herkes, tekirdağ, siyasi

tekirdağ haberleri

HERKES BİR AYAR PEŞİNDE

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


HERKES BİR AYAR PEŞİNDE


Son düzlüğe giriliyor artık. Yerel ve genel seçimlere yaklaştıkça saflar sıklaşıyor. Bizim ‘SAF’lar ise sıklaşmanın nasıl olacağını karıştırmışlar. Özellikle yerel siyasete kendilerince ayar verecekler. Bunun örnekleri çok geçmişte. Şu anda geçmişte o ayarı vermeye çalışanların isimleri bile hatırlanmıyor. Söyleyeyim istedim.

 

Kazanan haklıdır diyeceksiniz. Özellikle CHP’de ciddi ve yıpratıcı bir süreçle yönetimlere seçilenler örgüt içinde ve dışında siyasete yön vermek için çaba gösteriyorlar. Daha doğrusu ‘bizim borumuz öter’ havasındalar. Yanlış ki, hem de ne yanlış.

 

Ak Parti’de farklı bir durum yok. Genel Merkezinden icazeti alıp il teşkilatlarına gelenler şimdi kendi ‘adamları’ ile iyi bir tango peşindeler. Onların ki bir tık daha farklı. Siyasetin dışında bir de bürokrasi ile ilgileniyorlar. Kimi nasıl nereye tayin ettirelim, kimi sürgün yapalım, kim bizimle değil, kim bizimle soruları da kafalarının etini yiyor. Bu da yanlış ki, hem de daha fena yanlış.

 

Diğer taraftan herkesin alternatifi olarak ortaya çıkan ve ‘şimdilik’ heyecanın dorukta olduğu bir İYİ Parti seçeneği var. Burada da çok farklı bir durum yok. Geçmişten gelen alışkanlıklar burada da sürüyor. Yönetimlere girenler hemen yerel siyasete kendilerince ‘DAMGA’ vuracak çalışmalar içine girdiler.

 

Dikkat edin, mışlı, muşlu yazmıyorum. Direk kendi bilgilerim ve kanaat getirdiğim davranışların tespitlerini aktarıyorum. Şimdiden hesaplar başlamış bile. İYİ Parti şu kadar alırsa, CHP bu kadar kaybeder, AK Parti bu kadar kaybeder. Aradan herkes kendi mensubu olduğu partinin çıkıp yerelde siyasete hakim olacağı inancında. Haksız da değiller. Herkes bir hesap yapmış. Ancak unuttukları tek şey vatandaşın hesabıdır ki o çok fena.

 

Yok Tekirdağ kırsalı artık alternatife yönelecek, yok kent merkezi şu partiden, yok işçi kesimi bu partiye verecek. Herkes bunun peşinde. Farkında mısınız, şu ana kadar yazdıklarım içinde bir tane Tekirdağ için şöyle bir proje ortaya koyuyorlar diyebildiğim bir siyasi görüş yok. Herkes yerelde de genelde de iktidara gelelim hesapları içinde.

 

Yıllardır vurguladığımız bir durum var. İktidarlara talip olanlar, inandırıcı projelerle halka gitmezlerse sonları hep hüsran olur. İsterseniz günününüz tamamını hesap yaparak geçirin, hepsi boş. Vatandaş ekonomik krizle boğuşurken, evine iki ekmek götürme derdinle olanların sizlerin hesabı ile hiç ilgilenmediğini açıkça söylemek sanırım yanlış olmaz.

 

Siyaset iyice sertleşti ve uçları keskinleşti. Bu durumda ciddi projeler üretip, hem siyaseti bir yumuşatmak, hem de vatandaşın gerçekten faydalanabileceği bir çalışma içine girmek daha doğru olmaz mı?

 

Genel hastalık her zaman olduğu gibi yine kendini gösterdi. Koltuktakiler ‘kral da benim, sultan da benim’ havasında. Her seçimde vatandaş ‘kral çıplak’ diyor. Bunlar yine aynı tencereden çorba içmeye çalışıyorlar. Çorba bitti, gidin bir bardak su için. Kimsenin hesabı tutmayacak.


Okunma Sayısı : 730
Yapılan Yorumlar
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4769
Dün : 7632
Toplam : 7104425

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri