habibe, pusula, tekirdağ, makale

tekirdağ haberleri

İLLE DE 3 ÇOCUK YAPIN!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


İLLE DE 3 ÇOCUK YAPIN!

 

Bir ‘3 ÇOCUK’ olayı aldı başını gidiyor. Şim­di de Bakanlar Kurulu'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'En az 3 çocuk yapın' tavsiyesine vergi desteği çıktı. Maliye Bakanı Naci Ağbal, "3. çocuğa yüzde 5 olan vergi indirimi dilimini yüzde 10'a çıkaracağız. Böylece Cumhur­başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘en az 3 çocuk’ projesine destek verilmiş olacak " dedi.


Görünen o ki bu ‘3 çocuk’ projesi öyle gelişigüzel söylenmiş bir söz değil. Kararlarla da desteklenmeye başlandığına göre ne olursa olsun ille de 3 çocuk olsun deniyor demek ki. Olmasına olsun, herkes ister şöyle çok çocuklu, kalabalık, sevgi dolu en önemlisi mutlu bir ail­eye sahip olmayı. Kocaman yemek masasının etrafında çoluk, çocuk, torun toplanıp keyifli sohbet eşliğinde yemekler yemeyi. Ne kadar güzel bir tablo canlandı hayalimizde değil mi? Ancak bizim ülkemizde bu tablo çok da iç açıcı olmaz. Bize sunulan yaşam standartlarına, elim­ize geçen asgari ücrete, asgari ücretin tersine pahalı piyasamıza göre 3 çocuk demek geçim sıkıntısı demek, okul masrafları, özel masrafları nasıl karşılarım kaygısı demek, hafta sonu 3 çocuğu asgari ücretli bir baba en basitinden lunaparka götürse çocuklarını dilediklerince eğlendirebilir mi soruyorum. 3 çocuk bir de anne baba 5 kişilik bir ailenin mutlu bir yaşam süre­bilmesi için bize hak görülen asgari ücret yeterli olur mu soruyorum. Yine bu 5 kişilik bir aile keyifle dışarda sık sık akşam yemeği yiyebilir mi soruyorum. Soruyorum sormasına da biliyorum cevabın ne kadar üzücü bir hayır olduğunu. Bu yüzden merak ediyorum tüm bunlara rağmen hangi kafayla ille de 3 çocuk olsun fikri empoze edilmeye çalışılıyor?

Ha asıl sorun çocuklarla ilgili bu ülkenin geçim sıkıntısından daha büyük bir yarası var ki giderek daha da büyüyen bir yara olan ÇOCUK İSTİSMARI! Evet, ne yazık ki çocuk istismarın­da dünyada önde gelen ülkelerin başında yer alıyoruz. Nasıl, ne ara bu hale geldik bilmi­yorum ama etraf çocuk pedofili canilerle dolu. Üstelik yaşanan olaylara baktığımızda o kişiler öyle uzaktan değil ya ailemizin içinden biri, ya akraba, ya anne babanın arkadaşı ya da ma­halleden komşu. 3 çocuk olsun, çocuk nüfusu iyice artsın da bu sübyancılar daha fazla çocuk istismarı mı yapsınlar? Ülkenin yöneticileri 3 çocuk yapın demeden önce biz var olan evlat­ları koruyabiliyor muyuz, onların başına bir şey geldiğinde suçluyu cezalandırabiliyor muyuz, yasalarımız yeterince caydırıcı nitelikte mi diye düşünsünler bence. Çocuklarla ilgili kararname çıkaracaklarsa bu çocuk sayısına baskı için değil çocuk istismarını nasıl engelleriz üzerine olmalı. Çocukların korkusuzca, güven içinde, mutlu yaşayacakları bir ülke sunulduğu vakit, işte o zaman 3 de yapılır 5 de yapılır çocuk. İçinde olduğumuz şartlarda değil 3, 1 çocuk sahibi olmaya korkar olduk.

Ceylinlerin, Gizemlerin, Deryaların, 3 aylık­ken tecavüze uğrayıp boğularak öldürülen Eda­ların hesabını verin önce sonra “ille de 3 çocuk yapın!” emrini dile getirin!

Okunma Sayısı : 1024
Yapılan Yorumlar
30 Haziran 2017    murat çakıcı
    sn habibe hanım 3 çocuk meselesı sadece mutlu 1 aile olmakla yekünlü değil türkıye nufusun %70 55 yaş sınırı üstunde yani 83 mılyonlu 1 ülkenın 40 mılyonu yuksek yaş taşıyor sn cumhur başkanımız genç nufus ve ileriki yıllarda türkiyeyı dunyada yer edıne bılmesı adına 3 çocuk dıye dıretıyor evet haklısınız ülkemızın bu günkü geçim şartlaarında zor olasılık ama yazınızda hangi kafa ile dıye diretılıyor demıssınız işte lider odurki sadece günü degıl ilerıyıde düşünerek adım atmalı sevgi ve saygılarımla kolay gelsin
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
 • Son 68 bin metrekare
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda sürdürülen yol yapım ve bakım çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 2 milyon metrekarelik yol çalışması tamamlandı.
 • Kurumsal Mükemmellik toplantıları
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Mükemmellik konulu toplantılar kapsamında, Dış Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 • Şarköy de Aşure Günü’nü unutmadı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Cem Vakfı Şarköy Şubesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü Etkinliği düzenlendi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5230
Dün : 5113
Toplam : 7090630

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri