tekirdağ, etoba

tekirdağ haberleri

tekirdağ, etoba, et lokantası

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim

 

 

HERKES GELSİN

 

 

ETOBA’yı tercih etmeniz için pek çok sebebiniz olabilir. Aileniz ya da arkadaşlarınızla nezih ve leziz bir yerde öğle yemeği yemek isteyebilirsiniz. Akşam iş yemeği yiyebilirsiniz. Hafta sonu muhteşem deniz manzarası eşliğinde güne nefis bir kahvaltı ile başlayabilirsiniz. İnanın ETOBA tüm bu isteklerinize karşılık verebilecek düzeyde bir mekan.
 
Keyifli mekanlarda keyifli yemekler yiyip, hoş lezzetleri tatmaktan hoşlanmayan insan yoktur diye düşünüyorum. Bu fikirden yola çıkılarak olsa gerek her geçen gün yeni yerler açılıyor, farklı lezzetler sunuluyor. Takdir edersiniz ki her yeni açılan yer çok da güzel olmayabiliyor. Ancak bazı mekanlar var ki henüz açılmasının üzerinden çok fazla zaman geçmemiş olmasına rağmen emin adımlarla ilerliyor ve bu sektörde kalıcı olacağının sinyallerini veriyor. Evet bahsi geçen yer, ETOBA mangalda et & köfte restaurantı. ETOBA’yı tercih etmeniz için pek çok sebebiniz olabilir. Aileniz ya da arkadaşlarınızla nezih ve leziz bir yerde öğle yemeği yemek isteyebilirsiniz. Akşam iş yemeği yiyebilirsiniz. Hafta sonu muhteşem deniz manzarası eşliğinde güne nefis bir kahvaltı ile başlayabilirsiniz. İnanın ETOBA tüm bu isteklerinize karşılık verebilecek düzeyde bir mekan. Gelin isterseniz ETOBA’nın kuruluş hikayesi ve daha fazlasını mekanın sahibi Samet Ülker’den alalım. 
 
Habibe Tilki Üzel: Biraz kendinizden bahseder misiniz?
 
Samet Ülker: 1986 Tekirdağ doğumluyum. Edirne Trakya Üniversitesi Tarih Bölümü mezunuyum. İstanbul  Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünde yüksek lisans ve doktora yapıp bir süre araştırma görevlisi olarak çalıştım. Ancak sonra Tekirdağ’a gelip kendi işimi yapmak istedim. Zaten aile olarak da gıda sektörünün içindeydik. Buradan yola çıkarak ETOBA hayata geçti. Bir de ortağım Volkan Yüksel var.
 
H.T.Ü.: Tam olarak açılış tarihiniz nedir?
 
S.Ü.: 9 Ağustos 2014’de açıldık. Henüz 16. Ayımızın içindeyiz. 28 personelimiz bulunuyor. Kapalı salonumuz dışında bahçe ve balkonumuz mevcut. Kışın yarıya düşsek de mekanımız 145 kişilik bir kapasiteye sahip. Personelimizin tamamı eğitim aldı. Pazartesi günleri kapalıyız. Bunu prensip edindik. Böylece personelimiz de çok daha verimli oluyor.
 
H.T.Ü.: ETOBA’ya gelen bir kişi burada ne tür çeşitler bulabilir?
 
S.Ü.: 45 çeşit ürünümüz var. Temel ürün olarak da 8 ürünümüz var.  Öncelikle et ürünlerimiz var tabii ki. Bu konuda da çok iddialıyız. Kesimini kendimizin yaptığımız hayvanların etini kullanıyoruz. Bu konuda içimiz çok rahat. Misafirlerimiz taze ve lezzetli et yemek istiyorlarsa tercih ettiklerinde yanılmayacaklardır. Dediğim gibi başta et ürünleri, köfte çeşitleri, steak grubu, kahvaltı çeşitleri, brunch, çorba, mantı, tatlı ve salata çeşitlerimiz mevcuttur. Yine bir prensibimiz var ki sabah 09.00’da hizmete başlıyor gece 21.00’de hizmeti kapatıyoruz. 
 
H.T.Ü.: Müşteri kitlesi olarak kime hitap ediyorsunuz?
 
S.Ü.: Bizim bir veya birkaç kitleye hitap etmek gibi bir amacımız yok. Aksine isteğimiz bize her kesimden kişi gelsin. Mekanımızın havasını ve lezzetlerimizin tadını alsın istiyoruz. Bu yüzden mönüler bile oluşturduk. Fiyatlarımız da zaten piyasanın üzerinde değil hatta hep bir tık altında tutuyoruz. Öğlen öğrenciler geliyor, üniversite hocaları geliyor, çalışan kesim, bankacılar geliyor. Yol üzeri olduğumuz için gayri ihtiyarı görenler geliyor. Öğrenciler için hamburger çeşitlerimiz var. Hafta içi her gün 13.30 ile 16.30 arasında çorba, köfte, ayran mönümüz var ve 13.5 lira. Dediğim gibi bize belli veya üst kesim gelsin istemiyoruz. “Herkes gelsin, her kese gelsin” diyoruz.
 
H.T.Ü.: ETOBA içkili bir restaurant değil değil mi?
 
S.Ü.: Aynen, içkili değil ve bunu özellikle istedik. Çünkü Tekirdağ’a baktığımız zaman aileyle gidilecek çok fazla mekan yok ya içkili meyhane gibi ya da salaş tarzda. Biz hem modern, şık olsun hem de içki olmasın ve aileyle insanlar rahatlıkla gelsin istedik. Böyle de oldu. Ayda birkaç kere bir yere yemeğe giden insanlar şimdi bakıyoruz hafta bir bize geliyorlar. Ayrıca hem mutfağımız, hem çalışanlarımız hem de ürünlerimiz hepsi çok hijyenik. Öyle ki Tarım İl Müdürlüğü tarafından verilen hijyen ödülü aldık ki bu ödülden alan diğer firmalar köklü firmalardı. Biz yeni açılmamıza rağmen buna layık görülmemiz bizi çok mutlu etti. Amacımız zaten sağlıklı ve iyi ürünleri makul fiyatlarla misafirlerimize sunmak. Ben Tekirdağ’da alternatiflerin artmasını da destekliyorum Böylece tatlı bir rekabet ile kalite artacaktır. Herkes iyi olsun herkes kazansın.   
 
H.T.Ü.: Gördüğüm kadarıyla sunuma da bir hayli özen gösteriyorsunuz?
 
S.Ü.: Evet, o konuyu da çok önemsiyoruz. Gelen müşterimizin kendisinin özel hissetmesini istiyoruz. Evinde yediğinin dışında bir şekilde yesin istiyoruz. Sunumumuzda kullandığımız taş Hindistan’dan ithal bazalt taşıdır. 400 dereceye kadar ısı tutabiliyor. Çiğ eti bile pişirebilir. Biz 140 derecede sunuyoruz böylece insanlar yemeklerini sıcak yemeğe devam ediyorlar. Zaten et yavaş yendiği için soğuyor biz bu taşla bunu engellemiş oluyoruz. Ayrıca biz hızlı servise de çok özen gösteriyoruz. Vakit çok kıymetli artık. O yüzden müşterilerimizi oyalamak istemeyiz.
 
H.T.Ü.: Şubeleşme düşünceniz var mı?
 
S.Ü.: Şu anda yok. İlerde olur mu bilmiyorum. Bizim istediğimiz bu mekanın yıllar sonra da var olması. Bu yüzden hızlı değil de emin adımlarla ilerlemek istiyoruz. Nitelikli ve iyi iş çıkarmak önemli bizim için şu aşamada. Açılalı kısa bir süre olmasına rağmen geldiğimiz noktadan çok mutluyuz. Durmak yok aynı kalite ve güzel tatlarla hizmet vermeye devam edeceğiz. 
 
H.T.Ü.: Samet bey yoğunluğunuz arasında zaman yaratıp bizi misafir ettiğiniz için çok teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.
 
Sizler de fırsat bulup ETOBA’ya misafir olmak isterseniz iletişim bilgileri şu şekildedir:
 Hürriyet Mh.Yamanlar Mevkii Nasrettin Hoca Sk. No:47  Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ
Telefon: +90 282 293 35 10
E-posta: info@etoba.com.tr
 
Okunma Sayısı : 2830
Yapılan Yorumlar
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
 • BURÇİN BÜKE MEST ETTİ
  11 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Bisanthe 4. Gülsin Onay Piyano Günleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğin üçüncü konuğu Burçin Büke oldu. Büke’nin performansı büyük ilgi gördü.
 • TEKİRDAĞ BİRİNCİ OLDU
  11 Aralık 2018---Toprak özellikleri bakımında ülkede önemli bir yeri olan Trakya Bölgesi’nin ili olan Tekirdağ toprağını en çok işleyen iller arasında birinciliği kaptı.
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5391
Dün : 9409
Toplam : 7467520

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri