özkan dikmen, yazı, pusula

tekirdağ haberleri

HAYIRDIR DAYI(!)

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


HAYIRDIR DAYI(!)


Yazıyoruz ya; bir taraf mutlu diğer taraf mutsuz. Kime ne yazsak bir tarafı üzüyoruz anlaşılan. E memleketin hali vakti ortada, çiçek böcek yazalım kimseyi kırmayalım diyoruz, bu seferde karşımıza küresel ısınma, termik santraller, düzensiz şehir yaşamı, çevresini düşünmeyen insan müsveddeleri çıkıyor. Orada bile birilerine dokunuyor yazdıklarımız. Hal böyle olunca bende kimin neden rahatsız olduğuna bakıyorum. Sonra soruyorum… Hayırdır dayı, niye üzerine alındın?


Geçtiğimiz hafta yazımızda oldukça hit aldık. Nereye gitsek yazımız konuşuldu. Okuyanlar okumayanlara da aktarmışlar. Bir gazeteci için mutlu edici bir durum. Yazdıklarını okunması, ilgi görmesi, olumlu veya olumsuz dönüşler (eleştiri) almak. Ama yine de HAYIRDIR DAYI(!) mevzumuzla başlayan cümleleri de biz kuruyoruz.

Referandum bitti siyasi partiler kendi iç dengelerine ve iç savaşlarına döndüler. Her zaman CHP’de görmeye alıştığımız yüksek volümden eleştirileri bu kez Ak Parti’de görüyoruz ve sormadan edemiyoruz. Hayırdır dayı? Cüneyt Yüksel ve ekibine karşı ciddi manada linç kampanyası var. Kapalı kapılar ardında olsun, meydanlarda olsun inanılmaz bir muhalefetle karşı karşıya Cüneyt Yüksel. Hal böyle olunca o da bir il başkanı olarak savunmasını yapıyordur ve yapacaktır. Kendisi referandumda Ak Parti’nin oylarını artırdığını söyledi biz de bu beyana gazetemizde yer verdik. Ancak bununla ilgili değerlendirmemizi bu haftaya bıraktık. Ak Parti il Başkanı artırdığını söylediği puanların bir kısmının MHP kanadından geldiğini göz ardı etmemeli. Her ne kadar bu partinin tabanı HAYIR demiş olsa da mutlaka EVET için oy veren ciddi bir kesim de var.

Referandumun Tekirdağ için başka bir değerlendirmesi de benim için halen 12-0 şartlarının devam ettiğidir. Milletimiz yapılan alt yapı ve üst yapı çalışmalarından mağdur olsa da gelecek günlerin daha yaşanabilir bir kent olması yönünde çalışmalar yapıldığının farkında. Yani Tekirdağ seçmeni bilinçli halini sürdürüyor.  Bilinçli bir seçmene de yalandan hikâyeler uydurarak saçma sapan eleştirilerle önlerine getirilen kâğıt parçalarına, ne de sosyal medyada birkaç menfaat düşkünü müptezelin yazıları çok etki yapmıyor. Durum böyle olunca zaten bende soruyorum. Hayırdır dayı?

Ak Parti’de içerideki bu sıkıntılı durum devam ederse seçimlerde başarılı sonuç alabileceklerini düşünmüyorum. Ancak eminim en kısa sürede kendi içlerindeki sıkıntıları da aşarak çalışmalarını yoğunlaştıracaklardır. Referandumdan çıkan sonuçla birlikte hayatımızda da bir çok şeyin değişeceğini biliyoruz. Birçok alışkanlıklarımıza veda edeceğimiz günlerinde yakın olduğu kanaatindeyim. Aslında iş asıl şimdi Ak Parti teşkilatlarına düşüyor. Referandum öncesi anlattıkları değişiklikleri şimdi daha sakin ve mantık çerçevesinde vatandaşa anlatmalılar. Kalan yüzde 50’lik kısma korkmalarına bir gerek kalmadığını, rejimin değişmeyeceğini, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının medeniyeti yakalamış bir Cumhuriyet kurduklarını ve bu Cumhuriyet rejiminin sistemin adı ne olursa olsun değişmeyeceğini esas şimdi anlatmalılar. Hem anlatmalılar, hem de uygulamaları ile bunu göstermeliler-ki herkes çekincelerini bir kenara bırakıp ülkesine, rejimine, sistemine daha çok sahip çıksın. ‘Ne Mutlu Türküm’ demekten vazgeçmeyeceğimiz gibi, Ne Mustafa Kemal Atatürk’ten ne de Cumhuriyet sevdamızdan vazgeçmeyiz. İnanıyorum ki, memleketimizde cumhuriyet sevdalısı sadece yüzde 50 değil. Yoksa hayırdır dayı nereye böyle diye biri çıkar sorar….

Okunma Sayısı : 836
Yapılan Yorumlar
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
 • Eşek sütü kansere iyi geliyor mu?
  Acıbadem Kayseri Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay, hem kanserden korunmak isteyenler, hem de kanser tedavisi görenler için doğru beslenmenin önemini vurguladı. Doğru beslenmenin, kanser açısından iki öneme sahip olduğunu kaydeden Urvay, ''Birincisi hastalıktan korunmak için, diğeri ise hastalıkla mücadelede'' dedi.
 • ERKEKLERE AĞRI KESİCİ UYARISI
  Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, yüksek dozda ve sık ağrı kesici
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 717
Dün : 7703
Toplam : 5933481

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri