ak parti, cüneyt yüksel

tekirdağ haberleri

EEEYYY CÜNEYT YÜKSEL!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


EEEYYY CÜNEYT YÜKSEL!


Ak Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel meydanı boş buldu sallayıp duruyor. Yatırım yaptık diye milletin gözünü boyamak bir tarafa ellerine her geçen fırsatta yerel yönetimleri en ağır biçimde eleştirmekten de geri kalmıyor. Buna çok sevdiğim ve Tekirdağ’ın önemli bir markasını yöneten Mestan Özcan’ın da alet olmasını görmek beni üzüyor.

 

Tamam belediyeler, yani yerel yönetimler hizmette yavaş kalmış olabilirler. Ha bu arada Kumbağ’dan gece yarısı yaptığı açıklamadan bahsediyorum. Malum yaz ayları ve yazlık bölge haliyle çalışmalar bir an önce bitmesi gerek. Belediye yavaş kaldı orada. Ammaaaaa; orada alt yapısı biten yeri belediye üstünü kapatamıyor. Onu niye söylemiyorsun Cüneyt Yüksel. Senin devlet yatırımı ile iki sene önce yapılması gereken doğalgaz hattı yeni döşeniyor oraya. Gecikmenin önemli bölümü bu yüzden bunu neden söylemiyorsun.

 

Kumbağ’ın yaz sezonuna yetiştirilmesi gerekiyor, burada seninle aynı fikirdeyim. Ancak Kumbağ gelirken pırıl pırıl bir Barbaros yolunun asfaltı üzerinden geçtiğini neden söylemiyorsun.  Milletin yaz sezonu geldiğini hatırlıyorsun da, yine aynı milletin hastane köşelerinde günlerce sıra beklediğini, poliklinik kapılarında saatlerce hasta haliyle perişan olduğunu neden söylemiyorsun. Neden Şehir hastanesinin daha erken yapılamadığının açıklamasını yapmıyorsun. Naip Barajı’nı neden halen TESKİ’ye devir etmediğinizi söylemiyorsun. Hayrabolu-Süleymanpaşa yolunun neden bu kadar geciktiğini ve onlarca insanın ölümüne neden olan kazaların olduğunu ve hatta üç yılda bitirilecek yol için ayrılan ödenek ile bu yolun ancak 20 yılda tamamlanabileceğini söylemiyorsun. Acaba diyorum, senin yöneticilerin “En güçlü olduğumuz Çerkezköy, Kapaklı ve Ergene’de bile kazanma şansımız yok, daha Tekirdağ’ın neresini kazanacağız” dedikleri için mi bu kadar hırçınsın?

 

Ben neden yazdım bunları. Malum yayıncılık politikamız her ne kadar tarafsız ve objektif olsa da siyasi bir duruşumuz var. Bunu kimse de değiştiremez. Malum bu açıklamaların muhatabı da ben değilim. Ama ne yazık ki CHP’nin bir il başkanı var ki; özel günler olmasa açıklamasını duyamayacağız. Cüneyt Yüksel’in açıklamalarına Belediye başkanı yazılı bir açıklama yapıyor ama o da havada kalıyor. Dolayısıyla meydanda kimse yok biz iki satır kelam edelim dedik. Belli ki Cüneyt Yüksel ilçe başkanları ile birlikte personel atamalarından vakit bulup açıklama da yapabiliyor.

 

Sürekli yerel yönetime saldırmasının altında iki neden olabilir. Birincisi 12-0’ın halen içlerine sindirememiş olmaları. İkincisi ise Cüneyt Yüksel’in büyükşehir veya Süleymanpaşa Belediye Başkan adayı olma hayali.  Olmaz be Cüneyt demeyeceğim. Ama ‘zorlama be Cüneyt’ derim.

 

Yazılarım benim fikirlerimi bağlar. Ne program yaptığım radyo da böyle davranırım, ne de sahibi olduğum gazetenin yayın politikasında… Bu nedenle Cüneyt Yüksel’e ayrı bir çağrı yapacağım. Sağda solda cep telefonlarına yaptığın kayıtla takipçilerine uğraşacağına radyoda programımıza katıl ve daha geniş kitleye sesini duyur derim.  Ama tek şartım var. Kendine sorulacak soruları sen getirmeyeceksin. Ben soracağım.

 

Ha yiğide hakkını da verelim. Seçim süreçlerinde en ateşli ve en aktif görünen parti Ak Parti olduğu aşikardır. Bunu inkar edemeyiz. Her dönem böyle, yani Cüneyt Yüksel ile bir ilgisi yok aslında. CHP ve İYİ Parti’den de aynı performansı bekliyoruz.


Okunma Sayısı : 995
Yapılan Yorumlar
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2552
Dün : 5754
Toplam : 7427848

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri