tekirdağ, pusula, habibe

tekirdağ haberleri

Günlük uygulamaların şehri, Tekirdağ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Günlük uygulamaların şehri, Tekirdağ


Tekirdağ’da kentleşme adına yapılması gereken çok şey olduğunu sürekli söylüyoruz söylemeye de devam edeceğiz. Ne zamana kadar? Ta ki gerçekten şehirleşmesini tamamlayıp, şöyle sokağa çıktığımızda düzenin tıkır tıkır işlediğini, tertemiz kaymak yollarının olduğunu, çocuklu kadından tutun engelli vatandaşın kolayca hayatını idame ettirdiğini görene kadar. Diğer büyükşehirlerde hissettiğimiz kent havasını gerçekten soluyana kadar şahsen ben hem bir gazeteci olarak hem de bir vatandaş olarak söylemeye devam edeceğim.

 

Tekirdağ’da diğer sorunlardan biri de trafik. Trafiğin karma karışık olması, yayalar için kaldırım eksikliği v.s bunlar zaten kentin başlıca sorunları. Bir de bunların dışında trafik kurallarının denetim sorunu var. Her gün daracık kaldırımlar üzerinde ki yayalar zor bela yürürken arabalar sıra sıra kaldırıma çıkmışken kentin ne zabıtalarını ne trafik polislerini göremiyoruz. Dükkanı olan esnaf sanki dükkanının önündeki Allah’ın yolu da onunmuş gibi başkasının arabasını park ettirmiyor. Herkes kafasına göre kendi kurallarını uyguluyor bu memlekette. Bir görevli de gelip dükkanının önündeki yola duba koyup parselleyemezsin arkadaş demiyor.

 

Ha bir de herkesin arabasını park ettiği yere arabanızı siz de koyarsınız ve sürpriz! Arabanızın yerinde yeller esmektedir. Burnunuzun dibinden çekici arabanızı almış gitmiştir, arabayı nereye götürdülerse hadi bakalım arayın bulun!

 

 Evet, bu olayın ta kendisi geçen hafta ben deniz ve benim şahsi aracımın başına gelmiş durumdadır. Gazetemizin bulunduğu Ertuğrul Mahallesi Müze’nin yanındaki Namık Kemal İlköğretim’i karşısında yer alan çemberin etrafında bulunan onlarca araçtan biri de benim aracımdı. Nedense çoğu dururken benim aracımı çekici almış gitmiş. Sebep ne derseniz “trafiği işgal ediyormuş.” İlk şoku atlattıktan sonra düştük aracımızın peşine. Şeriatın karşısında boynumuz kıldan ince misali neyse cezamız ödedik çekilen arabamızı aldık geldik. İyi güzel hoşta a dostlar burası araba pazarı gibi araç kaynarken bir hatalı benim arabam mıydı? Madem hatalıydı neden sonraki günlerde başka araçlar aynı noktaya park etmeye devam etti ve kimse gelip bana yapıldığı gibi gereğini yapmadı. Bu memlekette bir şeylerin yanlış gittiği, düzenin olmadığının en güzel örneğini bir kez daha yaşadım. Çünkü ertesi gün ve daha sonraki günlerde aracımın çekildiği yere sürekli başka araçlar park edildi ve kimse gelip “trafiği işgal ediyor” deyip çekmedi.

 

O halde ben de soruyorum “bir günlük bir uygulama mıydı bu?” O gün benim aracımın çekildiği noktada bugün var olan araçlar neden trafiği işgal etmiyor? Kural varsa herkese olsun! Bir gün tek bir kişiye, tek bir araca değil. 

Ben bu durumun takipçisi olacağım. Madem buraya araç koymak yasaktı herkese yasak olsun. Gördüğüm gibi trafik polislerini aramaya devam edeceğim, herkesin bilgisine sunarım…


Okunma Sayısı : 522
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2087
Dün : 4249
Toplam : 6781189

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri