haftanın polemiği, mustafa yel, chp

tekirdağ haberleri

HAFTANIN POLEMİĞİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


HAFTANIN POLEMİĞİ

 

Seçim süreci yaklaştıkça kılıçlar çekiliyor sağa-sola hedef gözetmeksizin sallanıyor. Kim kimin kafasını koparırsa(!) Denk gelen yandı. Hem parti içlerinde, hem de karşılıklı ‘Kör’ döğüşü devam ediyor. Etmeli de, nereye kadar?

 

Belli ki 2018 yılında gündem bir hayli hararetli ve hareketli geçecek. Yani Perşembenin gelişi, çarşambadan belli olmuş durumda. Malkara’daki bayrak tartışması, Ereğli’deki şaşkın yol tartışması, merkezde kimin sözü geçer tartışması, Çorlu’da başka bir hesap derken hangi parti kimin için ne diyor, hangi parti içinde kim kimin adamı(!) inanın başımız döndü.

 

Gazetecilik için güzel şeyler bunlar. Sonuçta her türlü haber değeri taşıyan ve makalelere konu olacak bir dünya olay. Tamam da tek bir soru sormak gerekiyor. Siyaseti kim için ve ne için yapıyorsunuz? İşte bu sorunun samimi bir yanıtını bulursak siyasi arenadaki cevaplar da daha berrak olacaktır.

 

Diğer taraftan belediye başkanlarına yönelik bir operasyon aylardır devam ediyor. Öncelikli olarak Ak Partili büyükşehir belediye başkanları görevden istifa ettirildiler. Doğru bir yaklaşım mı? Tartışılır. Çünkü istifa etmelerinin altındaki nedenler araştırılmadı. Ancak CHP’li bir belediye başkanı görevden alındı Ak Partililer ciddi derecede gündem yapmak için var güçleri ile saldırdılar. Biraz haksızlık olmuyor mu? Belediye Başkanının görevden alınma sebeplerinin teker teker sayan ve CHP ile yolsuzluğu aynı kulvarda gösteren Ak Partili arkadaşları bir şey sormak istiyorum. Ak Partili büyükşehir belediye başkanları görevden uzaklaştırılırken neden bu yapıldı sordunuz mu? Aslında bir zamanlar yazmıştım yeniden yazayım o malum Osmanlı Bankası Reklamındaki repliği. “Yok aslında birbirimizden farkımız. Ama biz Osmanlı Bankasıyız.”

 

Gelinen nokta tam da budur. Kimse evinin önündeki tozu görmez karşı komşunun evinin önünün kirliliğinden bahseder. Diğer bir değişle kendi camındaki pisliği görmeyen komşunun balkonundaki çamaşırı kirli görürmüş.

 

Ahlaksızca ve haksızca birilerine saldırarak gündem oluşturmaya çalışmak çok insanca gelmiyor bana. Algı oluşturmak hele ki hiç hakkaniyetli değil. Ataşehir Belediye Başkanının yolsuzluk yaptığı, ihaleye fesat karıştırdığı gerekçesiyle görevinden alınmasını ballandıra ballandıra anlatan Ak Partili kardeşlerim önce Ak Partili belediye başkanlarını neden görevlerinden istifa ettirildiğini açıklaması gerekmez mi? Önce kendi camını temizleyeceksin arkadaş. Yok öyle komşunun balkonundaki çamaşırı kirli görmek.

 

Bugün Ak Partili bir belediye ne kadar temizse, CHP’li bir belediye de o kadar temizdir diyebilen var mı? Ya da Ak Partili bir belediye ne kadar yandaşa ihale verdiyse, CHP’li bir belediye de o kadar yandaşa ihale vermiştir.

 

Ha bu arada artık emin olun millet yemiyor bu yalan dolan siyaseti. Dışarıdan ve içeriden yurdun dört bir tarafı sarılmış, insanlar geçim dertlerini unutmuş, hayatta kalma mücadelesi veriyor. Bunu görmeyen gözler yerelde de Tekirdağ’daki belediyelere yapılacak operasyonların sinyalini veriyorlar. Üstelik hiç utanmadan, öngörüde bulunup tehditkar açıklamalarla.

 

Uzun zamandır bir baskı durumu vardı, şimdi korku yaratmaya çalışıyorlar. Korkan milletler ilk fırsatta kendi korkuları ile savaşırlar. Bunu unutmamak gerek. Türk insanı bu zulmü hak etmiyor. Türk insanı kendini yönetenlere her zaman sahip çıkmıştır. Çıkmalıdır. Kendini yönetenler eğer vatandaşın refahını düşünüyorsa daha çok iktidarda kalacaktır. Rahmetli Ecevit’in yüzde 23 ile birinci seçildiği genel seçimlerin ardından ikincisinde yüzde 2,5 aldığını unutmamak gerekir. Arada hafıza tazelemek iyi gelir.  O koltuklar ölene kadar oturmanız için değil, millete hizmet etmeniz için var. Bunu bilin istedim.

Okunma Sayısı : 917
Yapılan Yorumlar
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6338
Dün : 7472
Toplam : 8026902

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri