herkes, tekirdağ, siyasi

tekirdağ haberleri

HERKES BİR AYAR PEŞİNDE

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


HERKES BİR AYAR PEŞİNDE


Son düzlüğe giriliyor artık. Yerel ve genel seçimlere yaklaştıkça saflar sıklaşıyor. Bizim ‘SAF’lar ise sıklaşmanın nasıl olacağını karıştırmışlar. Özellikle yerel siyasete kendilerince ayar verecekler. Bunun örnekleri çok geçmişte. Şu anda geçmişte o ayarı vermeye çalışanların isimleri bile hatırlanmıyor. Söyleyeyim istedim.

 

Kazanan haklıdır diyeceksiniz. Özellikle CHP’de ciddi ve yıpratıcı bir süreçle yönetimlere seçilenler örgüt içinde ve dışında siyasete yön vermek için çaba gösteriyorlar. Daha doğrusu ‘bizim borumuz öter’ havasındalar. Yanlış ki, hem de ne yanlış.

 

Ak Parti’de farklı bir durum yok. Genel Merkezinden icazeti alıp il teşkilatlarına gelenler şimdi kendi ‘adamları’ ile iyi bir tango peşindeler. Onların ki bir tık daha farklı. Siyasetin dışında bir de bürokrasi ile ilgileniyorlar. Kimi nasıl nereye tayin ettirelim, kimi sürgün yapalım, kim bizimle değil, kim bizimle soruları da kafalarının etini yiyor. Bu da yanlış ki, hem de daha fena yanlış.

 

Diğer taraftan herkesin alternatifi olarak ortaya çıkan ve ‘şimdilik’ heyecanın dorukta olduğu bir İYİ Parti seçeneği var. Burada da çok farklı bir durum yok. Geçmişten gelen alışkanlıklar burada da sürüyor. Yönetimlere girenler hemen yerel siyasete kendilerince ‘DAMGA’ vuracak çalışmalar içine girdiler.

 

Dikkat edin, mışlı, muşlu yazmıyorum. Direk kendi bilgilerim ve kanaat getirdiğim davranışların tespitlerini aktarıyorum. Şimdiden hesaplar başlamış bile. İYİ Parti şu kadar alırsa, CHP bu kadar kaybeder, AK Parti bu kadar kaybeder. Aradan herkes kendi mensubu olduğu partinin çıkıp yerelde siyasete hakim olacağı inancında. Haksız da değiller. Herkes bir hesap yapmış. Ancak unuttukları tek şey vatandaşın hesabıdır ki o çok fena.

 

Yok Tekirdağ kırsalı artık alternatife yönelecek, yok kent merkezi şu partiden, yok işçi kesimi bu partiye verecek. Herkes bunun peşinde. Farkında mısınız, şu ana kadar yazdıklarım içinde bir tane Tekirdağ için şöyle bir proje ortaya koyuyorlar diyebildiğim bir siyasi görüş yok. Herkes yerelde de genelde de iktidara gelelim hesapları içinde.

 

Yıllardır vurguladığımız bir durum var. İktidarlara talip olanlar, inandırıcı projelerle halka gitmezlerse sonları hep hüsran olur. İsterseniz günününüz tamamını hesap yaparak geçirin, hepsi boş. Vatandaş ekonomik krizle boğuşurken, evine iki ekmek götürme derdinle olanların sizlerin hesabı ile hiç ilgilenmediğini açıkça söylemek sanırım yanlış olmaz.

 

Siyaset iyice sertleşti ve uçları keskinleşti. Bu durumda ciddi projeler üretip, hem siyaseti bir yumuşatmak, hem de vatandaşın gerçekten faydalanabileceği bir çalışma içine girmek daha doğru olmaz mı?

 

Genel hastalık her zaman olduğu gibi yine kendini gösterdi. Koltuktakiler ‘kral da benim, sultan da benim’ havasında. Her seçimde vatandaş ‘kral çıplak’ diyor. Bunlar yine aynı tencereden çorba içmeye çalışıyorlar. Çorba bitti, gidin bir bardak su için. Kimsenin hesabı tutmayacak.


Okunma Sayısı : 656
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2074
Dün : 4249
Toplam : 6781176

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri