film, ak parti, chp

tekirdağ haberleri

FİLMİ DEĞİŞTİRİN

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


FİLMİ DEĞİŞTİRİN

 

Genel seçimlerde CHP, iktidar partisine yükleniyor. Yerelde ise Ak Parti belediyelere aynı cümlelerle yükleniyor. Yani film aynı, söyleyen kişi değişince bölüm atlıyoruz.


Bir bakıyorum Ak Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel, büyükşehir belediyesini yaptığı yatırımlarla kamuyu zarara uğrattığını ifade ederken, yolsuzluk yapıldığı iddiasını da gündeme getiriyor. Doğrudur yanlıştır bilemem, anca diğer taraftan CHP iktidarı eleştirirken, yine kamu zararı olduğunu ve yolsuzluk yapıldığı iddiasında bulunuyor. Bende soruyorum, doğru kim? Hırsız kim?


Değiştirin artık şu söylemleri, bıktı millet farkında değil misiniz? Şimdi yerel seçimler yaklaşıyor ve herkes elinde kâğıt kalem, yanında hesap makinası üç aşağı beş yukarı hesabın en ayrıntısını yapıyor. Kim kazanır, kim kaybeder, seçimler kime yarar, neler olur? Deli sorular.

 

Yerelde bakıyorum, Cüneyt Yüksel, yıllar sonra sosyal medyanın gücünü fark etmiş olacak ki; yeni yeni Hollywood sanatçıları gibi ışık ve sesin iyi ayarlandığı mekânların güzel ve gösterişli köşelerinde çekimler yapıyor ve yayınlıyor. Tabi bunu yapması için yanına aldığı gazeteci bir arkadaşımızın da katkısını unutmamak gerek. İşini iyi biliyor ve takdirlik işler çıkarıyor.

 

Parti içinde halen muhalifleri bir araya getirememiş birisi olarak sürekli Büyükşehir Belediye Başkanına saldırmanın çok bir kazanç elde edeceği görüşündeyim. Çünkü geçmişten günümüze bir deyim vardır ki hep tutarım bu lafı. “Önce evinin önünü temizlemeli insan.”

 

Bu noktadan hareketle, Sayın Yüksel’e çevresindeki goygoycular değil, gerçek danışmanlar gerek. Öyle ya, yarın Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday olacaksın. Ya da öyle ‘rüyalar’ görüyorsun. Bilemem. Bildiğim tek şey, bunca seçim gördüm, kimsenin yerinin garanti olmadığını fark ettim. Hiç ihtimal verilmeyenlerin birden bire nasıl aday olduğunu da görebildim.

 

Yüksel’i eleştirecek çok mevzu var ancak diğer taraftan CHP İl Başkanını da eleştirecek çok mevzular var. Yani değneğin iki ucunun da nasıl olduğunu söylemeyeyim. ‘Deli tuttuğunu öper’ gibi sürekli bir tarafı da eleştirmenin aklıselim bir davranış olmadığı kanaatindeyim. Bu görüşü kendim için sürekli gündemde tutuyor ve yayınlarımızı ona göre yapmaya gayret ediyoruz. Bu sözü siyasilerin de dikkate alması gerekiyor.

 

Bana sorarsanız, Cüneyt Yüksel’in belediyelerdeki ‘kendi iddiasına göre’ yolsuzluk ve kamu zararlarını konuşmak yerine, kent için nasıl projeler üretilmeli onlara kafa yormalı. Sonuçta yönetiminde çok ciddi akıllı insanlar var. Hepsinden ciddi derecede yararlanabilir.

 

Yani insanlar proje ve kentte yaşam kalitelerini yükseltecek çalışmalar görmek istiyor. Gündeme geldikten 10 sene sonra şehir hastanesini yapmak, yıllarca insan hayatını kaybettikten sonra Hayrabolu yolunu yapmak, halen eksikler varken, eğitim konusunda gerekli girişimlerin daha da hızlanmasını ve artmasını sağlamamak ciddi sorunken, belediyenin yaptığı yollara, yatırımlara göz dikmek çok insaflı gelmiyor bana. Tabi ki; Belediye de kente en iyi yatırımları en uygun şekilde yapmalı. Bunun da takipçisi olmalıyız. Ama sürekli aynı tencereden pilav yemek çok hoş olmuyor. Üstelik ben diyetteyim. Beyaz yasak bana.


Okunma Sayısı : 530
Yapılan Yorumlar
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1995
Dün : 6047
Toplam : 7816795

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri