tatil, sezon, yaz sıcakları, trafik

tekirdağ haberleri

İLK TATİLDE ANLADIK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


İLK TATİLDE ANLADIK

 

Tekirdağ ciddi derecede göç alan ve istatistiklerde de bu gerçeklik tüm çıplaklığı ile ortada olan bir ilimiz. Burada yaşamayı seviyoruz. Yapılan araştırmalarda da en yaşanabilir kentler arasında gösteriliyor. Kim ne derse desin Tekirdağ güzel memleket. Kötüsü de bizim, iyisi de bizim.

Gelelim bu kadar peşrevden sonra ilk bayramda yaşanılan trafik yoğunluğuna. Ajans muhabiri arkadaşlarımız bayram sonu haberlerini geçtiler. Birçoğunuz okumuşsunuzdur veya sahilde şahit oldunuz. Tekirdağ sahil trafiği yoğunluğu kaldırmadı. Kaldırmayacağını da aylar öncesinden söyledik. Söylemeye devam edeceğiz.

Malkara ve Keşan’a yapılan dal-çık kavşaklar acaba Tekirdağ sahil bandına yapılamaz mı? Trafik akışını büyük ölçüde rahatlatacak olan bu uygulama konusunda neden çalışma yapılmaz. Dal-çık yapılamayan bölgelerde üstten geçiş imkânı verilebilir. Bu planlamaya alınmazsa önümüzdeki dönemlerde içinden çıkılamaz bir hal alacak. Emin olun bundan daha iyi olmayacak. Kentin yöneticileri bu konuda ki çözümlerini bir an önce masaya yatırmalılar.

Alt yapısı neredeyse biten Tekirdağ’ın artık üst yapıda ciddi adımlar atması gerekiyor. Seçimler yaklaştıkça bunu sıkça göreceğiz ama onlar da sallama olmasın istiyoruz. Seçim çalışması gibi üst yapı değil, gerçekten kente yakışır çalışmalar yapılmalı…

BİR ÇEKKEZKÖY HİKÂYESİ

Hiç dikkatinizi çekti mi bilemiyorum. Çerkezköy’de bir belediye başkanı var. Vahap Akay. Ciddi ve samimi duruşu, yapılan hizmetler ile dikkatimizi çekmiyor değil. İyi de görüşürüz ancak Çerkezköy’e bu kadar yatırımın yapılacağını söyleseler inanmazdım. Sayın Akay yaramaz çocuk gibi hiç rahat durmuyor. Sürekli oyuncak toplayıp eve götüren çocuklar gibi ne varsa Çerkezköy için yatırıma dönüştürüyor. Hal böyle olunca da Çerkezköy gerçek kimliğine kavuşuyor diyebiliriz.

Trakya’nın en büyük oyun alanını kurdu. 23 Nisan Çocuk Parkı. Her yağmurda birçok bölgede ciddi su baskını oluyordu. TESKİ ile yaptığı projeler sayesinde onu da halletti. Meslekte 25 yılı dolduruyoruz. Bu güne kadar ben Çerkezköy’de bu denli yoğun ve halkın büyük katılımının olduğu bir Ramazan etkinlikleri duymadım. Mini konserler ve şölenlerde ise Çerkezköy adeta bu tür etkinliğe susamış gibi alanları doldurdu. Binlerce Çerkezköylü Başkan Akay’ın bu çalışmalarına destek verdi. Bunu görebildik.

KISA KOŞU İĞNE ADA

Bayram Tatilinde Tekirdağ’da kalanlardandık. Bu süre içinde kısa mesafe İğneada ziyaretimiz oldu. Keşke olmasaydı. Geçtiğimiz yıl gittiğim İğneada bu sefer gördüğümden daha iyiydi. Tam bir rezalet hakim olmuş. Ne bölge halkı, he yerel yönetim, ne merkezi idare, ne de tatilciler hiçbir şekilde bu cennet köşeye sahip çıkmamış. Çöpünü bırakan gitmiş!

Demirköy’den geçip İğneada’ya vardığınızda ciddi kaotik bir durumla karşılaşıyorsunuz. İnanılmaz bir sahil bandına sahip olan bölgede sahilde ottan-çöpten yol bulmanız imkansız. Gelişigüzel kurulmuş çay bahçeleri ise halen 1980’li yılların havasında. Binlerce misafiri barındıran bir bölgede işletmeler böyle olmamalı. Yerel yönetim sahiline daha çok sahip çıkmalı. Bu durumda dahi ciddi bir kalabalığı olan sahillerin temizlenip sahip çıkıldıktan sonra nasıl bir hal alacağını biliyorsunuz. Demirköy ne kadar temiz ve düzenli ise, İğneada bir o kadar bakımsız, düzensiz ve kaderine terk edilmiş halde.

Yoksa sırf termik santral yapılacak diye artık her şeyinden vaz mı geçti? Longoz Ormanları’nda birkaç kez Zirve Dagcılık’la yürüme fırsatım oldu. Güzelim memleketi bitirmeyin. Memleketine sahip çıkmazsan, sahip çıkanlara kızmayacaksın.

Okunma Sayısı : 789
Yapılan Yorumlar
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
 • Son 68 bin metrekare
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda sürdürülen yol yapım ve bakım çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 2 milyon metrekarelik yol çalışması tamamlandı.
 • Kurumsal Mükemmellik toplantıları
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Mükemmellik konulu toplantılar kapsamında, Dış Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 • Şarköy de Aşure Günü’nü unutmadı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Cem Vakfı Şarköy Şubesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü Etkinliği düzenlendi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5203
Dün : 5113
Toplam : 7090603

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri