dikmen, türkiye, güzel, haber, tekirdağ

tekirdağ haberleri

ÜLKEM ADINA GÜZEL ŞEYLER

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ÜLKEM ADINA GÜZEL ŞEYLER


 

Resmi bayramlar son yıllarda ikili polemikle sık sık gündeme gelir oldu. Hatta resepsiyonları bayramdan daha çok konuşuldu. Liderlerin resmi bayram günleri hasta olmaları bile polemik konusunda üst sıralardaydı.


Öyledir veya böyledir bilemem, ancak bu ülkenin 15 Temmuz’dan sonra bazı taşları daha da yerine oturdu gibi geliyor bana. Hükümet uygulamalarını beğeniriz beğenmeyiz başka şey. Fakat 29 Ekim törenlerini ve etkinliklerini gördükten sonra bu ülkede yaşayan herkesin ülkesine, bayrağına ve Atatürk’e olan bağlılığına bir kez daha inandım.

Herkesin korkusuzca Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıktığını görmek, Cumhuriyet Bayramı sırasında insanların gözlerindeki ışıltının daha da parladığını hissetmek başka bir duyguya götürüyor insanı. Belli ki; Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmaya çalışan küresel güçlerin daha çok çalışmaları gerekecek. Ama boşuna çalıştıklarını da söyleyelim peşin olarak.

Bir ülkeyi bölmek isteyenlerin, öncelikle o ülkenin içine soktukları ekonomik aktörlerle ülkeyi ekonomik olarak zor durumu sokmaları senaryosunu herkes bilir. Eğer iktidar küresel güçlerin dilediğini yapmaz ise, ekonomi baronları o ülkede devreye girer ve kısa yoldan hükümeti zor durumda bırakacak hamleleri yapar ve iktidarı değiştirirler. Ya da pazarlığa otururlar. Eğer ekonomi hamlesi tutmaz ise sırada terör eylemleri vardır. Hiç gözlerini kırpmadan milyonlarca masum insanın ölümüne neden olacak hamleleri yaparlar. Eğer o da tutmaz ise sırada iki seçenek vardır. Ya suikastlar veya darbe girişimi.

Şöyle geriye dönüp baktığımızda ise bunların tamamı ülkemizde yıllarca yapılmış ve deninmiş oyunlardır.  Bunların her birinden ciddi yaralar alsak da, geldiğimiz noktada Atatürk’ün sağlam temellere oturttuğu bir ülkenin ilelebet parçalanıp bölünemeyeceğini bizlere göstermiştir. Bu ülkenin doğusu ile batısı ile her ferdinin Cumhuriyetine sahip çıktığını görebilmek inanın ciddi gurur verdi. Ülkemin geleceği adına inancım arttı.

Dikkat ederseniz siyasi olarak herhangi bir ima veya benzetme yapmadım. Çünkü esas olan bizlerin birlikteliği ve ülkemize her ferdimiz ile sahip çıkmaktır. Hangi siyasi görüşten olduğumuzun ne önemi var. Eğer siyasi olarak satılmış değilseniz, menfaat siyaseti yapmıyorsanız, gücün yanında değil de adalet ve yaşamsal özgürlük ve eşitliğin yanındaysanız, siyasi görüşünüzün bir önemi olabilir mi? Sonuçta hepimiz aynı teknede gitmiyor muyuz? İşte bu nedenle ben siyasi olarak bir vurgu yapmaktan öte her zaman ihtiyacımız olan ve son yıllarda ne yazık ki; kutuplaşarak ayrıştırmaya çalışanlara uyduğumuz durumları bir kenara bırakıp birbirimize daha sıkı sarılmamız gerektiği inancındayım.

Camide bile cemaatle namaz kılarken, imam uyarır. “Safları sık tutalım.” Safları sık tutalım ki; araya girecek kalleş ve kötü niyetli unsurlar kendilerine bu topraklarda yer olmadığını her seferinde anlasınlar. 

Okunma Sayısı : 532
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3724
Dün : 7442
Toplam : 6652452

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri