film, ak parti, chp

tekirdağ haberleri

FİLMİ DEĞİŞTİRİN

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


FİLMİ DEĞİŞTİRİN

 

Genel seçimlerde CHP, iktidar partisine yükleniyor. Yerelde ise Ak Parti belediyelere aynı cümlelerle yükleniyor. Yani film aynı, söyleyen kişi değişince bölüm atlıyoruz.


Bir bakıyorum Ak Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel, büyükşehir belediyesini yaptığı yatırımlarla kamuyu zarara uğrattığını ifade ederken, yolsuzluk yapıldığı iddiasını da gündeme getiriyor. Doğrudur yanlıştır bilemem, anca diğer taraftan CHP iktidarı eleştirirken, yine kamu zararı olduğunu ve yolsuzluk yapıldığı iddiasında bulunuyor. Bende soruyorum, doğru kim? Hırsız kim?


Değiştirin artık şu söylemleri, bıktı millet farkında değil misiniz? Şimdi yerel seçimler yaklaşıyor ve herkes elinde kâğıt kalem, yanında hesap makinası üç aşağı beş yukarı hesabın en ayrıntısını yapıyor. Kim kazanır, kim kaybeder, seçimler kime yarar, neler olur? Deli sorular.

 

Yerelde bakıyorum, Cüneyt Yüksel, yıllar sonra sosyal medyanın gücünü fark etmiş olacak ki; yeni yeni Hollywood sanatçıları gibi ışık ve sesin iyi ayarlandığı mekânların güzel ve gösterişli köşelerinde çekimler yapıyor ve yayınlıyor. Tabi bunu yapması için yanına aldığı gazeteci bir arkadaşımızın da katkısını unutmamak gerek. İşini iyi biliyor ve takdirlik işler çıkarıyor.

 

Parti içinde halen muhalifleri bir araya getirememiş birisi olarak sürekli Büyükşehir Belediye Başkanına saldırmanın çok bir kazanç elde edeceği görüşündeyim. Çünkü geçmişten günümüze bir deyim vardır ki hep tutarım bu lafı. “Önce evinin önünü temizlemeli insan.”

 

Bu noktadan hareketle, Sayın Yüksel’e çevresindeki goygoycular değil, gerçek danışmanlar gerek. Öyle ya, yarın Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday olacaksın. Ya da öyle ‘rüyalar’ görüyorsun. Bilemem. Bildiğim tek şey, bunca seçim gördüm, kimsenin yerinin garanti olmadığını fark ettim. Hiç ihtimal verilmeyenlerin birden bire nasıl aday olduğunu da görebildim.

 

Yüksel’i eleştirecek çok mevzu var ancak diğer taraftan CHP İl Başkanını da eleştirecek çok mevzular var. Yani değneğin iki ucunun da nasıl olduğunu söylemeyeyim. ‘Deli tuttuğunu öper’ gibi sürekli bir tarafı da eleştirmenin aklıselim bir davranış olmadığı kanaatindeyim. Bu görüşü kendim için sürekli gündemde tutuyor ve yayınlarımızı ona göre yapmaya gayret ediyoruz. Bu sözü siyasilerin de dikkate alması gerekiyor.

 

Bana sorarsanız, Cüneyt Yüksel’in belediyelerdeki ‘kendi iddiasına göre’ yolsuzluk ve kamu zararlarını konuşmak yerine, kent için nasıl projeler üretilmeli onlara kafa yormalı. Sonuçta yönetiminde çok ciddi akıllı insanlar var. Hepsinden ciddi derecede yararlanabilir.

 

Yani insanlar proje ve kentte yaşam kalitelerini yükseltecek çalışmalar görmek istiyor. Gündeme geldikten 10 sene sonra şehir hastanesini yapmak, yıllarca insan hayatını kaybettikten sonra Hayrabolu yolunu yapmak, halen eksikler varken, eğitim konusunda gerekli girişimlerin daha da hızlanmasını ve artmasını sağlamamak ciddi sorunken, belediyenin yaptığı yollara, yatırımlara göz dikmek çok insaflı gelmiyor bana. Tabi ki; Belediye de kente en iyi yatırımları en uygun şekilde yapmalı. Bunun da takipçisi olmalıyız. Ama sürekli aynı tencereden pilav yemek çok hoş olmuyor. Üstelik ben diyetteyim. Beyaz yasak bana.


Okunma Sayısı : 457
Yapılan Yorumlar
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2691
Dün : 5754
Toplam : 7427987

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri