habibe, pusula, tekirdağ, makale

tekirdağ haberleri

İLLE DE 3 ÇOCUK YAPIN!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


İLLE DE 3 ÇOCUK YAPIN!

 

Bir ‘3 ÇOCUK’ olayı aldı başını gidiyor. Şim­di de Bakanlar Kurulu'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'En az 3 çocuk yapın' tavsiyesine vergi desteği çıktı. Maliye Bakanı Naci Ağbal, "3. çocuğa yüzde 5 olan vergi indirimi dilimini yüzde 10'a çıkaracağız. Böylece Cumhur­başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘en az 3 çocuk’ projesine destek verilmiş olacak " dedi.


Görünen o ki bu ‘3 çocuk’ projesi öyle gelişigüzel söylenmiş bir söz değil. Kararlarla da desteklenmeye başlandığına göre ne olursa olsun ille de 3 çocuk olsun deniyor demek ki. Olmasına olsun, herkes ister şöyle çok çocuklu, kalabalık, sevgi dolu en önemlisi mutlu bir ail­eye sahip olmayı. Kocaman yemek masasının etrafında çoluk, çocuk, torun toplanıp keyifli sohbet eşliğinde yemekler yemeyi. Ne kadar güzel bir tablo canlandı hayalimizde değil mi? Ancak bizim ülkemizde bu tablo çok da iç açıcı olmaz. Bize sunulan yaşam standartlarına, elim­ize geçen asgari ücrete, asgari ücretin tersine pahalı piyasamıza göre 3 çocuk demek geçim sıkıntısı demek, okul masrafları, özel masrafları nasıl karşılarım kaygısı demek, hafta sonu 3 çocuğu asgari ücretli bir baba en basitinden lunaparka götürse çocuklarını dilediklerince eğlendirebilir mi soruyorum. 3 çocuk bir de anne baba 5 kişilik bir ailenin mutlu bir yaşam süre­bilmesi için bize hak görülen asgari ücret yeterli olur mu soruyorum. Yine bu 5 kişilik bir aile keyifle dışarda sık sık akşam yemeği yiyebilir mi soruyorum. Soruyorum sormasına da biliyorum cevabın ne kadar üzücü bir hayır olduğunu. Bu yüzden merak ediyorum tüm bunlara rağmen hangi kafayla ille de 3 çocuk olsun fikri empoze edilmeye çalışılıyor?

Ha asıl sorun çocuklarla ilgili bu ülkenin geçim sıkıntısından daha büyük bir yarası var ki giderek daha da büyüyen bir yara olan ÇOCUK İSTİSMARI! Evet, ne yazık ki çocuk istismarın­da dünyada önde gelen ülkelerin başında yer alıyoruz. Nasıl, ne ara bu hale geldik bilmi­yorum ama etraf çocuk pedofili canilerle dolu. Üstelik yaşanan olaylara baktığımızda o kişiler öyle uzaktan değil ya ailemizin içinden biri, ya akraba, ya anne babanın arkadaşı ya da ma­halleden komşu. 3 çocuk olsun, çocuk nüfusu iyice artsın da bu sübyancılar daha fazla çocuk istismarı mı yapsınlar? Ülkenin yöneticileri 3 çocuk yapın demeden önce biz var olan evlat­ları koruyabiliyor muyuz, onların başına bir şey geldiğinde suçluyu cezalandırabiliyor muyuz, yasalarımız yeterince caydırıcı nitelikte mi diye düşünsünler bence. Çocuklarla ilgili kararname çıkaracaklarsa bu çocuk sayısına baskı için değil çocuk istismarını nasıl engelleriz üzerine olmalı. Çocukların korkusuzca, güven içinde, mutlu yaşayacakları bir ülke sunulduğu vakit, işte o zaman 3 de yapılır 5 de yapılır çocuk. İçinde olduğumuz şartlarda değil 3, 1 çocuk sahibi olmaya korkar olduk.

Ceylinlerin, Gizemlerin, Deryaların, 3 aylık­ken tecavüze uğrayıp boğularak öldürülen Eda­ların hesabını verin önce sonra “ille de 3 çocuk yapın!” emrini dile getirin!

Okunma Sayısı : 1091
Yapılan Yorumlar
30 Haziran 2017    murat çakıcı
    sn habibe hanım 3 çocuk meselesı sadece mutlu 1 aile olmakla yekünlü değil türkıye nufusun %70 55 yaş sınırı üstunde yani 83 mılyonlu 1 ülkenın 40 mılyonu yuksek yaş taşıyor sn cumhur başkanımız genç nufus ve ileriki yıllarda türkiyeyı dunyada yer edıne bılmesı adına 3 çocuk dıye dıretıyor evet haklısınız ülkemızın bu günkü geçim şartlaarında zor olasılık ama yazınızda hangi kafa ile dıye diretılıyor demıssınız işte lider odurki sadece günü degıl ilerıyıde düşünerek adım atmalı sevgi ve saygılarımla kolay gelsin
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
 • BURÇİN BÜKE MEST ETTİ
  11 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Bisanthe 4. Gülsin Onay Piyano Günleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğin üçüncü konuğu Burçin Büke oldu. Büke’nin performansı büyük ilgi gördü.
 • TEKİRDAĞ BİRİNCİ OLDU
  11 Aralık 2018---Toprak özellikleri bakımında ülkede önemli bir yeri olan Trakya Bölgesi’nin ili olan Tekirdağ toprağını en çok işleyen iller arasında birinciliği kaptı.
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2676
Dün : 7743
Toplam : 7479208

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri