haftanın polemiği, mustafa yel, chp

tekirdağ haberleri

HAFTANIN POLEMİĞİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


HAFTANIN POLEMİĞİ

 

Seçim süreci yaklaştıkça kılıçlar çekiliyor sağa-sola hedef gözetmeksizin sallanıyor. Kim kimin kafasını koparırsa(!) Denk gelen yandı. Hem parti içlerinde, hem de karşılıklı ‘Kör’ döğüşü devam ediyor. Etmeli de, nereye kadar?

 

Belli ki 2018 yılında gündem bir hayli hararetli ve hareketli geçecek. Yani Perşembenin gelişi, çarşambadan belli olmuş durumda. Malkara’daki bayrak tartışması, Ereğli’deki şaşkın yol tartışması, merkezde kimin sözü geçer tartışması, Çorlu’da başka bir hesap derken hangi parti kimin için ne diyor, hangi parti içinde kim kimin adamı(!) inanın başımız döndü.

 

Gazetecilik için güzel şeyler bunlar. Sonuçta her türlü haber değeri taşıyan ve makalelere konu olacak bir dünya olay. Tamam da tek bir soru sormak gerekiyor. Siyaseti kim için ve ne için yapıyorsunuz? İşte bu sorunun samimi bir yanıtını bulursak siyasi arenadaki cevaplar da daha berrak olacaktır.

 

Diğer taraftan belediye başkanlarına yönelik bir operasyon aylardır devam ediyor. Öncelikli olarak Ak Partili büyükşehir belediye başkanları görevden istifa ettirildiler. Doğru bir yaklaşım mı? Tartışılır. Çünkü istifa etmelerinin altındaki nedenler araştırılmadı. Ancak CHP’li bir belediye başkanı görevden alındı Ak Partililer ciddi derecede gündem yapmak için var güçleri ile saldırdılar. Biraz haksızlık olmuyor mu? Belediye Başkanının görevden alınma sebeplerinin teker teker sayan ve CHP ile yolsuzluğu aynı kulvarda gösteren Ak Partili arkadaşları bir şey sormak istiyorum. Ak Partili büyükşehir belediye başkanları görevden uzaklaştırılırken neden bu yapıldı sordunuz mu? Aslında bir zamanlar yazmıştım yeniden yazayım o malum Osmanlı Bankası Reklamındaki repliği. “Yok aslında birbirimizden farkımız. Ama biz Osmanlı Bankasıyız.”

 

Gelinen nokta tam da budur. Kimse evinin önündeki tozu görmez karşı komşunun evinin önünün kirliliğinden bahseder. Diğer bir değişle kendi camındaki pisliği görmeyen komşunun balkonundaki çamaşırı kirli görürmüş.

 

Ahlaksızca ve haksızca birilerine saldırarak gündem oluşturmaya çalışmak çok insanca gelmiyor bana. Algı oluşturmak hele ki hiç hakkaniyetli değil. Ataşehir Belediye Başkanının yolsuzluk yaptığı, ihaleye fesat karıştırdığı gerekçesiyle görevinden alınmasını ballandıra ballandıra anlatan Ak Partili kardeşlerim önce Ak Partili belediye başkanlarını neden görevlerinden istifa ettirildiğini açıklaması gerekmez mi? Önce kendi camını temizleyeceksin arkadaş. Yok öyle komşunun balkonundaki çamaşırı kirli görmek.

 

Bugün Ak Partili bir belediye ne kadar temizse, CHP’li bir belediye de o kadar temizdir diyebilen var mı? Ya da Ak Partili bir belediye ne kadar yandaşa ihale verdiyse, CHP’li bir belediye de o kadar yandaşa ihale vermiştir.

 

Ha bu arada artık emin olun millet yemiyor bu yalan dolan siyaseti. Dışarıdan ve içeriden yurdun dört bir tarafı sarılmış, insanlar geçim dertlerini unutmuş, hayatta kalma mücadelesi veriyor. Bunu görmeyen gözler yerelde de Tekirdağ’daki belediyelere yapılacak operasyonların sinyalini veriyorlar. Üstelik hiç utanmadan, öngörüde bulunup tehditkar açıklamalarla.

 

Uzun zamandır bir baskı durumu vardı, şimdi korku yaratmaya çalışıyorlar. Korkan milletler ilk fırsatta kendi korkuları ile savaşırlar. Bunu unutmamak gerek. Türk insanı bu zulmü hak etmiyor. Türk insanı kendini yönetenlere her zaman sahip çıkmıştır. Çıkmalıdır. Kendini yönetenler eğer vatandaşın refahını düşünüyorsa daha çok iktidarda kalacaktır. Rahmetli Ecevit’in yüzde 23 ile birinci seçildiği genel seçimlerin ardından ikincisinde yüzde 2,5 aldığını unutmamak gerekir. Arada hafıza tazelemek iyi gelir.  O koltuklar ölene kadar oturmanız için değil, millete hizmet etmeniz için var. Bunu bilin istedim.

Okunma Sayısı : 369
Yapılan Yorumlar
  • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
    İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
  • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
    Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
  • SATRANÇ HEYECANI
    Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
  • YAŞAM’DAN SAĞLIK
    Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
  • HAFTA SONU AÇIK
    Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
  • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
    Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
  • TEMEL AFET BİLİNCİ
    12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
  • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
    Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
  • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
    Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
  • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
    Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
  • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
    MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
  • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
    Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
  • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
    Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
  • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
    Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
  • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
    İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
  • Yol yapımı devam ediyor
    Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
  • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
    Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
  • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
    Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
  • Eşek sütü kansere iyi geliyor mu?
    Acıbadem Kayseri Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay, hem kanserden korunmak isteyenler, hem de kanser tedavisi görenler için doğru beslenmenin önemini vurguladı. Doğru beslenmenin, kanser açısından iki öneme sahip olduğunu kaydeden Urvay, ''Birincisi hastalıktan korunmak için, diğeri ise hastalıkla mücadelede'' dedi.
  • ERKEKLERE AĞRI KESİCİ UYARISI
    Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, yüksek dozda ve sık ağrı kesici
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 695
Dün : 7703
Toplam : 5933459

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri