tatil, sezon, yaz sıcakları, trafik

tekirdağ haberleri

İLK TATİLDE ANLADIK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


İLK TATİLDE ANLADIK

 

Tekirdağ ciddi derecede göç alan ve istatistiklerde de bu gerçeklik tüm çıplaklığı ile ortada olan bir ilimiz. Burada yaşamayı seviyoruz. Yapılan araştırmalarda da en yaşanabilir kentler arasında gösteriliyor. Kim ne derse desin Tekirdağ güzel memleket. Kötüsü de bizim, iyisi de bizim.

Gelelim bu kadar peşrevden sonra ilk bayramda yaşanılan trafik yoğunluğuna. Ajans muhabiri arkadaşlarımız bayram sonu haberlerini geçtiler. Birçoğunuz okumuşsunuzdur veya sahilde şahit oldunuz. Tekirdağ sahil trafiği yoğunluğu kaldırmadı. Kaldırmayacağını da aylar öncesinden söyledik. Söylemeye devam edeceğiz.

Malkara ve Keşan’a yapılan dal-çık kavşaklar acaba Tekirdağ sahil bandına yapılamaz mı? Trafik akışını büyük ölçüde rahatlatacak olan bu uygulama konusunda neden çalışma yapılmaz. Dal-çık yapılamayan bölgelerde üstten geçiş imkânı verilebilir. Bu planlamaya alınmazsa önümüzdeki dönemlerde içinden çıkılamaz bir hal alacak. Emin olun bundan daha iyi olmayacak. Kentin yöneticileri bu konuda ki çözümlerini bir an önce masaya yatırmalılar.

Alt yapısı neredeyse biten Tekirdağ’ın artık üst yapıda ciddi adımlar atması gerekiyor. Seçimler yaklaştıkça bunu sıkça göreceğiz ama onlar da sallama olmasın istiyoruz. Seçim çalışması gibi üst yapı değil, gerçekten kente yakışır çalışmalar yapılmalı…

BİR ÇEKKEZKÖY HİKÂYESİ

Hiç dikkatinizi çekti mi bilemiyorum. Çerkezköy’de bir belediye başkanı var. Vahap Akay. Ciddi ve samimi duruşu, yapılan hizmetler ile dikkatimizi çekmiyor değil. İyi de görüşürüz ancak Çerkezköy’e bu kadar yatırımın yapılacağını söyleseler inanmazdım. Sayın Akay yaramaz çocuk gibi hiç rahat durmuyor. Sürekli oyuncak toplayıp eve götüren çocuklar gibi ne varsa Çerkezköy için yatırıma dönüştürüyor. Hal böyle olunca da Çerkezköy gerçek kimliğine kavuşuyor diyebiliriz.

Trakya’nın en büyük oyun alanını kurdu. 23 Nisan Çocuk Parkı. Her yağmurda birçok bölgede ciddi su baskını oluyordu. TESKİ ile yaptığı projeler sayesinde onu da halletti. Meslekte 25 yılı dolduruyoruz. Bu güne kadar ben Çerkezköy’de bu denli yoğun ve halkın büyük katılımının olduğu bir Ramazan etkinlikleri duymadım. Mini konserler ve şölenlerde ise Çerkezköy adeta bu tür etkinliğe susamış gibi alanları doldurdu. Binlerce Çerkezköylü Başkan Akay’ın bu çalışmalarına destek verdi. Bunu görebildik.

KISA KOŞU İĞNE ADA

Bayram Tatilinde Tekirdağ’da kalanlardandık. Bu süre içinde kısa mesafe İğneada ziyaretimiz oldu. Keşke olmasaydı. Geçtiğimiz yıl gittiğim İğneada bu sefer gördüğümden daha iyiydi. Tam bir rezalet hakim olmuş. Ne bölge halkı, he yerel yönetim, ne merkezi idare, ne de tatilciler hiçbir şekilde bu cennet köşeye sahip çıkmamış. Çöpünü bırakan gitmiş!

Demirköy’den geçip İğneada’ya vardığınızda ciddi kaotik bir durumla karşılaşıyorsunuz. İnanılmaz bir sahil bandına sahip olan bölgede sahilde ottan-çöpten yol bulmanız imkansız. Gelişigüzel kurulmuş çay bahçeleri ise halen 1980’li yılların havasında. Binlerce misafiri barındıran bir bölgede işletmeler böyle olmamalı. Yerel yönetim sahiline daha çok sahip çıkmalı. Bu durumda dahi ciddi bir kalabalığı olan sahillerin temizlenip sahip çıkıldıktan sonra nasıl bir hal alacağını biliyorsunuz. Demirköy ne kadar temiz ve düzenli ise, İğneada bir o kadar bakımsız, düzensiz ve kaderine terk edilmiş halde.

Yoksa sırf termik santral yapılacak diye artık her şeyinden vaz mı geçti? Longoz Ormanları’nda birkaç kez Zirve Dagcılık’la yürüme fırsatım oldu. Güzelim memleketi bitirmeyin. Memleketine sahip çıkmazsan, sahip çıkanlara kızmayacaksın.

Okunma Sayısı : 515
Yapılan Yorumlar
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
 • Eşek sütü kansere iyi geliyor mu?
  Acıbadem Kayseri Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay, hem kanserden korunmak isteyenler, hem de kanser tedavisi görenler için doğru beslenmenin önemini vurguladı. Doğru beslenmenin, kanser açısından iki öneme sahip olduğunu kaydeden Urvay, ''Birincisi hastalıktan korunmak için, diğeri ise hastalıkla mücadelede'' dedi.
 • ERKEKLERE AĞRI KESİCİ UYARISI
  Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, yüksek dozda ve sık ağrı kesici
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 701
Dün : 7703
Toplam : 5933465

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri