tekirdağ, etoba

tekirdağ haberleri

tekirdağ, etoba, et lokantası

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim

 

 

HERKES GELSİN

 

 

ETOBA’yı tercih etmeniz için pek çok sebebiniz olabilir. Aileniz ya da arkadaşlarınızla nezih ve leziz bir yerde öğle yemeği yemek isteyebilirsiniz. Akşam iş yemeği yiyebilirsiniz. Hafta sonu muhteşem deniz manzarası eşliğinde güne nefis bir kahvaltı ile başlayabilirsiniz. İnanın ETOBA tüm bu isteklerinize karşılık verebilecek düzeyde bir mekan.
 
Keyifli mekanlarda keyifli yemekler yiyip, hoş lezzetleri tatmaktan hoşlanmayan insan yoktur diye düşünüyorum. Bu fikirden yola çıkılarak olsa gerek her geçen gün yeni yerler açılıyor, farklı lezzetler sunuluyor. Takdir edersiniz ki her yeni açılan yer çok da güzel olmayabiliyor. Ancak bazı mekanlar var ki henüz açılmasının üzerinden çok fazla zaman geçmemiş olmasına rağmen emin adımlarla ilerliyor ve bu sektörde kalıcı olacağının sinyallerini veriyor. Evet bahsi geçen yer, ETOBA mangalda et & köfte restaurantı. ETOBA’yı tercih etmeniz için pek çok sebebiniz olabilir. Aileniz ya da arkadaşlarınızla nezih ve leziz bir yerde öğle yemeği yemek isteyebilirsiniz. Akşam iş yemeği yiyebilirsiniz. Hafta sonu muhteşem deniz manzarası eşliğinde güne nefis bir kahvaltı ile başlayabilirsiniz. İnanın ETOBA tüm bu isteklerinize karşılık verebilecek düzeyde bir mekan. Gelin isterseniz ETOBA’nın kuruluş hikayesi ve daha fazlasını mekanın sahibi Samet Ülker’den alalım. 
 
Habibe Tilki Üzel: Biraz kendinizden bahseder misiniz?
 
Samet Ülker: 1986 Tekirdağ doğumluyum. Edirne Trakya Üniversitesi Tarih Bölümü mezunuyum. İstanbul  Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünde yüksek lisans ve doktora yapıp bir süre araştırma görevlisi olarak çalıştım. Ancak sonra Tekirdağ’a gelip kendi işimi yapmak istedim. Zaten aile olarak da gıda sektörünün içindeydik. Buradan yola çıkarak ETOBA hayata geçti. Bir de ortağım Volkan Yüksel var.
 
H.T.Ü.: Tam olarak açılış tarihiniz nedir?
 
S.Ü.: 9 Ağustos 2014’de açıldık. Henüz 16. Ayımızın içindeyiz. 28 personelimiz bulunuyor. Kapalı salonumuz dışında bahçe ve balkonumuz mevcut. Kışın yarıya düşsek de mekanımız 145 kişilik bir kapasiteye sahip. Personelimizin tamamı eğitim aldı. Pazartesi günleri kapalıyız. Bunu prensip edindik. Böylece personelimiz de çok daha verimli oluyor.
 
H.T.Ü.: ETOBA’ya gelen bir kişi burada ne tür çeşitler bulabilir?
 
S.Ü.: 45 çeşit ürünümüz var. Temel ürün olarak da 8 ürünümüz var.  Öncelikle et ürünlerimiz var tabii ki. Bu konuda da çok iddialıyız. Kesimini kendimizin yaptığımız hayvanların etini kullanıyoruz. Bu konuda içimiz çok rahat. Misafirlerimiz taze ve lezzetli et yemek istiyorlarsa tercih ettiklerinde yanılmayacaklardır. Dediğim gibi başta et ürünleri, köfte çeşitleri, steak grubu, kahvaltı çeşitleri, brunch, çorba, mantı, tatlı ve salata çeşitlerimiz mevcuttur. Yine bir prensibimiz var ki sabah 09.00’da hizmete başlıyor gece 21.00’de hizmeti kapatıyoruz. 
 
H.T.Ü.: Müşteri kitlesi olarak kime hitap ediyorsunuz?
 
S.Ü.: Bizim bir veya birkaç kitleye hitap etmek gibi bir amacımız yok. Aksine isteğimiz bize her kesimden kişi gelsin. Mekanımızın havasını ve lezzetlerimizin tadını alsın istiyoruz. Bu yüzden mönüler bile oluşturduk. Fiyatlarımız da zaten piyasanın üzerinde değil hatta hep bir tık altında tutuyoruz. Öğlen öğrenciler geliyor, üniversite hocaları geliyor, çalışan kesim, bankacılar geliyor. Yol üzeri olduğumuz için gayri ihtiyarı görenler geliyor. Öğrenciler için hamburger çeşitlerimiz var. Hafta içi her gün 13.30 ile 16.30 arasında çorba, köfte, ayran mönümüz var ve 13.5 lira. Dediğim gibi bize belli veya üst kesim gelsin istemiyoruz. “Herkes gelsin, her kese gelsin” diyoruz.
 
H.T.Ü.: ETOBA içkili bir restaurant değil değil mi?
 
S.Ü.: Aynen, içkili değil ve bunu özellikle istedik. Çünkü Tekirdağ’a baktığımız zaman aileyle gidilecek çok fazla mekan yok ya içkili meyhane gibi ya da salaş tarzda. Biz hem modern, şık olsun hem de içki olmasın ve aileyle insanlar rahatlıkla gelsin istedik. Böyle de oldu. Ayda birkaç kere bir yere yemeğe giden insanlar şimdi bakıyoruz hafta bir bize geliyorlar. Ayrıca hem mutfağımız, hem çalışanlarımız hem de ürünlerimiz hepsi çok hijyenik. Öyle ki Tarım İl Müdürlüğü tarafından verilen hijyen ödülü aldık ki bu ödülden alan diğer firmalar köklü firmalardı. Biz yeni açılmamıza rağmen buna layık görülmemiz bizi çok mutlu etti. Amacımız zaten sağlıklı ve iyi ürünleri makul fiyatlarla misafirlerimize sunmak. Ben Tekirdağ’da alternatiflerin artmasını da destekliyorum Böylece tatlı bir rekabet ile kalite artacaktır. Herkes iyi olsun herkes kazansın.   
 
H.T.Ü.: Gördüğüm kadarıyla sunuma da bir hayli özen gösteriyorsunuz?
 
S.Ü.: Evet, o konuyu da çok önemsiyoruz. Gelen müşterimizin kendisinin özel hissetmesini istiyoruz. Evinde yediğinin dışında bir şekilde yesin istiyoruz. Sunumumuzda kullandığımız taş Hindistan’dan ithal bazalt taşıdır. 400 dereceye kadar ısı tutabiliyor. Çiğ eti bile pişirebilir. Biz 140 derecede sunuyoruz böylece insanlar yemeklerini sıcak yemeğe devam ediyorlar. Zaten et yavaş yendiği için soğuyor biz bu taşla bunu engellemiş oluyoruz. Ayrıca biz hızlı servise de çok özen gösteriyoruz. Vakit çok kıymetli artık. O yüzden müşterilerimizi oyalamak istemeyiz.
 
H.T.Ü.: Şubeleşme düşünceniz var mı?
 
S.Ü.: Şu anda yok. İlerde olur mu bilmiyorum. Bizim istediğimiz bu mekanın yıllar sonra da var olması. Bu yüzden hızlı değil de emin adımlarla ilerlemek istiyoruz. Nitelikli ve iyi iş çıkarmak önemli bizim için şu aşamada. Açılalı kısa bir süre olmasına rağmen geldiğimiz noktadan çok mutluyuz. Durmak yok aynı kalite ve güzel tatlarla hizmet vermeye devam edeceğiz. 
 
H.T.Ü.: Samet bey yoğunluğunuz arasında zaman yaratıp bizi misafir ettiğiniz için çok teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.
 
Sizler de fırsat bulup ETOBA’ya misafir olmak isterseniz iletişim bilgileri şu şekildedir:
 Hürriyet Mh.Yamanlar Mevkii Nasrettin Hoca Sk. No:47  Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ
Telefon: +90 282 293 35 10
E-posta: info@etoba.com.tr
 
Okunma Sayısı : 2970
Yapılan Yorumlar
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6452
Dün : 7231
Toplam : 8034247

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri