CHP, tekirdağ, faik öztrak, vahap akay, fehmi altayoğlu

tekirdağ haberleri

İLGİNÇ İTTİFAK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


İLGİNÇ İTTİFAK

 


Takip edenler bilir, siyasi kulisleri iyi takip etmeye çalışır ve olup biteni kamuoyu ile paylaşırız. Bunun için zaman zaman bazı siyasiler bizlere kızmış olsa da doğru yolda gittiğimizi bilirler. Eğrisi ile doğrusu ile tüm olanları yansıtmaya çalışırız. Zaman zaman yanıldığımız olur mu? Olur. Ama tahmin üzerine değil sağlam kaynaklarla ve olayın içinde olanlardan elde ettiğimiz verilerle bunları dile getiririz.

 

Haliyle gündemde olan CHP il kongresi sürecini yansıtmaya çalışıyoruz bu aralar. Her geçen gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Bu yazımda parti içindeki ilginç iş birliklerini de okumuş olacaksınız. Kapalı kapılar ardında yaşananlar hiçbir zaman gizli kalmaz ilkesinden hareketle yazımıza başlıyoruz.

 

Bugün için partide iki aday görünüyor. Birisi mevcut başkan Recep Ökten, diğeri ise yine partinin temel taşlarından birisi olan Avukat Gülşen Tufan. Her ikisini de destekleyen milletvekilleri ve belediye başkanları var. Söylentiye göre Tufan’ı il başkanlığı için hazırlayanların başında Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat geliyor. Bu konuda kendine destek de buldu ve Milletvekili Emre Köprülü, Çorlu İlçe Başkanı tam destek verdi. Diğer tarafta ise Faik Öztrak ile birlikte hareket eden Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul var. Bu isimler açıkça destek olanlar.

 

Farkında mısınız? Milletvekili Candan Yüceer’den bahsetmedim. Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’dan da bahsetmedim. Onlar yazının devamında. Bu arada gizliden gizliye Sayın Yüceer’in Emre Köprülü ile birlikte hareket ettiği duyumlarını da almadık değil. Parti içindeki herkes bilir ki, Candan Yüceer ve Emre Köprülü bir tarafta, Faik Öztrak bir tarafta siyaset yaparlar.

 

Şimdi gelelim mevzunun ilginç olan tarafına. Çerkezköy Belediye Başkanı ilçe kongresinde Candan Yüceer’in desteklediği listeye karşı mücadele etmiş ve kazanmıştı. Yani onun desteklediği liste kazanmıştı. Hatta herkesçe malum ilçe kongresinde Candan Yüceer’in eşi ile yumruklaşmaya varan tartışmalar yaşanmıştı. Yani teşbihte hata olmaz ama Vahap Akay ile Candan Yüceer tam da düşman kardeşler.

 

Diğer tarafta Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu yine Candan Yüceer ve Emre Köprülü’nün desteklediği adaya karşı mücadele vermiş ve kendi desteklediği ilçe başkanı seçilmişti. Hatta burada Fehmi Altayoğlu’nun ekibinden birinin Milletvekili Candan Yüceer’e küfür ettiğini Yüceer bizzat Çerkezköy’deki kongrede dile getirmişti. Yani Yüceer ile Altayoğlu’nun arası da gergin durumda. Anlayacağınız ikinci bir düşman kardeşler vak’ası!

 

Buraya kadar siyasi ortamlarda yaşanabilecek durumlar bir eksik bir fazla olabilecek durumlar. Ben şimdi olabilecek başka bir durumu daha sizinle paylaşayım. Bu durumlar karşısında Emre Köprülü sazı eline alarak ortaya notaları karışık bir müzik çıkarmaya çalışıyor. Çorlu ilçe başkanını yanına alan Köprülü, sanki Candan Yüceer ile ortak hareket etmiyormuş gibi, (hatta Yüceer’in Faik Öztrak ile birlikte hareket ettiği söylentileri bile var) Çerkezköy ve Hayrabolu Belediye Başkanını, dolayısıyla ilçe başkanlarını da ikna ederek kendi destekledikleri adayın il başkanı olması yönünde çalışmalar yürütüyor.

 

Herkes eteğindeki taşların tamamını dökmediği için kimin kime nasıl bir destek verdiği çok açıkça görülmese de biz kendi penceremizden konuyu biraz olsun açıklamak istedik. İl kongresi delegelerinin ise kafası oldukça karışık. 7 Ocak günü yapılacak olan olağan kongre öncesi arayışlar sürerken, bu süre içinde Faik Öztrak, Altayoğlu ve Akay ile görüşmelerini sürdürürken, ilçe kongreleri sonrası başlayan ittifak arayışlarının da henüz netlik kazanmadığı ortaya çıktı.

 

Gelelim bizim önerimize. Her iki tarafın kabul edeceği, partide muhaliflerle yönetimdekileri, hatta ve hatta alternatif partilere göz kırpanları bir araya getirecek ve sözü dinlenen birinin ismine kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum. İlçe kongrelerinde o bunu desteklemiş, bu şunu desteklemiş söylemlerinden vazgeçip, sadece partiniz için bir şeyler yapmak ister misiniz? Samimi iseniz tabi….

Okunma Sayısı : 3753
Yapılan Yorumlar
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4908
Dün : 6047
Toplam : 7819708

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri