tekirdağ

tekirdağ haberleri

GEÇMİŞİ UNUTMAYIN!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


GEÇMİŞİ UNUTMAYIN!


Mesleki olarak fazla olmasa da iyi bir fotoğraf arşivim vardır. Geçtiğimiz günlerde arşivi karıştırırken Tekirdağ’ın nereden nereye geldiğini daha iyi anladığımı düşünüyorum. Haliyle bunu da sizlerle paylaşmak istedim.

Köprübaşı mevkiinde arabamla bir tarih sele kapılmış ve son anda o zaman İHA muhabiri olan arkadaşım Recep Darı ile kendimizi zor kurtarmıştık. Hiç unutmadığım mesleki hatıralarımdan birisidir. Çınarlı mahallesi ve Sanayi’nin üst tarafından gelen sulan, Hükümet caddesi ve Aydoğdu tarafından gelen sularla birleşiyor ve devasa bir su kütlesine dönüşüyordu. O gün orada birçok araç suya kapıldı. Ciddi zararla gördü. Bugün ise aynı yere kavşağın büyük mü küçük mü yapıldığını tartışıyoruz. Orada eskisi gibi su birikintisi olmamakla birlikte yapılan trafik uygulamalarını tartışıyoruz.

Demek istediğim bugün yapılanlar iyidir-kötüdür meselesi değil. Daha dün yağan yağmurda sele kapılmadığımız için dua ederken, bugün kavşak büyük mü küçük mü, yayalar nereden geçecek gibi tartışmaların içindeyiz. Bugüne kadar planlı projeli bir çalışma yapılmadığından dolayı, bugün yapılan bu çalışmaları belki de kendi çıkarlarımıza dokunduğu ve kanunsuz yaşamaya alıştığımızdan dolayı beğenmez duruma geldik. Oysaki herkesin uyacağı ve sosyal yaşamımızı bu uygulamaların daha da kolaylaştıracağını bu düzenlemelere uyarsak daha iyi anlayabiliriz. Uyduğumuz düzenlemeler eğer doğru değilse zaten o yanlıştan dönülür.

Sadece Köprübaşı mevkii değil tabi, Adem Dalgıç döneminde başlayan Cumhuriyet Meydanı alt yapı çalışması bu dönemde biraz daha genişletilerek yapıldı ve artık bu bölgede de en yoğun yağmurda ciddi bir durum görmüyoruz. Bunlar kolay ve basitçe yapılan işler değil. Zaman alan ve yetkililerin kulağının bolca çınladığı ciddi yatırımlardır. Bunlar yıllar önce yapılsa daha iyi olurdu da, kısmet bu dönemeymiş o başka.

Tozlu topraklı yollarda yürümekten memnunken, şimdi asfaltın kısa sürede bozulduğunu tartışıyoruz. Evet, daha sağlıklı ve dikkatli yapılsa çok daha iyi olur ve paralar boşa gitmez, o başka. Ama geçmişi unutup mevcut düzeni sırf yöneticileri gıcık oluyoruz diye veya Tekirdağlı değil diye eleştirmemiz biraz haksızlık olmuyor mu? Ayrıca bu Tekirdağlı ve Tekirdağlı olmayan ayırımını da anlamış değilim. Sonuçta herkes buranın havasını teneffüs edip, burada harcamıyor mu? İnsana insan olduğu için ne zaman değer vereceğiz merak ediyorum? Yıllarca Tekirdağlılar memleketin gelişimi için ne yapmışlar tabi ona da bakmak gerek.

Başkalarını suçlamak en kolay iş. Önemli olan kendimizi eleştirebiliyor muyuz? Hem de en katı ve ağır bir şekilde kendimize bir eleştiri yönetebiliyor muyuz? Yani “Ben Tekirdağ için ne yaptım veya ne yapıyorum?” diye sorabiliyor muyuz kendimize. Önce bunu bir deneyelim. Bunu yaptığımızda ise emin olun şehrimizi daha çok seveceğiz ve daha çok sahip çıkacağız. Emin olun o zaman yöneticinin kim olduğu umurumuzda olmayacak. Çünkü biz kenti sevdikçe ve sahip çıktıkça bunu gören yönetici tayfası kendine daha çok dikkat edecek ve yaptığı işlere daha bir itinayla sarılacak. Alanda iş yapan belediye görevlilerinden başkanına kadar herkes işini daha iyi yapacak. Hastanede daha iyi ağırlanacaksınız. Okulda evladınız daha iyi eğitim alacak. Toplu taşıma araçlarındaki şoförlerin yüzleri daha çok gülecek. Bir mağazaya gittiğinizde daha çok güler yüzle karşılaşacaksınız. Bu örnekleri çoğaltmak kolay. Önemli olan gelecekten bir beklentimiz varsa, önce geçmişimizi iyi hatırlamalıyız. Ne dersiniz yapabilir miyiz?

Okunma Sayısı : 1044
Yapılan Yorumlar
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2731
Dün : 6341
Toplam : 7654410

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri