CHP, tekirdağ, ilker yağcıoğlu

tekirdağ haberleri

CHP SÜLEYMANPAŞA SEÇİME HAZIR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


CHP SÜLEYMANPAŞA SEÇİME HAZIR

 


CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu 24 Haziran’da gerçekleşecek seçimler öncesinde, ‘’tüm seçmenlere dokunabilmek için her mahallede örgütlenmelerinin tamamlandığını’’ belirterek, ‘‘seçim komisyonlarının kurulduğunu CHP Süleymanpaşa İlçe Örgütünün tüm hazırlıklarını tamamladığını ve seçime tam anlamıyla hazır olduklarını’’ ifade etti.


CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:


‘’CHP ADALETSİZLİKLERE GEÇİT VERMEYECEKTİR’’

OHAL uygulamaları ve yasaklarının seçim propagandası sürecinde işine yarayacağını düşünen iktidar kanadı; 20 Temmuz 2016'dan bu yana süren Olağanüstü Hal uygulamasının 7. kez TBMM'de uzatıldığı gün erken seçim kararını açıkladı. OHAL şartlarının devam ettiği ülkemizde şeffaf ve adil bir seçimden bahsetmek güç olacaktır. OHAL’in yarattığı pek çok adaletsizlik, haksızlık ve kısıtlamanın özgür ve güvenli seçime gölge düşüreceği aşikârdır. Ancak Cumhuriyet Halk Partisi yaşanacak adaletsizliklere asla geçit vermeyecektir.


Yerel seçimlerde yaşanacak rekabetin, cumhur ittifakına zarar verebileceği endişesi yaşayan MHP’nin genel seçimleri erken bir tarihe almak istemesiyle başlayan süreçte, muhalefetin ittifak ve seçim işbirlikleri konusunda manevra alanını daraltma hesabı yapan AKP, genel seçim tarihini 24 Haziran 2018 olarak belirledi.


‘’BU BİR BASKIN SEÇİMDİR’’

Kamuoyu araştırmalarına göre; bir süredir yurttaşlarımız en büyük sorun olarak "ekonomi"yi görmektedir. Son dönemde ekonomideki kırılganlık, döviz kurlarındaki hızlı yükseliş ve ekonomik verilerdeki olumsuz gidişin, hükümeti fazlasıyla tedirgin etmesi ve ekonomik krizin derinleşmesinin, cumhur ittifakı aleyhine olacağı kaygısıyla iktidar  "baskın seçim" kararı almıştır.


Partimize gönül vermiş olan Süleymanpaşalı hemşerilerimizin, teveccüh göstererek bizlere verdiği oylarla, geçen yıl Ekim ayında emel birliği ettiğimiz arkadaşlarımızla, CHP Süleymanpaşa İlçe Yönetim Kurulunu oluşturduk. Görev alan arkadaşlarımızın, örgüte olan yüksek aidiyet duygusu ışığında çalışmalarımıza başladık. Örgüt içi iletişimi düzenli ve sürekli hale getirmenin yanı sıra örgüt kültürünü yerleştirme ve yaygınlaştırmayı da faaliyetlerimizin eksenine oturtarak, çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. 48 kişiden oluşan yönetim kurulumuzdaki gönül dostlarımızla bugüne kadar;


‘’5000’DEN FAZLA PARTİ ÜYEMİZLE GÖRÜŞTÜK’’

- Süleymanpaşa İlçemizde ikamet eden ve partimize kayıtlı olan 5000’den fazla üyemizle görüşerek, bilgi ve adres güncellemesi yaptık.


- Seçimle ilgili olarak oluşturduğumuz komisyonlarla birçok partilimizin teknik özelliklerinden faydalanacağız. Böylelikle büyük bir ekiple her alanda çalışmaya hazır olacağız.


- CHP’li olsun olmasın, tüm hemşerilerimizin ilçe yönetimine ulaşmasını kolaylaştırmak, mahallelerimizdeki sorunları ivedilikle öğrenip, yerel yönetimlere iletebilmek ve vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin en kısa sürede çözülmesine aracı olmak amacıyla; “Mahalle Örgütleri Çalışma Gruplarını” kurduk. Mahallelerimizde bu örgüt yapısını oluştururken, bin kişinin üzerinde partilimizle yüz yüze görüşerek, partililerimizin fikirlerini aldık ve istekli olan arkadaşlarımıza bu gruplarda görev verdik. Mahalle örgütlerinin hazırladığı raporları, teklifleri ve hemşerilerimizden gelen şikâyetleri, yerel yönetimlere ileterek ve takipçisi olarak, onlarca hemşerimizin sorununun kısa sürede çözümünü sağladık.


‘’SANDIK GÜVENLİĞİ ÇALIŞMALARIMIZ TAMAM’’

- Seçim günü Süleymanpaşa ilçemiz ve köylerinde kurulacak 400 civarı seçim sandığında görev alacak olan, sandık görevlisi, sandık müşahidi, kat sorumlusu, okul sorumlusu, mahalle sorumlusu ve hukuki destek görevlilerini belirleyerek, ilçemizde sandık güvenliği konusunda çalışmalarımızı tamamladık.


Seçim öncesinde ilçemizdeki hemşerilerimizi, kapı kapı dolaşarak iktidarın ülkemizi nasıl bir felakete sürüklediğini, neden erken seçimi bir kaçış gördüğünü ve mevcut iktidarın sahnede kalması durumunda seçim sonrasında yaşanacak felaketleri bir bir anlatacağız.

 

‘’SİYASETİ BARIŞARAK YAPMAYA İHTİYACIMIZ VAR’’

Birlik olmaya, kavgaya değil siyaseti barışarak yapmaya ihtiyacımız olan bir dönemdeyiz. Toplumsal barışın, uzlaşmanın esas olduğu bir düzende kaynaşmaya ihtiyacımız var. Bizler, kişisel siyaset ve bireysel anlayıştan uzaklaşarak, sadece toplumsal menfaatin ön planda olduğunu bilerek hareket edecek olan CHP’nin ve Cumhuriyetin temsilcileriyiz. Siyasi kargaşa ve karmaşa ortamından uzak durarak, ülkemiz ve yüce milletimiz için mücadele edeceğiz. Bu ulvi yolda her zaman olduğu gibi ulu önderimiz Halaskar Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri ışığımız olacaktır.

İktidar artık ülkeyi yönetemez duruma gelmiştir. Açıklanan seçim tarihi bunun kabulüdür. AKP çaresiz kalınca sandığa sığınmıştır. Ancak ülkeyi istediği gibi yönetebileceğini düşünen, milletimizi yok sayan, satılmadık fabrika, banka, orman bırakmayan iktidarın; evdeki hesabı çarşıya uymayacak ve 24 Haziran'da bir iktidar değişimi yaşanacaktır.

Bu duygularla Cumhuriyet Halk Partisi Süleymanpaşa İlçe Yönetimi olarak, Tekirdağ’lı hemşerilerimizi sevgiyle selamlıyor, önümüzdeki günlerin, halkımıza, demokrasimize, ülkemizdeki bağımsız hukuk sisteminin işleyişine, temel hak ve özgürlüklerin kullanılmasına katkı sağlamasını diliyoruz. Bizlerin huzur ve güveni için terörle mücadele esnasında şehit olan kahraman askerlerimize, emniyet mensuplarımıza, korucularımıza ve yüce milletimizin kahraman evlatlarına Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. 


Okunma Sayısı : 1844
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4452
Dün : 6120
Toplam : 8238830

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri