CHP, tekirdağ, faik öztrak, vahap akay, fehmi altayoğlu

tekirdağ haberleri

İLGİNÇ İTTİFAK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


İLGİNÇ İTTİFAK

 


Takip edenler bilir, siyasi kulisleri iyi takip etmeye çalışır ve olup biteni kamuoyu ile paylaşırız. Bunun için zaman zaman bazı siyasiler bizlere kızmış olsa da doğru yolda gittiğimizi bilirler. Eğrisi ile doğrusu ile tüm olanları yansıtmaya çalışırız. Zaman zaman yanıldığımız olur mu? Olur. Ama tahmin üzerine değil sağlam kaynaklarla ve olayın içinde olanlardan elde ettiğimiz verilerle bunları dile getiririz.

 

Haliyle gündemde olan CHP il kongresi sürecini yansıtmaya çalışıyoruz bu aralar. Her geçen gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Bu yazımda parti içindeki ilginç iş birliklerini de okumuş olacaksınız. Kapalı kapılar ardında yaşananlar hiçbir zaman gizli kalmaz ilkesinden hareketle yazımıza başlıyoruz.

 

Bugün için partide iki aday görünüyor. Birisi mevcut başkan Recep Ökten, diğeri ise yine partinin temel taşlarından birisi olan Avukat Gülşen Tufan. Her ikisini de destekleyen milletvekilleri ve belediye başkanları var. Söylentiye göre Tufan’ı il başkanlığı için hazırlayanların başında Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat geliyor. Bu konuda kendine destek de buldu ve Milletvekili Emre Köprülü, Çorlu İlçe Başkanı tam destek verdi. Diğer tarafta ise Faik Öztrak ile birlikte hareket eden Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul var. Bu isimler açıkça destek olanlar.

 

Farkında mısınız? Milletvekili Candan Yüceer’den bahsetmedim. Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’dan da bahsetmedim. Onlar yazının devamında. Bu arada gizliden gizliye Sayın Yüceer’in Emre Köprülü ile birlikte hareket ettiği duyumlarını da almadık değil. Parti içindeki herkes bilir ki, Candan Yüceer ve Emre Köprülü bir tarafta, Faik Öztrak bir tarafta siyaset yaparlar.

 

Şimdi gelelim mevzunun ilginç olan tarafına. Çerkezköy Belediye Başkanı ilçe kongresinde Candan Yüceer’in desteklediği listeye karşı mücadele etmiş ve kazanmıştı. Yani onun desteklediği liste kazanmıştı. Hatta herkesçe malum ilçe kongresinde Candan Yüceer’in eşi ile yumruklaşmaya varan tartışmalar yaşanmıştı. Yani teşbihte hata olmaz ama Vahap Akay ile Candan Yüceer tam da düşman kardeşler.

 

Diğer tarafta Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu yine Candan Yüceer ve Emre Köprülü’nün desteklediği adaya karşı mücadele vermiş ve kendi desteklediği ilçe başkanı seçilmişti. Hatta burada Fehmi Altayoğlu’nun ekibinden birinin Milletvekili Candan Yüceer’e küfür ettiğini Yüceer bizzat Çerkezköy’deki kongrede dile getirmişti. Yani Yüceer ile Altayoğlu’nun arası da gergin durumda. Anlayacağınız ikinci bir düşman kardeşler vak’ası!

 

Buraya kadar siyasi ortamlarda yaşanabilecek durumlar bir eksik bir fazla olabilecek durumlar. Ben şimdi olabilecek başka bir durumu daha sizinle paylaşayım. Bu durumlar karşısında Emre Köprülü sazı eline alarak ortaya notaları karışık bir müzik çıkarmaya çalışıyor. Çorlu ilçe başkanını yanına alan Köprülü, sanki Candan Yüceer ile ortak hareket etmiyormuş gibi, (hatta Yüceer’in Faik Öztrak ile birlikte hareket ettiği söylentileri bile var) Çerkezköy ve Hayrabolu Belediye Başkanını, dolayısıyla ilçe başkanlarını da ikna ederek kendi destekledikleri adayın il başkanı olması yönünde çalışmalar yürütüyor.

 

Herkes eteğindeki taşların tamamını dökmediği için kimin kime nasıl bir destek verdiği çok açıkça görülmese de biz kendi penceremizden konuyu biraz olsun açıklamak istedik. İl kongresi delegelerinin ise kafası oldukça karışık. 7 Ocak günü yapılacak olan olağan kongre öncesi arayışlar sürerken, bu süre içinde Faik Öztrak, Altayoğlu ve Akay ile görüşmelerini sürdürürken, ilçe kongreleri sonrası başlayan ittifak arayışlarının da henüz netlik kazanmadığı ortaya çıktı.

 

Gelelim bizim önerimize. Her iki tarafın kabul edeceği, partide muhaliflerle yönetimdekileri, hatta ve hatta alternatif partilere göz kırpanları bir araya getirecek ve sözü dinlenen birinin ismine kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum. İlçe kongrelerinde o bunu desteklemiş, bu şunu desteklemiş söylemlerinden vazgeçip, sadece partiniz için bir şeyler yapmak ister misiniz? Samimi iseniz tabi….

Okunma Sayısı : 3367
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1040
Dün : 7442
Toplam : 6649768

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri