CHP, tekirdağ, chp, ilker

tekirdağ haberleri

HERKESİ KUCAKLAMALI

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


HERKESİ KUCAKLAMALI


CHP merkez Süleymanpaşa ilçesinde delege seçimleri sonuçlandı. Ciddi bir üstünlükle İlker Yağcıoğlu’nun kazandığını görebildik. Bu süreçte kendisine destek verdiğimiz doğrudur. Bu doğrultuda tepkiler aldığımız da doğrudur. Ancak zaman zaman biz gazeteciler de tarafımızı belli etmek zorundayız.


Tabi sorun bizim destek olup olmamamız değil, sorun Yağcıoğlu’nun zafer sarhoşluğu yaşayıp yaşamayacağız. Birçok mahallede birbirine yakın oy alan iki liste varken ilçe başkanının zafer çığlıkları atarak ortalarda dolaşması çok etik olmaz.

Öncelikle kendisine oy vermeyen üyelerine yönelmeli ve onları kucaklamalı. Parti içinde ciddi bir barış sağlamalı. İlker Yağcıoğlu bunu yapabilecek çapta birisidir. Kısır kavgalardan uzak, daha uzlaştırıcı bir yaklaşımla o koltuğu hak ettiğini göstermelidir. Delege seçimi çalışması öncesi söylenen sözler, yaşanan kaotik durum bir kenara bırakılmalı. Yağcıoğlu’na da CHP kimliğine de bu yakışır.

CHP’nin kuruluş yıl dönümünde tören alanında yaşananları sosyal medya hesabımızdan aktardık. Bir milletvekilinin mesajı okunurken gösterilen tavrın doğru olmadığını aktardık. Bu yazdığımızı destekleyen de oldu, desteklemeyende. Öyle olmadığını söyleyen de oldu, söylemeyende… Ancak bunca yıllık gazeteci olarak bazı analizleri yapabilecek kapasitede olduğumuzu da hatırlatmakta da fayda var.

ÇEVRE İL MÜDÜRÜ NE İŞ YAPAR?

Tekirdağ’da bir Çevre Müdürlüğü var ve bunun başında da bir müdür var. Marmaraereğlisi ilçesinde de bir liman var ve bu limanla ilgili bir dünya şikâyet var. Çevre İl Müdürü ise bu şikâyetlerin birçoğunu görmezden geliyor. Limanda açıktan kömür tozu nakli yapılıyor. Etraf toz duman içinde ve çevre kirliliği ile esas mücadele edecek insanlar ortada yok. Hurda demir taşınıyor ve çevreye hurda demirler saçılıyor uluslararası yolda demir parçalarına çarpmamak için sürücüler zor anlar yaşamakta hatta kazalara sebep olmakta. Araçların üstünü örten önlem alan yok.

Çevre İl Müdürlüğü en küçük şikâyette ilçenin belediyesine milyonlarca lira ceza yazarken, her ne hikmetse bu firmanın göz önünde olan onlarca çevre usulsüzlüğünü duyarsız kalmakta. Şimdi soruyoruz, Çevre İl Müdürü bu gücü kimden alıyor.

Her fırsatta il müdürlerine baskı uygulayan Ak Parti İl Başkanı ve onun çokbilmiş bazı yönetim kurulu üyeleri bunları görmezden mi geliyor. Resmi kurum müdürleri ile ilişkileri son derece iyi olan Ak Partili arkadaşlar bu konuda neden bir çalışma yapmıyorlar. Gelen şikâyetlerle ilgili çevre il müdürlüğü görevlileri bölgeye gittiğinde neden sorun bulamıyorlar. Kim veya kimler haber uçuruyor. 

Okunma Sayısı : 785
Yapılan Yorumlar
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
 • Son 68 bin metrekare
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda sürdürülen yol yapım ve bakım çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 2 milyon metrekarelik yol çalışması tamamlandı.
 • Kurumsal Mükemmellik toplantıları
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Mükemmellik konulu toplantılar kapsamında, Dış Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 • Şarköy de Aşure Günü’nü unutmadı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Cem Vakfı Şarköy Şubesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü Etkinliği düzenlendi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5686
Dün : 5113
Toplam : 7091086

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri