haftanın polemiği, mustafa yel, chp

tekirdağ haberleri

HAFTANIN POLEMİĞİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


HAFTANIN POLEMİĞİ

 

Seçim süreci yaklaştıkça kılıçlar çekiliyor sağa-sola hedef gözetmeksizin sallanıyor. Kim kimin kafasını koparırsa(!) Denk gelen yandı. Hem parti içlerinde, hem de karşılıklı ‘Kör’ döğüşü devam ediyor. Etmeli de, nereye kadar?

 

Belli ki 2018 yılında gündem bir hayli hararetli ve hareketli geçecek. Yani Perşembenin gelişi, çarşambadan belli olmuş durumda. Malkara’daki bayrak tartışması, Ereğli’deki şaşkın yol tartışması, merkezde kimin sözü geçer tartışması, Çorlu’da başka bir hesap derken hangi parti kimin için ne diyor, hangi parti içinde kim kimin adamı(!) inanın başımız döndü.

 

Gazetecilik için güzel şeyler bunlar. Sonuçta her türlü haber değeri taşıyan ve makalelere konu olacak bir dünya olay. Tamam da tek bir soru sormak gerekiyor. Siyaseti kim için ve ne için yapıyorsunuz? İşte bu sorunun samimi bir yanıtını bulursak siyasi arenadaki cevaplar da daha berrak olacaktır.

 

Diğer taraftan belediye başkanlarına yönelik bir operasyon aylardır devam ediyor. Öncelikli olarak Ak Partili büyükşehir belediye başkanları görevden istifa ettirildiler. Doğru bir yaklaşım mı? Tartışılır. Çünkü istifa etmelerinin altındaki nedenler araştırılmadı. Ancak CHP’li bir belediye başkanı görevden alındı Ak Partililer ciddi derecede gündem yapmak için var güçleri ile saldırdılar. Biraz haksızlık olmuyor mu? Belediye Başkanının görevden alınma sebeplerinin teker teker sayan ve CHP ile yolsuzluğu aynı kulvarda gösteren Ak Partili arkadaşları bir şey sormak istiyorum. Ak Partili büyükşehir belediye başkanları görevden uzaklaştırılırken neden bu yapıldı sordunuz mu? Aslında bir zamanlar yazmıştım yeniden yazayım o malum Osmanlı Bankası Reklamındaki repliği. “Yok aslında birbirimizden farkımız. Ama biz Osmanlı Bankasıyız.”

 

Gelinen nokta tam da budur. Kimse evinin önündeki tozu görmez karşı komşunun evinin önünün kirliliğinden bahseder. Diğer bir değişle kendi camındaki pisliği görmeyen komşunun balkonundaki çamaşırı kirli görürmüş.

 

Ahlaksızca ve haksızca birilerine saldırarak gündem oluşturmaya çalışmak çok insanca gelmiyor bana. Algı oluşturmak hele ki hiç hakkaniyetli değil. Ataşehir Belediye Başkanının yolsuzluk yaptığı, ihaleye fesat karıştırdığı gerekçesiyle görevinden alınmasını ballandıra ballandıra anlatan Ak Partili kardeşlerim önce Ak Partili belediye başkanlarını neden görevlerinden istifa ettirildiğini açıklaması gerekmez mi? Önce kendi camını temizleyeceksin arkadaş. Yok öyle komşunun balkonundaki çamaşırı kirli görmek.

 

Bugün Ak Partili bir belediye ne kadar temizse, CHP’li bir belediye de o kadar temizdir diyebilen var mı? Ya da Ak Partili bir belediye ne kadar yandaşa ihale verdiyse, CHP’li bir belediye de o kadar yandaşa ihale vermiştir.

 

Ha bu arada artık emin olun millet yemiyor bu yalan dolan siyaseti. Dışarıdan ve içeriden yurdun dört bir tarafı sarılmış, insanlar geçim dertlerini unutmuş, hayatta kalma mücadelesi veriyor. Bunu görmeyen gözler yerelde de Tekirdağ’daki belediyelere yapılacak operasyonların sinyalini veriyorlar. Üstelik hiç utanmadan, öngörüde bulunup tehditkar açıklamalarla.

 

Uzun zamandır bir baskı durumu vardı, şimdi korku yaratmaya çalışıyorlar. Korkan milletler ilk fırsatta kendi korkuları ile savaşırlar. Bunu unutmamak gerek. Türk insanı bu zulmü hak etmiyor. Türk insanı kendini yönetenlere her zaman sahip çıkmıştır. Çıkmalıdır. Kendini yönetenler eğer vatandaşın refahını düşünüyorsa daha çok iktidarda kalacaktır. Rahmetli Ecevit’in yüzde 23 ile birinci seçildiği genel seçimlerin ardından ikincisinde yüzde 2,5 aldığını unutmamak gerekir. Arada hafıza tazelemek iyi gelir.  O koltuklar ölene kadar oturmanız için değil, millete hizmet etmeniz için var. Bunu bilin istedim.

Okunma Sayısı : 608
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3728
Dün : 7442
Toplam : 6652456

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri