CHP, tekirdağ, ilker yağcıoğlu

tekirdağ haberleri

CHP SÜLEYMANPAŞA SEÇİME HAZIR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


CHP SÜLEYMANPAŞA SEÇİME HAZIR

 


CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu 24 Haziran’da gerçekleşecek seçimler öncesinde, ‘’tüm seçmenlere dokunabilmek için her mahallede örgütlenmelerinin tamamlandığını’’ belirterek, ‘‘seçim komisyonlarının kurulduğunu CHP Süleymanpaşa İlçe Örgütünün tüm hazırlıklarını tamamladığını ve seçime tam anlamıyla hazır olduklarını’’ ifade etti.


CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:


‘’CHP ADALETSİZLİKLERE GEÇİT VERMEYECEKTİR’’

OHAL uygulamaları ve yasaklarının seçim propagandası sürecinde işine yarayacağını düşünen iktidar kanadı; 20 Temmuz 2016'dan bu yana süren Olağanüstü Hal uygulamasının 7. kez TBMM'de uzatıldığı gün erken seçim kararını açıkladı. OHAL şartlarının devam ettiği ülkemizde şeffaf ve adil bir seçimden bahsetmek güç olacaktır. OHAL’in yarattığı pek çok adaletsizlik, haksızlık ve kısıtlamanın özgür ve güvenli seçime gölge düşüreceği aşikârdır. Ancak Cumhuriyet Halk Partisi yaşanacak adaletsizliklere asla geçit vermeyecektir.


Yerel seçimlerde yaşanacak rekabetin, cumhur ittifakına zarar verebileceği endişesi yaşayan MHP’nin genel seçimleri erken bir tarihe almak istemesiyle başlayan süreçte, muhalefetin ittifak ve seçim işbirlikleri konusunda manevra alanını daraltma hesabı yapan AKP, genel seçim tarihini 24 Haziran 2018 olarak belirledi.


‘’BU BİR BASKIN SEÇİMDİR’’

Kamuoyu araştırmalarına göre; bir süredir yurttaşlarımız en büyük sorun olarak "ekonomi"yi görmektedir. Son dönemde ekonomideki kırılganlık, döviz kurlarındaki hızlı yükseliş ve ekonomik verilerdeki olumsuz gidişin, hükümeti fazlasıyla tedirgin etmesi ve ekonomik krizin derinleşmesinin, cumhur ittifakı aleyhine olacağı kaygısıyla iktidar  "baskın seçim" kararı almıştır.


Partimize gönül vermiş olan Süleymanpaşalı hemşerilerimizin, teveccüh göstererek bizlere verdiği oylarla, geçen yıl Ekim ayında emel birliği ettiğimiz arkadaşlarımızla, CHP Süleymanpaşa İlçe Yönetim Kurulunu oluşturduk. Görev alan arkadaşlarımızın, örgüte olan yüksek aidiyet duygusu ışığında çalışmalarımıza başladık. Örgüt içi iletişimi düzenli ve sürekli hale getirmenin yanı sıra örgüt kültürünü yerleştirme ve yaygınlaştırmayı da faaliyetlerimizin eksenine oturtarak, çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. 48 kişiden oluşan yönetim kurulumuzdaki gönül dostlarımızla bugüne kadar;


‘’5000’DEN FAZLA PARTİ ÜYEMİZLE GÖRÜŞTÜK’’

- Süleymanpaşa İlçemizde ikamet eden ve partimize kayıtlı olan 5000’den fazla üyemizle görüşerek, bilgi ve adres güncellemesi yaptık.


- Seçimle ilgili olarak oluşturduğumuz komisyonlarla birçok partilimizin teknik özelliklerinden faydalanacağız. Böylelikle büyük bir ekiple her alanda çalışmaya hazır olacağız.


- CHP’li olsun olmasın, tüm hemşerilerimizin ilçe yönetimine ulaşmasını kolaylaştırmak, mahallelerimizdeki sorunları ivedilikle öğrenip, yerel yönetimlere iletebilmek ve vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin en kısa sürede çözülmesine aracı olmak amacıyla; “Mahalle Örgütleri Çalışma Gruplarını” kurduk. Mahallelerimizde bu örgüt yapısını oluştururken, bin kişinin üzerinde partilimizle yüz yüze görüşerek, partililerimizin fikirlerini aldık ve istekli olan arkadaşlarımıza bu gruplarda görev verdik. Mahalle örgütlerinin hazırladığı raporları, teklifleri ve hemşerilerimizden gelen şikâyetleri, yerel yönetimlere ileterek ve takipçisi olarak, onlarca hemşerimizin sorununun kısa sürede çözümünü sağladık.


‘’SANDIK GÜVENLİĞİ ÇALIŞMALARIMIZ TAMAM’’

- Seçim günü Süleymanpaşa ilçemiz ve köylerinde kurulacak 400 civarı seçim sandığında görev alacak olan, sandık görevlisi, sandık müşahidi, kat sorumlusu, okul sorumlusu, mahalle sorumlusu ve hukuki destek görevlilerini belirleyerek, ilçemizde sandık güvenliği konusunda çalışmalarımızı tamamladık.


Seçim öncesinde ilçemizdeki hemşerilerimizi, kapı kapı dolaşarak iktidarın ülkemizi nasıl bir felakete sürüklediğini, neden erken seçimi bir kaçış gördüğünü ve mevcut iktidarın sahnede kalması durumunda seçim sonrasında yaşanacak felaketleri bir bir anlatacağız.

 

‘’SİYASETİ BARIŞARAK YAPMAYA İHTİYACIMIZ VAR’’

Birlik olmaya, kavgaya değil siyaseti barışarak yapmaya ihtiyacımız olan bir dönemdeyiz. Toplumsal barışın, uzlaşmanın esas olduğu bir düzende kaynaşmaya ihtiyacımız var. Bizler, kişisel siyaset ve bireysel anlayıştan uzaklaşarak, sadece toplumsal menfaatin ön planda olduğunu bilerek hareket edecek olan CHP’nin ve Cumhuriyetin temsilcileriyiz. Siyasi kargaşa ve karmaşa ortamından uzak durarak, ülkemiz ve yüce milletimiz için mücadele edeceğiz. Bu ulvi yolda her zaman olduğu gibi ulu önderimiz Halaskar Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri ışığımız olacaktır.

İktidar artık ülkeyi yönetemez duruma gelmiştir. Açıklanan seçim tarihi bunun kabulüdür. AKP çaresiz kalınca sandığa sığınmıştır. Ancak ülkeyi istediği gibi yönetebileceğini düşünen, milletimizi yok sayan, satılmadık fabrika, banka, orman bırakmayan iktidarın; evdeki hesabı çarşıya uymayacak ve 24 Haziran'da bir iktidar değişimi yaşanacaktır.

Bu duygularla Cumhuriyet Halk Partisi Süleymanpaşa İlçe Yönetimi olarak, Tekirdağ’lı hemşerilerimizi sevgiyle selamlıyor, önümüzdeki günlerin, halkımıza, demokrasimize, ülkemizdeki bağımsız hukuk sisteminin işleyişine, temel hak ve özgürlüklerin kullanılmasına katkı sağlamasını diliyoruz. Bizlerin huzur ve güveni için terörle mücadele esnasında şehit olan kahraman askerlerimize, emniyet mensuplarımıza, korucularımıza ve yüce milletimizin kahraman evlatlarına Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. 


Okunma Sayısı : 1173
Yapılan Yorumlar
 • Kadın ressamlardan Eşkinat’a ziyaret
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Bisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Çalıştayı için Tekirdağ’a gelen ressamları makamında ağırladı.
 • Vali Yardımcısı Suat Yıldız’ın Veda Ziyareti
  2018/157 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığına ait 2018 yılı mülki idari amirleri atama kararnamesiyle Tekirdağ Vali Yardımcılığından Kocaeli Vali Yardımcılığına atanan Suat Yıldız,
 • Alzheimerlıların evden çıkması gerekiyor
  21 Eylül Dünya Alzheimer Günü.
 • Protokol, Şehit ve Gazi Aileleriyle Yemekte
  Hem Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan hem de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Valiliği tarafından Gaziler Günü dolayısıyla, şehit ve gazi aileleri için düzenlenen öğle yemeği programına katıldı.
 • İYİ Parti, TSO’yu ziyaret etti
  İYİ Parti Heyeti Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette gündeme dair gelişmeler konuşuldu.
 • Marmaraereğlisi 19 Eylül’ü unutmadı
  Marmaraereğlisi’nde 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı. Çelenk sunma töreni sonrası Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından verilen yemekte gaziler ve gazi aileleri, protokol üyeleri bir araya geldi.
 • Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi çok yakında
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
 • Akıllı tahta kolaylığı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kreşi ve Gündüz Bakımevi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına akıllı tahta ile başladı.
 • ULUSAL BASIN İLGİSİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Trakya Bağbozumu ve Ekoloji Festivali,
 • AHİLİK HAFTASI KUTLANIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ahilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen kutlama etkinliklerine katıldı.
 • Başarı dolu bir yıl olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay,
 • CHP Heyeti Tekirdağ İş Dünyası İle Bir Araya Geldi
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer,
 • Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’a Ziyaret
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’ı makamında ziyaret etti.
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5220
Dün : 7253
Toplam : 6926194

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri