CHP, tekirdağ, faik öztrak, vahap akay, fehmi altayoğlu

tekirdağ haberleri

İLGİNÇ İTTİFAK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


İLGİNÇ İTTİFAK

 


Takip edenler bilir, siyasi kulisleri iyi takip etmeye çalışır ve olup biteni kamuoyu ile paylaşırız. Bunun için zaman zaman bazı siyasiler bizlere kızmış olsa da doğru yolda gittiğimizi bilirler. Eğrisi ile doğrusu ile tüm olanları yansıtmaya çalışırız. Zaman zaman yanıldığımız olur mu? Olur. Ama tahmin üzerine değil sağlam kaynaklarla ve olayın içinde olanlardan elde ettiğimiz verilerle bunları dile getiririz.

 

Haliyle gündemde olan CHP il kongresi sürecini yansıtmaya çalışıyoruz bu aralar. Her geçen gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Bu yazımda parti içindeki ilginç iş birliklerini de okumuş olacaksınız. Kapalı kapılar ardında yaşananlar hiçbir zaman gizli kalmaz ilkesinden hareketle yazımıza başlıyoruz.

 

Bugün için partide iki aday görünüyor. Birisi mevcut başkan Recep Ökten, diğeri ise yine partinin temel taşlarından birisi olan Avukat Gülşen Tufan. Her ikisini de destekleyen milletvekilleri ve belediye başkanları var. Söylentiye göre Tufan’ı il başkanlığı için hazırlayanların başında Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat geliyor. Bu konuda kendine destek de buldu ve Milletvekili Emre Köprülü, Çorlu İlçe Başkanı tam destek verdi. Diğer tarafta ise Faik Öztrak ile birlikte hareket eden Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul var. Bu isimler açıkça destek olanlar.

 

Farkında mısınız? Milletvekili Candan Yüceer’den bahsetmedim. Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’dan da bahsetmedim. Onlar yazının devamında. Bu arada gizliden gizliye Sayın Yüceer’in Emre Köprülü ile birlikte hareket ettiği duyumlarını da almadık değil. Parti içindeki herkes bilir ki, Candan Yüceer ve Emre Köprülü bir tarafta, Faik Öztrak bir tarafta siyaset yaparlar.

 

Şimdi gelelim mevzunun ilginç olan tarafına. Çerkezköy Belediye Başkanı ilçe kongresinde Candan Yüceer’in desteklediği listeye karşı mücadele etmiş ve kazanmıştı. Yani onun desteklediği liste kazanmıştı. Hatta herkesçe malum ilçe kongresinde Candan Yüceer’in eşi ile yumruklaşmaya varan tartışmalar yaşanmıştı. Yani teşbihte hata olmaz ama Vahap Akay ile Candan Yüceer tam da düşman kardeşler.

 

Diğer tarafta Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu yine Candan Yüceer ve Emre Köprülü’nün desteklediği adaya karşı mücadele vermiş ve kendi desteklediği ilçe başkanı seçilmişti. Hatta burada Fehmi Altayoğlu’nun ekibinden birinin Milletvekili Candan Yüceer’e küfür ettiğini Yüceer bizzat Çerkezköy’deki kongrede dile getirmişti. Yani Yüceer ile Altayoğlu’nun arası da gergin durumda. Anlayacağınız ikinci bir düşman kardeşler vak’ası!

 

Buraya kadar siyasi ortamlarda yaşanabilecek durumlar bir eksik bir fazla olabilecek durumlar. Ben şimdi olabilecek başka bir durumu daha sizinle paylaşayım. Bu durumlar karşısında Emre Köprülü sazı eline alarak ortaya notaları karışık bir müzik çıkarmaya çalışıyor. Çorlu ilçe başkanını yanına alan Köprülü, sanki Candan Yüceer ile ortak hareket etmiyormuş gibi, (hatta Yüceer’in Faik Öztrak ile birlikte hareket ettiği söylentileri bile var) Çerkezköy ve Hayrabolu Belediye Başkanını, dolayısıyla ilçe başkanlarını da ikna ederek kendi destekledikleri adayın il başkanı olması yönünde çalışmalar yürütüyor.

 

Herkes eteğindeki taşların tamamını dökmediği için kimin kime nasıl bir destek verdiği çok açıkça görülmese de biz kendi penceremizden konuyu biraz olsun açıklamak istedik. İl kongresi delegelerinin ise kafası oldukça karışık. 7 Ocak günü yapılacak olan olağan kongre öncesi arayışlar sürerken, bu süre içinde Faik Öztrak, Altayoğlu ve Akay ile görüşmelerini sürdürürken, ilçe kongreleri sonrası başlayan ittifak arayışlarının da henüz netlik kazanmadığı ortaya çıktı.

 

Gelelim bizim önerimize. Her iki tarafın kabul edeceği, partide muhaliflerle yönetimdekileri, hatta ve hatta alternatif partilere göz kırpanları bir araya getirecek ve sözü dinlenen birinin ismine kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum. İlçe kongrelerinde o bunu desteklemiş, bu şunu desteklemiş söylemlerinden vazgeçip, sadece partiniz için bir şeyler yapmak ister misiniz? Samimi iseniz tabi….

Okunma Sayısı : 3492
Yapılan Yorumlar
 • Kadın ressamlardan Eşkinat’a ziyaret
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Bisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Çalıştayı için Tekirdağ’a gelen ressamları makamında ağırladı.
 • Vali Yardımcısı Suat Yıldız’ın Veda Ziyareti
  2018/157 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığına ait 2018 yılı mülki idari amirleri atama kararnamesiyle Tekirdağ Vali Yardımcılığından Kocaeli Vali Yardımcılığına atanan Suat Yıldız,
 • Alzheimerlıların evden çıkması gerekiyor
  21 Eylül Dünya Alzheimer Günü.
 • Protokol, Şehit ve Gazi Aileleriyle Yemekte
  Hem Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan hem de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Valiliği tarafından Gaziler Günü dolayısıyla, şehit ve gazi aileleri için düzenlenen öğle yemeği programına katıldı.
 • İYİ Parti, TSO’yu ziyaret etti
  İYİ Parti Heyeti Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette gündeme dair gelişmeler konuşuldu.
 • Marmaraereğlisi 19 Eylül’ü unutmadı
  Marmaraereğlisi’nde 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı. Çelenk sunma töreni sonrası Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından verilen yemekte gaziler ve gazi aileleri, protokol üyeleri bir araya geldi.
 • Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi çok yakında
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
 • Akıllı tahta kolaylığı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kreşi ve Gündüz Bakımevi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına akıllı tahta ile başladı.
 • ULUSAL BASIN İLGİSİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Trakya Bağbozumu ve Ekoloji Festivali,
 • AHİLİK HAFTASI KUTLANIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ahilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen kutlama etkinliklerine katıldı.
 • Başarı dolu bir yıl olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay,
 • CHP Heyeti Tekirdağ İş Dünyası İle Bir Araya Geldi
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer,
 • Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’a Ziyaret
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’ı makamında ziyaret etti.
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5260
Dün : 7253
Toplam : 6926234

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri