tekirdağ, pusula, habibe

tekirdağ haberleri

Günlük uygulamaların şehri, Tekirdağ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Günlük uygulamaların şehri, Tekirdağ


Tekirdağ’da kentleşme adına yapılması gereken çok şey olduğunu sürekli söylüyoruz söylemeye de devam edeceğiz. Ne zamana kadar? Ta ki gerçekten şehirleşmesini tamamlayıp, şöyle sokağa çıktığımızda düzenin tıkır tıkır işlediğini, tertemiz kaymak yollarının olduğunu, çocuklu kadından tutun engelli vatandaşın kolayca hayatını idame ettirdiğini görene kadar. Diğer büyükşehirlerde hissettiğimiz kent havasını gerçekten soluyana kadar şahsen ben hem bir gazeteci olarak hem de bir vatandaş olarak söylemeye devam edeceğim.

 

Tekirdağ’da diğer sorunlardan biri de trafik. Trafiğin karma karışık olması, yayalar için kaldırım eksikliği v.s bunlar zaten kentin başlıca sorunları. Bir de bunların dışında trafik kurallarının denetim sorunu var. Her gün daracık kaldırımlar üzerinde ki yayalar zor bela yürürken arabalar sıra sıra kaldırıma çıkmışken kentin ne zabıtalarını ne trafik polislerini göremiyoruz. Dükkanı olan esnaf sanki dükkanının önündeki Allah’ın yolu da onunmuş gibi başkasının arabasını park ettirmiyor. Herkes kafasına göre kendi kurallarını uyguluyor bu memlekette. Bir görevli de gelip dükkanının önündeki yola duba koyup parselleyemezsin arkadaş demiyor.

 

Ha bir de herkesin arabasını park ettiği yere arabanızı siz de koyarsınız ve sürpriz! Arabanızın yerinde yeller esmektedir. Burnunuzun dibinden çekici arabanızı almış gitmiştir, arabayı nereye götürdülerse hadi bakalım arayın bulun!

 

 Evet, bu olayın ta kendisi geçen hafta ben deniz ve benim şahsi aracımın başına gelmiş durumdadır. Gazetemizin bulunduğu Ertuğrul Mahallesi Müze’nin yanındaki Namık Kemal İlköğretim’i karşısında yer alan çemberin etrafında bulunan onlarca araçtan biri de benim aracımdı. Nedense çoğu dururken benim aracımı çekici almış gitmiş. Sebep ne derseniz “trafiği işgal ediyormuş.” İlk şoku atlattıktan sonra düştük aracımızın peşine. Şeriatın karşısında boynumuz kıldan ince misali neyse cezamız ödedik çekilen arabamızı aldık geldik. İyi güzel hoşta a dostlar burası araba pazarı gibi araç kaynarken bir hatalı benim arabam mıydı? Madem hatalıydı neden sonraki günlerde başka araçlar aynı noktaya park etmeye devam etti ve kimse gelip bana yapıldığı gibi gereğini yapmadı. Bu memlekette bir şeylerin yanlış gittiği, düzenin olmadığının en güzel örneğini bir kez daha yaşadım. Çünkü ertesi gün ve daha sonraki günlerde aracımın çekildiği yere sürekli başka araçlar park edildi ve kimse gelip “trafiği işgal ediyor” deyip çekmedi.

 

O halde ben de soruyorum “bir günlük bir uygulama mıydı bu?” O gün benim aracımın çekildiği noktada bugün var olan araçlar neden trafiği işgal etmiyor? Kural varsa herkese olsun! Bir gün tek bir kişiye, tek bir araca değil. 

Ben bu durumun takipçisi olacağım. Madem buraya araç koymak yasaktı herkese yasak olsun. Gördüğüm gibi trafik polislerini aramaya devam edeceğim, herkesin bilgisine sunarım…


Okunma Sayısı : 645
Yapılan Yorumlar
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
 • ENGELSİZ PARK
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşların takdirini kazanırken yarattığı yeni oyun alanları ile de dikkat çekiyor.
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı kimi istersiniz?
    CHP--Kadir Albayrak
    Ak Parti--Mestan Özcan
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2717
Dün : 6413
Toplam : 7422259

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri