tekirdağ

tekirdağ haberleri

GEÇMİŞİ UNUTMAYIN!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


GEÇMİŞİ UNUTMAYIN!


Mesleki olarak fazla olmasa da iyi bir fotoğraf arşivim vardır. Geçtiğimiz günlerde arşivi karıştırırken Tekirdağ’ın nereden nereye geldiğini daha iyi anladığımı düşünüyorum. Haliyle bunu da sizlerle paylaşmak istedim.

Köprübaşı mevkiinde arabamla bir tarih sele kapılmış ve son anda o zaman İHA muhabiri olan arkadaşım Recep Darı ile kendimizi zor kurtarmıştık. Hiç unutmadığım mesleki hatıralarımdan birisidir. Çınarlı mahallesi ve Sanayi’nin üst tarafından gelen sulan, Hükümet caddesi ve Aydoğdu tarafından gelen sularla birleşiyor ve devasa bir su kütlesine dönüşüyordu. O gün orada birçok araç suya kapıldı. Ciddi zararla gördü. Bugün ise aynı yere kavşağın büyük mü küçük mü yapıldığını tartışıyoruz. Orada eskisi gibi su birikintisi olmamakla birlikte yapılan trafik uygulamalarını tartışıyoruz.

Demek istediğim bugün yapılanlar iyidir-kötüdür meselesi değil. Daha dün yağan yağmurda sele kapılmadığımız için dua ederken, bugün kavşak büyük mü küçük mü, yayalar nereden geçecek gibi tartışmaların içindeyiz. Bugüne kadar planlı projeli bir çalışma yapılmadığından dolayı, bugün yapılan bu çalışmaları belki de kendi çıkarlarımıza dokunduğu ve kanunsuz yaşamaya alıştığımızdan dolayı beğenmez duruma geldik. Oysaki herkesin uyacağı ve sosyal yaşamımızı bu uygulamaların daha da kolaylaştıracağını bu düzenlemelere uyarsak daha iyi anlayabiliriz. Uyduğumuz düzenlemeler eğer doğru değilse zaten o yanlıştan dönülür.

Sadece Köprübaşı mevkii değil tabi, Adem Dalgıç döneminde başlayan Cumhuriyet Meydanı alt yapı çalışması bu dönemde biraz daha genişletilerek yapıldı ve artık bu bölgede de en yoğun yağmurda ciddi bir durum görmüyoruz. Bunlar kolay ve basitçe yapılan işler değil. Zaman alan ve yetkililerin kulağının bolca çınladığı ciddi yatırımlardır. Bunlar yıllar önce yapılsa daha iyi olurdu da, kısmet bu dönemeymiş o başka.

Tozlu topraklı yollarda yürümekten memnunken, şimdi asfaltın kısa sürede bozulduğunu tartışıyoruz. Evet, daha sağlıklı ve dikkatli yapılsa çok daha iyi olur ve paralar boşa gitmez, o başka. Ama geçmişi unutup mevcut düzeni sırf yöneticileri gıcık oluyoruz diye veya Tekirdağlı değil diye eleştirmemiz biraz haksızlık olmuyor mu? Ayrıca bu Tekirdağlı ve Tekirdağlı olmayan ayırımını da anlamış değilim. Sonuçta herkes buranın havasını teneffüs edip, burada harcamıyor mu? İnsana insan olduğu için ne zaman değer vereceğiz merak ediyorum? Yıllarca Tekirdağlılar memleketin gelişimi için ne yapmışlar tabi ona da bakmak gerek.

Başkalarını suçlamak en kolay iş. Önemli olan kendimizi eleştirebiliyor muyuz? Hem de en katı ve ağır bir şekilde kendimize bir eleştiri yönetebiliyor muyuz? Yani “Ben Tekirdağ için ne yaptım veya ne yapıyorum?” diye sorabiliyor muyuz kendimize. Önce bunu bir deneyelim. Bunu yaptığımızda ise emin olun şehrimizi daha çok seveceğiz ve daha çok sahip çıkacağız. Emin olun o zaman yöneticinin kim olduğu umurumuzda olmayacak. Çünkü biz kenti sevdikçe ve sahip çıktıkça bunu gören yönetici tayfası kendine daha çok dikkat edecek ve yaptığı işlere daha bir itinayla sarılacak. Alanda iş yapan belediye görevlilerinden başkanına kadar herkes işini daha iyi yapacak. Hastanede daha iyi ağırlanacaksınız. Okulda evladınız daha iyi eğitim alacak. Toplu taşıma araçlarındaki şoförlerin yüzleri daha çok gülecek. Bir mağazaya gittiğinizde daha çok güler yüzle karşılaşacaksınız. Bu örnekleri çoğaltmak kolay. Önemli olan gelecekten bir beklentimiz varsa, önce geçmişimizi iyi hatırlamalıyız. Ne dersiniz yapabilir miyiz?

Okunma Sayısı : 838
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 621
Dün : 5867
Toplam : 6771494

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri