idam, hadım, istismar, vahşet

tekirdağ haberleri

İdamsa idam, hadımsa hadım, gereğini yapın artık!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


İdamsa idam, hadımsa hadım, gereğini yapın artık!

 

Benim yüreğim dayanmıyor artık. Konu bebekler, çocuklar olunca ayrı bir hassaslaşıyor kalbim. Sinirleniyorum, aklım almıyor. Yetişkin, yaşını başını almış hatta kendi çocukları bile olan ‘adamım’ diye ortalarda gezinen bu ciğersizlerin hiç gözünü kırpmadan mis kokulu, küçücük yavrularımıza dünyadaki cehennemi nasıl yaşatabildiklerini aklım almıyor. Dünyanın en masum canlılarına, ufacık güzelliklerle dahi gözlerinin içi parlayan, tertemiz minik bedenlere o pis ellerinizle nasıl dokunuyor; çürümüş, kokan o beş para etmezliğinizi meleklerimize bulaştırıyorsunuz, bu ülkede kendi öz babasının tecavüzüne uğramış çocuklar var fakat yeterli kanıt yoktur deyip bu yaratıkları dışarı salan hakimler var ya nefesim kesiliyor.

 

Canavar düşünceleriniz yüzünden o gülen gözlerin yerini korkuya bıraktığını, o minnacık elleriyle kim bilir nasıl direndiklerini, ağladıklarını, bağırdıklarını, anne babasını gelip kurtarmasını beklediğini, ruhuna bir bir cam kırıklarının saplandığını ve ne yazık ki daha fazlasını hayal ettikçe tarifi yok ben ölüyorum…

 

 Biz anne babalar yavrularımızın saçının teline elimiz titreyerek, dokunmaya kıyamazken elin pisliği gelsin yavrumuzun üstüne kara basan gibi, kabus gibi çöksün. Kabul edilebilir, anlaşılabilir tek bir noktası dahi yok. İşin kötüsü, acısı şöyle kallavi cezası da yok!

 

Yavrularımızın başına gelen bu vahşet nedir? Ne bekleniyor, hükümet neden bu konuyu ciddiye almıyor? Yoksa kendi başlarına gelmeyeceğinden emin olup bizlerin evlatlarını önemsemiyorlar mı? Seçimi kazanma yarışında gösterdikleri eforun birazını bu konuya harcasalar çoktan yeni kararlar alınıp çeşitli çözümler oluşturulmuş olurdu.

 

Daha çok değil birkaç ay önce Adana’da bir düğünde 4 yaşındaki minicik kız çocuğuna tecavüz eden Sedat Keser’in haberi ile içimiz parçalanmadı mı? Yine birkaç gündür Ankara Polatlı’da kaybolan, yan komşusu olan insanlıktan zerre nasip alamamış Uğur Koçyiğit tarafından istismar edilip, öldürülen 8 yaşındaki Eylül için kanımız donmadı mı? Minik Eylül’ün cansız bedeni tarifsiz acıları yaşayıp öyle melek oldu. Bunu hangi akıl izah edebilir? Hemen ardından haberlerde yine görüyoruz ki bu kez Kayseri’de 45 yaşında kocaman adam Hüseyin D. 5 yaşındaki erkek çocuğuna apartmanın bodrum kadında istismar ederken, pantolonu inik halde yakalandı. Sözün gerçekten toplum olarak bittiği yerdeyiz. Bu sapkın ruhlu insanları içimizde barındırdığımız için biz de suçluyuz.

 

Şimdi size yakın zamandan 3 örnek verdim diye bu kadar mı sandınız? Elbette hayır. Adana'da 4,5 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz, Süleymancıların yurdunda 9 çocuğa tecavüz, 13 yaşındaki çocuğa babası, amcası, abisi tarafından tecavüz, Aydın'da bir çocuğa 3 yıl boyunca 200 kişi tarafından tecavüz...

 

Bunlar son bir yıl içerisinde yapılan yüzlerce çocuk istismarı haberinden sadece birkaçı.

Yazarken bile göğsüm sıkışıyor bunları…

 

  Buğlemler, Ecrinler, Gizemler, Ahmetler, Eymenler hepsi pis düşünceli reziller tarafından katledildi. Hangisini kurtardık veya hangisinden sonra caydırıcı kanunlar getirdik? Üzüldük, konu kapandı.

 

Bu ülkenin Cumhurbaşkanı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, vekilleri ne iş yapıyorlar. Kulakları gözleri kapalı mı bu olaylara? Kendi çocukları, torunları yurt dışındaki özel kolejlerde okuyorlar diye mi bu rahatlık?

 

Ben size acı bir cümle söyleyeyim mi? TÜRKİYE OLARAK ÇOCUKLARINA KÖTÜ DAVRANAN BİR ÜLKEYİZ.Bunu yazarken, söylerken içim acıyor ama gerçek bu. En değerli varlığımız çocuklar deyip, onlara sahip çıkamayan, koruyamayan, eğitim sisteminin içine edip geleceklerini yakan bir ülkeyiz. Bu nasıl bir iki yüzlülüktür?

 

Çocuk istismarının ve cinayetlerinin partisi, siyaseti olmaz, olmamalı. Benim ve benim gibi hissedenlerin bu tür olayları duymaya tahammülü kalmadı artık. Koskoca ülkenin devleti, hükümeti minicik yavrularımızı, evlatlarımızı koruyamıyor hala sistemi koruma gayesinde ise oturmasınlar o koltuklarda. Verilen cezalardan iyi hal indirimiyle çıkabiliyorsa o caniler yazıklar olsun bu ülkenin adalet sistemine. Gereğini yapacağız cümlelerini söyleyip bir şey yapmadığınız için yavrularımız canice öldürülmeye devam edecektir. Hal böyle olunca da o güzelim yavrularımıza kirli ellerini uzatan pislikler kadar bu ülkenin yöneticileri siz de suçlusunuz... İdamsa idam, hadımsa hadım yapın artık bir şeyler…


Okunma Sayısı : 388
Yapılan Yorumlar
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
 • ENGELSİZ PARK
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşların takdirini kazanırken yarattığı yeni oyun alanları ile de dikkat çekiyor.
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1826
Dün : 4390
Toplam : 7260260

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri