idam, hadım, istismar, vahşet

tekirdağ haberleri

İdamsa idam, hadımsa hadım, gereğini yapın artık!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


İdamsa idam, hadımsa hadım, gereğini yapın artık!

 

Benim yüreğim dayanmıyor artık. Konu bebekler, çocuklar olunca ayrı bir hassaslaşıyor kalbim. Sinirleniyorum, aklım almıyor. Yetişkin, yaşını başını almış hatta kendi çocukları bile olan ‘adamım’ diye ortalarda gezinen bu ciğersizlerin hiç gözünü kırpmadan mis kokulu, küçücük yavrularımıza dünyadaki cehennemi nasıl yaşatabildiklerini aklım almıyor. Dünyanın en masum canlılarına, ufacık güzelliklerle dahi gözlerinin içi parlayan, tertemiz minik bedenlere o pis ellerinizle nasıl dokunuyor; çürümüş, kokan o beş para etmezliğinizi meleklerimize bulaştırıyorsunuz, bu ülkede kendi öz babasının tecavüzüne uğramış çocuklar var fakat yeterli kanıt yoktur deyip bu yaratıkları dışarı salan hakimler var ya nefesim kesiliyor.

 

Canavar düşünceleriniz yüzünden o gülen gözlerin yerini korkuya bıraktığını, o minnacık elleriyle kim bilir nasıl direndiklerini, ağladıklarını, bağırdıklarını, anne babasını gelip kurtarmasını beklediğini, ruhuna bir bir cam kırıklarının saplandığını ve ne yazık ki daha fazlasını hayal ettikçe tarifi yok ben ölüyorum…

 

 Biz anne babalar yavrularımızın saçının teline elimiz titreyerek, dokunmaya kıyamazken elin pisliği gelsin yavrumuzun üstüne kara basan gibi, kabus gibi çöksün. Kabul edilebilir, anlaşılabilir tek bir noktası dahi yok. İşin kötüsü, acısı şöyle kallavi cezası da yok!

 

Yavrularımızın başına gelen bu vahşet nedir? Ne bekleniyor, hükümet neden bu konuyu ciddiye almıyor? Yoksa kendi başlarına gelmeyeceğinden emin olup bizlerin evlatlarını önemsemiyorlar mı? Seçimi kazanma yarışında gösterdikleri eforun birazını bu konuya harcasalar çoktan yeni kararlar alınıp çeşitli çözümler oluşturulmuş olurdu.

 

Daha çok değil birkaç ay önce Adana’da bir düğünde 4 yaşındaki minicik kız çocuğuna tecavüz eden Sedat Keser’in haberi ile içimiz parçalanmadı mı? Yine birkaç gündür Ankara Polatlı’da kaybolan, yan komşusu olan insanlıktan zerre nasip alamamış Uğur Koçyiğit tarafından istismar edilip, öldürülen 8 yaşındaki Eylül için kanımız donmadı mı? Minik Eylül’ün cansız bedeni tarifsiz acıları yaşayıp öyle melek oldu. Bunu hangi akıl izah edebilir? Hemen ardından haberlerde yine görüyoruz ki bu kez Kayseri’de 45 yaşında kocaman adam Hüseyin D. 5 yaşındaki erkek çocuğuna apartmanın bodrum kadında istismar ederken, pantolonu inik halde yakalandı. Sözün gerçekten toplum olarak bittiği yerdeyiz. Bu sapkın ruhlu insanları içimizde barındırdığımız için biz de suçluyuz.

 

Şimdi size yakın zamandan 3 örnek verdim diye bu kadar mı sandınız? Elbette hayır. Adana'da 4,5 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz, Süleymancıların yurdunda 9 çocuğa tecavüz, 13 yaşındaki çocuğa babası, amcası, abisi tarafından tecavüz, Aydın'da bir çocuğa 3 yıl boyunca 200 kişi tarafından tecavüz...

 

Bunlar son bir yıl içerisinde yapılan yüzlerce çocuk istismarı haberinden sadece birkaçı.

Yazarken bile göğsüm sıkışıyor bunları…

 

  Buğlemler, Ecrinler, Gizemler, Ahmetler, Eymenler hepsi pis düşünceli reziller tarafından katledildi. Hangisini kurtardık veya hangisinden sonra caydırıcı kanunlar getirdik? Üzüldük, konu kapandı.

 

Bu ülkenin Cumhurbaşkanı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, vekilleri ne iş yapıyorlar. Kulakları gözleri kapalı mı bu olaylara? Kendi çocukları, torunları yurt dışındaki özel kolejlerde okuyorlar diye mi bu rahatlık?

 

Ben size acı bir cümle söyleyeyim mi? TÜRKİYE OLARAK ÇOCUKLARINA KÖTÜ DAVRANAN BİR ÜLKEYİZ.Bunu yazarken, söylerken içim acıyor ama gerçek bu. En değerli varlığımız çocuklar deyip, onlara sahip çıkamayan, koruyamayan, eğitim sisteminin içine edip geleceklerini yakan bir ülkeyiz. Bu nasıl bir iki yüzlülüktür?

 

Çocuk istismarının ve cinayetlerinin partisi, siyaseti olmaz, olmamalı. Benim ve benim gibi hissedenlerin bu tür olayları duymaya tahammülü kalmadı artık. Koskoca ülkenin devleti, hükümeti minicik yavrularımızı, evlatlarımızı koruyamıyor hala sistemi koruma gayesinde ise oturmasınlar o koltuklarda. Verilen cezalardan iyi hal indirimiyle çıkabiliyorsa o caniler yazıklar olsun bu ülkenin adalet sistemine. Gereğini yapacağız cümlelerini söyleyip bir şey yapmadığınız için yavrularımız canice öldürülmeye devam edecektir. Hal böyle olunca da o güzelim yavrularımıza kirli ellerini uzatan pislikler kadar bu ülkenin yöneticileri siz de suçlusunuz... İdamsa idam, hadımsa hadım yapın artık bir şeyler…


Okunma Sayısı : 521
Yapılan Yorumlar
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4862
Dün : 6047
Toplam : 7819662

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri