özkan dikmen, yazı, pusula

tekirdağ haberleri

HAYIRDIR DAYI(!)

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


HAYIRDIR DAYI(!)


Yazıyoruz ya; bir taraf mutlu diğer taraf mutsuz. Kime ne yazsak bir tarafı üzüyoruz anlaşılan. E memleketin hali vakti ortada, çiçek böcek yazalım kimseyi kırmayalım diyoruz, bu seferde karşımıza küresel ısınma, termik santraller, düzensiz şehir yaşamı, çevresini düşünmeyen insan müsveddeleri çıkıyor. Orada bile birilerine dokunuyor yazdıklarımız. Hal böyle olunca bende kimin neden rahatsız olduğuna bakıyorum. Sonra soruyorum… Hayırdır dayı, niye üzerine alındın?


Geçtiğimiz hafta yazımızda oldukça hit aldık. Nereye gitsek yazımız konuşuldu. Okuyanlar okumayanlara da aktarmışlar. Bir gazeteci için mutlu edici bir durum. Yazdıklarını okunması, ilgi görmesi, olumlu veya olumsuz dönüşler (eleştiri) almak. Ama yine de HAYIRDIR DAYI(!) mevzumuzla başlayan cümleleri de biz kuruyoruz.

Referandum bitti siyasi partiler kendi iç dengelerine ve iç savaşlarına döndüler. Her zaman CHP’de görmeye alıştığımız yüksek volümden eleştirileri bu kez Ak Parti’de görüyoruz ve sormadan edemiyoruz. Hayırdır dayı? Cüneyt Yüksel ve ekibine karşı ciddi manada linç kampanyası var. Kapalı kapılar ardında olsun, meydanlarda olsun inanılmaz bir muhalefetle karşı karşıya Cüneyt Yüksel. Hal böyle olunca o da bir il başkanı olarak savunmasını yapıyordur ve yapacaktır. Kendisi referandumda Ak Parti’nin oylarını artırdığını söyledi biz de bu beyana gazetemizde yer verdik. Ancak bununla ilgili değerlendirmemizi bu haftaya bıraktık. Ak Parti il Başkanı artırdığını söylediği puanların bir kısmının MHP kanadından geldiğini göz ardı etmemeli. Her ne kadar bu partinin tabanı HAYIR demiş olsa da mutlaka EVET için oy veren ciddi bir kesim de var.

Referandumun Tekirdağ için başka bir değerlendirmesi de benim için halen 12-0 şartlarının devam ettiğidir. Milletimiz yapılan alt yapı ve üst yapı çalışmalarından mağdur olsa da gelecek günlerin daha yaşanabilir bir kent olması yönünde çalışmalar yapıldığının farkında. Yani Tekirdağ seçmeni bilinçli halini sürdürüyor.  Bilinçli bir seçmene de yalandan hikâyeler uydurarak saçma sapan eleştirilerle önlerine getirilen kâğıt parçalarına, ne de sosyal medyada birkaç menfaat düşkünü müptezelin yazıları çok etki yapmıyor. Durum böyle olunca zaten bende soruyorum. Hayırdır dayı?

Ak Parti’de içerideki bu sıkıntılı durum devam ederse seçimlerde başarılı sonuç alabileceklerini düşünmüyorum. Ancak eminim en kısa sürede kendi içlerindeki sıkıntıları da aşarak çalışmalarını yoğunlaştıracaklardır. Referandumdan çıkan sonuçla birlikte hayatımızda da bir çok şeyin değişeceğini biliyoruz. Birçok alışkanlıklarımıza veda edeceğimiz günlerinde yakın olduğu kanaatindeyim. Aslında iş asıl şimdi Ak Parti teşkilatlarına düşüyor. Referandum öncesi anlattıkları değişiklikleri şimdi daha sakin ve mantık çerçevesinde vatandaşa anlatmalılar. Kalan yüzde 50’lik kısma korkmalarına bir gerek kalmadığını, rejimin değişmeyeceğini, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının medeniyeti yakalamış bir Cumhuriyet kurduklarını ve bu Cumhuriyet rejiminin sistemin adı ne olursa olsun değişmeyeceğini esas şimdi anlatmalılar. Hem anlatmalılar, hem de uygulamaları ile bunu göstermeliler-ki herkes çekincelerini bir kenara bırakıp ülkesine, rejimine, sistemine daha çok sahip çıksın. ‘Ne Mutlu Türküm’ demekten vazgeçmeyeceğimiz gibi, Ne Mustafa Kemal Atatürk’ten ne de Cumhuriyet sevdamızdan vazgeçmeyiz. İnanıyorum ki, memleketimizde cumhuriyet sevdalısı sadece yüzde 50 değil. Yoksa hayırdır dayı nereye böyle diye biri çıkar sorar….

Okunma Sayısı : 1040
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 618
Dün : 5867
Toplam : 6771491

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri