dikmen, türkiye, güzel, haber, tekirdağ

tekirdağ haberleri

ÜLKEM ADINA GÜZEL ŞEYLER

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ÜLKEM ADINA GÜZEL ŞEYLER


 

Resmi bayramlar son yıllarda ikili polemikle sık sık gündeme gelir oldu. Hatta resepsiyonları bayramdan daha çok konuşuldu. Liderlerin resmi bayram günleri hasta olmaları bile polemik konusunda üst sıralardaydı.


Öyledir veya böyledir bilemem, ancak bu ülkenin 15 Temmuz’dan sonra bazı taşları daha da yerine oturdu gibi geliyor bana. Hükümet uygulamalarını beğeniriz beğenmeyiz başka şey. Fakat 29 Ekim törenlerini ve etkinliklerini gördükten sonra bu ülkede yaşayan herkesin ülkesine, bayrağına ve Atatürk’e olan bağlılığına bir kez daha inandım.

Herkesin korkusuzca Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıktığını görmek, Cumhuriyet Bayramı sırasında insanların gözlerindeki ışıltının daha da parladığını hissetmek başka bir duyguya götürüyor insanı. Belli ki; Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmaya çalışan küresel güçlerin daha çok çalışmaları gerekecek. Ama boşuna çalıştıklarını da söyleyelim peşin olarak.

Bir ülkeyi bölmek isteyenlerin, öncelikle o ülkenin içine soktukları ekonomik aktörlerle ülkeyi ekonomik olarak zor durumu sokmaları senaryosunu herkes bilir. Eğer iktidar küresel güçlerin dilediğini yapmaz ise, ekonomi baronları o ülkede devreye girer ve kısa yoldan hükümeti zor durumda bırakacak hamleleri yapar ve iktidarı değiştirirler. Ya da pazarlığa otururlar. Eğer ekonomi hamlesi tutmaz ise sırada terör eylemleri vardır. Hiç gözlerini kırpmadan milyonlarca masum insanın ölümüne neden olacak hamleleri yaparlar. Eğer o da tutmaz ise sırada iki seçenek vardır. Ya suikastlar veya darbe girişimi.

Şöyle geriye dönüp baktığımızda ise bunların tamamı ülkemizde yıllarca yapılmış ve deninmiş oyunlardır.  Bunların her birinden ciddi yaralar alsak da, geldiğimiz noktada Atatürk’ün sağlam temellere oturttuğu bir ülkenin ilelebet parçalanıp bölünemeyeceğini bizlere göstermiştir. Bu ülkenin doğusu ile batısı ile her ferdinin Cumhuriyetine sahip çıktığını görebilmek inanın ciddi gurur verdi. Ülkemin geleceği adına inancım arttı.

Dikkat ederseniz siyasi olarak herhangi bir ima veya benzetme yapmadım. Çünkü esas olan bizlerin birlikteliği ve ülkemize her ferdimiz ile sahip çıkmaktır. Hangi siyasi görüşten olduğumuzun ne önemi var. Eğer siyasi olarak satılmış değilseniz, menfaat siyaseti yapmıyorsanız, gücün yanında değil de adalet ve yaşamsal özgürlük ve eşitliğin yanındaysanız, siyasi görüşünüzün bir önemi olabilir mi? Sonuçta hepimiz aynı teknede gitmiyor muyuz? İşte bu nedenle ben siyasi olarak bir vurgu yapmaktan öte her zaman ihtiyacımız olan ve son yıllarda ne yazık ki; kutuplaşarak ayrıştırmaya çalışanlara uyduğumuz durumları bir kenara bırakıp birbirimize daha sıkı sarılmamız gerektiği inancındayım.

Camide bile cemaatle namaz kılarken, imam uyarır. “Safları sık tutalım.” Safları sık tutalım ki; araya girecek kalleş ve kötü niyetli unsurlar kendilerine bu topraklarda yer olmadığını her seferinde anlasınlar. 

Okunma Sayısı : 782
Yapılan Yorumlar
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6168
Dün : 7472
Toplam : 8026732

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri