tekirdağ, teski, büyükşehir

tekirdağ haberleri

GELİNEN NOKTA İYİDİR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


GELİNEN NOKTA İYİDİR

 

Varsa yoksa Belediye ve TESKİ… Bunun sebeplerinden birisi hiç şüphesiz ki seçilerek gelen bir kurumun sevk ve idaresi ile beklentilerin yüksek olmasıdır. Sonuçta hizmet için seçilmişlerse yapacakları tek şey hizmettir. Belediyeler de aslında öle yapıyor. Ancak bazen siyasi kavga, bazen kişisel husumetler, bazen de avantaların kesilmesi tüm bu yapılan hizmetlerin önüne geçiyor kısır bir kavga başlıyor.

Zaman içinde Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak’ı en sert ve ağır eleştirenlerden birisi ben oldum. Bu hakkımı saklı tutarak ‘hakkını’  da vermek gerektiği inancındayım. Yeni bir belediye kurulacak ve üstelik bu büyükşehir belediyesi olacak. Bir taraftan kadroları kurarken, bir taraftan hizmet için çalışmalar yapacaksınız. Kolay iş değil. Hem de hiç değil.

Şimdi görüyorum bazen sosyal medya da iki tane su patlağı gören cürmünden çok gürültü çıkarıyor. Ama nafile. Bana sorarsanız bunca hatalara rağmen (ki bunun içinde Büyükşehir Belediye Başkanının payı büyüktür) birçok şeyin oturduğunu söylememiz mümkün. Yani geldiğimiz nokta beğenilmese de iyidir. Sevk ve idare konusunda sıkıntılar olsa da yapılanların hiç birini görmezden gelemeyiz.

Her şeyden önemlisi artık Tekirdağ sahilinden denize girebilme özgürlüğümüz olacak. Ya da en azından sahile yürüyüşe indiğimizde pis kokular bizi karşılamayacak. Teknik bazı hatalar mutlaka olacaktır ancak bunu da yetkililerin özellikle TESKİ ekibinin kısa sürede gidereceğinden hiç şüphem yok.

Biz böyle yazdıkça birileri çok sinir oluyor ama olsun. Yapılan hataları söylediğimiz gibi yatırımları da görmezden gelmemiz mümkün değildir. Bir emek vardır. Her şeyden önce bu emeğe yazıktır. Emek verenlere haksızlıktır.

Yazımız başında dediğim gibi kişisel husumetler zaman zaman bu yapılanların göz ardı edilmesine sebep oluyor. Büyükşehir başta olmak üzere tüm kurum ve ilçe belediyelerin yaptıklarının tamamının yanlış olduğu yönünde bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Yoğun yağmurlarda iki damla su gören TESKİ’ye, bir çukur gören belediyeye saldırmayı ‘hassasiyet’ olarak değerlendirse de bu bana göre KÖR GÖZÜN PARMAĞI’ndan öte gitmez. Aptalca yaklaşımlardır. Kabul edilemez bir tutumdur. Ancak kendini ve kendin gibi birkaç kişi için sohbet konusudur. O da sizin beyinsizliğiniz der gelir geçeriz.

Sadece bedensel olarak değil, beynimizi kullanmak da bir spordur. Bu nedenle bol bol spor yapın. Hani beyin jimnastiği diyorlar ya, hah işte ondan yapın. Çok iyi gelecek. Sosyal medyada birkaç yüz takipçisi olup kendi kendine tatmin yolunu arayanlar anca o kadar olursunuz. Yapmayın, kendinizi ve çevrenizi germekten başka bir işe yaramıyorsunuz. Oysa yaşama gülümseyerek bakmak çok çok daha iyidir. EMPATİ en güzel yapılabilecek şeylerden de birisidir. Bunu da denemek gerek. Biz gazeteciler, hani gerçekten gazetecilik yapanlardan bahsediyorum. Genellikle bu tür durumlarda empati yönlerini geliştirmiş olanlardır. Yaptıkları haber ve yorumlarda öncelikle empati yaparak kamuoyunu bilgilendirmeyi daha etik bulurlar. Böyle yaparsanız gerçekten gazeteci olursunuz. Yoksa iki tane fotoğraf çekmeyle bu işler hiç olmuyor. O zaman beyinsiz bir şekilde sağa sola saldırmanın GAZETECİLİK veya SOSYAL MEDYA FENOMENİ olmak sanıyorsunuz. Yapmayın… Yazık oluyor size de mesleğe de…. Beyin beyin! Çalıştırın iyi şeyler çıkarın.. Eleştirirken bile ne kadar işe yaradığını göreceksiniz…

Okunma Sayısı : 577
Yapılan Yorumlar
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
 • Eşek sütü kansere iyi geliyor mu?
  Acıbadem Kayseri Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay, hem kanserden korunmak isteyenler, hem de kanser tedavisi görenler için doğru beslenmenin önemini vurguladı. Doğru beslenmenin, kanser açısından iki öneme sahip olduğunu kaydeden Urvay, ''Birincisi hastalıktan korunmak için, diğeri ise hastalıkla mücadelede'' dedi.
 • ERKEKLERE AĞRI KESİCİ UYARISI
  Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, yüksek dozda ve sık ağrı kesici
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 694
Dün : 7703
Toplam : 5933458

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri