dikmen, türkiye, güzel, haber, tekirdağ

tekirdağ haberleri

ÜLKEM ADINA GÜZEL ŞEYLER

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ÜLKEM ADINA GÜZEL ŞEYLER


 

Resmi bayramlar son yıllarda ikili polemikle sık sık gündeme gelir oldu. Hatta resepsiyonları bayramdan daha çok konuşuldu. Liderlerin resmi bayram günleri hasta olmaları bile polemik konusunda üst sıralardaydı.


Öyledir veya böyledir bilemem, ancak bu ülkenin 15 Temmuz’dan sonra bazı taşları daha da yerine oturdu gibi geliyor bana. Hükümet uygulamalarını beğeniriz beğenmeyiz başka şey. Fakat 29 Ekim törenlerini ve etkinliklerini gördükten sonra bu ülkede yaşayan herkesin ülkesine, bayrağına ve Atatürk’e olan bağlılığına bir kez daha inandım.

Herkesin korkusuzca Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıktığını görmek, Cumhuriyet Bayramı sırasında insanların gözlerindeki ışıltının daha da parladığını hissetmek başka bir duyguya götürüyor insanı. Belli ki; Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmaya çalışan küresel güçlerin daha çok çalışmaları gerekecek. Ama boşuna çalıştıklarını da söyleyelim peşin olarak.

Bir ülkeyi bölmek isteyenlerin, öncelikle o ülkenin içine soktukları ekonomik aktörlerle ülkeyi ekonomik olarak zor durumu sokmaları senaryosunu herkes bilir. Eğer iktidar küresel güçlerin dilediğini yapmaz ise, ekonomi baronları o ülkede devreye girer ve kısa yoldan hükümeti zor durumda bırakacak hamleleri yapar ve iktidarı değiştirirler. Ya da pazarlığa otururlar. Eğer ekonomi hamlesi tutmaz ise sırada terör eylemleri vardır. Hiç gözlerini kırpmadan milyonlarca masum insanın ölümüne neden olacak hamleleri yaparlar. Eğer o da tutmaz ise sırada iki seçenek vardır. Ya suikastlar veya darbe girişimi.

Şöyle geriye dönüp baktığımızda ise bunların tamamı ülkemizde yıllarca yapılmış ve deninmiş oyunlardır.  Bunların her birinden ciddi yaralar alsak da, geldiğimiz noktada Atatürk’ün sağlam temellere oturttuğu bir ülkenin ilelebet parçalanıp bölünemeyeceğini bizlere göstermiştir. Bu ülkenin doğusu ile batısı ile her ferdinin Cumhuriyetine sahip çıktığını görebilmek inanın ciddi gurur verdi. Ülkemin geleceği adına inancım arttı.

Dikkat ederseniz siyasi olarak herhangi bir ima veya benzetme yapmadım. Çünkü esas olan bizlerin birlikteliği ve ülkemize her ferdimiz ile sahip çıkmaktır. Hangi siyasi görüşten olduğumuzun ne önemi var. Eğer siyasi olarak satılmış değilseniz, menfaat siyaseti yapmıyorsanız, gücün yanında değil de adalet ve yaşamsal özgürlük ve eşitliğin yanındaysanız, siyasi görüşünüzün bir önemi olabilir mi? Sonuçta hepimiz aynı teknede gitmiyor muyuz? İşte bu nedenle ben siyasi olarak bir vurgu yapmaktan öte her zaman ihtiyacımız olan ve son yıllarda ne yazık ki; kutuplaşarak ayrıştırmaya çalışanlara uyduğumuz durumları bir kenara bırakıp birbirimize daha sıkı sarılmamız gerektiği inancındayım.

Camide bile cemaatle namaz kılarken, imam uyarır. “Safları sık tutalım.” Safları sık tutalım ki; araya girecek kalleş ve kötü niyetli unsurlar kendilerine bu topraklarda yer olmadığını her seferinde anlasınlar. 

Okunma Sayısı : 698
Yapılan Yorumlar
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
 • BURÇİN BÜKE MEST ETTİ
  11 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Bisanthe 4. Gülsin Onay Piyano Günleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğin üçüncü konuğu Burçin Büke oldu. Büke’nin performansı büyük ilgi gördü.
 • TEKİRDAĞ BİRİNCİ OLDU
  11 Aralık 2018---Toprak özellikleri bakımında ülkede önemli bir yeri olan Trakya Bölgesi’nin ili olan Tekirdağ toprağını en çok işleyen iller arasında birinciliği kaptı.
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4167
Dün : 7743
Toplam : 7480699

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri