimizi sorgulamamız gerekmez mi?

 

Dedikodu kültüründen kurtulup, eleştirdiğimiz konular üzerinde birlik olsak diyorum, acaba yaşadığımız topraklar üzerinde daha mı keyif alırız? Ne dersiniz? Güzel olmaz mı? Hatta bu eleştirilere biraz da mizah katsak inanın tadından yenmez.

 

Birlik olmaktan bahsetmişken, geçtiğimiz hafta Editörümüz Habibe hanım, Süleymanpaşa Sahil Projesi ile ilgili ayrıntılı bir makale yazdı. Ciddi derecede gazetede ilgi gördü, aynı zamanda internet sitemizde de en çok okunanlar arasına girdi. Sahil projesinde hatırlatmakta fayda var, kalan kısmın yapılamamasının tek nedeni Milli Emlak’tan orasını devir alamamak. Bu konuda Ak Parti İl Başkanı Sayın Cüneyt Yüksel’in çabalarını görmek isteriz. Sırf belediye proje üretmesin ve eleştirilecek bir konu kalsın diye burası ve benzeri konularda yardımcı olunmuyorsa, o zaman siyasi olarak ‘biz Tekirdağ için şunu yapacağız, bunu yapacağız’ diyerek kimse meydana çıkmasın. Eğer mevzu Tekirdağ’a hizmet ise, bunu siyasi bir görüş ortaya koymadan katkı vermek gerektiği inancındayım. Bu taraftan eğer teşekkür edilmezse, tabi ki, onlara da bir çift sözümüz olur.

 

Diğer taraftan yine merkez ilçe Süleymanpaşa’nın ciddi ihtiyaçlarından birisi olan Şehir Hastanesi için de nihayet kazma vurulmaya başlandı. Ancak burası için söylenen ise ‘HASTA GARANTİLİ’ bir hastane olacağıdır. Yani bir işletmeciye devir edilecek ve bu işletmeci garanti hastalar üzerinde kazanç sağlayacak. Eğer eksik olursa devlet eksiğini tamamlayacak. Yani son yapılan köprülerde olduğu gibi bir durum. Enine boşuna yazılması gereken bir konuyu şimdilik bu kadarla geçiştirelim. En azından aklınızın bir köşesinde olsun. Şehir Hastanesi yapıldığında kimse ‘BEDAVA’ tedavi olacağım umuduna kapılmasın. Benden söylemesi.


Okunma Sayısı : 1189
Yapılan Yorumlar
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
 • ENGELSİZ PARK
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşların takdirini kazanırken yarattığı yeni oyun alanları ile de dikkat çekiyor.
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı kimi istersiniz?
    CHP--Kadir Albayrak
    Ak Parti--Mestan Özcan
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2895
Dün : 6413
Toplam : 7422437

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri