CHP, tekirdağ, faik öztrak, vahap akay, fehmi altayoğlu

tekirdağ haberleri

İLGİNÇ İTTİFAK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


İLGİNÇ İTTİFAK

 


Takip edenler bilir, siyasi kulisleri iyi takip etmeye çalışır ve olup biteni kamuoyu ile paylaşırız. Bunun için zaman zaman bazı siyasiler bizlere kızmış olsa da doğru yolda gittiğimizi bilirler. Eğrisi ile doğrusu ile tüm olanları yansıtmaya çalışırız. Zaman zaman yanıldığımız olur mu? Olur. Ama tahmin üzerine değil sağlam kaynaklarla ve olayın içinde olanlardan elde ettiğimiz verilerle bunları dile getiririz.

 

Haliyle gündemde olan CHP il kongresi sürecini yansıtmaya çalışıyoruz bu aralar. Her geçen gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Bu yazımda parti içindeki ilginç iş birliklerini de okumuş olacaksınız. Kapalı kapılar ardında yaşananlar hiçbir zaman gizli kalmaz ilkesinden hareketle yazımıza başlıyoruz.

 

Bugün için partide iki aday görünüyor. Birisi mevcut başkan Recep Ökten, diğeri ise yine partinin temel taşlarından birisi olan Avukat Gülşen Tufan. Her ikisini de destekleyen milletvekilleri ve belediye başkanları var. Söylentiye göre Tufan’ı il başkanlığı için hazırlayanların başında Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat geliyor. Bu konuda kendine destek de buldu ve Milletvekili Emre Köprülü, Çorlu İlçe Başkanı tam destek verdi. Diğer tarafta ise Faik Öztrak ile birlikte hareket eden Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul var. Bu isimler açıkça destek olanlar.

 

Farkında mısınız? Milletvekili Candan Yüceer’den bahsetmedim. Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’dan da bahsetmedim. Onlar yazının devamında. Bu arada gizliden gizliye Sayın Yüceer’in Emre Köprülü ile birlikte hareket ettiği duyumlarını da almadık değil. Parti içindeki herkes bilir ki, Candan Yüceer ve Emre Köprülü bir tarafta, Faik Öztrak bir tarafta siyaset yaparlar.

 

Şimdi gelelim mevzunun ilginç olan tarafına. Çerkezköy Belediye Başkanı ilçe kongresinde Candan Yüceer’in desteklediği listeye karşı mücadele etmiş ve kazanmıştı. Yani onun desteklediği liste kazanmıştı. Hatta herkesçe malum ilçe kongresinde Candan Yüceer’in eşi ile yumruklaşmaya varan tartışmalar yaşanmıştı. Yani teşbihte hata olmaz ama Vahap Akay ile Candan Yüceer tam da düşman kardeşler.

 

Diğer tarafta Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu yine Candan Yüceer ve Emre Köprülü’nün desteklediği adaya karşı mücadele vermiş ve kendi desteklediği ilçe başkanı seçilmişti. Hatta burada Fehmi Altayoğlu’nun ekibinden birinin Milletvekili Candan Yüceer’e küfür ettiğini Yüceer bizzat Çerkezköy’deki kongrede dile getirmişti. Yani Yüceer ile Altayoğlu’nun arası da gergin durumda. Anlayacağınız ikinci bir düşman kardeşler vak’ası!

 

Buraya kadar siyasi ortamlarda yaşanabilecek durumlar bir eksik bir fazla olabilecek durumlar. Ben şimdi olabilecek başka bir durumu daha sizinle paylaşayım. Bu durumlar karşısında Emre Köprülü sazı eline alarak ortaya notaları karışık bir müzik çıkarmaya çalışıyor. Çorlu ilçe başkanını yanına alan Köprülü, sanki Candan Yüceer ile ortak hareket etmiyormuş gibi, (hatta Yüceer’in Faik Öztrak ile birlikte hareket ettiği söylentileri bile var) Çerkezköy ve Hayrabolu Belediye Başkanını, dolayısıyla ilçe başkanlarını da ikna ederek kendi destekledikleri adayın il başkanı olması yönünde çalışmalar yürütüyor.

 

Herkes eteğindeki taşların tamamını dökmediği için kimin kime nasıl bir destek verdiği çok açıkça görülmese de biz kendi penceremizden konuyu biraz olsun açıklamak istedik. İl kongresi delegelerinin ise kafası oldukça karışık. 7 Ocak günü yapılacak olan olağan kongre öncesi arayışlar sürerken, bu süre içinde Faik Öztrak, Altayoğlu ve Akay ile görüşmelerini sürdürürken, ilçe kongreleri sonrası başlayan ittifak arayışlarının da henüz netlik kazanmadığı ortaya çıktı.

 

Gelelim bizim önerimize. Her iki tarafın kabul edeceği, partide muhaliflerle yönetimdekileri, hatta ve hatta alternatif partilere göz kırpanları bir araya getirecek ve sözü dinlenen birinin ismine kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum. İlçe kongrelerinde o bunu desteklemiş, bu şunu desteklemiş söylemlerinden vazgeçip, sadece partiniz için bir şeyler yapmak ister misiniz? Samimi iseniz tabi….

Okunma Sayısı : 2411
Yapılan Yorumlar
 • TEKİRA'YA YENİ MARKALAR
  Trakya’nın en büyük AVM’si Tekira, 9 yıldır bölgeye değer katmaya ve yepyeni markaları ile büyümeye devam ediyor.
 • VALİ TEBRİK ETTİ
  Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Marmaraereğlisi Belediyespor bayan basketbol takımını tebrik etti.
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2453
Dün : 4049
Toplam : 6028474

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri