tekirdağ

tekirdağ haberleri

GEÇMİŞİ UNUTMAYIN!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


GEÇMİŞİ UNUTMAYIN!


Mesleki olarak fazla olmasa da iyi bir fotoğraf arşivim vardır. Geçtiğimiz günlerde arşivi karıştırırken Tekirdağ’ın nereden nereye geldiğini daha iyi anladığımı düşünüyorum. Haliyle bunu da sizlerle paylaşmak istedim.

Köprübaşı mevkiinde arabamla bir tarih sele kapılmış ve son anda o zaman İHA muhabiri olan arkadaşım Recep Darı ile kendimizi zor kurtarmıştık. Hiç unutmadığım mesleki hatıralarımdan birisidir. Çınarlı mahallesi ve Sanayi’nin üst tarafından gelen sulan, Hükümet caddesi ve Aydoğdu tarafından gelen sularla birleşiyor ve devasa bir su kütlesine dönüşüyordu. O gün orada birçok araç suya kapıldı. Ciddi zararla gördü. Bugün ise aynı yere kavşağın büyük mü küçük mü yapıldığını tartışıyoruz. Orada eskisi gibi su birikintisi olmamakla birlikte yapılan trafik uygulamalarını tartışıyoruz.

Demek istediğim bugün yapılanlar iyidir-kötüdür meselesi değil. Daha dün yağan yağmurda sele kapılmadığımız için dua ederken, bugün kavşak büyük mü küçük mü, yayalar nereden geçecek gibi tartışmaların içindeyiz. Bugüne kadar planlı projeli bir çalışma yapılmadığından dolayı, bugün yapılan bu çalışmaları belki de kendi çıkarlarımıza dokunduğu ve kanunsuz yaşamaya alıştığımızdan dolayı beğenmez duruma geldik. Oysaki herkesin uyacağı ve sosyal yaşamımızı bu uygulamaların daha da kolaylaştıracağını bu düzenlemelere uyarsak daha iyi anlayabiliriz. Uyduğumuz düzenlemeler eğer doğru değilse zaten o yanlıştan dönülür.

Sadece Köprübaşı mevkii değil tabi, Adem Dalgıç döneminde başlayan Cumhuriyet Meydanı alt yapı çalışması bu dönemde biraz daha genişletilerek yapıldı ve artık bu bölgede de en yoğun yağmurda ciddi bir durum görmüyoruz. Bunlar kolay ve basitçe yapılan işler değil. Zaman alan ve yetkililerin kulağının bolca çınladığı ciddi yatırımlardır. Bunlar yıllar önce yapılsa daha iyi olurdu da, kısmet bu dönemeymiş o başka.

Tozlu topraklı yollarda yürümekten memnunken, şimdi asfaltın kısa sürede bozulduğunu tartışıyoruz. Evet, daha sağlıklı ve dikkatli yapılsa çok daha iyi olur ve paralar boşa gitmez, o başka. Ama geçmişi unutup mevcut düzeni sırf yöneticileri gıcık oluyoruz diye veya Tekirdağlı değil diye eleştirmemiz biraz haksızlık olmuyor mu? Ayrıca bu Tekirdağlı ve Tekirdağlı olmayan ayırımını da anlamış değilim. Sonuçta herkes buranın havasını teneffüs edip, burada harcamıyor mu? İnsana insan olduğu için ne zaman değer vereceğiz merak ediyorum? Yıllarca Tekirdağlılar memleketin gelişimi için ne yapmışlar tabi ona da bakmak gerek.

Başkalarını suçlamak en kolay iş. Önemli olan kendimizi eleştirebiliyor muyuz? Hem de en katı ve ağır bir şekilde kendimize bir eleştiri yönetebiliyor muyuz? Yani “Ben Tekirdağ için ne yaptım veya ne yapıyorum?” diye sorabiliyor muyuz kendimize. Önce bunu bir deneyelim. Bunu yaptığımızda ise emin olun şehrimizi daha çok seveceğiz ve daha çok sahip çıkacağız. Emin olun o zaman yöneticinin kim olduğu umurumuzda olmayacak. Çünkü biz kenti sevdikçe ve sahip çıktıkça bunu gören yönetici tayfası kendine daha çok dikkat edecek ve yaptığı işlere daha bir itinayla sarılacak. Alanda iş yapan belediye görevlilerinden başkanına kadar herkes işini daha iyi yapacak. Hastanede daha iyi ağırlanacaksınız. Okulda evladınız daha iyi eğitim alacak. Toplu taşıma araçlarındaki şoförlerin yüzleri daha çok gülecek. Bir mağazaya gittiğinizde daha çok güler yüzle karşılaşacaksınız. Bu örnekleri çoğaltmak kolay. Önemli olan gelecekten bir beklentimiz varsa, önce geçmişimizi iyi hatırlamalıyız. Ne dersiniz yapabilir miyiz?

Okunma Sayısı : 911
Yapılan Yorumlar
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
 • Son 68 bin metrekare
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda sürdürülen yol yapım ve bakım çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 2 milyon metrekarelik yol çalışması tamamlandı.
 • Kurumsal Mükemmellik toplantıları
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Mükemmellik konulu toplantılar kapsamında, Dış Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 • Şarköy de Aşure Günü’nü unutmadı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Cem Vakfı Şarköy Şubesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü Etkinliği düzenlendi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5712
Dün : 5113
Toplam : 7091112

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri