herkes, tekirdağ, siyasi

tekirdağ haberleri

HERKES BİR AYAR PEŞİNDE

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


HERKES BİR AYAR PEŞİNDE


Son düzlüğe giriliyor artık. Yerel ve genel seçimlere yaklaştıkça saflar sıklaşıyor. Bizim ‘SAF’lar ise sıklaşmanın nasıl olacağını karıştırmışlar. Özellikle yerel siyasete kendilerince ayar verecekler. Bunun örnekleri çok geçmişte. Şu anda geçmişte o ayarı vermeye çalışanların isimleri bile hatırlanmıyor. Söyleyeyim istedim.

 

Kazanan haklıdır diyeceksiniz. Özellikle CHP’de ciddi ve yıpratıcı bir süreçle yönetimlere seçilenler örgüt içinde ve dışında siyasete yön vermek için çaba gösteriyorlar. Daha doğrusu ‘bizim borumuz öter’ havasındalar. Yanlış ki, hem de ne yanlış.

 

Ak Parti’de farklı bir durum yok. Genel Merkezinden icazeti alıp il teşkilatlarına gelenler şimdi kendi ‘adamları’ ile iyi bir tango peşindeler. Onların ki bir tık daha farklı. Siyasetin dışında bir de bürokrasi ile ilgileniyorlar. Kimi nasıl nereye tayin ettirelim, kimi sürgün yapalım, kim bizimle değil, kim bizimle soruları da kafalarının etini yiyor. Bu da yanlış ki, hem de daha fena yanlış.

 

Diğer taraftan herkesin alternatifi olarak ortaya çıkan ve ‘şimdilik’ heyecanın dorukta olduğu bir İYİ Parti seçeneği var. Burada da çok farklı bir durum yok. Geçmişten gelen alışkanlıklar burada da sürüyor. Yönetimlere girenler hemen yerel siyasete kendilerince ‘DAMGA’ vuracak çalışmalar içine girdiler.

 

Dikkat edin, mışlı, muşlu yazmıyorum. Direk kendi bilgilerim ve kanaat getirdiğim davranışların tespitlerini aktarıyorum. Şimdiden hesaplar başlamış bile. İYİ Parti şu kadar alırsa, CHP bu kadar kaybeder, AK Parti bu kadar kaybeder. Aradan herkes kendi mensubu olduğu partinin çıkıp yerelde siyasete hakim olacağı inancında. Haksız da değiller. Herkes bir hesap yapmış. Ancak unuttukları tek şey vatandaşın hesabıdır ki o çok fena.

 

Yok Tekirdağ kırsalı artık alternatife yönelecek, yok kent merkezi şu partiden, yok işçi kesimi bu partiye verecek. Herkes bunun peşinde. Farkında mısınız, şu ana kadar yazdıklarım içinde bir tane Tekirdağ için şöyle bir proje ortaya koyuyorlar diyebildiğim bir siyasi görüş yok. Herkes yerelde de genelde de iktidara gelelim hesapları içinde.

 

Yıllardır vurguladığımız bir durum var. İktidarlara talip olanlar, inandırıcı projelerle halka gitmezlerse sonları hep hüsran olur. İsterseniz günününüz tamamını hesap yaparak geçirin, hepsi boş. Vatandaş ekonomik krizle boğuşurken, evine iki ekmek götürme derdinle olanların sizlerin hesabı ile hiç ilgilenmediğini açıkça söylemek sanırım yanlış olmaz.

 

Siyaset iyice sertleşti ve uçları keskinleşti. Bu durumda ciddi projeler üretip, hem siyaseti bir yumuşatmak, hem de vatandaşın gerçekten faydalanabileceği bir çalışma içine girmek daha doğru olmaz mı?

 

Genel hastalık her zaman olduğu gibi yine kendini gösterdi. Koltuktakiler ‘kral da benim, sultan da benim’ havasında. Her seçimde vatandaş ‘kral çıplak’ diyor. Bunlar yine aynı tencereden çorba içmeye çalışıyorlar. Çorba bitti, gidin bir bardak su için. Kimsenin hesabı tutmayacak.


Okunma Sayısı : 799
Yapılan Yorumlar
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
 • ENGELSİZ PARK
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşların takdirini kazanırken yarattığı yeni oyun alanları ile de dikkat çekiyor.
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı kimi istersiniz?
    CHP--Kadir Albayrak
    Ak Parti--Mestan Özcan
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2716
Dün : 6413
Toplam : 7422258

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri