tekirdağ, teski, büyükşehir

tekirdağ haberleri

GELİNEN NOKTA İYİDİR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


GELİNEN NOKTA İYİDİR

 

Varsa yoksa Belediye ve TESKİ… Bunun sebeplerinden birisi hiç şüphesiz ki seçilerek gelen bir kurumun sevk ve idaresi ile beklentilerin yüksek olmasıdır. Sonuçta hizmet için seçilmişlerse yapacakları tek şey hizmettir. Belediyeler de aslında öle yapıyor. Ancak bazen siyasi kavga, bazen kişisel husumetler, bazen de avantaların kesilmesi tüm bu yapılan hizmetlerin önüne geçiyor kısır bir kavga başlıyor.

Zaman içinde Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak’ı en sert ve ağır eleştirenlerden birisi ben oldum. Bu hakkımı saklı tutarak ‘hakkını’  da vermek gerektiği inancındayım. Yeni bir belediye kurulacak ve üstelik bu büyükşehir belediyesi olacak. Bir taraftan kadroları kurarken, bir taraftan hizmet için çalışmalar yapacaksınız. Kolay iş değil. Hem de hiç değil.

Şimdi görüyorum bazen sosyal medya da iki tane su patlağı gören cürmünden çok gürültü çıkarıyor. Ama nafile. Bana sorarsanız bunca hatalara rağmen (ki bunun içinde Büyükşehir Belediye Başkanının payı büyüktür) birçok şeyin oturduğunu söylememiz mümkün. Yani geldiğimiz nokta beğenilmese de iyidir. Sevk ve idare konusunda sıkıntılar olsa da yapılanların hiç birini görmezden gelemeyiz.

Her şeyden önemlisi artık Tekirdağ sahilinden denize girebilme özgürlüğümüz olacak. Ya da en azından sahile yürüyüşe indiğimizde pis kokular bizi karşılamayacak. Teknik bazı hatalar mutlaka olacaktır ancak bunu da yetkililerin özellikle TESKİ ekibinin kısa sürede gidereceğinden hiç şüphem yok.

Biz böyle yazdıkça birileri çok sinir oluyor ama olsun. Yapılan hataları söylediğimiz gibi yatırımları da görmezden gelmemiz mümkün değildir. Bir emek vardır. Her şeyden önce bu emeğe yazıktır. Emek verenlere haksızlıktır.

Yazımız başında dediğim gibi kişisel husumetler zaman zaman bu yapılanların göz ardı edilmesine sebep oluyor. Büyükşehir başta olmak üzere tüm kurum ve ilçe belediyelerin yaptıklarının tamamının yanlış olduğu yönünde bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Yoğun yağmurlarda iki damla su gören TESKİ’ye, bir çukur gören belediyeye saldırmayı ‘hassasiyet’ olarak değerlendirse de bu bana göre KÖR GÖZÜN PARMAĞI’ndan öte gitmez. Aptalca yaklaşımlardır. Kabul edilemez bir tutumdur. Ancak kendini ve kendin gibi birkaç kişi için sohbet konusudur. O da sizin beyinsizliğiniz der gelir geçeriz.

Sadece bedensel olarak değil, beynimizi kullanmak da bir spordur. Bu nedenle bol bol spor yapın. Hani beyin jimnastiği diyorlar ya, hah işte ondan yapın. Çok iyi gelecek. Sosyal medyada birkaç yüz takipçisi olup kendi kendine tatmin yolunu arayanlar anca o kadar olursunuz. Yapmayın, kendinizi ve çevrenizi germekten başka bir işe yaramıyorsunuz. Oysa yaşama gülümseyerek bakmak çok çok daha iyidir. EMPATİ en güzel yapılabilecek şeylerden de birisidir. Bunu da denemek gerek. Biz gazeteciler, hani gerçekten gazetecilik yapanlardan bahsediyorum. Genellikle bu tür durumlarda empati yönlerini geliştirmiş olanlardır. Yaptıkları haber ve yorumlarda öncelikle empati yaparak kamuoyunu bilgilendirmeyi daha etik bulurlar. Böyle yaparsanız gerçekten gazeteci olursunuz. Yoksa iki tane fotoğraf çekmeyle bu işler hiç olmuyor. O zaman beyinsiz bir şekilde sağa sola saldırmanın GAZETECİLİK veya SOSYAL MEDYA FENOMENİ olmak sanıyorsunuz. Yapmayın… Yazık oluyor size de mesleğe de…. Beyin beyin! Çalıştırın iyi şeyler çıkarın.. Eleştirirken bile ne kadar işe yaradığını göreceksiniz…

Okunma Sayısı : 884
Yapılan Yorumlar
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
 • Son 68 bin metrekare
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda sürdürülen yol yapım ve bakım çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 2 milyon metrekarelik yol çalışması tamamlandı.
 • Kurumsal Mükemmellik toplantıları
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Mükemmellik konulu toplantılar kapsamında, Dış Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 • Şarköy de Aşure Günü’nü unutmadı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Cem Vakfı Şarköy Şubesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü Etkinliği düzenlendi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5412
Dün : 5113
Toplam : 7090812

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri