film, ak parti, chp

tekirdağ haberleri

FİLMİ DEĞİŞTİRİN

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


FİLMİ DEĞİŞTİRİN

 

Genel seçimlerde CHP, iktidar partisine yükleniyor. Yerelde ise Ak Parti belediyelere aynı cümlelerle yükleniyor. Yani film aynı, söyleyen kişi değişince bölüm atlıyoruz.


Bir bakıyorum Ak Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel, büyükşehir belediyesini yaptığı yatırımlarla kamuyu zarara uğrattığını ifade ederken, yolsuzluk yapıldığı iddiasını da gündeme getiriyor. Doğrudur yanlıştır bilemem, anca diğer taraftan CHP iktidarı eleştirirken, yine kamu zararı olduğunu ve yolsuzluk yapıldığı iddiasında bulunuyor. Bende soruyorum, doğru kim? Hırsız kim?


Değiştirin artık şu söylemleri, bıktı millet farkında değil misiniz? Şimdi yerel seçimler yaklaşıyor ve herkes elinde kâğıt kalem, yanında hesap makinası üç aşağı beş yukarı hesabın en ayrıntısını yapıyor. Kim kazanır, kim kaybeder, seçimler kime yarar, neler olur? Deli sorular.

 

Yerelde bakıyorum, Cüneyt Yüksel, yıllar sonra sosyal medyanın gücünü fark etmiş olacak ki; yeni yeni Hollywood sanatçıları gibi ışık ve sesin iyi ayarlandığı mekânların güzel ve gösterişli köşelerinde çekimler yapıyor ve yayınlıyor. Tabi bunu yapması için yanına aldığı gazeteci bir arkadaşımızın da katkısını unutmamak gerek. İşini iyi biliyor ve takdirlik işler çıkarıyor.

 

Parti içinde halen muhalifleri bir araya getirememiş birisi olarak sürekli Büyükşehir Belediye Başkanına saldırmanın çok bir kazanç elde edeceği görüşündeyim. Çünkü geçmişten günümüze bir deyim vardır ki hep tutarım bu lafı. “Önce evinin önünü temizlemeli insan.”

 

Bu noktadan hareketle, Sayın Yüksel’e çevresindeki goygoycular değil, gerçek danışmanlar gerek. Öyle ya, yarın Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday olacaksın. Ya da öyle ‘rüyalar’ görüyorsun. Bilemem. Bildiğim tek şey, bunca seçim gördüm, kimsenin yerinin garanti olmadığını fark ettim. Hiç ihtimal verilmeyenlerin birden bire nasıl aday olduğunu da görebildim.

 

Yüksel’i eleştirecek çok mevzu var ancak diğer taraftan CHP İl Başkanını da eleştirecek çok mevzular var. Yani değneğin iki ucunun da nasıl olduğunu söylemeyeyim. ‘Deli tuttuğunu öper’ gibi sürekli bir tarafı da eleştirmenin aklıselim bir davranış olmadığı kanaatindeyim. Bu görüşü kendim için sürekli gündemde tutuyor ve yayınlarımızı ona göre yapmaya gayret ediyoruz. Bu sözü siyasilerin de dikkate alması gerekiyor.

 

Bana sorarsanız, Cüneyt Yüksel’in belediyelerdeki ‘kendi iddiasına göre’ yolsuzluk ve kamu zararlarını konuşmak yerine, kent için nasıl projeler üretilmeli onlara kafa yormalı. Sonuçta yönetiminde çok ciddi akıllı insanlar var. Hepsinden ciddi derecede yararlanabilir.

 

Yani insanlar proje ve kentte yaşam kalitelerini yükseltecek çalışmalar görmek istiyor. Gündeme geldikten 10 sene sonra şehir hastanesini yapmak, yıllarca insan hayatını kaybettikten sonra Hayrabolu yolunu yapmak, halen eksikler varken, eğitim konusunda gerekli girişimlerin daha da hızlanmasını ve artmasını sağlamamak ciddi sorunken, belediyenin yaptığı yollara, yatırımlara göz dikmek çok insaflı gelmiyor bana. Tabi ki; Belediye de kente en iyi yatırımları en uygun şekilde yapmalı. Bunun da takipçisi olmalıyız. Ama sürekli aynı tencereden pilav yemek çok hoş olmuyor. Üstelik ben diyetteyim. Beyaz yasak bana.


Okunma Sayısı : 276
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1275
Dün : 3980
Toplam : 6776128

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri