gazeteciler, dernek, vali, yemek, tekirdağ

tekirdağ haberleri

Gazeteciler gecemize yoğun ilgi

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Gazeteciler gecemize yoğun ilgi


Geçtiğimiz hafta şahsımın da yönetim kurulu üyesi olduğum Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği olarak çok güzel bir organizasyona ev sahipliği yaptık. Tekirdağ Turizm Otelcilik ve Uygulama Otel’inde gerçekleşene gecemize ilgi gerçekten çok yoğundu. Başta otelin bahçesini planlamışken hava şartları nedeniyle kapalı salona geçtik. 300 kişilik salonda 450 kişiyi ağırladık. Alt kattaki 100 kişilik salona da 150 kişi sığdırdık. Bazı misafirlerimiz de ne yazık ki gelip doluluğu görüp dönmek zorunda kaldılar. Onlardan da bir kez daha özür dileyerek gelen herkesin yüreklerine, ayaklarına sağlık diyoruz.

 

Evet, her zaman gazeteciler olarak organizasyonlara bizler davetli olarak katılırdık. Bu kez gazeteciler derneği yönetim kurulu üyeleri olarak ev sahibi bizlerdik. Necmi Işıksal başkanlığında dernek olarak kısa zamanda çok güzel işler ortaya koyduk. Geceye Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül, CHP Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun, İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Edirne İyi Parti Milletvekili ve Grup Başkanı Orhan Çakırlar, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, Hayrabolu Beleye Başkanı Osman İnan, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, İyi Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, CHP Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay’ın yanı sıra Eskişehir’den gelen Türkiye Gazeteciler Fedarasyon Başkanı Yılmaz Karaca’da katılım gösterdi.  Ayrıca Tekirdağ’ın iş insanları ve kent halkı da davetliler arasındaydı.  

 

TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop ise yurt dışı programı nedeniyle geceye mesaj gönderdi. Desteğini esirgemeyen iş dünyası isimlerine teşekkür plaketlerinin takdim edilmesinin ardından gece müzik ile devam etti.

 

Böylece biz gazetecilerin gövde gösterisi yaptığı aktif bir geceye imza atmış olmaktan son derece mutlu olduk. İki yıl önce kurulan derneğimiz bilinmelidir ki öyle hayalet bir dernek değildir. Doğru düzgün yerimiz yokken biz 300 metrekarelik güzel bir alan oluşturduk. Öyle ki orası Tekirdağ adına açık mikrofon olma özelliği taşımaktadır. Dileyen herkes istediği basın açıklamasını orada halka duyurabilir. Ayrıca kütüphane ve canlı yayın yapabileceğimiz bir odayı da kazandırma çalışmalarımızda devam ediyor. Biz bu geceyle birlikte Tekirdağ basınında birlik yok diyenlere inat birleştiğimizi, ortak paydada doğru adımlar attığımızı ve sesimizin çok daha güçlü çıkmaya başladığını gördük. Bu anlamda bize başından beri destek olan herkese çok ama çok teşekkür ederiz. Tekirdağ’a yakışan gazeteciler derneği binasına sahip olmak ve bu derneğin yönetim kurulu üyesi olmak şahsım için de ayrı bir gururdur ki bunun altını çizmek isterim.

 

Herkesin bildiği üzere gazetecilik mesleği sonsuz özveri ile yapılan bir meslektir. Buna rağmen her geçen gün kan kaybeden bir meslek. Hele ki yerel basında mesleğimizi icra etmek on kat daha zorluk içeriyor. Hepimiz çok daha iyi şartlarda görev yapmayı hak ediyoruz. Fakat şartlar ne olursa olsun bizler halkımız, ülkemiz, dünyamız adına her zaman doğru haberler yaparak herkesin gözü, kulağı olmaya devam edeceğiz. 


Okunma Sayısı : 147
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2261
Dün : 8226
Toplam : 9415997

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri