insan yıpratmak, tekirdağ, özkan dikmen

tekirdağ haberleri

İNSANI YIPRATMAK NE KADAR KOLAY!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


İNSANI YIPRATMAK NE KADAR KOLAY!

 

Hayatınıza aksiyon katmak istiyorsanız siyasete soyunun. Emin olun daha o andan itibaren sizi yıpratmak için en güvendiğiniz insanların bile nasıl çaba gösterdiğini hissedeceksiniz. Siyasetin uzantısı olan yerel yönetimlerdeki bürokrasi de aslında farklı değil.

 

Konuyu TESKİ’ye getireceğim. Kim ne derse desin, ciddi bir alt yapı hamlesi ile 4 yılda önemli işler yapıldı. Daha dün su baskınlarını konuşuyorduk hatırlarsanız. Bugün gelinen noktada ise sadece küçük aksaklıkların olduğu bölgelere müdahale ediliyor. Yani önemli bir adım atılmış kent adına.

 

Gel gör ki; su faturalarından tutun da, küçücük bir su birikintisinin olduğu yere kadar TESKİ ve onun genel müdürünü eleştirmek neredeyse alışkanlık oldu. Toplumun her kesiminden birbirinden etkilenerek gerekli bilgiyi almadan eleştirenlerin olduğunu görüyoruz, duyuyoruz. Aslında TESKİ’nin internet sitesine girilip neler yapıldığına bir bakılsa bana göre eleştiriler biraz daha insaflı olacak. Vatandaşlar bu eleştirilerini daha doğru yapabilecekler. Özellikle siyasi olarak sırf eleştirmek ve yıpratmak için ciddi çalışmaların olduğunu da anlayabiliyoruz.

 

Yazımızın başlığında da okudunuz. İnsan yıpratmak çok kolay. Ne yazık ki, Tekirdağ’da bu daha çok var. Daha iki dakika önce birlikte oturup kahve içtiğimiz ‘arkadaşlarımızın’ arkasından çok da güzel ağır laflar edebiliyoruz. Sonra tekrar karşılaştığımızda, kendi vicdanımızdan bile utanmadan kendisiyle samimi bir şekilde yine kahvemizi içebiliyoruz. Bu ne kadar dürüst? Ne kadar insancıl? Ne kadar vicdani? Herkes kendisinin çok iyi bir insan olduğu ile başlayıp başkalarını yerden yere vurduğu sürece ne memlekete düzgün bir hizmet gelir, ne de Avrupai bir kentte yaşama şansı bulabiliriz. Önce kendimizi sorgulamamız gerekmez mi?

 

Dedikodu kültüründen kurtulup, eleştirdiğimiz konular üzerinde birlik olsak diyorum, acaba yaşadığımız topraklar üzerinde daha mı keyif alırız? Ne dersiniz? Güzel olmaz mı? Hatta bu eleştirilere biraz da mizah katsak inanın tadından yenmez.

 

Birlik olmaktan bahsetmişken, geçtiğimiz hafta Editörümüz Habibe hanım, Süleymanpaşa Sahil Projesi ile ilgili ayrıntılı bir makale yazdı. Ciddi derecede gazetede ilgi gördü, aynı zamanda internet sitemizde de en çok okunanlar arasına girdi. Sahil projesinde hatırlatmakta fayda var, kalan kısmın yapılamamasının tek nedeni Milli Emlak’tan orasını devir alamamak. Bu konuda Ak Parti İl Başkanı Sayın Cüneyt Yüksel’in çabalarını görmek isteriz. Sırf belediye proje üretmesin ve eleştirilecek bir konu kalsın diye burası ve benzeri konularda yardımcı olunmuyorsa, o zaman siyasi olarak ‘biz Tekirdağ için şunu yapacağız, bunu yapacağız’ diyerek kimse meydana çıkmasın. Eğer mevzu Tekirdağ’a hizmet ise, bunu siyasi bir görüş ortaya koymadan katkı vermek gerektiği inancındayım. Bu taraftan eğer teşekkür edilmezse, tabi ki, onlara da bir çift sözümüz olur.

 

Diğer taraftan yine merkez ilçe Süleymanpaşa’nın ciddi ihtiyaçlarından birisi olan Şehir Hastanesi için de nihayet kazma vurulmaya başlandı. Ancak burası için söylenen ise ‘HASTA GARANTİLİ’ bir hastane olacağıdır. Yani bir işletmeciye devir edilecek ve bu işletmeci garanti hastalar üzerinde kazanç sağlayacak. Eğer eksik olursa devlet eksiğini tamamlayacak. Yani son yapılan köprülerde olduğu gibi bir durum. Enine boşuna yazılması gereken bir konuyu şimdilik bu kadarla geçiştirelim. En azından aklınızın bir köşesinde olsun. Şehir Hastanesi yapıldığında kimse ‘BEDAVA’ tedavi olacağım umuduna kapılmasın. Benden söylemesi.


Okunma Sayısı : 1313
Yapılan Yorumlar
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2457
Dün : 8487
Toplam : 8046859

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri