tekirdağ, teski, büyükşehir

tekirdağ haberleri

GELİNEN NOKTA İYİDİR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


GELİNEN NOKTA İYİDİR

 

Varsa yoksa Belediye ve TESKİ… Bunun sebeplerinden birisi hiç şüphesiz ki seçilerek gelen bir kurumun sevk ve idaresi ile beklentilerin yüksek olmasıdır. Sonuçta hizmet için seçilmişlerse yapacakları tek şey hizmettir. Belediyeler de aslında öle yapıyor. Ancak bazen siyasi kavga, bazen kişisel husumetler, bazen de avantaların kesilmesi tüm bu yapılan hizmetlerin önüne geçiyor kısır bir kavga başlıyor.

Zaman içinde Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak’ı en sert ve ağır eleştirenlerden birisi ben oldum. Bu hakkımı saklı tutarak ‘hakkını’  da vermek gerektiği inancındayım. Yeni bir belediye kurulacak ve üstelik bu büyükşehir belediyesi olacak. Bir taraftan kadroları kurarken, bir taraftan hizmet için çalışmalar yapacaksınız. Kolay iş değil. Hem de hiç değil.

Şimdi görüyorum bazen sosyal medya da iki tane su patlağı gören cürmünden çok gürültü çıkarıyor. Ama nafile. Bana sorarsanız bunca hatalara rağmen (ki bunun içinde Büyükşehir Belediye Başkanının payı büyüktür) birçok şeyin oturduğunu söylememiz mümkün. Yani geldiğimiz nokta beğenilmese de iyidir. Sevk ve idare konusunda sıkıntılar olsa da yapılanların hiç birini görmezden gelemeyiz.

Her şeyden önemlisi artık Tekirdağ sahilinden denize girebilme özgürlüğümüz olacak. Ya da en azından sahile yürüyüşe indiğimizde pis kokular bizi karşılamayacak. Teknik bazı hatalar mutlaka olacaktır ancak bunu da yetkililerin özellikle TESKİ ekibinin kısa sürede gidereceğinden hiç şüphem yok.

Biz böyle yazdıkça birileri çok sinir oluyor ama olsun. Yapılan hataları söylediğimiz gibi yatırımları da görmezden gelmemiz mümkün değildir. Bir emek vardır. Her şeyden önce bu emeğe yazıktır. Emek verenlere haksızlıktır.

Yazımız başında dediğim gibi kişisel husumetler zaman zaman bu yapılanların göz ardı edilmesine sebep oluyor. Büyükşehir başta olmak üzere tüm kurum ve ilçe belediyelerin yaptıklarının tamamının yanlış olduğu yönünde bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Yoğun yağmurlarda iki damla su gören TESKİ’ye, bir çukur gören belediyeye saldırmayı ‘hassasiyet’ olarak değerlendirse de bu bana göre KÖR GÖZÜN PARMAĞI’ndan öte gitmez. Aptalca yaklaşımlardır. Kabul edilemez bir tutumdur. Ancak kendini ve kendin gibi birkaç kişi için sohbet konusudur. O da sizin beyinsizliğiniz der gelir geçeriz.

Sadece bedensel olarak değil, beynimizi kullanmak da bir spordur. Bu nedenle bol bol spor yapın. Hani beyin jimnastiği diyorlar ya, hah işte ondan yapın. Çok iyi gelecek. Sosyal medyada birkaç yüz takipçisi olup kendi kendine tatmin yolunu arayanlar anca o kadar olursunuz. Yapmayın, kendinizi ve çevrenizi germekten başka bir işe yaramıyorsunuz. Oysa yaşama gülümseyerek bakmak çok çok daha iyidir. EMPATİ en güzel yapılabilecek şeylerden de birisidir. Bunu da denemek gerek. Biz gazeteciler, hani gerçekten gazetecilik yapanlardan bahsediyorum. Genellikle bu tür durumlarda empati yönlerini geliştirmiş olanlardır. Yaptıkları haber ve yorumlarda öncelikle empati yaparak kamuoyunu bilgilendirmeyi daha etik bulurlar. Böyle yaparsanız gerçekten gazeteci olursunuz. Yoksa iki tane fotoğraf çekmeyle bu işler hiç olmuyor. O zaman beyinsiz bir şekilde sağa sola saldırmanın GAZETECİLİK veya SOSYAL MEDYA FENOMENİ olmak sanıyorsunuz. Yapmayın… Yazık oluyor size de mesleğe de…. Beyin beyin! Çalıştırın iyi şeyler çıkarın.. Eleştirirken bile ne kadar işe yaradığını göreceksiniz…

Okunma Sayısı : 990
Yapılan Yorumlar
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2573
Dün : 6341
Toplam : 7654252

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri