tekirdağ, haber, makale, pusula

tekirdağ haberleri

HİÇ BOZULMAYIN

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


HİÇ BOZULMAYIN


Yazıyoruz fikirler üretiyoruz da okuyup gizlice ve sessizce kafayı kuma gömmek çok da hoş olmuyor. Herkesin bildiğini bizler kamuoyu ile paylaşıyoruz. Diyoruz ki, Tekirdağ için elini taşın altına koyması gerekenler bankadaki parasının faiz hesaplarından vazgeçsin. O paralar mezarda size lazım olmayacak. İnancınız varsa en azından ‘hayır’ için o paralarınızı yatırıma yöneltin. Tekirdağ’ın kalkınmasına yöneltin.

Dönemin valilerinden birisi bir gün bir toplantıda, “Siz Tekirdağlılar bir araya gelip gelişen ve büyüyen bu durumda bir şeyler yapmaz ve birlikte hareket etmezseniz hiçbir şey yapamazsınız. Sonra başkası gelir yapar ve ona bakarsınız” demişti.

Tekirdağ sürekli göç alan ve ‘bazılarının’ istememesine rağmen yatırım da alan bir kent. Durum böyle olunca bu yatırımlarla birlikte ek ihtiyaçlar oluyor. Lojistik üstler, organize sanayiler (montaj sanayine evet) vs. Ama görünen o ki; çok bildiğini zanneden birkaç STK temsilcisi, kendi konusunda hiçbir şey üretemezken, alakasız tüm konuların içinde onu görüyoruz. Veya onları görüyoruz. Şimdi çıkıp birisi ‘bana mı dedi’ demesin. Herkese diyorum. Biz itiraz etmeye bayılıyoruz. Şu ‘olmaz’ ayarımızı bir türlü olduramıyoruz. Her şeye hazır diyeceğiz ya, sanki hayır demek bir işmiş gibi. Hayır derken de alternatif sunabilsek o zaman belki o HAYIRLAR, hayırlı olacak. Ama illia ‘İSTEMEZÜK’ anlayışımızla yola devam edeceğiz.

Tekirdağ için hayır dediğimiz her olayda kentin gelişimini biraz daha geriye atıyoruz farkında değiliz. Bu kimlerin işine yarıyor? İşte esas soru tam da bu. Bu yatırımları engellemek kimlerin işine yarıyor? Bu soruyu kendimize sorduk mu? Sormadıysak çok yazık. Birkaç kendini çok zengin zanneden ağa babalarımız var ya; hani kentin önünü yıllardır tıkayanlar. Hah işte tam da onların işine yarıyor. Çünkü tüm popülerlikleri elden gidecek. Gelişen ve büyüyen Tekirdağ’da insanların ufukları açılacak. Daha geniş bir çerçeveden bakmaya başlayacaklar ve o insanlar bu baronların aslında çok da ‘TRAŞ’ olduklarını anlayabilecekler. Yetersizlikleri ortaya çıkacak. Korkuları bundan. Bu nedenle kente yatırım gelmesini istemiyorlar. Bu nedenle insanların işsiz olmalarını ve kendilerine her zaman muhtaç kalmalarını istiyorlar. TRAŞ BARONLAR ne kadar zavallı oldukları ortaya çıkmasın diye halen siyasette, ticarette, STK’larda söz sahibi olma peşindeler.

Belediye Başkanını onlar seçecek, vekilleri onlar belirleyecek, bir yere bir iş yeri açılacaksa onlar tavsiye edecek. Arazileri onlar satacak, onlar alacak. Sahi dumansız sanayi bölgemizde onca arazi var neden o kadar yatırımcı istemesine rağmen halen boş duruyor. Bence bunu da bir sorun kendinize. Orası DUMANSIZ SANAYİ bölgesi olarak belirlenirken, kimler koşa koşa tapuları almış ve birkaç el değiştirmiş, kendinize soru sorarken bunlara da bir bakın. Kimler yatırımcı gelmesin diye değerinden fazla para istemiş buradaki araziler için.

Yahu ben bunları yazıyorum sonra kötü çocuk oluyorum. Bana kızıyorlar, ters bakıyorlar. E bunlara alıştık biz, sıkıntı yok. Saten sıkıntı onlarda. Biz üç kuruş kazanıp ekmeğimizin derdindeyiz, adam bankadaki parasına üç kuruş daha nasıl katar hesabında. Ben Tekirdağ için öneriler sunarken, mücadele ederken, o bandaki parası için mücadele ediyor. Banka müdürleri ile sıfır nokta bilmem kaç kuruşluk faizin pazarlığını yapıyor. Bence utanmalılar ama utanacak yüzleri kalmamış. Buna eminim. Şimdi bana istediğiniz kadar kızabilirsiniz. Ben bunları yazmaya devam edeceğim. Çünkü Tekirdağ ve Tekirdağlılar ve de Tekirdağ’da kazanıp Tekirdağ’da harcayanların hiç biri bu geri kalmışlığa mahkum edilemez. 

Okunma Sayısı : 792
Yapılan Yorumlar
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
 • Son 68 bin metrekare
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda sürdürülen yol yapım ve bakım çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 2 milyon metrekarelik yol çalışması tamamlandı.
 • Kurumsal Mükemmellik toplantıları
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Mükemmellik konulu toplantılar kapsamında, Dış Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 • Şarköy de Aşure Günü’nü unutmadı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Cem Vakfı Şarköy Şubesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü Etkinliği düzenlendi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5625
Dün : 5113
Toplam : 7091025

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri