habibe, pusula, tekirdağ, makale

tekirdağ haberleri

İLLE DE 3 ÇOCUK YAPIN!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


İLLE DE 3 ÇOCUK YAPIN!

 

Bir ‘3 ÇOCUK’ olayı aldı başını gidiyor. Şim­di de Bakanlar Kurulu'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'En az 3 çocuk yapın' tavsiyesine vergi desteği çıktı. Maliye Bakanı Naci Ağbal, "3. çocuğa yüzde 5 olan vergi indirimi dilimini yüzde 10'a çıkaracağız. Böylece Cumhur­başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘en az 3 çocuk’ projesine destek verilmiş olacak " dedi.


Görünen o ki bu ‘3 çocuk’ projesi öyle gelişigüzel söylenmiş bir söz değil. Kararlarla da desteklenmeye başlandığına göre ne olursa olsun ille de 3 çocuk olsun deniyor demek ki. Olmasına olsun, herkes ister şöyle çok çocuklu, kalabalık, sevgi dolu en önemlisi mutlu bir ail­eye sahip olmayı. Kocaman yemek masasının etrafında çoluk, çocuk, torun toplanıp keyifli sohbet eşliğinde yemekler yemeyi. Ne kadar güzel bir tablo canlandı hayalimizde değil mi? Ancak bizim ülkemizde bu tablo çok da iç açıcı olmaz. Bize sunulan yaşam standartlarına, elim­ize geçen asgari ücrete, asgari ücretin tersine pahalı piyasamıza göre 3 çocuk demek geçim sıkıntısı demek, okul masrafları, özel masrafları nasıl karşılarım kaygısı demek, hafta sonu 3 çocuğu asgari ücretli bir baba en basitinden lunaparka götürse çocuklarını dilediklerince eğlendirebilir mi soruyorum. 3 çocuk bir de anne baba 5 kişilik bir ailenin mutlu bir yaşam süre­bilmesi için bize hak görülen asgari ücret yeterli olur mu soruyorum. Yine bu 5 kişilik bir aile keyifle dışarda sık sık akşam yemeği yiyebilir mi soruyorum. Soruyorum sormasına da biliyorum cevabın ne kadar üzücü bir hayır olduğunu. Bu yüzden merak ediyorum tüm bunlara rağmen hangi kafayla ille de 3 çocuk olsun fikri empoze edilmeye çalışılıyor?

Ha asıl sorun çocuklarla ilgili bu ülkenin geçim sıkıntısından daha büyük bir yarası var ki giderek daha da büyüyen bir yara olan ÇOCUK İSTİSMARI! Evet, ne yazık ki çocuk istismarın­da dünyada önde gelen ülkelerin başında yer alıyoruz. Nasıl, ne ara bu hale geldik bilmi­yorum ama etraf çocuk pedofili canilerle dolu. Üstelik yaşanan olaylara baktığımızda o kişiler öyle uzaktan değil ya ailemizin içinden biri, ya akraba, ya anne babanın arkadaşı ya da ma­halleden komşu. 3 çocuk olsun, çocuk nüfusu iyice artsın da bu sübyancılar daha fazla çocuk istismarı mı yapsınlar? Ülkenin yöneticileri 3 çocuk yapın demeden önce biz var olan evlat­ları koruyabiliyor muyuz, onların başına bir şey geldiğinde suçluyu cezalandırabiliyor muyuz, yasalarımız yeterince caydırıcı nitelikte mi diye düşünsünler bence. Çocuklarla ilgili kararname çıkaracaklarsa bu çocuk sayısına baskı için değil çocuk istismarını nasıl engelleriz üzerine olmalı. Çocukların korkusuzca, güven içinde, mutlu yaşayacakları bir ülke sunulduğu vakit, işte o zaman 3 de yapılır 5 de yapılır çocuk. İçinde olduğumuz şartlarda değil 3, 1 çocuk sahibi olmaya korkar olduk.

Ceylinlerin, Gizemlerin, Deryaların, 3 aylık­ken tecavüze uğrayıp boğularak öldürülen Eda­ların hesabını verin önce sonra “ille de 3 çocuk yapın!” emrini dile getirin!

Okunma Sayısı : 1181
Yapılan Yorumlar
30 Haziran 2017    murat çakıcı
    sn habibe hanım 3 çocuk meselesı sadece mutlu 1 aile olmakla yekünlü değil türkıye nufusun %70 55 yaş sınırı üstunde yani 83 mılyonlu 1 ülkenın 40 mılyonu yuksek yaş taşıyor sn cumhur başkanımız genç nufus ve ileriki yıllarda türkiyeyı dunyada yer edıne bılmesı adına 3 çocuk dıye dıretıyor evet haklısınız ülkemızın bu günkü geçim şartlaarında zor olasılık ama yazınızda hangi kafa ile dıye diretılıyor demıssınız işte lider odurki sadece günü degıl ilerıyıde düşünerek adım atmalı sevgi ve saygılarımla kolay gelsin
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6199
Dün : 7472
Toplam : 8026763

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri