haftanın polemiği, mustafa yel, chp

tekirdağ haberleri

HAFTANIN POLEMİĞİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


HAFTANIN POLEMİĞİ

 

Seçim süreci yaklaştıkça kılıçlar çekiliyor sağa-sola hedef gözetmeksizin sallanıyor. Kim kimin kafasını koparırsa(!) Denk gelen yandı. Hem parti içlerinde, hem de karşılıklı ‘Kör’ döğüşü devam ediyor. Etmeli de, nereye kadar?

 

Belli ki 2018 yılında gündem bir hayli hararetli ve hareketli geçecek. Yani Perşembenin gelişi, çarşambadan belli olmuş durumda. Malkara’daki bayrak tartışması, Ereğli’deki şaşkın yol tartışması, merkezde kimin sözü geçer tartışması, Çorlu’da başka bir hesap derken hangi parti kimin için ne diyor, hangi parti içinde kim kimin adamı(!) inanın başımız döndü.

 

Gazetecilik için güzel şeyler bunlar. Sonuçta her türlü haber değeri taşıyan ve makalelere konu olacak bir dünya olay. Tamam da tek bir soru sormak gerekiyor. Siyaseti kim için ve ne için yapıyorsunuz? İşte bu sorunun samimi bir yanıtını bulursak siyasi arenadaki cevaplar da daha berrak olacaktır.

 

Diğer taraftan belediye başkanlarına yönelik bir operasyon aylardır devam ediyor. Öncelikli olarak Ak Partili büyükşehir belediye başkanları görevden istifa ettirildiler. Doğru bir yaklaşım mı? Tartışılır. Çünkü istifa etmelerinin altındaki nedenler araştırılmadı. Ancak CHP’li bir belediye başkanı görevden alındı Ak Partililer ciddi derecede gündem yapmak için var güçleri ile saldırdılar. Biraz haksızlık olmuyor mu? Belediye Başkanının görevden alınma sebeplerinin teker teker sayan ve CHP ile yolsuzluğu aynı kulvarda gösteren Ak Partili arkadaşları bir şey sormak istiyorum. Ak Partili büyükşehir belediye başkanları görevden uzaklaştırılırken neden bu yapıldı sordunuz mu? Aslında bir zamanlar yazmıştım yeniden yazayım o malum Osmanlı Bankası Reklamındaki repliği. “Yok aslında birbirimizden farkımız. Ama biz Osmanlı Bankasıyız.”

 

Gelinen nokta tam da budur. Kimse evinin önündeki tozu görmez karşı komşunun evinin önünün kirliliğinden bahseder. Diğer bir değişle kendi camındaki pisliği görmeyen komşunun balkonundaki çamaşırı kirli görürmüş.

 

Ahlaksızca ve haksızca birilerine saldırarak gündem oluşturmaya çalışmak çok insanca gelmiyor bana. Algı oluşturmak hele ki hiç hakkaniyetli değil. Ataşehir Belediye Başkanının yolsuzluk yaptığı, ihaleye fesat karıştırdığı gerekçesiyle görevinden alınmasını ballandıra ballandıra anlatan Ak Partili kardeşlerim önce Ak Partili belediye başkanlarını neden görevlerinden istifa ettirildiğini açıklaması gerekmez mi? Önce kendi camını temizleyeceksin arkadaş. Yok öyle komşunun balkonundaki çamaşırı kirli görmek.

 

Bugün Ak Partili bir belediye ne kadar temizse, CHP’li bir belediye de o kadar temizdir diyebilen var mı? Ya da Ak Partili bir belediye ne kadar yandaşa ihale verdiyse, CHP’li bir belediye de o kadar yandaşa ihale vermiştir.

 

Ha bu arada artık emin olun millet yemiyor bu yalan dolan siyaseti. Dışarıdan ve içeriden yurdun dört bir tarafı sarılmış, insanlar geçim dertlerini unutmuş, hayatta kalma mücadelesi veriyor. Bunu görmeyen gözler yerelde de Tekirdağ’daki belediyelere yapılacak operasyonların sinyalini veriyorlar. Üstelik hiç utanmadan, öngörüde bulunup tehditkar açıklamalarla.

 

Uzun zamandır bir baskı durumu vardı, şimdi korku yaratmaya çalışıyorlar. Korkan milletler ilk fırsatta kendi korkuları ile savaşırlar. Bunu unutmamak gerek. Türk insanı bu zulmü hak etmiyor. Türk insanı kendini yönetenlere her zaman sahip çıkmıştır. Çıkmalıdır. Kendini yönetenler eğer vatandaşın refahını düşünüyorsa daha çok iktidarda kalacaktır. Rahmetli Ecevit’in yüzde 23 ile birinci seçildiği genel seçimlerin ardından ikincisinde yüzde 2,5 aldığını unutmamak gerekir. Arada hafıza tazelemek iyi gelir.  O koltuklar ölene kadar oturmanız için değil, millete hizmet etmeniz için var. Bunu bilin istedim.

Okunma Sayısı : 801
Yapılan Yorumlar
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
 • BURÇİN BÜKE MEST ETTİ
  11 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Bisanthe 4. Gülsin Onay Piyano Günleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğin üçüncü konuğu Burçin Büke oldu. Büke’nin performansı büyük ilgi gördü.
 • TEKİRDAĞ BİRİNCİ OLDU
  11 Aralık 2018---Toprak özellikleri bakımında ülkede önemli bir yeri olan Trakya Bölgesi’nin ili olan Tekirdağ toprağını en çok işleyen iller arasında birinciliği kaptı.
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4622
Dün : 7743
Toplam : 7481154

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri