idam, hadım, istismar, vahşet

tekirdağ haberleri

İdamsa idam, hadımsa hadım, gereğini yapın artık!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


İdamsa idam, hadımsa hadım, gereğini yapın artık!

 

Benim yüreğim dayanmıyor artık. Konu bebekler, çocuklar olunca ayrı bir hassaslaşıyor kalbim. Sinirleniyorum, aklım almıyor. Yetişkin, yaşını başını almış hatta kendi çocukları bile olan ‘adamım’ diye ortalarda gezinen bu ciğersizlerin hiç gözünü kırpmadan mis kokulu, küçücük yavrularımıza dünyadaki cehennemi nasıl yaşatabildiklerini aklım almıyor. Dünyanın en masum canlılarına, ufacık güzelliklerle dahi gözlerinin içi parlayan, tertemiz minik bedenlere o pis ellerinizle nasıl dokunuyor; çürümüş, kokan o beş para etmezliğinizi meleklerimize bulaştırıyorsunuz, bu ülkede kendi öz babasının tecavüzüne uğramış çocuklar var fakat yeterli kanıt yoktur deyip bu yaratıkları dışarı salan hakimler var ya nefesim kesiliyor.

 

Canavar düşünceleriniz yüzünden o gülen gözlerin yerini korkuya bıraktığını, o minnacık elleriyle kim bilir nasıl direndiklerini, ağladıklarını, bağırdıklarını, anne babasını gelip kurtarmasını beklediğini, ruhuna bir bir cam kırıklarının saplandığını ve ne yazık ki daha fazlasını hayal ettikçe tarifi yok ben ölüyorum…

 

 Biz anne babalar yavrularımızın saçının teline elimiz titreyerek, dokunmaya kıyamazken elin pisliği gelsin yavrumuzun üstüne kara basan gibi, kabus gibi çöksün. Kabul edilebilir, anlaşılabilir tek bir noktası dahi yok. İşin kötüsü, acısı şöyle kallavi cezası da yok!

 

Yavrularımızın başına gelen bu vahşet nedir? Ne bekleniyor, hükümet neden bu konuyu ciddiye almıyor? Yoksa kendi başlarına gelmeyeceğinden emin olup bizlerin evlatlarını önemsemiyorlar mı? Seçimi kazanma yarışında gösterdikleri eforun birazını bu konuya harcasalar çoktan yeni kararlar alınıp çeşitli çözümler oluşturulmuş olurdu.

 

Daha çok değil birkaç ay önce Adana’da bir düğünde 4 yaşındaki minicik kız çocuğuna tecavüz eden Sedat Keser’in haberi ile içimiz parçalanmadı mı? Yine birkaç gündür Ankara Polatlı’da kaybolan, yan komşusu olan insanlıktan zerre nasip alamamış Uğur Koçyiğit tarafından istismar edilip, öldürülen 8 yaşındaki Eylül için kanımız donmadı mı? Minik Eylül’ün cansız bedeni tarifsiz acıları yaşayıp öyle melek oldu. Bunu hangi akıl izah edebilir? Hemen ardından haberlerde yine görüyoruz ki bu kez Kayseri’de 45 yaşında kocaman adam Hüseyin D. 5 yaşındaki erkek çocuğuna apartmanın bodrum kadında istismar ederken, pantolonu inik halde yakalandı. Sözün gerçekten toplum olarak bittiği yerdeyiz. Bu sapkın ruhlu insanları içimizde barındırdığımız için biz de suçluyuz.

 

Şimdi size yakın zamandan 3 örnek verdim diye bu kadar mı sandınız? Elbette hayır. Adana'da 4,5 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz, Süleymancıların yurdunda 9 çocuğa tecavüz, 13 yaşındaki çocuğa babası, amcası, abisi tarafından tecavüz, Aydın'da bir çocuğa 3 yıl boyunca 200 kişi tarafından tecavüz...

 

Bunlar son bir yıl içerisinde yapılan yüzlerce çocuk istismarı haberinden sadece birkaçı.

Yazarken bile göğsüm sıkışıyor bunları…

 

  Buğlemler, Ecrinler, Gizemler, Ahmetler, Eymenler hepsi pis düşünceli reziller tarafından katledildi. Hangisini kurtardık veya hangisinden sonra caydırıcı kanunlar getirdik? Üzüldük, konu kapandı.

 

Bu ülkenin Cumhurbaşkanı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, vekilleri ne iş yapıyorlar. Kulakları gözleri kapalı mı bu olaylara? Kendi çocukları, torunları yurt dışındaki özel kolejlerde okuyorlar diye mi bu rahatlık?

 

Ben size acı bir cümle söyleyeyim mi? TÜRKİYE OLARAK ÇOCUKLARINA KÖTÜ DAVRANAN BİR ÜLKEYİZ.Bunu yazarken, söylerken içim acıyor ama gerçek bu. En değerli varlığımız çocuklar deyip, onlara sahip çıkamayan, koruyamayan, eğitim sisteminin içine edip geleceklerini yakan bir ülkeyiz. Bu nasıl bir iki yüzlülüktür?

 

Çocuk istismarının ve cinayetlerinin partisi, siyaseti olmaz, olmamalı. Benim ve benim gibi hissedenlerin bu tür olayları duymaya tahammülü kalmadı artık. Koskoca ülkenin devleti, hükümeti minicik yavrularımızı, evlatlarımızı koruyamıyor hala sistemi koruma gayesinde ise oturmasınlar o koltuklarda. Verilen cezalardan iyi hal indirimiyle çıkabiliyorsa o caniler yazıklar olsun bu ülkenin adalet sistemine. Gereğini yapacağız cümlelerini söyleyip bir şey yapmadığınız için yavrularımız canice öldürülmeye devam edecektir. Hal böyle olunca da o güzelim yavrularımıza kirli ellerini uzatan pislikler kadar bu ülkenin yöneticileri siz de suçlusunuz... İdamsa idam, hadımsa hadım yapın artık bir şeyler…


Okunma Sayısı : 223
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1118
Dün : 7442
Toplam : 6649846

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri