göknur damat, cumhurbaşkanı, ak parti, ekrem imamoğlu, tekirdağ

tekirdağ haberleri

İMAMOĞLU’NA ‘MANEVİ’ DESTEK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


İMAMOĞLU’NA ‘MANEVİ’ DESTEK

 


Kamuoyunun yakından tanıdığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘manevi kızım’ dediği Tekirdağlı makyaj ustası Göknur Damat, Millet İttifakı İstanbul Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’na destek verdiği için sosyal medyada linç ediliyor. Göknur Damat, “Benim birilerini sevmem neden bu kadar başkalarını rahatsız etti. Kendi fikrimizi beyan edemeyecek miyiz?” dedi.


SİYASİ GÖRÜŞÜM YOK

 Göknur Damat ise, “Benim siyasi bir görüşüm yok. Ben kişileri seviyorum. Ekrem İmamoğlu’nun da İstanbul’da güzel işler yapabileceğine inanıyorum. Bu yüzden kendisine destek verdim. Sayın Cumhurbaşkanımızın beni manevi kızı ilan etmesi ile bir ilgisi yoktur. Benim öz babamla fikirlerim benzerlik göstermiyor. Kaldı ki, kişileri sevmem beni onunla aynı siyasi kulvara sokmaz. Benim bu davranışıma ahlaksızca yorumlarda bulunanlar, hakaret edenlerle önce Allah’ın huzurunda, daha sonra da Türk Adaletinin huzurunda hesaplaşacağız” dedi.


7 BİN LİRAYI KİM KAYBETMİŞ(!)

Tekirdağ’ın başarılı makyaj ustası Göknur Damat yapılan yorumlara teker teker yanıt verirken, “Bakın çok ilginç beni maaşa bile bağlamışlar. Üstelik nereden nasıl öğrendiler bilemiyorum ama tamı tamına 7 bin lira maaş aldığımı iddia ediyorlar. Maaş bordrosunu da göstersinler de ben de nereden maaş aldığımı öğrenmiş olayım. Bu kadar hayali ve hakaret ederek yapılan söylemler beni ve yakınlarımı üzmüştür. Benim kimseden bir talebim olmadığı gibi 7 bin lira maaş da almıyorum. Öyle bir parayı kim kaybetmişse bana hemen getirsin. Alkol almayan birisi olarak benim bu parayı restaurantlarda alkol alarak yediğimi bile iddia ettiler. Nasıl bir vicdan sahibi insanlar var, anlamış değilim. Kendi yapmak istediklerini benim üzerimden mi ortaya atıyorlar. Eğer öyle bir niyetleri varsa gitsinler başka taraflara müracaat etsinler. Bunun adresi ben değilim. Nasıl bir toplum haline geldik. İnsanları ne kadar kolay karalayabiliyoruz. Bu yorumları yapanları şiddetle kınıyorum ve onları Allah’a havale ediyorum” diye konuştu.


ATATÜRKÇÜ BİR GENCİM

Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanyasına yaptığı 20 liralık bağışı sosyal medya hesabından paylaştıktan sonra kendisine yönelik linç girişimlerinin olduğunu söyleyen ve ‘ölmemi isteyen bile var” diyen Göknur Damat, “Yaşadığım büyük sıkıntılar sonrası Cumhurbaşkanımız beni manevi kızı olarak ilan etti. Ben de bundan büyük gurur duydum. Bir ülkenin Cumhurbaşkanı size sahip çıkıyor ve bunu tüm dünyaya ilan ediyor. Ancak ben seçim dönemlerinde kişiye bakarım. Siyasi olarak bir görüşüm yoktur. Aynı zamanda sıkı bir Atatürkçüyümdür. Bunu beni tanıyan herkes çok iyi bilir. Bu nedenle beni linç etmeye çalışan her iki görüşteki insanlar da önce kendilerine baksınlar. Hakkımda ortaya atılan iddiaların hiçbirisi de doğru olmadığı gibi büyük bir yalandan ibarettir” şeklinde konuştu.

 

Bir dönem ünlülerin de makyajını yapan Göknur Damat, “Cumhurbaşkanının manevi kızı İmamoğlu’nu nasıl destekler” diyerek beni linç etmeye çalışan akıl yoksunu ciddi bir kesim var. Bunlara göre eğer ben Cumhurbaşkanının manevi kızıysam Ak Parti’den başka taraflara bakamam. Kimse benim siyasi görüyüm nedir diye merak edip sormadı. Ben siyasete bakmıyorum, kişinin fikirlerine bakıyorum. Sonuçta 23 Haziran’da yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için ben de fikrimi ortaya koydum ve İmamoğlu’nu desteklediğimi gösterdim. Buna saygı duyulmasını istemekten başka bir şey demiyorum” ifadelerini kullandı.

 

ÖLMEMİ İSTEDİLER

Sosyal medyada kendisine yönelik çok çirkin ifadelerin yer aldığına dikkat çeken Damat, “Beni linç etmeye çalışan bir kesim olduğu kadar, destek olan da var. Ancak geçmişte yaşadığım kanser hastalığını yenmiş güçlü bir figür olarak bu hastalığı yaşayan diğer insanlara örnek olmuş ve onlar için çaba gösteren bir vatandaşım. Bu hastalığın ne demek olduğunu biliyorum. Bunu bile bile sosyal medyada ‘madem kansersin ve İmamoğlu’nu destekliyorsun, bir an önce ölebilirsin’ diyerek hakaret etmeye çalışan zekâ engelli insanlar var. Ailemin ve yakın dostlarımın desteği sayesinde bu linç girişiminden de kurtulacağız. Ben tüm güçlükleri ve kötü günleri yaşamış ve dimdik ayakta kalmış birisi olarak bu yapılan yorumlara da gülüp geçiyorum. Evet, canımızı sıktı mı? Tabi ki, moralimiz bozuldu. Ancak bir insana da sırf birini destekliyor diye bu kadar hakaret edilmez” dedi.


EDİTÖRÜN YORUMU:

KİMSEYE YARANAMADI

Göknur Damat Cumhurbaşkanı Erdoğan ile fotoğraf paylaştığında Ak Parti’yi sevmeyen kesim tarafından linç girişimine maruz kalırken, diğer taraftan Atatürk ile ilgili bir paylaşımında ve İmamoğlu’nu desteklediğinde ise Ak Partili olduğunu söyleyen kesim tarafından linç girişimi ile karşılaşıyor. Aslına bakarsanız Göknur Damat bir taraftan biz gazetecilerin sık sık maruz kaldığı bir durumla karşı karşıya. Gazeteciler de zaman zaman yaptıkları haber ve yorumlarla bu tür durumlarla karşı karşıya kalıyor ve zaman zaman kendilerini tekrar anlatmak istiyorlar. Ancak sabit fikir oluşmuş önemli bir kesim ise hiçbir zaman bu anlayıştaki fikirleri bırakın anlamayı, dinlemiyorlar bile. Bu nedenle Pusula gazetesi olarak Göknur Damat’a yapılan bu ayıbın karşısında olduğumuzu da belirtmek isteriz. Toplumda kadına şiddeti her fırsatta kınarken, yapılan bu saldırının da ciddi bir kadına şiddet olduğunun farkındayız. Bir kişi sırf fikrini söyledi diye veya birini destekliyor diye, toplumun diğer kesiminde hakaret edilmesine göz yumulamaz. Kendi fikrimizden olmayanı ötekileştirmenin moda haline geldiği günümüzde, sırf birileri fikrini ortaya koydu diye onu sindirmeye çalışmak ülkeyi uçuruma sürüklemekle aynı düzeydedir. Herkesin konuşacağı bir toplum olmamız dileği ile zira kişi konuştuğunda değil, sustuğunda ölür.  


Okunma Sayısı : 2509
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4805
Dün : 8134
Toplam : 10229941

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri