tekirdağ, haber, makale, pusula

tekirdağ haberleri

HİÇ BOZULMAYIN

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


HİÇ BOZULMAYIN


Yazıyoruz fikirler üretiyoruz da okuyup gizlice ve sessizce kafayı kuma gömmek çok da hoş olmuyor. Herkesin bildiğini bizler kamuoyu ile paylaşıyoruz. Diyoruz ki, Tekirdağ için elini taşın altına koyması gerekenler bankadaki parasının faiz hesaplarından vazgeçsin. O paralar mezarda size lazım olmayacak. İnancınız varsa en azından ‘hayır’ için o paralarınızı yatırıma yöneltin. Tekirdağ’ın kalkınmasına yöneltin.

Dönemin valilerinden birisi bir gün bir toplantıda, “Siz Tekirdağlılar bir araya gelip gelişen ve büyüyen bu durumda bir şeyler yapmaz ve birlikte hareket etmezseniz hiçbir şey yapamazsınız. Sonra başkası gelir yapar ve ona bakarsınız” demişti.

Tekirdağ sürekli göç alan ve ‘bazılarının’ istememesine rağmen yatırım da alan bir kent. Durum böyle olunca bu yatırımlarla birlikte ek ihtiyaçlar oluyor. Lojistik üstler, organize sanayiler (montaj sanayine evet) vs. Ama görünen o ki; çok bildiğini zanneden birkaç STK temsilcisi, kendi konusunda hiçbir şey üretemezken, alakasız tüm konuların içinde onu görüyoruz. Veya onları görüyoruz. Şimdi çıkıp birisi ‘bana mı dedi’ demesin. Herkese diyorum. Biz itiraz etmeye bayılıyoruz. Şu ‘olmaz’ ayarımızı bir türlü olduramıyoruz. Her şeye hazır diyeceğiz ya, sanki hayır demek bir işmiş gibi. Hayır derken de alternatif sunabilsek o zaman belki o HAYIRLAR, hayırlı olacak. Ama illia ‘İSTEMEZÜK’ anlayışımızla yola devam edeceğiz.

Tekirdağ için hayır dediğimiz her olayda kentin gelişimini biraz daha geriye atıyoruz farkında değiliz. Bu kimlerin işine yarıyor? İşte esas soru tam da bu. Bu yatırımları engellemek kimlerin işine yarıyor? Bu soruyu kendimize sorduk mu? Sormadıysak çok yazık. Birkaç kendini çok zengin zanneden ağa babalarımız var ya; hani kentin önünü yıllardır tıkayanlar. Hah işte tam da onların işine yarıyor. Çünkü tüm popülerlikleri elden gidecek. Gelişen ve büyüyen Tekirdağ’da insanların ufukları açılacak. Daha geniş bir çerçeveden bakmaya başlayacaklar ve o insanlar bu baronların aslında çok da ‘TRAŞ’ olduklarını anlayabilecekler. Yetersizlikleri ortaya çıkacak. Korkuları bundan. Bu nedenle kente yatırım gelmesini istemiyorlar. Bu nedenle insanların işsiz olmalarını ve kendilerine her zaman muhtaç kalmalarını istiyorlar. TRAŞ BARONLAR ne kadar zavallı oldukları ortaya çıkmasın diye halen siyasette, ticarette, STK’larda söz sahibi olma peşindeler.

Belediye Başkanını onlar seçecek, vekilleri onlar belirleyecek, bir yere bir iş yeri açılacaksa onlar tavsiye edecek. Arazileri onlar satacak, onlar alacak. Sahi dumansız sanayi bölgemizde onca arazi var neden o kadar yatırımcı istemesine rağmen halen boş duruyor. Bence bunu da bir sorun kendinize. Orası DUMANSIZ SANAYİ bölgesi olarak belirlenirken, kimler koşa koşa tapuları almış ve birkaç el değiştirmiş, kendinize soru sorarken bunlara da bir bakın. Kimler yatırımcı gelmesin diye değerinden fazla para istemiş buradaki araziler için.

Yahu ben bunları yazıyorum sonra kötü çocuk oluyorum. Bana kızıyorlar, ters bakıyorlar. E bunlara alıştık biz, sıkıntı yok. Saten sıkıntı onlarda. Biz üç kuruş kazanıp ekmeğimizin derdindeyiz, adam bankadaki parasına üç kuruş daha nasıl katar hesabında. Ben Tekirdağ için öneriler sunarken, mücadele ederken, o bandaki parası için mücadele ediyor. Banka müdürleri ile sıfır nokta bilmem kaç kuruşluk faizin pazarlığını yapıyor. Bence utanmalılar ama utanacak yüzleri kalmamış. Buna eminim. Şimdi bana istediğiniz kadar kızabilirsiniz. Ben bunları yazmaya devam edeceğim. Çünkü Tekirdağ ve Tekirdağlılar ve de Tekirdağ’da kazanıp Tekirdağ’da harcayanların hiç biri bu geri kalmışlığa mahkum edilemez. 

Okunma Sayısı : 725
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1315
Dün : 3980
Toplam : 6776168

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri