insan yıpratmak, tekirdağ, özkan dikmen

tekirdağ haberleri

İNSANI YIPRATMAK NE KADAR KOLAY!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


İNSANI YIPRATMAK NE KADAR KOLAY!

 

Hayatınıza aksiyon katmak istiyorsanız siyasete soyunun. Emin olun daha o andan itibaren sizi yıpratmak için en güvendiğiniz insanların bile nasıl çaba gösterdiğini hissedeceksiniz. Siyasetin uzantısı olan yerel yönetimlerdeki bürokrasi de aslında farklı değil.

 

Konuyu TESKİ’ye getireceğim. Kim ne derse desin, ciddi bir alt yapı hamlesi ile 4 yılda önemli işler yapıldı. Daha dün su baskınlarını konuşuyorduk hatırlarsanız. Bugün gelinen noktada ise sadece küçük aksaklıkların olduğu bölgelere müdahale ediliyor. Yani önemli bir adım atılmış kent adına.

 

Gel gör ki; su faturalarından tutun da, küçücük bir su birikintisinin olduğu yere kadar TESKİ ve onun genel müdürünü eleştirmek neredeyse alışkanlık oldu. Toplumun her kesiminden birbirinden etkilenerek gerekli bilgiyi almadan eleştirenlerin olduğunu görüyoruz, duyuyoruz. Aslında TESKİ’nin internet sitesine girilip neler yapıldığına bir bakılsa bana göre eleştiriler biraz daha insaflı olacak. Vatandaşlar bu eleştirilerini daha doğru yapabilecekler. Özellikle siyasi olarak sırf eleştirmek ve yıpratmak için ciddi çalışmaların olduğunu da anlayabiliyoruz.

 

Yazımızın başlığında da okudunuz. İnsan yıpratmak çok kolay. Ne yazık ki, Tekirdağ’da bu daha çok var. Daha iki dakika önce birlikte oturup kahve içtiğimiz ‘arkadaşlarımızın’ arkasından çok da güzel ağır laflar edebiliyoruz. Sonra tekrar karşılaştığımızda, kendi vicdanımızdan bile utanmadan kendisiyle samimi bir şekilde yine kahvemizi içebiliyoruz. Bu ne kadar dürüst? Ne kadar insancıl? Ne kadar vicdani? Herkes kendisinin çok iyi bir insan olduğu ile başlayıp başkalarını yerden yere vurduğu sürece ne memlekete düzgün bir hizmet gelir, ne de Avrupai bir kentte yaşama şansı bulabiliriz. Önce kendimizi sorgulamamız gerekmez mi?

 

Dedikodu kültüründen kurtulup, eleştirdiğimiz konular üzerinde birlik olsak diyorum, acaba yaşadığımız topraklar üzerinde daha mı keyif alırız? Ne dersiniz? Güzel olmaz mı? Hatta bu eleştirilere biraz da mizah katsak inanın tadından yenmez.

 

Birlik olmaktan bahsetmişken, geçtiğimiz hafta Editörümüz Habibe hanım, Süleymanpaşa Sahil Projesi ile ilgili ayrıntılı bir makale yazdı. Ciddi derecede gazetede ilgi gördü, aynı zamanda internet sitemizde de en çok okunanlar arasına girdi. Sahil projesinde hatırlatmakta fayda var, kalan kısmın yapılamamasının tek nedeni Milli Emlak’tan orasını devir alamamak. Bu konuda Ak Parti İl Başkanı Sayın Cüneyt Yüksel’in çabalarını görmek isteriz. Sırf belediye proje üretmesin ve eleştirilecek bir konu kalsın diye burası ve benzeri konularda yardımcı olunmuyorsa, o zaman siyasi olarak ‘biz Tekirdağ için şunu yapacağız, bunu yapacağız’ diyerek kimse meydana çıkmasın. Eğer mevzu Tekirdağ’a hizmet ise, bunu siyasi bir görüş ortaya koymadan katkı vermek gerektiği inancındayım. Bu taraftan eğer teşekkür edilmezse, tabi ki, onlara da bir çift sözümüz olur.

 

Diğer taraftan yine merkez ilçe Süleymanpaşa’nın ciddi ihtiyaçlarından birisi olan Şehir Hastanesi için de nihayet kazma vurulmaya başlandı. Ancak burası için söylenen ise ‘HASTA GARANTİLİ’ bir hastane olacağıdır. Yani bir işletmeciye devir edilecek ve bu işletmeci garanti hastalar üzerinde kazanç sağlayacak. Eğer eksik olursa devlet eksiğini tamamlayacak. Yani son yapılan köprülerde olduğu gibi bir durum. Enine boşuna yazılması gereken bir konuyu şimdilik bu kadarla geçiştirelim. En azından aklınızın bir köşesinde olsun. Şehir Hastanesi yapıldığında kimse ‘BEDAVA’ tedavi olacağım umuduna kapılmasın. Benden söylemesi.


Okunma Sayısı : 1041
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2077
Dün : 4249
Toplam : 6781179

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri