göçmen, börekçi, tekirdağ, namık kemal üniversitesi

tekirdağ haberleri

GÖÇMEN BÖRETÇİSİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


‘Göçmen Börekçisi’ Tekirdağ’da

 


Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi mini AVM içinde hizmet veren Göçmen Börekçisi 1 yıldır hizmette. Üstelik sadece okul içine hizmet vermiyor. Her yerden gelip sadece hanımların ellerinden çıkan bu Göçmen Börekçisi’nde bulunan çeşit çeşit böreklerden tutun Boşnak Mantısı’na kadar pek çok  lezzeti tadabilirsiniz. Biz deneyimledik, kesinlikle tavsiye ederiz. Üstelik İşletmecisi Şenol Bey’in güler yüzle olan misafirperverliği de mekana samimiyet katıyor.

 

Tekirdağ her geçen gün yeni işletmelere ev sahipliği yapıyor. 1 yıl önce açılan Göçmen Börekçisi’de bunlardan biri. Şenol – Birol Üçkan kardeşler tarafından işletilen Göçmen Börekçisi ülke genelinde 86, yurt dışında ise 4 şubesi olan bir marka. Bu anlamda marka kalitesi ve devamlılığını tercih ettiğimiz için Göçmen Börekçisi’ni tercih ettik diyen Şenol Bey “ürünlerimizin hepsi hanımların ellerinden çıkıyor, fabrikasyon ürünler değil. Bu anlamda işimizin ve hizmetimizin farkını koyduğumuzu düşünüyoruz” diyor. Pek çok ürünün bulunduğu Göçmen’de özellikle Göçmen böreği ve Boşnak mantısı bir hayli rağbet görüyor. Bizler de hem böreği hem mantıyı deneyimlemiş olarak gerçekten başarılı bulduk. Mekanda ayrıca güzel manzaraya karşı uzun kahvaltı keyfi de yapabilirsiniz. Şimdi gelin isterseniz detayları Şenol Bey’den alalım.

 Habibe Tilki Üzel:  Öncelikle sizi tanımak isteriz.

Şenol Üçkan: Elbette. Ben Şenol Üçkan. 1980 İstanbul doğumluyum. Çanakkale 18 Mart Turizm İşletmecilik mezunuyum. 15 yıl kadar kurumsal firmalarda çalışma hayatım oldu. Sonrasında ayrılıp isteiğim işi yapmaya başladım. 3 yıldır Tekirdağ’dayım. Gıda mühendisi olan kardeşim Birol Üçkan ile Göçmen Börekçi’yi işletiyoruz. Değirmenaltı’nda bulunan Baykuş adlı mekan da bize ait.

 

H.T.Ü.: Göçmen Börekçi ne zaman açıldı?

Ş.Ü. Şubat 2017 tarihinde açıldı. Baykuş açılalı ise 2 yıl oluyor. Ben hep Tekirdağ2da böyle bir yer olmasını istiyordum. Kafamda hep vardı. Biz marka devamlılığı olan bir firmanın devamı olmayı istedik. Bu yüzden Franchising bir anlaşma yaptık. Göçmen Börekçisi’nin ülkemizde 86 şubesi bulunuyor. ayrıca Amerika, İngiltere, Kıbrıs ve Suudi Arabistan’da şubeleri bulunuyor. merkez Kocaeli’de. Sahipleri de iki kardeştir, İlker ve Taner Dönmez’dir. Merkez fabrikadan ürünler tüm şubelere dağıtılıyor. Ayrıca firma geçtiğimiz 2 sene içinde en hızlı büyüyen marka ödülü almıştır. Ayrıca diğer güzel bir özelliği ise kadın istihdamı konusunda da ödülleri bulunmaktadır. Çünkü fabrikada 600 kadın çalışmaktadır.

 

H.T.Ü.: Göçmen Börekçisi’nde her şey el emeği mi?

Ş.Ü.: Evet, kesinlikle  öyle. Tamamı el emeği ile yapılmaktadır. Bu yüzden de farkı ortadadır. 2004 yılında Körfezde küçük bir dükkan da başlayan serüven bugün ülke geneline ulaşmıştır. Annelerimizin elinden çıkan börekler bugün tüm Türkiye tarafından sevilerek yenmektedir. Göçmen Börekçisinin en büyük özelliği böreğin hafif olmasıdır. Börekle ilgili insanların akıllarına kazınan ağır yağ kokusunu ve mide yanması GÖÇMEN BÖREĞİ ile ortadan kalkmıştır. Börekler fabrikasyon makine sistemiyle değil tamamen ev hanımlarının elinden çıkmaktadır. Bu yüzden müşterileriler yıllardır gönül rahatlığıyla annelerinin elinden gibi olan böreklerimizi yemektedirler.

 

H.T.Ü.: Ülkemizde hangi illerde bulunmaktadır?

Ş.Ü.: İstanbul, Eskişehir, Aydın, İzmir, Isparta, Bursa, Fethiye gibi ilerde bulunmaktadır.

 

H.T.Ü.: Peki, Tekirdağ’da Göçmen Börekçisi’ne ilgi nasıl?

Ş.Ü.: Bizim yerimiz Namık Kemal Üniversitesi içindeki mini AVM içinde yer alıyor. Öncelikle sadece okul içine değil tüm şehre, herkese hizmet verebiliyoruz. Halka açık yani burası. Sabah 08.00 akşam 20.00 saatleri arasında hizmet veriyoruz. Her gün açığız. 5 kişi çalışıyoruz. Manzaramız ve tatlarımızla herkesin sevebileceği bir yeriz. Zira bizdeki ürünler anne elinden çıkmışçasına güzellikte. Göçmen Böreğimiz ve Boşnak Mantımız çok seviliyor. Boşnak mantısını özellikle akademik personel ve öğrenciler çok seviyor, tercih ediyor. Tabii sadece bunlar yok ürün çeşitliliğimiz gayet fazla. Kurabiyelerimiz de çok seviliyor. İleride tabi ek ürünlerde eklenecek listemize. Boşnak Mantısı her gün bulunuyor. Kayseri mantımız da mevcut ki yine bunlarda anlaştığımız 5-6 hanımın ellerinden çıkıyor.

 

H.T.Ü.: Göçmen Böreği’nin özelliği nedir?

Ş.Ü.: El açmadır. Tamamen hafif, yağsız bir börektir. Ayrıca biz de kahvaltı hizmeti de mevcut. Gördüğünüz üzere arkada harika bir manzara var. Bu manzarada  hafta sonu uzun kahvaltı keyfi yapmak isteyenler bizi tercih edebilir. 22 çeşit ürün, börek ve sınırsız çay dahil 15 tl’dir. Serpme ise 28 çeşit ürünle 25 liradır. Havalar ısındığında açık büfe kahvaltıyı da eklemeyi düşünüyoruz. Ayrıca burada dijitürk yayınımız da mevcut. Biz ürünlerimize ve hizmetimize çok güveniyoruz. Zira benim eşim ve iki çocuğum da buradan yiyor tüm ürünleri. Düşünün güvenmediğiniz yiyecekleri ailenize, çocuklarınıza verir misiniz? Asla! O yüzden biz kaliteli iş yapıyoruz. İnsanlar okulun içinde olunca acaba sadece üniversite içi hizmet mi diyor ama buradan da belirtmek isterim biz içeriden dışarıdan herkese hizmet ediyoruz.

 

H.T.Ü.: Paket servisiniz var mı?

Ş.Ü.: Elbette, var. Numaramız 0282 293 49 48 ayrıca yemeksepeti.com dan da sipariş alıyoruz.

 

H.T.Ü.:  gelecek hedefleriniz nelerdir?

Ş.Ü.: Göçmen Börekçisi’nden Hürriyet Mahallesi’ne de açmayı hedefliyorum. Ayrıca bu firmayı yurt dışında da tanıtmak istiyorum bir şubesini de yurt dışına açarak. Henüz yolun başındayız fakat emeğimizle işimizi yapıyoruz.

 

H.T.Ü.: Bize zaman ayırdığınız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.

 


Okunma Sayısı : 1579
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3468
Dün : 6526
Toplam : 9830768

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri