tekirdağ, haber, makale, pusula

tekirdağ haberleri

HİÇ BOZULMAYIN

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


HİÇ BOZULMAYIN


Yazıyoruz fikirler üretiyoruz da okuyup gizlice ve sessizce kafayı kuma gömmek çok da hoş olmuyor. Herkesin bildiğini bizler kamuoyu ile paylaşıyoruz. Diyoruz ki, Tekirdağ için elini taşın altına koyması gerekenler bankadaki parasının faiz hesaplarından vazgeçsin. O paralar mezarda size lazım olmayacak. İnancınız varsa en azından ‘hayır’ için o paralarınızı yatırıma yöneltin. Tekirdağ’ın kalkınmasına yöneltin.

Dönemin valilerinden birisi bir gün bir toplantıda, “Siz Tekirdağlılar bir araya gelip gelişen ve büyüyen bu durumda bir şeyler yapmaz ve birlikte hareket etmezseniz hiçbir şey yapamazsınız. Sonra başkası gelir yapar ve ona bakarsınız” demişti.

Tekirdağ sürekli göç alan ve ‘bazılarının’ istememesine rağmen yatırım da alan bir kent. Durum böyle olunca bu yatırımlarla birlikte ek ihtiyaçlar oluyor. Lojistik üstler, organize sanayiler (montaj sanayine evet) vs. Ama görünen o ki; çok bildiğini zanneden birkaç STK temsilcisi, kendi konusunda hiçbir şey üretemezken, alakasız tüm konuların içinde onu görüyoruz. Veya onları görüyoruz. Şimdi çıkıp birisi ‘bana mı dedi’ demesin. Herkese diyorum. Biz itiraz etmeye bayılıyoruz. Şu ‘olmaz’ ayarımızı bir türlü olduramıyoruz. Her şeye hazır diyeceğiz ya, sanki hayır demek bir işmiş gibi. Hayır derken de alternatif sunabilsek o zaman belki o HAYIRLAR, hayırlı olacak. Ama illia ‘İSTEMEZÜK’ anlayışımızla yola devam edeceğiz.

Tekirdağ için hayır dediğimiz her olayda kentin gelişimini biraz daha geriye atıyoruz farkında değiliz. Bu kimlerin işine yarıyor? İşte esas soru tam da bu. Bu yatırımları engellemek kimlerin işine yarıyor? Bu soruyu kendimize sorduk mu? Sormadıysak çok yazık. Birkaç kendini çok zengin zanneden ağa babalarımız var ya; hani kentin önünü yıllardır tıkayanlar. Hah işte tam da onların işine yarıyor. Çünkü tüm popülerlikleri elden gidecek. Gelişen ve büyüyen Tekirdağ’da insanların ufukları açılacak. Daha geniş bir çerçeveden bakmaya başlayacaklar ve o insanlar bu baronların aslında çok da ‘TRAŞ’ olduklarını anlayabilecekler. Yetersizlikleri ortaya çıkacak. Korkuları bundan. Bu nedenle kente yatırım gelmesini istemiyorlar. Bu nedenle insanların işsiz olmalarını ve kendilerine her zaman muhtaç kalmalarını istiyorlar. TRAŞ BARONLAR ne kadar zavallı oldukları ortaya çıkmasın diye halen siyasette, ticarette, STK’larda söz sahibi olma peşindeler.

Belediye Başkanını onlar seçecek, vekilleri onlar belirleyecek, bir yere bir iş yeri açılacaksa onlar tavsiye edecek. Arazileri onlar satacak, onlar alacak. Sahi dumansız sanayi bölgemizde onca arazi var neden o kadar yatırımcı istemesine rağmen halen boş duruyor. Bence bunu da bir sorun kendinize. Orası DUMANSIZ SANAYİ bölgesi olarak belirlenirken, kimler koşa koşa tapuları almış ve birkaç el değiştirmiş, kendinize soru sorarken bunlara da bir bakın. Kimler yatırımcı gelmesin diye değerinden fazla para istemiş buradaki araziler için.

Yahu ben bunları yazıyorum sonra kötü çocuk oluyorum. Bana kızıyorlar, ters bakıyorlar. E bunlara alıştık biz, sıkıntı yok. Saten sıkıntı onlarda. Biz üç kuruş kazanıp ekmeğimizin derdindeyiz, adam bankadaki parasına üç kuruş daha nasıl katar hesabında. Ben Tekirdağ için öneriler sunarken, mücadele ederken, o bandaki parası için mücadele ediyor. Banka müdürleri ile sıfır nokta bilmem kaç kuruşluk faizin pazarlığını yapıyor. Bence utanmalılar ama utanacak yüzleri kalmamış. Buna eminim. Şimdi bana istediğiniz kadar kızabilirsiniz. Ben bunları yazmaya devam edeceğim. Çünkü Tekirdağ ve Tekirdağlılar ve de Tekirdağ’da kazanıp Tekirdağ’da harcayanların hiç biri bu geri kalmışlığa mahkum edilemez. 

Okunma Sayısı : 476
Yapılan Yorumlar
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
 • Eşek sütü kansere iyi geliyor mu?
  Acıbadem Kayseri Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay, hem kanserden korunmak isteyenler, hem de kanser tedavisi görenler için doğru beslenmenin önemini vurguladı. Doğru beslenmenin, kanser açısından iki öneme sahip olduğunu kaydeden Urvay, ''Birincisi hastalıktan korunmak için, diğeri ise hastalıkla mücadelede'' dedi.
 • ERKEKLERE AĞRI KESİCİ UYARISI
  Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, yüksek dozda ve sık ağrı kesici
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2712
Dün : 7703
Toplam : 5935476

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri