habibe, pusula, tekirdağ, makale

tekirdağ haberleri

İLLE DE 3 ÇOCUK YAPIN!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


İLLE DE 3 ÇOCUK YAPIN!

 

Bir ‘3 ÇOCUK’ olayı aldı başını gidiyor. Şim­di de Bakanlar Kurulu'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'En az 3 çocuk yapın' tavsiyesine vergi desteği çıktı. Maliye Bakanı Naci Ağbal, "3. çocuğa yüzde 5 olan vergi indirimi dilimini yüzde 10'a çıkaracağız. Böylece Cumhur­başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘en az 3 çocuk’ projesine destek verilmiş olacak " dedi.


Görünen o ki bu ‘3 çocuk’ projesi öyle gelişigüzel söylenmiş bir söz değil. Kararlarla da desteklenmeye başlandığına göre ne olursa olsun ille de 3 çocuk olsun deniyor demek ki. Olmasına olsun, herkes ister şöyle çok çocuklu, kalabalık, sevgi dolu en önemlisi mutlu bir ail­eye sahip olmayı. Kocaman yemek masasının etrafında çoluk, çocuk, torun toplanıp keyifli sohbet eşliğinde yemekler yemeyi. Ne kadar güzel bir tablo canlandı hayalimizde değil mi? Ancak bizim ülkemizde bu tablo çok da iç açıcı olmaz. Bize sunulan yaşam standartlarına, elim­ize geçen asgari ücrete, asgari ücretin tersine pahalı piyasamıza göre 3 çocuk demek geçim sıkıntısı demek, okul masrafları, özel masrafları nasıl karşılarım kaygısı demek, hafta sonu 3 çocuğu asgari ücretli bir baba en basitinden lunaparka götürse çocuklarını dilediklerince eğlendirebilir mi soruyorum. 3 çocuk bir de anne baba 5 kişilik bir ailenin mutlu bir yaşam süre­bilmesi için bize hak görülen asgari ücret yeterli olur mu soruyorum. Yine bu 5 kişilik bir aile keyifle dışarda sık sık akşam yemeği yiyebilir mi soruyorum. Soruyorum sormasına da biliyorum cevabın ne kadar üzücü bir hayır olduğunu. Bu yüzden merak ediyorum tüm bunlara rağmen hangi kafayla ille de 3 çocuk olsun fikri empoze edilmeye çalışılıyor?

Ha asıl sorun çocuklarla ilgili bu ülkenin geçim sıkıntısından daha büyük bir yarası var ki giderek daha da büyüyen bir yara olan ÇOCUK İSTİSMARI! Evet, ne yazık ki çocuk istismarın­da dünyada önde gelen ülkelerin başında yer alıyoruz. Nasıl, ne ara bu hale geldik bilmi­yorum ama etraf çocuk pedofili canilerle dolu. Üstelik yaşanan olaylara baktığımızda o kişiler öyle uzaktan değil ya ailemizin içinden biri, ya akraba, ya anne babanın arkadaşı ya da ma­halleden komşu. 3 çocuk olsun, çocuk nüfusu iyice artsın da bu sübyancılar daha fazla çocuk istismarı mı yapsınlar? Ülkenin yöneticileri 3 çocuk yapın demeden önce biz var olan evlat­ları koruyabiliyor muyuz, onların başına bir şey geldiğinde suçluyu cezalandırabiliyor muyuz, yasalarımız yeterince caydırıcı nitelikte mi diye düşünsünler bence. Çocuklarla ilgili kararname çıkaracaklarsa bu çocuk sayısına baskı için değil çocuk istismarını nasıl engelleriz üzerine olmalı. Çocukların korkusuzca, güven içinde, mutlu yaşayacakları bir ülke sunulduğu vakit, işte o zaman 3 de yapılır 5 de yapılır çocuk. İçinde olduğumuz şartlarda değil 3, 1 çocuk sahibi olmaya korkar olduk.

Ceylinlerin, Gizemlerin, Deryaların, 3 aylık­ken tecavüze uğrayıp boğularak öldürülen Eda­ların hesabını verin önce sonra “ille de 3 çocuk yapın!” emrini dile getirin!

Okunma Sayısı : 969
Yapılan Yorumlar
30 Haziran 2017    murat çakıcı
    sn habibe hanım 3 çocuk meselesı sadece mutlu 1 aile olmakla yekünlü değil türkıye nufusun %70 55 yaş sınırı üstunde yani 83 mılyonlu 1 ülkenın 40 mılyonu yuksek yaş taşıyor sn cumhur başkanımız genç nufus ve ileriki yıllarda türkiyeyı dunyada yer edıne bılmesı adına 3 çocuk dıye dıretıyor evet haklısınız ülkemızın bu günkü geçim şartlaarında zor olasılık ama yazınızda hangi kafa ile dıye diretılıyor demıssınız işte lider odurki sadece günü degıl ilerıyıde düşünerek adım atmalı sevgi ve saygılarımla kolay gelsin
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4285
Dün : 4124
Toplam : 6794622

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri