tekirdağ, teski, büyükşehir

tekirdağ haberleri

GELİNEN NOKTA İYİDİR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


GELİNEN NOKTA İYİDİR

 

Varsa yoksa Belediye ve TESKİ… Bunun sebeplerinden birisi hiç şüphesiz ki seçilerek gelen bir kurumun sevk ve idaresi ile beklentilerin yüksek olmasıdır. Sonuçta hizmet için seçilmişlerse yapacakları tek şey hizmettir. Belediyeler de aslında öle yapıyor. Ancak bazen siyasi kavga, bazen kişisel husumetler, bazen de avantaların kesilmesi tüm bu yapılan hizmetlerin önüne geçiyor kısır bir kavga başlıyor.

Zaman içinde Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak’ı en sert ve ağır eleştirenlerden birisi ben oldum. Bu hakkımı saklı tutarak ‘hakkını’  da vermek gerektiği inancındayım. Yeni bir belediye kurulacak ve üstelik bu büyükşehir belediyesi olacak. Bir taraftan kadroları kurarken, bir taraftan hizmet için çalışmalar yapacaksınız. Kolay iş değil. Hem de hiç değil.

Şimdi görüyorum bazen sosyal medya da iki tane su patlağı gören cürmünden çok gürültü çıkarıyor. Ama nafile. Bana sorarsanız bunca hatalara rağmen (ki bunun içinde Büyükşehir Belediye Başkanının payı büyüktür) birçok şeyin oturduğunu söylememiz mümkün. Yani geldiğimiz nokta beğenilmese de iyidir. Sevk ve idare konusunda sıkıntılar olsa da yapılanların hiç birini görmezden gelemeyiz.

Her şeyden önemlisi artık Tekirdağ sahilinden denize girebilme özgürlüğümüz olacak. Ya da en azından sahile yürüyüşe indiğimizde pis kokular bizi karşılamayacak. Teknik bazı hatalar mutlaka olacaktır ancak bunu da yetkililerin özellikle TESKİ ekibinin kısa sürede gidereceğinden hiç şüphem yok.

Biz böyle yazdıkça birileri çok sinir oluyor ama olsun. Yapılan hataları söylediğimiz gibi yatırımları da görmezden gelmemiz mümkün değildir. Bir emek vardır. Her şeyden önce bu emeğe yazıktır. Emek verenlere haksızlıktır.

Yazımız başında dediğim gibi kişisel husumetler zaman zaman bu yapılanların göz ardı edilmesine sebep oluyor. Büyükşehir başta olmak üzere tüm kurum ve ilçe belediyelerin yaptıklarının tamamının yanlış olduğu yönünde bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Yoğun yağmurlarda iki damla su gören TESKİ’ye, bir çukur gören belediyeye saldırmayı ‘hassasiyet’ olarak değerlendirse de bu bana göre KÖR GÖZÜN PARMAĞI’ndan öte gitmez. Aptalca yaklaşımlardır. Kabul edilemez bir tutumdur. Ancak kendini ve kendin gibi birkaç kişi için sohbet konusudur. O da sizin beyinsizliğiniz der gelir geçeriz.

Sadece bedensel olarak değil, beynimizi kullanmak da bir spordur. Bu nedenle bol bol spor yapın. Hani beyin jimnastiği diyorlar ya, hah işte ondan yapın. Çok iyi gelecek. Sosyal medyada birkaç yüz takipçisi olup kendi kendine tatmin yolunu arayanlar anca o kadar olursunuz. Yapmayın, kendinizi ve çevrenizi germekten başka bir işe yaramıyorsunuz. Oysa yaşama gülümseyerek bakmak çok çok daha iyidir. EMPATİ en güzel yapılabilecek şeylerden de birisidir. Bunu da denemek gerek. Biz gazeteciler, hani gerçekten gazetecilik yapanlardan bahsediyorum. Genellikle bu tür durumlarda empati yönlerini geliştirmiş olanlardır. Yaptıkları haber ve yorumlarda öncelikle empati yaparak kamuoyunu bilgilendirmeyi daha etik bulurlar. Böyle yaparsanız gerçekten gazeteci olursunuz. Yoksa iki tane fotoğraf çekmeyle bu işler hiç olmuyor. O zaman beyinsiz bir şekilde sağa sola saldırmanın GAZETECİLİK veya SOSYAL MEDYA FENOMENİ olmak sanıyorsunuz. Yapmayın… Yazık oluyor size de mesleğe de…. Beyin beyin! Çalıştırın iyi şeyler çıkarın.. Eleştirirken bile ne kadar işe yaradığını göreceksiniz…

Okunma Sayısı : 826
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1364
Dün : 3980
Toplam : 6776217

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri