tekirdağ

tekirdağ haberleri

GEÇMİŞİ UNUTMAYIN!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


GEÇMİŞİ UNUTMAYIN!


Mesleki olarak fazla olmasa da iyi bir fotoğraf arşivim vardır. Geçtiğimiz günlerde arşivi karıştırırken Tekirdağ’ın nereden nereye geldiğini daha iyi anladığımı düşünüyorum. Haliyle bunu da sizlerle paylaşmak istedim.

Köprübaşı mevkiinde arabamla bir tarih sele kapılmış ve son anda o zaman İHA muhabiri olan arkadaşım Recep Darı ile kendimizi zor kurtarmıştık. Hiç unutmadığım mesleki hatıralarımdan birisidir. Çınarlı mahallesi ve Sanayi’nin üst tarafından gelen sulan, Hükümet caddesi ve Aydoğdu tarafından gelen sularla birleşiyor ve devasa bir su kütlesine dönüşüyordu. O gün orada birçok araç suya kapıldı. Ciddi zararla gördü. Bugün ise aynı yere kavşağın büyük mü küçük mü yapıldığını tartışıyoruz. Orada eskisi gibi su birikintisi olmamakla birlikte yapılan trafik uygulamalarını tartışıyoruz.

Demek istediğim bugün yapılanlar iyidir-kötüdür meselesi değil. Daha dün yağan yağmurda sele kapılmadığımız için dua ederken, bugün kavşak büyük mü küçük mü, yayalar nereden geçecek gibi tartışmaların içindeyiz. Bugüne kadar planlı projeli bir çalışma yapılmadığından dolayı, bugün yapılan bu çalışmaları belki de kendi çıkarlarımıza dokunduğu ve kanunsuz yaşamaya alıştığımızdan dolayı beğenmez duruma geldik. Oysaki herkesin uyacağı ve sosyal yaşamımızı bu uygulamaların daha da kolaylaştıracağını bu düzenlemelere uyarsak daha iyi anlayabiliriz. Uyduğumuz düzenlemeler eğer doğru değilse zaten o yanlıştan dönülür.

Sadece Köprübaşı mevkii değil tabi, Adem Dalgıç döneminde başlayan Cumhuriyet Meydanı alt yapı çalışması bu dönemde biraz daha genişletilerek yapıldı ve artık bu bölgede de en yoğun yağmurda ciddi bir durum görmüyoruz. Bunlar kolay ve basitçe yapılan işler değil. Zaman alan ve yetkililerin kulağının bolca çınladığı ciddi yatırımlardır. Bunlar yıllar önce yapılsa daha iyi olurdu da, kısmet bu dönemeymiş o başka.

Tozlu topraklı yollarda yürümekten memnunken, şimdi asfaltın kısa sürede bozulduğunu tartışıyoruz. Evet, daha sağlıklı ve dikkatli yapılsa çok daha iyi olur ve paralar boşa gitmez, o başka. Ama geçmişi unutup mevcut düzeni sırf yöneticileri gıcık oluyoruz diye veya Tekirdağlı değil diye eleştirmemiz biraz haksızlık olmuyor mu? Ayrıca bu Tekirdağlı ve Tekirdağlı olmayan ayırımını da anlamış değilim. Sonuçta herkes buranın havasını teneffüs edip, burada harcamıyor mu? İnsana insan olduğu için ne zaman değer vereceğiz merak ediyorum? Yıllarca Tekirdağlılar memleketin gelişimi için ne yapmışlar tabi ona da bakmak gerek.

Başkalarını suçlamak en kolay iş. Önemli olan kendimizi eleştirebiliyor muyuz? Hem de en katı ve ağır bir şekilde kendimize bir eleştiri yönetebiliyor muyuz? Yani “Ben Tekirdağ için ne yaptım veya ne yapıyorum?” diye sorabiliyor muyuz kendimize. Önce bunu bir deneyelim. Bunu yaptığımızda ise emin olun şehrimizi daha çok seveceğiz ve daha çok sahip çıkacağız. Emin olun o zaman yöneticinin kim olduğu umurumuzda olmayacak. Çünkü biz kenti sevdikçe ve sahip çıktıkça bunu gören yönetici tayfası kendine daha çok dikkat edecek ve yaptığı işlere daha bir itinayla sarılacak. Alanda iş yapan belediye görevlilerinden başkanına kadar herkes işini daha iyi yapacak. Hastanede daha iyi ağırlanacaksınız. Okulda evladınız daha iyi eğitim alacak. Toplu taşıma araçlarındaki şoförlerin yüzleri daha çok gülecek. Bir mağazaya gittiğinizde daha çok güler yüzle karşılaşacaksınız. Bu örnekleri çoğaltmak kolay. Önemli olan gelecekten bir beklentimiz varsa, önce geçmişimizi iyi hatırlamalıyız. Ne dersiniz yapabilir miyiz?

Okunma Sayısı : 609
Yapılan Yorumlar
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
 • Eşek sütü kansere iyi geliyor mu?
  Acıbadem Kayseri Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay, hem kanserden korunmak isteyenler, hem de kanser tedavisi görenler için doğru beslenmenin önemini vurguladı. Doğru beslenmenin, kanser açısından iki öneme sahip olduğunu kaydeden Urvay, ''Birincisi hastalıktan korunmak için, diğeri ise hastalıkla mücadelede'' dedi.
 • ERKEKLERE AĞRI KESİCİ UYARISI
  Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, yüksek dozda ve sık ağrı kesici
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 715
Dün : 7703
Toplam : 5933479

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri