CHP, tekirdağ, faik öztrak, vahap akay, fehmi altayoğlu

tekirdağ haberleri

İLGİNÇ İTTİFAK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


İLGİNÇ İTTİFAK

 


Takip edenler bilir, siyasi kulisleri iyi takip etmeye çalışır ve olup biteni kamuoyu ile paylaşırız. Bunun için zaman zaman bazı siyasiler bizlere kızmış olsa da doğru yolda gittiğimizi bilirler. Eğrisi ile doğrusu ile tüm olanları yansıtmaya çalışırız. Zaman zaman yanıldığımız olur mu? Olur. Ama tahmin üzerine değil sağlam kaynaklarla ve olayın içinde olanlardan elde ettiğimiz verilerle bunları dile getiririz.

 

Haliyle gündemde olan CHP il kongresi sürecini yansıtmaya çalışıyoruz bu aralar. Her geçen gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Bu yazımda parti içindeki ilginç iş birliklerini de okumuş olacaksınız. Kapalı kapılar ardında yaşananlar hiçbir zaman gizli kalmaz ilkesinden hareketle yazımıza başlıyoruz.

 

Bugün için partide iki aday görünüyor. Birisi mevcut başkan Recep Ökten, diğeri ise yine partinin temel taşlarından birisi olan Avukat Gülşen Tufan. Her ikisini de destekleyen milletvekilleri ve belediye başkanları var. Söylentiye göre Tufan’ı il başkanlığı için hazırlayanların başında Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat geliyor. Bu konuda kendine destek de buldu ve Milletvekili Emre Köprülü, Çorlu İlçe Başkanı tam destek verdi. Diğer tarafta ise Faik Öztrak ile birlikte hareket eden Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul var. Bu isimler açıkça destek olanlar.

 

Farkında mısınız? Milletvekili Candan Yüceer’den bahsetmedim. Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’dan da bahsetmedim. Onlar yazının devamında. Bu arada gizliden gizliye Sayın Yüceer’in Emre Köprülü ile birlikte hareket ettiği duyumlarını da almadık değil. Parti içindeki herkes bilir ki, Candan Yüceer ve Emre Köprülü bir tarafta, Faik Öztrak bir tarafta siyaset yaparlar.

 

Şimdi gelelim mevzunun ilginç olan tarafına. Çerkezköy Belediye Başkanı ilçe kongresinde Candan Yüceer’in desteklediği listeye karşı mücadele etmiş ve kazanmıştı. Yani onun desteklediği liste kazanmıştı. Hatta herkesçe malum ilçe kongresinde Candan Yüceer’in eşi ile yumruklaşmaya varan tartışmalar yaşanmıştı. Yani teşbihte hata olmaz ama Vahap Akay ile Candan Yüceer tam da düşman kardeşler.

 

Diğer tarafta Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu yine Candan Yüceer ve Emre Köprülü’nün desteklediği adaya karşı mücadele vermiş ve kendi desteklediği ilçe başkanı seçilmişti. Hatta burada Fehmi Altayoğlu’nun ekibinden birinin Milletvekili Candan Yüceer’e küfür ettiğini Yüceer bizzat Çerkezköy’deki kongrede dile getirmişti. Yani Yüceer ile Altayoğlu’nun arası da gergin durumda. Anlayacağınız ikinci bir düşman kardeşler vak’ası!

 

Buraya kadar siyasi ortamlarda yaşanabilecek durumlar bir eksik bir fazla olabilecek durumlar. Ben şimdi olabilecek başka bir durumu daha sizinle paylaşayım. Bu durumlar karşısında Emre Köprülü sazı eline alarak ortaya notaları karışık bir müzik çıkarmaya çalışıyor. Çorlu ilçe başkanını yanına alan Köprülü, sanki Candan Yüceer ile ortak hareket etmiyormuş gibi, (hatta Yüceer’in Faik Öztrak ile birlikte hareket ettiği söylentileri bile var) Çerkezköy ve Hayrabolu Belediye Başkanını, dolayısıyla ilçe başkanlarını da ikna ederek kendi destekledikleri adayın il başkanı olması yönünde çalışmalar yürütüyor.

 

Herkes eteğindeki taşların tamamını dökmediği için kimin kime nasıl bir destek verdiği çok açıkça görülmese de biz kendi penceremizden konuyu biraz olsun açıklamak istedik. İl kongresi delegelerinin ise kafası oldukça karışık. 7 Ocak günü yapılacak olan olağan kongre öncesi arayışlar sürerken, bu süre içinde Faik Öztrak, Altayoğlu ve Akay ile görüşmelerini sürdürürken, ilçe kongreleri sonrası başlayan ittifak arayışlarının da henüz netlik kazanmadığı ortaya çıktı.

 

Gelelim bizim önerimize. Her iki tarafın kabul edeceği, partide muhaliflerle yönetimdekileri, hatta ve hatta alternatif partilere göz kırpanları bir araya getirecek ve sözü dinlenen birinin ismine kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum. İlçe kongrelerinde o bunu desteklemiş, bu şunu desteklemiş söylemlerinden vazgeçip, sadece partiniz için bir şeyler yapmak ister misiniz? Samimi iseniz tabi….

Okunma Sayısı : 3601
Yapılan Yorumlar
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
 • ENGELSİZ PARK
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşların takdirini kazanırken yarattığı yeni oyun alanları ile de dikkat çekiyor.
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1848
Dün : 4390
Toplam : 7260282

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri