tekirdağ, pusula, habibe

tekirdağ haberleri

Günlük uygulamaların şehri, Tekirdağ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Günlük uygulamaların şehri, Tekirdağ


Tekirdağ’da kentleşme adına yapılması gereken çok şey olduğunu sürekli söylüyoruz söylemeye de devam edeceğiz. Ne zamana kadar? Ta ki gerçekten şehirleşmesini tamamlayıp, şöyle sokağa çıktığımızda düzenin tıkır tıkır işlediğini, tertemiz kaymak yollarının olduğunu, çocuklu kadından tutun engelli vatandaşın kolayca hayatını idame ettirdiğini görene kadar. Diğer büyükşehirlerde hissettiğimiz kent havasını gerçekten soluyana kadar şahsen ben hem bir gazeteci olarak hem de bir vatandaş olarak söylemeye devam edeceğim.

 

Tekirdağ’da diğer sorunlardan biri de trafik. Trafiğin karma karışık olması, yayalar için kaldırım eksikliği v.s bunlar zaten kentin başlıca sorunları. Bir de bunların dışında trafik kurallarının denetim sorunu var. Her gün daracık kaldırımlar üzerinde ki yayalar zor bela yürürken arabalar sıra sıra kaldırıma çıkmışken kentin ne zabıtalarını ne trafik polislerini göremiyoruz. Dükkanı olan esnaf sanki dükkanının önündeki Allah’ın yolu da onunmuş gibi başkasının arabasını park ettirmiyor. Herkes kafasına göre kendi kurallarını uyguluyor bu memlekette. Bir görevli de gelip dükkanının önündeki yola duba koyup parselleyemezsin arkadaş demiyor.

 

Ha bir de herkesin arabasını park ettiği yere arabanızı siz de koyarsınız ve sürpriz! Arabanızın yerinde yeller esmektedir. Burnunuzun dibinden çekici arabanızı almış gitmiştir, arabayı nereye götürdülerse hadi bakalım arayın bulun!

 

 Evet, bu olayın ta kendisi geçen hafta ben deniz ve benim şahsi aracımın başına gelmiş durumdadır. Gazetemizin bulunduğu Ertuğrul Mahallesi Müze’nin yanındaki Namık Kemal İlköğretim’i karşısında yer alan çemberin etrafında bulunan onlarca araçtan biri de benim aracımdı. Nedense çoğu dururken benim aracımı çekici almış gitmiş. Sebep ne derseniz “trafiği işgal ediyormuş.” İlk şoku atlattıktan sonra düştük aracımızın peşine. Şeriatın karşısında boynumuz kıldan ince misali neyse cezamız ödedik çekilen arabamızı aldık geldik. İyi güzel hoşta a dostlar burası araba pazarı gibi araç kaynarken bir hatalı benim arabam mıydı? Madem hatalıydı neden sonraki günlerde başka araçlar aynı noktaya park etmeye devam etti ve kimse gelip bana yapıldığı gibi gereğini yapmadı. Bu memlekette bir şeylerin yanlış gittiği, düzenin olmadığının en güzel örneğini bir kez daha yaşadım. Çünkü ertesi gün ve daha sonraki günlerde aracımın çekildiği yere sürekli başka araçlar park edildi ve kimse gelip “trafiği işgal ediyor” deyip çekmedi.

 

O halde ben de soruyorum “bir günlük bir uygulama mıydı bu?” O gün benim aracımın çekildiği noktada bugün var olan araçlar neden trafiği işgal etmiyor? Kural varsa herkese olsun! Bir gün tek bir kişiye, tek bir araca değil. 

Ben bu durumun takipçisi olacağım. Madem buraya araç koymak yasaktı herkese yasak olsun. Gördüğüm gibi trafik polislerini aramaya devam edeceğim, herkesin bilgisine sunarım…


Okunma Sayısı : 762
Yapılan Yorumlar
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2322
Dün : 8487
Toplam : 8046724

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri