ekrem, imamoğlu, türkiye, seçim

tekirdağ haberleri

Ülkemize Ekrem İmamoğlu doğuyor

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Ülkemize Ekrem İmamoğlu doğuyor

 

Belediye seçimleri geldi gitti atlattık Ekrem İmamoğlu’da mazbatayı aldı biz onun adına rahat bir nefes aldık derken hooppp her şey sar başa alındı.

 

Tacı elinden alınmış bir prens misali Ekrem İmamoğlu’nun elinden zor bela aldığı mazbatası cebren ve hileyle çekip alındı. Bu kadarına da pes artık. Bu kadar da gözümüzün içine baka baka yapılmaz bazı şeyler. Bu kadar da mızıkçılık olmaz küçük bir çocuğun oyunu kaybetmesinde yaptığı gibi. Bu kadar da hakkına geçilmez bir milletin bu kadar da bu toprakların insanlarıyla, haklarıyla, seçimiyle oynanmaz. Üstelik bunu yapan insanlar öyle sıradan kişiler de değil. Ülkenin siyasileri, ileri gelen insanları. Demek ki sizler görev, hizmet aşkından oralarda değilsiniz. Tamamen menfaat durumlarından oralardasınız ki sonuçlar işinize gelmediği gibi olunca başladınız kaytarmaya.

 

Bu gözler bu ülkede geçersiz oyların dahi kabul gördüğünü itiraz edildiğinde ise “oo atı alan Üsküdar’ı geçti artık” deyip defteri kapatanlara şahit oldu. “bir oyla bile alırsak kazanmış sayılıyoruz hiç debelenmeyin” cümlesini de duyduk, seçim öncesi “bu ülkede seçimler son derece güvenilir ortamlarda yapılıyor asla hırsızlık yoktur” ifadesini beynimize yerleştirenlerin ve şimdi o aynı kişilerin “seçimde şaibe var” çığlığı attığını da görüyoruz.

 

Yapmayın, Allah aşkına, yapmayın! Bizim derdimiz vatan millet ama ne yazık ki bazılarının dertleri arasında böyle kavramlar yok. Seçim ve sandık biz vatandaşların hür iradesiyle tercihini gösterdiği yer. Bunca yıl meğer istenilen sonuçlar çıkıyormuş da o yüzden seçim bu ülkede güvenilirmiş, o yüzden milli irade ne derse oymuş, o yüzden atı alan Üsküdar’ı geçiyormuş. Şimdi at Üsküdar’a varamayınca bir anda seçimde hırsızlık yapılıyor oldu, o durmadan söylenilen milli irade iradesiz oldu. Seçim bu seçim! Sonucu beğenmedim yeniden olsun deme şansı var mı? Kimse mahallesinde körebe oynamıyor, yenilince bu sayılmaz desin. Madem öyle YSK neden önceki seçimlere yönelik yenileme kararı çıkarmıyor. İnsan sormadan edemiyor bir kentin yönetimi el değişti, teslim etmemek için bu kadar uğraş veriliyor, hükümet değişse demek ki teslim etmek yılları bulur mu diye.  

 

Efendiler, bizleri çok küçük görüyorsunuz. Ancak büyük hata içindesiniz. Tüm bunları tarih not ediyor. Elinizde pek çok imkan olabilir fakat bu halk aptal değil. Kazanmak kadar kaybetmekte var ve kimse oturduğu koltuklarda sonsuza kadar oturmayacaklar. Ayrıca bükemediğin eli öpmek erdemdir, tebrik etmek güzel bir nezaket kuralıdır.     Sizleri oraya biz gönderdik yine oradan bizler alacağız. Üstelik artık kimse birilerinin televizyona çıkıp elini havaya kaldırıp 80 milyonu azarlar bir tavırla konuşmalarından hoşlanmıyor. Evet, bu belki başta çok havalı geldi ama artık gelmiyor. Millet bu üslubu görünce kanal değiştiriyor. Zaten ekonomik artlar milletin belini büküyorken bir de üstüne azar yemeye kimsenin tahammülü yok. Mutsuz insanlar sıralamasında dünyada en üst sıralardayız. Sokağa bir çıkın yürüyün herkes derin düşünceler içinde yürüyor. Oysa gelişmiş, refah seviyesi yüksek ülkelerin insanlarına bakın hiç tanımadıkları kişilere dahi gülücükle selam veriyorlar.

 

Ekrem İmamoğlu işte birilerinin bize parmak sallaya sallaya unutturduğu bir olmayı, kardeş olmayı, sevmeyi, sevilmeyi, kardeş olmayı, en önemlisi asıl güzelliğin farklı renklerin uyumundan oluştuğunu hatırlattı. Bir hayal edin herkesin tek renk sarı olması mı güzel yoksa rengarenk olmak mı güzel? Umudunu yitiren bir toplum olmaya doğru ilerlerken İmamoğlu çıktı hepimizin kalbine umut ekti.

 

Milli irade Ekrem İmamoğlu’nu seçti ve ne yazık ki sonuçtan memnun kalmayanlar YSK’ya baskı yaparak seçimin yenilenmesi kararını aldırdı. YSK belki hükümetin gözüne girdi ama toplum nezdinde alnına kara bir leke sürüldü.

 

Şimdi korkuya kapılanlar asıl kimler çok iyi biliyoruz. Sanki sadece İstanbul seçimi değil de tüm ülke seçimi gibi bir duruma döndü olay. Onca insan başka şehirlerde yaşadığı halde “İstanbul’a gidip oy kullanasım var” diyor. Bu cümle gerçekten de bazıları için çok ürkütücü olsa gerek.

 

Fakat yaşam tam da böyle işte. Seçim sıradan geçseydi bir İmamoğlu bu ülkeye doğmayacaktı belki. Ve tarihin pozitif yazacağı liderler sıradan günlerde, sıradan başarılarda değil olağanüstü durumlarda ortaya çıkar. Tıpkı Yüce Atatürk gibi. Ülkemiz yine olağanüstü bir dönem yaşıyor ve Allah, Ekrem İmamoğlu gibi bir lider nasip etti ülkemize. Hissediyorum HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK! Olmalı da bu ülke için bu ülkenin evlatları için…     


Okunma Sayısı : 306
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3848
Dün : 8256
Toplam : 9026177

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri