CHP, tekirdağ, chp, ilker

tekirdağ haberleri

HERKESİ KUCAKLAMALI

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


HERKESİ KUCAKLAMALI


CHP merkez Süleymanpaşa ilçesinde delege seçimleri sonuçlandı. Ciddi bir üstünlükle İlker Yağcıoğlu’nun kazandığını görebildik. Bu süreçte kendisine destek verdiğimiz doğrudur. Bu doğrultuda tepkiler aldığımız da doğrudur. Ancak zaman zaman biz gazeteciler de tarafımızı belli etmek zorundayız.


Tabi sorun bizim destek olup olmamamız değil, sorun Yağcıoğlu’nun zafer sarhoşluğu yaşayıp yaşamayacağız. Birçok mahallede birbirine yakın oy alan iki liste varken ilçe başkanının zafer çığlıkları atarak ortalarda dolaşması çok etik olmaz.

Öncelikle kendisine oy vermeyen üyelerine yönelmeli ve onları kucaklamalı. Parti içinde ciddi bir barış sağlamalı. İlker Yağcıoğlu bunu yapabilecek çapta birisidir. Kısır kavgalardan uzak, daha uzlaştırıcı bir yaklaşımla o koltuğu hak ettiğini göstermelidir. Delege seçimi çalışması öncesi söylenen sözler, yaşanan kaotik durum bir kenara bırakılmalı. Yağcıoğlu’na da CHP kimliğine de bu yakışır.

CHP’nin kuruluş yıl dönümünde tören alanında yaşananları sosyal medya hesabımızdan aktardık. Bir milletvekilinin mesajı okunurken gösterilen tavrın doğru olmadığını aktardık. Bu yazdığımızı destekleyen de oldu, desteklemeyende. Öyle olmadığını söyleyen de oldu, söylemeyende… Ancak bunca yıllık gazeteci olarak bazı analizleri yapabilecek kapasitede olduğumuzu da hatırlatmakta da fayda var.

ÇEVRE İL MÜDÜRÜ NE İŞ YAPAR?

Tekirdağ’da bir Çevre Müdürlüğü var ve bunun başında da bir müdür var. Marmaraereğlisi ilçesinde de bir liman var ve bu limanla ilgili bir dünya şikâyet var. Çevre İl Müdürü ise bu şikâyetlerin birçoğunu görmezden geliyor. Limanda açıktan kömür tozu nakli yapılıyor. Etraf toz duman içinde ve çevre kirliliği ile esas mücadele edecek insanlar ortada yok. Hurda demir taşınıyor ve çevreye hurda demirler saçılıyor uluslararası yolda demir parçalarına çarpmamak için sürücüler zor anlar yaşamakta hatta kazalara sebep olmakta. Araçların üstünü örten önlem alan yok.

Çevre İl Müdürlüğü en küçük şikâyette ilçenin belediyesine milyonlarca lira ceza yazarken, her ne hikmetse bu firmanın göz önünde olan onlarca çevre usulsüzlüğünü duyarsız kalmakta. Şimdi soruyoruz, Çevre İl Müdürü bu gücü kimden alıyor.

Her fırsatta il müdürlerine baskı uygulayan Ak Parti İl Başkanı ve onun çokbilmiş bazı yönetim kurulu üyeleri bunları görmezden mi geliyor. Resmi kurum müdürleri ile ilişkileri son derece iyi olan Ak Partili arkadaşlar bu konuda neden bir çalışma yapmıyorlar. Gelen şikâyetlerle ilgili çevre il müdürlüğü görevlileri bölgeye gittiğinde neden sorun bulamıyorlar. Kim veya kimler haber uçuruyor. 

Okunma Sayısı : 901
Yapılan Yorumlar
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2713
Dün : 6341
Toplam : 7654392

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri