film, ak parti, chp

tekirdağ haberleri

FİLMİ DEĞİŞTİRİN

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


FİLMİ DEĞİŞTİRİN

 

Genel seçimlerde CHP, iktidar partisine yükleniyor. Yerelde ise Ak Parti belediyelere aynı cümlelerle yükleniyor. Yani film aynı, söyleyen kişi değişince bölüm atlıyoruz.


Bir bakıyorum Ak Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel, büyükşehir belediyesini yaptığı yatırımlarla kamuyu zarara uğrattığını ifade ederken, yolsuzluk yapıldığı iddiasını da gündeme getiriyor. Doğrudur yanlıştır bilemem, anca diğer taraftan CHP iktidarı eleştirirken, yine kamu zararı olduğunu ve yolsuzluk yapıldığı iddiasında bulunuyor. Bende soruyorum, doğru kim? Hırsız kim?


Değiştirin artık şu söylemleri, bıktı millet farkında değil misiniz? Şimdi yerel seçimler yaklaşıyor ve herkes elinde kâğıt kalem, yanında hesap makinası üç aşağı beş yukarı hesabın en ayrıntısını yapıyor. Kim kazanır, kim kaybeder, seçimler kime yarar, neler olur? Deli sorular.

 

Yerelde bakıyorum, Cüneyt Yüksel, yıllar sonra sosyal medyanın gücünü fark etmiş olacak ki; yeni yeni Hollywood sanatçıları gibi ışık ve sesin iyi ayarlandığı mekânların güzel ve gösterişli köşelerinde çekimler yapıyor ve yayınlıyor. Tabi bunu yapması için yanına aldığı gazeteci bir arkadaşımızın da katkısını unutmamak gerek. İşini iyi biliyor ve takdirlik işler çıkarıyor.

 

Parti içinde halen muhalifleri bir araya getirememiş birisi olarak sürekli Büyükşehir Belediye Başkanına saldırmanın çok bir kazanç elde edeceği görüşündeyim. Çünkü geçmişten günümüze bir deyim vardır ki hep tutarım bu lafı. “Önce evinin önünü temizlemeli insan.”

 

Bu noktadan hareketle, Sayın Yüksel’e çevresindeki goygoycular değil, gerçek danışmanlar gerek. Öyle ya, yarın Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday olacaksın. Ya da öyle ‘rüyalar’ görüyorsun. Bilemem. Bildiğim tek şey, bunca seçim gördüm, kimsenin yerinin garanti olmadığını fark ettim. Hiç ihtimal verilmeyenlerin birden bire nasıl aday olduğunu da görebildim.

 

Yüksel’i eleştirecek çok mevzu var ancak diğer taraftan CHP İl Başkanını da eleştirecek çok mevzular var. Yani değneğin iki ucunun da nasıl olduğunu söylemeyeyim. ‘Deli tuttuğunu öper’ gibi sürekli bir tarafı da eleştirmenin aklıselim bir davranış olmadığı kanaatindeyim. Bu görüşü kendim için sürekli gündemde tutuyor ve yayınlarımızı ona göre yapmaya gayret ediyoruz. Bu sözü siyasilerin de dikkate alması gerekiyor.

 

Bana sorarsanız, Cüneyt Yüksel’in belediyelerdeki ‘kendi iddiasına göre’ yolsuzluk ve kamu zararlarını konuşmak yerine, kent için nasıl projeler üretilmeli onlara kafa yormalı. Sonuçta yönetiminde çok ciddi akıllı insanlar var. Hepsinden ciddi derecede yararlanabilir.

 

Yani insanlar proje ve kentte yaşam kalitelerini yükseltecek çalışmalar görmek istiyor. Gündeme geldikten 10 sene sonra şehir hastanesini yapmak, yıllarca insan hayatını kaybettikten sonra Hayrabolu yolunu yapmak, halen eksikler varken, eğitim konusunda gerekli girişimlerin daha da hızlanmasını ve artmasını sağlamamak ciddi sorunken, belediyenin yaptığı yollara, yatırımlara göz dikmek çok insaflı gelmiyor bana. Tabi ki; Belediye de kente en iyi yatırımları en uygun şekilde yapmalı. Bunun da takipçisi olmalıyız. Ama sürekli aynı tencereden pilav yemek çok hoş olmuyor. Üstelik ben diyetteyim. Beyaz yasak bana.


Okunma Sayısı : 379
Yapılan Yorumlar
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 809
Dün : 8280
Toplam : 7126950

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri