tatil, sezon, yaz sıcakları, trafik

tekirdağ haberleri

İLK TATİLDE ANLADIK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


İLK TATİLDE ANLADIK

 

Tekirdağ ciddi derecede göç alan ve istatistiklerde de bu gerçeklik tüm çıplaklığı ile ortada olan bir ilimiz. Burada yaşamayı seviyoruz. Yapılan araştırmalarda da en yaşanabilir kentler arasında gösteriliyor. Kim ne derse desin Tekirdağ güzel memleket. Kötüsü de bizim, iyisi de bizim.

Gelelim bu kadar peşrevden sonra ilk bayramda yaşanılan trafik yoğunluğuna. Ajans muhabiri arkadaşlarımız bayram sonu haberlerini geçtiler. Birçoğunuz okumuşsunuzdur veya sahilde şahit oldunuz. Tekirdağ sahil trafiği yoğunluğu kaldırmadı. Kaldırmayacağını da aylar öncesinden söyledik. Söylemeye devam edeceğiz.

Malkara ve Keşan’a yapılan dal-çık kavşaklar acaba Tekirdağ sahil bandına yapılamaz mı? Trafik akışını büyük ölçüde rahatlatacak olan bu uygulama konusunda neden çalışma yapılmaz. Dal-çık yapılamayan bölgelerde üstten geçiş imkânı verilebilir. Bu planlamaya alınmazsa önümüzdeki dönemlerde içinden çıkılamaz bir hal alacak. Emin olun bundan daha iyi olmayacak. Kentin yöneticileri bu konuda ki çözümlerini bir an önce masaya yatırmalılar.

Alt yapısı neredeyse biten Tekirdağ’ın artık üst yapıda ciddi adımlar atması gerekiyor. Seçimler yaklaştıkça bunu sıkça göreceğiz ama onlar da sallama olmasın istiyoruz. Seçim çalışması gibi üst yapı değil, gerçekten kente yakışır çalışmalar yapılmalı…

BİR ÇEKKEZKÖY HİKÂYESİ

Hiç dikkatinizi çekti mi bilemiyorum. Çerkezköy’de bir belediye başkanı var. Vahap Akay. Ciddi ve samimi duruşu, yapılan hizmetler ile dikkatimizi çekmiyor değil. İyi de görüşürüz ancak Çerkezköy’e bu kadar yatırımın yapılacağını söyleseler inanmazdım. Sayın Akay yaramaz çocuk gibi hiç rahat durmuyor. Sürekli oyuncak toplayıp eve götüren çocuklar gibi ne varsa Çerkezköy için yatırıma dönüştürüyor. Hal böyle olunca da Çerkezköy gerçek kimliğine kavuşuyor diyebiliriz.

Trakya’nın en büyük oyun alanını kurdu. 23 Nisan Çocuk Parkı. Her yağmurda birçok bölgede ciddi su baskını oluyordu. TESKİ ile yaptığı projeler sayesinde onu da halletti. Meslekte 25 yılı dolduruyoruz. Bu güne kadar ben Çerkezköy’de bu denli yoğun ve halkın büyük katılımının olduğu bir Ramazan etkinlikleri duymadım. Mini konserler ve şölenlerde ise Çerkezköy adeta bu tür etkinliğe susamış gibi alanları doldurdu. Binlerce Çerkezköylü Başkan Akay’ın bu çalışmalarına destek verdi. Bunu görebildik.

KISA KOŞU İĞNE ADA

Bayram Tatilinde Tekirdağ’da kalanlardandık. Bu süre içinde kısa mesafe İğneada ziyaretimiz oldu. Keşke olmasaydı. Geçtiğimiz yıl gittiğim İğneada bu sefer gördüğümden daha iyiydi. Tam bir rezalet hakim olmuş. Ne bölge halkı, he yerel yönetim, ne merkezi idare, ne de tatilciler hiçbir şekilde bu cennet köşeye sahip çıkmamış. Çöpünü bırakan gitmiş!

Demirköy’den geçip İğneada’ya vardığınızda ciddi kaotik bir durumla karşılaşıyorsunuz. İnanılmaz bir sahil bandına sahip olan bölgede sahilde ottan-çöpten yol bulmanız imkansız. Gelişigüzel kurulmuş çay bahçeleri ise halen 1980’li yılların havasında. Binlerce misafiri barındıran bir bölgede işletmeler böyle olmamalı. Yerel yönetim sahiline daha çok sahip çıkmalı. Bu durumda dahi ciddi bir kalabalığı olan sahillerin temizlenip sahip çıkıldıktan sonra nasıl bir hal alacağını biliyorsunuz. Demirköy ne kadar temiz ve düzenli ise, İğneada bir o kadar bakımsız, düzensiz ve kaderine terk edilmiş halde.

Yoksa sırf termik santral yapılacak diye artık her şeyinden vaz mı geçti? Longoz Ormanları’nda birkaç kez Zirve Dagcılık’la yürüme fırsatım oldu. Güzelim memleketi bitirmeyin. Memleketine sahip çıkmazsan, sahip çıkanlara kızmayacaksın.

Okunma Sayısı : 732
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 626
Dün : 5867
Toplam : 6771499

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri