tekirdağ, haber, makale, pusula

tekirdağ haberleri

HİÇ BOZULMAYIN

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


HİÇ BOZULMAYIN


Yazıyoruz fikirler üretiyoruz da okuyup gizlice ve sessizce kafayı kuma gömmek çok da hoş olmuyor. Herkesin bildiğini bizler kamuoyu ile paylaşıyoruz. Diyoruz ki, Tekirdağ için elini taşın altına koyması gerekenler bankadaki parasının faiz hesaplarından vazgeçsin. O paralar mezarda size lazım olmayacak. İnancınız varsa en azından ‘hayır’ için o paralarınızı yatırıma yöneltin. Tekirdağ’ın kalkınmasına yöneltin.

Dönemin valilerinden birisi bir gün bir toplantıda, “Siz Tekirdağlılar bir araya gelip gelişen ve büyüyen bu durumda bir şeyler yapmaz ve birlikte hareket etmezseniz hiçbir şey yapamazsınız. Sonra başkası gelir yapar ve ona bakarsınız” demişti.

Tekirdağ sürekli göç alan ve ‘bazılarının’ istememesine rağmen yatırım da alan bir kent. Durum böyle olunca bu yatırımlarla birlikte ek ihtiyaçlar oluyor. Lojistik üstler, organize sanayiler (montaj sanayine evet) vs. Ama görünen o ki; çok bildiğini zanneden birkaç STK temsilcisi, kendi konusunda hiçbir şey üretemezken, alakasız tüm konuların içinde onu görüyoruz. Veya onları görüyoruz. Şimdi çıkıp birisi ‘bana mı dedi’ demesin. Herkese diyorum. Biz itiraz etmeye bayılıyoruz. Şu ‘olmaz’ ayarımızı bir türlü olduramıyoruz. Her şeye hazır diyeceğiz ya, sanki hayır demek bir işmiş gibi. Hayır derken de alternatif sunabilsek o zaman belki o HAYIRLAR, hayırlı olacak. Ama illia ‘İSTEMEZÜK’ anlayışımızla yola devam edeceğiz.

Tekirdağ için hayır dediğimiz her olayda kentin gelişimini biraz daha geriye atıyoruz farkında değiliz. Bu kimlerin işine yarıyor? İşte esas soru tam da bu. Bu yatırımları engellemek kimlerin işine yarıyor? Bu soruyu kendimize sorduk mu? Sormadıysak çok yazık. Birkaç kendini çok zengin zanneden ağa babalarımız var ya; hani kentin önünü yıllardır tıkayanlar. Hah işte tam da onların işine yarıyor. Çünkü tüm popülerlikleri elden gidecek. Gelişen ve büyüyen Tekirdağ’da insanların ufukları açılacak. Daha geniş bir çerçeveden bakmaya başlayacaklar ve o insanlar bu baronların aslında çok da ‘TRAŞ’ olduklarını anlayabilecekler. Yetersizlikleri ortaya çıkacak. Korkuları bundan. Bu nedenle kente yatırım gelmesini istemiyorlar. Bu nedenle insanların işsiz olmalarını ve kendilerine her zaman muhtaç kalmalarını istiyorlar. TRAŞ BARONLAR ne kadar zavallı oldukları ortaya çıkmasın diye halen siyasette, ticarette, STK’larda söz sahibi olma peşindeler.

Belediye Başkanını onlar seçecek, vekilleri onlar belirleyecek, bir yere bir iş yeri açılacaksa onlar tavsiye edecek. Arazileri onlar satacak, onlar alacak. Sahi dumansız sanayi bölgemizde onca arazi var neden o kadar yatırımcı istemesine rağmen halen boş duruyor. Bence bunu da bir sorun kendinize. Orası DUMANSIZ SANAYİ bölgesi olarak belirlenirken, kimler koşa koşa tapuları almış ve birkaç el değiştirmiş, kendinize soru sorarken bunlara da bir bakın. Kimler yatırımcı gelmesin diye değerinden fazla para istemiş buradaki araziler için.

Yahu ben bunları yazıyorum sonra kötü çocuk oluyorum. Bana kızıyorlar, ters bakıyorlar. E bunlara alıştık biz, sıkıntı yok. Saten sıkıntı onlarda. Biz üç kuruş kazanıp ekmeğimizin derdindeyiz, adam bankadaki parasına üç kuruş daha nasıl katar hesabında. Ben Tekirdağ için öneriler sunarken, mücadele ederken, o bandaki parası için mücadele ediyor. Banka müdürleri ile sıfır nokta bilmem kaç kuruşluk faizin pazarlığını yapıyor. Bence utanmalılar ama utanacak yüzleri kalmamış. Buna eminim. Şimdi bana istediğiniz kadar kızabilirsiniz. Ben bunları yazmaya devam edeceğim. Çünkü Tekirdağ ve Tekirdağlılar ve de Tekirdağ’da kazanıp Tekirdağ’da harcayanların hiç biri bu geri kalmışlığa mahkum edilemez. 

Okunma Sayısı : 888
Yapılan Yorumlar
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2693
Dün : 6341
Toplam : 7654372

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri