tekirdağ, pusula, habibe

tekirdağ haberleri

Günlük uygulamaların şehri, Tekirdağ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Günlük uygulamaların şehri, Tekirdağ


Tekirdağ’da kentleşme adına yapılması gereken çok şey olduğunu sürekli söylüyoruz söylemeye de devam edeceğiz. Ne zamana kadar? Ta ki gerçekten şehirleşmesini tamamlayıp, şöyle sokağa çıktığımızda düzenin tıkır tıkır işlediğini, tertemiz kaymak yollarının olduğunu, çocuklu kadından tutun engelli vatandaşın kolayca hayatını idame ettirdiğini görene kadar. Diğer büyükşehirlerde hissettiğimiz kent havasını gerçekten soluyana kadar şahsen ben hem bir gazeteci olarak hem de bir vatandaş olarak söylemeye devam edeceğim.

 

Tekirdağ’da diğer sorunlardan biri de trafik. Trafiğin karma karışık olması, yayalar için kaldırım eksikliği v.s bunlar zaten kentin başlıca sorunları. Bir de bunların dışında trafik kurallarının denetim sorunu var. Her gün daracık kaldırımlar üzerinde ki yayalar zor bela yürürken arabalar sıra sıra kaldırıma çıkmışken kentin ne zabıtalarını ne trafik polislerini göremiyoruz. Dükkanı olan esnaf sanki dükkanının önündeki Allah’ın yolu da onunmuş gibi başkasının arabasını park ettirmiyor. Herkes kafasına göre kendi kurallarını uyguluyor bu memlekette. Bir görevli de gelip dükkanının önündeki yola duba koyup parselleyemezsin arkadaş demiyor.

 

Ha bir de herkesin arabasını park ettiği yere arabanızı siz de koyarsınız ve sürpriz! Arabanızın yerinde yeller esmektedir. Burnunuzun dibinden çekici arabanızı almış gitmiştir, arabayı nereye götürdülerse hadi bakalım arayın bulun!

 

 Evet, bu olayın ta kendisi geçen hafta ben deniz ve benim şahsi aracımın başına gelmiş durumdadır. Gazetemizin bulunduğu Ertuğrul Mahallesi Müze’nin yanındaki Namık Kemal İlköğretim’i karşısında yer alan çemberin etrafında bulunan onlarca araçtan biri de benim aracımdı. Nedense çoğu dururken benim aracımı çekici almış gitmiş. Sebep ne derseniz “trafiği işgal ediyormuş.” İlk şoku atlattıktan sonra düştük aracımızın peşine. Şeriatın karşısında boynumuz kıldan ince misali neyse cezamız ödedik çekilen arabamızı aldık geldik. İyi güzel hoşta a dostlar burası araba pazarı gibi araç kaynarken bir hatalı benim arabam mıydı? Madem hatalıydı neden sonraki günlerde başka araçlar aynı noktaya park etmeye devam etti ve kimse gelip bana yapıldığı gibi gereğini yapmadı. Bu memlekette bir şeylerin yanlış gittiği, düzenin olmadığının en güzel örneğini bir kez daha yaşadım. Çünkü ertesi gün ve daha sonraki günlerde aracımın çekildiği yere sürekli başka araçlar park edildi ve kimse gelip “trafiği işgal ediyor” deyip çekmedi.

 

O halde ben de soruyorum “bir günlük bir uygulama mıydı bu?” O gün benim aracımın çekildiği noktada bugün var olan araçlar neden trafiği işgal etmiyor? Kural varsa herkese olsun! Bir gün tek bir kişiye, tek bir araca değil. 

Ben bu durumun takipçisi olacağım. Madem buraya araç koymak yasaktı herkese yasak olsun. Gördüğüm gibi trafik polislerini aramaya devam edeceğim, herkesin bilgisine sunarım…


Okunma Sayısı : 591
Yapılan Yorumlar
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4771
Dün : 7632
Toplam : 7104427

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri