hayrabolu, fehmi altayoğlu, vahap akay, çerkezköy

tekirdağ haberleri

HER YERE YETİŞİYOR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


HER YERE YETİŞİYOR

 

 

Hayrabolu’nun genç ve başarılı Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, ilçesine yaptığı yatırımların yanı sıra çevre ilçelerde gerçekleşen açılışlara da giderek meslektaşlarına desteğini sürdürüyor. İlçesine yapılan yatırımlar konusunda hızlı hareket eden Başkan Altayoğlu, “Dayanışma ile büyürüz. Bu da bizleri daha güzlü kılar. Halkımız da bu dayanışmayı görüyor” dedi.


Hayrabolu Belediye Başkanı başarılı çalışmalarının yanı sıra başarılı olan meslektaşlarının da açılışlarına katılmaya özen gösteriyor. Her fırsatta özellikle Çerkezköy ve Malkara Belediye Başkanları ile bir araya gelen Altayoğlu, bilindiği gibi Ulaş Yurdakul’a at nalından nazar boncuğu da hediye etmişti.

 

Diğer tarafta ise Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile sık sık bir araya gelen Başkan Altayoğlu, Akay başkana da ilçesine yaptığı yatırımlardan dolayı nazar boncuğu hediye etti. Başkan, “Belediyeler arasındaki diyaloglarla bölgemize olan yatırımları daha büyük bir sevgi ile yapıyoruz. Birbirimizden aldığımız güç ile çalışmalarımızı daha sağlıklı ve kaliteye yönelik gerçekleştiriyoruz. Bu bir dayanışma örneğidir. Her belediye başkanının bunu yapması gerektiği inancındayım” dedi.

 

KÜLTÜREL HİZMETLER

Bir taraftan yatırımlarla Hayrabolu’nun çehresini değiştiren ve cazibe merkezi haline getirmeye çalışan başkan, diğer taraftan kültürel çalışmalarla da ilçe halkına yeni hizmetler sunmaya devam ediyor.

 

Ramazan aylarında yaptığı kültürel gezilerin yanı sıra ilçeye yaptığı akademi ile de kadınlara yönelik çalışmalarını yoğunlaştıran Altayoğlu, diğer taraftan çok amaçlı Kültür Merkezi ve kapalı Pazar yerini de geçtiğimiz aylarda açarak halkın hizmetine sunmuştu. Kültür merkezinin karşısına ise yine Hayrabolu’yu tamamen değiştirecek Gezi Parkı ve rekreasyon alanı oluşturan Altayoğlu, “4 yılda geldiğimiz nokta Hayrabolu için çok önemli. Ciddi yatırımlar yaptık. İlçemizin yıllarca ihtiyacını karşılayacak olan katlı otopark ve yeşil alan çalışmalarımızı bitirmek üzereyiz. Kapalı Pazar yeri ve restaurant alanı da ciddi bir katkı oldu. Bunun yanı sıra yine halkımızın yürüyerek gidebileceği bir piknik alanı oluşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu alanda aracı olmayan vatandaşlarımızın da rahatça piknik yapabileceği ve gönüllerince bir gün geçirebileceği alanı hizmete sokacağız. Köylerimize ise normal hizmetlerimizin yanı sıra yeni yatırımlar planlarımız içinde” dedi.

 


Okunma Sayısı : 717
Yapılan Yorumlar
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2950
Dün : 5754
Toplam : 7428246

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri