idam, hadım, istismar, vahşet

tekirdağ haberleri

İdamsa idam, hadımsa hadım, gereğini yapın artık!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


İdamsa idam, hadımsa hadım, gereğini yapın artık!

 

Benim yüreğim dayanmıyor artık. Konu bebekler, çocuklar olunca ayrı bir hassaslaşıyor kalbim. Sinirleniyorum, aklım almıyor. Yetişkin, yaşını başını almış hatta kendi çocukları bile olan ‘adamım’ diye ortalarda gezinen bu ciğersizlerin hiç gözünü kırpmadan mis kokulu, küçücük yavrularımıza dünyadaki cehennemi nasıl yaşatabildiklerini aklım almıyor. Dünyanın en masum canlılarına, ufacık güzelliklerle dahi gözlerinin içi parlayan, tertemiz minik bedenlere o pis ellerinizle nasıl dokunuyor; çürümüş, kokan o beş para etmezliğinizi meleklerimize bulaştırıyorsunuz, bu ülkede kendi öz babasının tecavüzüne uğramış çocuklar var fakat yeterli kanıt yoktur deyip bu yaratıkları dışarı salan hakimler var ya nefesim kesiliyor.

 

Canavar düşünceleriniz yüzünden o gülen gözlerin yerini korkuya bıraktığını, o minnacık elleriyle kim bilir nasıl direndiklerini, ağladıklarını, bağırdıklarını, anne babasını gelip kurtarmasını beklediğini, ruhuna bir bir cam kırıklarının saplandığını ve ne yazık ki daha fazlasını hayal ettikçe tarifi yok ben ölüyorum…

 

 Biz anne babalar yavrularımızın saçının teline elimiz titreyerek, dokunmaya kıyamazken elin pisliği gelsin yavrumuzun üstüne kara basan gibi, kabus gibi çöksün. Kabul edilebilir, anlaşılabilir tek bir noktası dahi yok. İşin kötüsü, acısı şöyle kallavi cezası da yok!

 

Yavrularımızın başına gelen bu vahşet nedir? Ne bekleniyor, hükümet neden bu konuyu ciddiye almıyor? Yoksa kendi başlarına gelmeyeceğinden emin olup bizlerin evlatlarını önemsemiyorlar mı? Seçimi kazanma yarışında gösterdikleri eforun birazını bu konuya harcasalar çoktan yeni kararlar alınıp çeşitli çözümler oluşturulmuş olurdu.

 

Daha çok değil birkaç ay önce Adana’da bir düğünde 4 yaşındaki minicik kız çocuğuna tecavüz eden Sedat Keser’in haberi ile içimiz parçalanmadı mı? Yine birkaç gündür Ankara Polatlı’da kaybolan, yan komşusu olan insanlıktan zerre nasip alamamış Uğur Koçyiğit tarafından istismar edilip, öldürülen 8 yaşındaki Eylül için kanımız donmadı mı? Minik Eylül’ün cansız bedeni tarifsiz acıları yaşayıp öyle melek oldu. Bunu hangi akıl izah edebilir? Hemen ardından haberlerde yine görüyoruz ki bu kez Kayseri’de 45 yaşında kocaman adam Hüseyin D. 5 yaşındaki erkek çocuğuna apartmanın bodrum kadında istismar ederken, pantolonu inik halde yakalandı. Sözün gerçekten toplum olarak bittiği yerdeyiz. Bu sapkın ruhlu insanları içimizde barındırdığımız için biz de suçluyuz.

 

Şimdi size yakın zamandan 3 örnek verdim diye bu kadar mı sandınız? Elbette hayır. Adana'da 4,5 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz, Süleymancıların yurdunda 9 çocuğa tecavüz, 13 yaşındaki çocuğa babası, amcası, abisi tarafından tecavüz, Aydın'da bir çocuğa 3 yıl boyunca 200 kişi tarafından tecavüz...

 

Bunlar son bir yıl içerisinde yapılan yüzlerce çocuk istismarı haberinden sadece birkaçı.

Yazarken bile göğsüm sıkışıyor bunları…

 

  Buğlemler, Ecrinler, Gizemler, Ahmetler, Eymenler hepsi pis düşünceli reziller tarafından katledildi. Hangisini kurtardık veya hangisinden sonra caydırıcı kanunlar getirdik? Üzüldük, konu kapandı.

 

Bu ülkenin Cumhurbaşkanı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, vekilleri ne iş yapıyorlar. Kulakları gözleri kapalı mı bu olaylara? Kendi çocukları, torunları yurt dışındaki özel kolejlerde okuyorlar diye mi bu rahatlık?

 

Ben size acı bir cümle söyleyeyim mi? TÜRKİYE OLARAK ÇOCUKLARINA KÖTÜ DAVRANAN BİR ÜLKEYİZ.Bunu yazarken, söylerken içim acıyor ama gerçek bu. En değerli varlığımız çocuklar deyip, onlara sahip çıkamayan, koruyamayan, eğitim sisteminin içine edip geleceklerini yakan bir ülkeyiz. Bu nasıl bir iki yüzlülüktür?

 

Çocuk istismarının ve cinayetlerinin partisi, siyaseti olmaz, olmamalı. Benim ve benim gibi hissedenlerin bu tür olayları duymaya tahammülü kalmadı artık. Koskoca ülkenin devleti, hükümeti minicik yavrularımızı, evlatlarımızı koruyamıyor hala sistemi koruma gayesinde ise oturmasınlar o koltuklarda. Verilen cezalardan iyi hal indirimiyle çıkabiliyorsa o caniler yazıklar olsun bu ülkenin adalet sistemine. Gereğini yapacağız cümlelerini söyleyip bir şey yapmadığınız için yavrularımız canice öldürülmeye devam edecektir. Hal böyle olunca da o güzelim yavrularımıza kirli ellerini uzatan pislikler kadar bu ülkenin yöneticileri siz de suçlusunuz... İdamsa idam, hadımsa hadım yapın artık bir şeyler…


Okunma Sayısı : 312
Yapılan Yorumlar
 • Kadın ressamlardan Eşkinat’a ziyaret
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Bisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Çalıştayı için Tekirdağ’a gelen ressamları makamında ağırladı.
 • Vali Yardımcısı Suat Yıldız’ın Veda Ziyareti
  2018/157 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığına ait 2018 yılı mülki idari amirleri atama kararnamesiyle Tekirdağ Vali Yardımcılığından Kocaeli Vali Yardımcılığına atanan Suat Yıldız,
 • Alzheimerlıların evden çıkması gerekiyor
  21 Eylül Dünya Alzheimer Günü.
 • Protokol, Şehit ve Gazi Aileleriyle Yemekte
  Hem Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan hem de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Valiliği tarafından Gaziler Günü dolayısıyla, şehit ve gazi aileleri için düzenlenen öğle yemeği programına katıldı.
 • İYİ Parti, TSO’yu ziyaret etti
  İYİ Parti Heyeti Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette gündeme dair gelişmeler konuşuldu.
 • Marmaraereğlisi 19 Eylül’ü unutmadı
  Marmaraereğlisi’nde 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı. Çelenk sunma töreni sonrası Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından verilen yemekte gaziler ve gazi aileleri, protokol üyeleri bir araya geldi.
 • Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi çok yakında
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
 • Akıllı tahta kolaylığı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kreşi ve Gündüz Bakımevi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına akıllı tahta ile başladı.
 • ULUSAL BASIN İLGİSİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Trakya Bağbozumu ve Ekoloji Festivali,
 • AHİLİK HAFTASI KUTLANIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ahilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen kutlama etkinliklerine katıldı.
 • Başarı dolu bir yıl olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay,
 • CHP Heyeti Tekirdağ İş Dünyası İle Bir Araya Geldi
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer,
 • Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’a Ziyaret
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’ı makamında ziyaret etti.
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5233
Dün : 7253
Toplam : 6926207

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri