özkan dikmen, yazı, pusula

tekirdağ haberleri

HAYIRDIR DAYI(!)

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


HAYIRDIR DAYI(!)


Yazıyoruz ya; bir taraf mutlu diğer taraf mutsuz. Kime ne yazsak bir tarafı üzüyoruz anlaşılan. E memleketin hali vakti ortada, çiçek böcek yazalım kimseyi kırmayalım diyoruz, bu seferde karşımıza küresel ısınma, termik santraller, düzensiz şehir yaşamı, çevresini düşünmeyen insan müsveddeleri çıkıyor. Orada bile birilerine dokunuyor yazdıklarımız. Hal böyle olunca bende kimin neden rahatsız olduğuna bakıyorum. Sonra soruyorum… Hayırdır dayı, niye üzerine alındın?


Geçtiğimiz hafta yazımızda oldukça hit aldık. Nereye gitsek yazımız konuşuldu. Okuyanlar okumayanlara da aktarmışlar. Bir gazeteci için mutlu edici bir durum. Yazdıklarını okunması, ilgi görmesi, olumlu veya olumsuz dönüşler (eleştiri) almak. Ama yine de HAYIRDIR DAYI(!) mevzumuzla başlayan cümleleri de biz kuruyoruz.

Referandum bitti siyasi partiler kendi iç dengelerine ve iç savaşlarına döndüler. Her zaman CHP’de görmeye alıştığımız yüksek volümden eleştirileri bu kez Ak Parti’de görüyoruz ve sormadan edemiyoruz. Hayırdır dayı? Cüneyt Yüksel ve ekibine karşı ciddi manada linç kampanyası var. Kapalı kapılar ardında olsun, meydanlarda olsun inanılmaz bir muhalefetle karşı karşıya Cüneyt Yüksel. Hal böyle olunca o da bir il başkanı olarak savunmasını yapıyordur ve yapacaktır. Kendisi referandumda Ak Parti’nin oylarını artırdığını söyledi biz de bu beyana gazetemizde yer verdik. Ancak bununla ilgili değerlendirmemizi bu haftaya bıraktık. Ak Parti il Başkanı artırdığını söylediği puanların bir kısmının MHP kanadından geldiğini göz ardı etmemeli. Her ne kadar bu partinin tabanı HAYIR demiş olsa da mutlaka EVET için oy veren ciddi bir kesim de var.

Referandumun Tekirdağ için başka bir değerlendirmesi de benim için halen 12-0 şartlarının devam ettiğidir. Milletimiz yapılan alt yapı ve üst yapı çalışmalarından mağdur olsa da gelecek günlerin daha yaşanabilir bir kent olması yönünde çalışmalar yapıldığının farkında. Yani Tekirdağ seçmeni bilinçli halini sürdürüyor.  Bilinçli bir seçmene de yalandan hikâyeler uydurarak saçma sapan eleştirilerle önlerine getirilen kâğıt parçalarına, ne de sosyal medyada birkaç menfaat düşkünü müptezelin yazıları çok etki yapmıyor. Durum böyle olunca zaten bende soruyorum. Hayırdır dayı?

Ak Parti’de içerideki bu sıkıntılı durum devam ederse seçimlerde başarılı sonuç alabileceklerini düşünmüyorum. Ancak eminim en kısa sürede kendi içlerindeki sıkıntıları da aşarak çalışmalarını yoğunlaştıracaklardır. Referandumdan çıkan sonuçla birlikte hayatımızda da bir çok şeyin değişeceğini biliyoruz. Birçok alışkanlıklarımıza veda edeceğimiz günlerinde yakın olduğu kanaatindeyim. Aslında iş asıl şimdi Ak Parti teşkilatlarına düşüyor. Referandum öncesi anlattıkları değişiklikleri şimdi daha sakin ve mantık çerçevesinde vatandaşa anlatmalılar. Kalan yüzde 50’lik kısma korkmalarına bir gerek kalmadığını, rejimin değişmeyeceğini, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının medeniyeti yakalamış bir Cumhuriyet kurduklarını ve bu Cumhuriyet rejiminin sistemin adı ne olursa olsun değişmeyeceğini esas şimdi anlatmalılar. Hem anlatmalılar, hem de uygulamaları ile bunu göstermeliler-ki herkes çekincelerini bir kenara bırakıp ülkesine, rejimine, sistemine daha çok sahip çıksın. ‘Ne Mutlu Türküm’ demekten vazgeçmeyeceğimiz gibi, Ne Mustafa Kemal Atatürk’ten ne de Cumhuriyet sevdamızdan vazgeçmeyiz. İnanıyorum ki, memleketimizde cumhuriyet sevdalısı sadece yüzde 50 değil. Yoksa hayırdır dayı nereye böyle diye biri çıkar sorar….

Okunma Sayısı : 1098
Yapılan Yorumlar
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
 • Son 68 bin metrekare
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda sürdürülen yol yapım ve bakım çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 2 milyon metrekarelik yol çalışması tamamlandı.
 • Kurumsal Mükemmellik toplantıları
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Mükemmellik konulu toplantılar kapsamında, Dış Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 • Şarköy de Aşure Günü’nü unutmadı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Cem Vakfı Şarköy Şubesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü Etkinliği düzenlendi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5193
Dün : 5113
Toplam : 7090593

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri