CHP, tekirdağ, ilker yağcıoğlu

tekirdağ haberleri

CHP SÜLEYMANPAŞA SEÇİME HAZIR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


CHP SÜLEYMANPAŞA SEÇİME HAZIR

 


CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu 24 Haziran’da gerçekleşecek seçimler öncesinde, ‘’tüm seçmenlere dokunabilmek için her mahallede örgütlenmelerinin tamamlandığını’’ belirterek, ‘‘seçim komisyonlarının kurulduğunu CHP Süleymanpaşa İlçe Örgütünün tüm hazırlıklarını tamamladığını ve seçime tam anlamıyla hazır olduklarını’’ ifade etti.


CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:


‘’CHP ADALETSİZLİKLERE GEÇİT VERMEYECEKTİR’’

OHAL uygulamaları ve yasaklarının seçim propagandası sürecinde işine yarayacağını düşünen iktidar kanadı; 20 Temmuz 2016'dan bu yana süren Olağanüstü Hal uygulamasının 7. kez TBMM'de uzatıldığı gün erken seçim kararını açıkladı. OHAL şartlarının devam ettiği ülkemizde şeffaf ve adil bir seçimden bahsetmek güç olacaktır. OHAL’in yarattığı pek çok adaletsizlik, haksızlık ve kısıtlamanın özgür ve güvenli seçime gölge düşüreceği aşikârdır. Ancak Cumhuriyet Halk Partisi yaşanacak adaletsizliklere asla geçit vermeyecektir.


Yerel seçimlerde yaşanacak rekabetin, cumhur ittifakına zarar verebileceği endişesi yaşayan MHP’nin genel seçimleri erken bir tarihe almak istemesiyle başlayan süreçte, muhalefetin ittifak ve seçim işbirlikleri konusunda manevra alanını daraltma hesabı yapan AKP, genel seçim tarihini 24 Haziran 2018 olarak belirledi.


‘’BU BİR BASKIN SEÇİMDİR’’

Kamuoyu araştırmalarına göre; bir süredir yurttaşlarımız en büyük sorun olarak "ekonomi"yi görmektedir. Son dönemde ekonomideki kırılganlık, döviz kurlarındaki hızlı yükseliş ve ekonomik verilerdeki olumsuz gidişin, hükümeti fazlasıyla tedirgin etmesi ve ekonomik krizin derinleşmesinin, cumhur ittifakı aleyhine olacağı kaygısıyla iktidar  "baskın seçim" kararı almıştır.


Partimize gönül vermiş olan Süleymanpaşalı hemşerilerimizin, teveccüh göstererek bizlere verdiği oylarla, geçen yıl Ekim ayında emel birliği ettiğimiz arkadaşlarımızla, CHP Süleymanpaşa İlçe Yönetim Kurulunu oluşturduk. Görev alan arkadaşlarımızın, örgüte olan yüksek aidiyet duygusu ışığında çalışmalarımıza başladık. Örgüt içi iletişimi düzenli ve sürekli hale getirmenin yanı sıra örgüt kültürünü yerleştirme ve yaygınlaştırmayı da faaliyetlerimizin eksenine oturtarak, çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. 48 kişiden oluşan yönetim kurulumuzdaki gönül dostlarımızla bugüne kadar;


‘’5000’DEN FAZLA PARTİ ÜYEMİZLE GÖRÜŞTÜK’’

- Süleymanpaşa İlçemizde ikamet eden ve partimize kayıtlı olan 5000’den fazla üyemizle görüşerek, bilgi ve adres güncellemesi yaptık.


- Seçimle ilgili olarak oluşturduğumuz komisyonlarla birçok partilimizin teknik özelliklerinden faydalanacağız. Böylelikle büyük bir ekiple her alanda çalışmaya hazır olacağız.


- CHP’li olsun olmasın, tüm hemşerilerimizin ilçe yönetimine ulaşmasını kolaylaştırmak, mahallelerimizdeki sorunları ivedilikle öğrenip, yerel yönetimlere iletebilmek ve vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin en kısa sürede çözülmesine aracı olmak amacıyla; “Mahalle Örgütleri Çalışma Gruplarını” kurduk. Mahallelerimizde bu örgüt yapısını oluştururken, bin kişinin üzerinde partilimizle yüz yüze görüşerek, partililerimizin fikirlerini aldık ve istekli olan arkadaşlarımıza bu gruplarda görev verdik. Mahalle örgütlerinin hazırladığı raporları, teklifleri ve hemşerilerimizden gelen şikâyetleri, yerel yönetimlere ileterek ve takipçisi olarak, onlarca hemşerimizin sorununun kısa sürede çözümünü sağladık.


‘’SANDIK GÜVENLİĞİ ÇALIŞMALARIMIZ TAMAM’’

- Seçim günü Süleymanpaşa ilçemiz ve köylerinde kurulacak 400 civarı seçim sandığında görev alacak olan, sandık görevlisi, sandık müşahidi, kat sorumlusu, okul sorumlusu, mahalle sorumlusu ve hukuki destek görevlilerini belirleyerek, ilçemizde sandık güvenliği konusunda çalışmalarımızı tamamladık.


Seçim öncesinde ilçemizdeki hemşerilerimizi, kapı kapı dolaşarak iktidarın ülkemizi nasıl bir felakete sürüklediğini, neden erken seçimi bir kaçış gördüğünü ve mevcut iktidarın sahnede kalması durumunda seçim sonrasında yaşanacak felaketleri bir bir anlatacağız.

 

‘’SİYASETİ BARIŞARAK YAPMAYA İHTİYACIMIZ VAR’’

Birlik olmaya, kavgaya değil siyaseti barışarak yapmaya ihtiyacımız olan bir dönemdeyiz. Toplumsal barışın, uzlaşmanın esas olduğu bir düzende kaynaşmaya ihtiyacımız var. Bizler, kişisel siyaset ve bireysel anlayıştan uzaklaşarak, sadece toplumsal menfaatin ön planda olduğunu bilerek hareket edecek olan CHP’nin ve Cumhuriyetin temsilcileriyiz. Siyasi kargaşa ve karmaşa ortamından uzak durarak, ülkemiz ve yüce milletimiz için mücadele edeceğiz. Bu ulvi yolda her zaman olduğu gibi ulu önderimiz Halaskar Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri ışığımız olacaktır.

İktidar artık ülkeyi yönetemez duruma gelmiştir. Açıklanan seçim tarihi bunun kabulüdür. AKP çaresiz kalınca sandığa sığınmıştır. Ancak ülkeyi istediği gibi yönetebileceğini düşünen, milletimizi yok sayan, satılmadık fabrika, banka, orman bırakmayan iktidarın; evdeki hesabı çarşıya uymayacak ve 24 Haziran'da bir iktidar değişimi yaşanacaktır.

Bu duygularla Cumhuriyet Halk Partisi Süleymanpaşa İlçe Yönetimi olarak, Tekirdağ’lı hemşerilerimizi sevgiyle selamlıyor, önümüzdeki günlerin, halkımıza, demokrasimize, ülkemizdeki bağımsız hukuk sisteminin işleyişine, temel hak ve özgürlüklerin kullanılmasına katkı sağlamasını diliyoruz. Bizlerin huzur ve güveni için terörle mücadele esnasında şehit olan kahraman askerlerimize, emniyet mensuplarımıza, korucularımıza ve yüce milletimizin kahraman evlatlarına Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. 


Okunma Sayısı : 1567
Yapılan Yorumlar
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
 • ENGELSİZ PARK
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşların takdirini kazanırken yarattığı yeni oyun alanları ile de dikkat çekiyor.
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1754
Dün : 6637
Toplam : 7266825

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri