tatil, sezon, yaz sıcakları, trafik

tekirdağ haberleri

İLK TATİLDE ANLADIK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


İLK TATİLDE ANLADIK

 

Tekirdağ ciddi derecede göç alan ve istatistiklerde de bu gerçeklik tüm çıplaklığı ile ortada olan bir ilimiz. Burada yaşamayı seviyoruz. Yapılan araştırmalarda da en yaşanabilir kentler arasında gösteriliyor. Kim ne derse desin Tekirdağ güzel memleket. Kötüsü de bizim, iyisi de bizim.

Gelelim bu kadar peşrevden sonra ilk bayramda yaşanılan trafik yoğunluğuna. Ajans muhabiri arkadaşlarımız bayram sonu haberlerini geçtiler. Birçoğunuz okumuşsunuzdur veya sahilde şahit oldunuz. Tekirdağ sahil trafiği yoğunluğu kaldırmadı. Kaldırmayacağını da aylar öncesinden söyledik. Söylemeye devam edeceğiz.

Malkara ve Keşan’a yapılan dal-çık kavşaklar acaba Tekirdağ sahil bandına yapılamaz mı? Trafik akışını büyük ölçüde rahatlatacak olan bu uygulama konusunda neden çalışma yapılmaz. Dal-çık yapılamayan bölgelerde üstten geçiş imkânı verilebilir. Bu planlamaya alınmazsa önümüzdeki dönemlerde içinden çıkılamaz bir hal alacak. Emin olun bundan daha iyi olmayacak. Kentin yöneticileri bu konuda ki çözümlerini bir an önce masaya yatırmalılar.

Alt yapısı neredeyse biten Tekirdağ’ın artık üst yapıda ciddi adımlar atması gerekiyor. Seçimler yaklaştıkça bunu sıkça göreceğiz ama onlar da sallama olmasın istiyoruz. Seçim çalışması gibi üst yapı değil, gerçekten kente yakışır çalışmalar yapılmalı…

BİR ÇEKKEZKÖY HİKÂYESİ

Hiç dikkatinizi çekti mi bilemiyorum. Çerkezköy’de bir belediye başkanı var. Vahap Akay. Ciddi ve samimi duruşu, yapılan hizmetler ile dikkatimizi çekmiyor değil. İyi de görüşürüz ancak Çerkezköy’e bu kadar yatırımın yapılacağını söyleseler inanmazdım. Sayın Akay yaramaz çocuk gibi hiç rahat durmuyor. Sürekli oyuncak toplayıp eve götüren çocuklar gibi ne varsa Çerkezköy için yatırıma dönüştürüyor. Hal böyle olunca da Çerkezköy gerçek kimliğine kavuşuyor diyebiliriz.

Trakya’nın en büyük oyun alanını kurdu. 23 Nisan Çocuk Parkı. Her yağmurda birçok bölgede ciddi su baskını oluyordu. TESKİ ile yaptığı projeler sayesinde onu da halletti. Meslekte 25 yılı dolduruyoruz. Bu güne kadar ben Çerkezköy’de bu denli yoğun ve halkın büyük katılımının olduğu bir Ramazan etkinlikleri duymadım. Mini konserler ve şölenlerde ise Çerkezköy adeta bu tür etkinliğe susamış gibi alanları doldurdu. Binlerce Çerkezköylü Başkan Akay’ın bu çalışmalarına destek verdi. Bunu görebildik.

KISA KOŞU İĞNE ADA

Bayram Tatilinde Tekirdağ’da kalanlardandık. Bu süre içinde kısa mesafe İğneada ziyaretimiz oldu. Keşke olmasaydı. Geçtiğimiz yıl gittiğim İğneada bu sefer gördüğümden daha iyiydi. Tam bir rezalet hakim olmuş. Ne bölge halkı, he yerel yönetim, ne merkezi idare, ne de tatilciler hiçbir şekilde bu cennet köşeye sahip çıkmamış. Çöpünü bırakan gitmiş!

Demirköy’den geçip İğneada’ya vardığınızda ciddi kaotik bir durumla karşılaşıyorsunuz. İnanılmaz bir sahil bandına sahip olan bölgede sahilde ottan-çöpten yol bulmanız imkansız. Gelişigüzel kurulmuş çay bahçeleri ise halen 1980’li yılların havasında. Binlerce misafiri barındıran bir bölgede işletmeler böyle olmamalı. Yerel yönetim sahiline daha çok sahip çıkmalı. Bu durumda dahi ciddi bir kalabalığı olan sahillerin temizlenip sahip çıkıldıktan sonra nasıl bir hal alacağını biliyorsunuz. Demirköy ne kadar temiz ve düzenli ise, İğneada bir o kadar bakımsız, düzensiz ve kaderine terk edilmiş halde.

Yoksa sırf termik santral yapılacak diye artık her şeyinden vaz mı geçti? Longoz Ormanları’nda birkaç kez Zirve Dagcılık’la yürüme fırsatım oldu. Güzelim memleketi bitirmeyin. Memleketine sahip çıkmazsan, sahip çıkanlara kızmayacaksın.

Okunma Sayısı : 864
Yapılan Yorumlar
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2514
Dün : 6341
Toplam : 7654193

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri