tekirdağ, etoba

tekirdağ haberleri

tekirdağ, etoba, et lokantası

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim

 

 

HERKES GELSİN

 

 

ETOBA’yı tercih etmeniz için pek çok sebebiniz olabilir. Aileniz ya da arkadaşlarınızla nezih ve leziz bir yerde öğle yemeği yemek isteyebilirsiniz. Akşam iş yemeği yiyebilirsiniz. Hafta sonu muhteşem deniz manzarası eşliğinde güne nefis bir kahvaltı ile başlayabilirsiniz. İnanın ETOBA tüm bu isteklerinize karşılık verebilecek düzeyde bir mekan.
 
Keyifli mekanlarda keyifli yemekler yiyip, hoş lezzetleri tatmaktan hoşlanmayan insan yoktur diye düşünüyorum. Bu fikirden yola çıkılarak olsa gerek her geçen gün yeni yerler açılıyor, farklı lezzetler sunuluyor. Takdir edersiniz ki her yeni açılan yer çok da güzel olmayabiliyor. Ancak bazı mekanlar var ki henüz açılmasının üzerinden çok fazla zaman geçmemiş olmasına rağmen emin adımlarla ilerliyor ve bu sektörde kalıcı olacağının sinyallerini veriyor. Evet bahsi geçen yer, ETOBA mangalda et & köfte restaurantı. ETOBA’yı tercih etmeniz için pek çok sebebiniz olabilir. Aileniz ya da arkadaşlarınızla nezih ve leziz bir yerde öğle yemeği yemek isteyebilirsiniz. Akşam iş yemeği yiyebilirsiniz. Hafta sonu muhteşem deniz manzarası eşliğinde güne nefis bir kahvaltı ile başlayabilirsiniz. İnanın ETOBA tüm bu isteklerinize karşılık verebilecek düzeyde bir mekan. Gelin isterseniz ETOBA’nın kuruluş hikayesi ve daha fazlasını mekanın sahibi Samet Ülker’den alalım. 
 
Habibe Tilki Üzel: Biraz kendinizden bahseder misiniz?
 
Samet Ülker: 1986 Tekirdağ doğumluyum. Edirne Trakya Üniversitesi Tarih Bölümü mezunuyum. İstanbul  Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünde yüksek lisans ve doktora yapıp bir süre araştırma görevlisi olarak çalıştım. Ancak sonra Tekirdağ’a gelip kendi işimi yapmak istedim. Zaten aile olarak da gıda sektörünün içindeydik. Buradan yola çıkarak ETOBA hayata geçti. Bir de ortağım Volkan Yüksel var.
 
H.T.Ü.: Tam olarak açılış tarihiniz nedir?
 
S.Ü.: 9 Ağustos 2014’de açıldık. Henüz 16. Ayımızın içindeyiz. 28 personelimiz bulunuyor. Kapalı salonumuz dışında bahçe ve balkonumuz mevcut. Kışın yarıya düşsek de mekanımız 145 kişilik bir kapasiteye sahip. Personelimizin tamamı eğitim aldı. Pazartesi günleri kapalıyız. Bunu prensip edindik. Böylece personelimiz de çok daha verimli oluyor.
 
H.T.Ü.: ETOBA’ya gelen bir kişi burada ne tür çeşitler bulabilir?
 
S.Ü.: 45 çeşit ürünümüz var. Temel ürün olarak da 8 ürünümüz var.  Öncelikle et ürünlerimiz var tabii ki. Bu konuda da çok iddialıyız. Kesimini kendimizin yaptığımız hayvanların etini kullanıyoruz. Bu konuda içimiz çok rahat. Misafirlerimiz taze ve lezzetli et yemek istiyorlarsa tercih ettiklerinde yanılmayacaklardır. Dediğim gibi başta et ürünleri, köfte çeşitleri, steak grubu, kahvaltı çeşitleri, brunch, çorba, mantı, tatlı ve salata çeşitlerimiz mevcuttur. Yine bir prensibimiz var ki sabah 09.00’da hizmete başlıyor gece 21.00’de hizmeti kapatıyoruz. 
 
H.T.Ü.: Müşteri kitlesi olarak kime hitap ediyorsunuz?
 
S.Ü.: Bizim bir veya birkaç kitleye hitap etmek gibi bir amacımız yok. Aksine isteğimiz bize her kesimden kişi gelsin. Mekanımızın havasını ve lezzetlerimizin tadını alsın istiyoruz. Bu yüzden mönüler bile oluşturduk. Fiyatlarımız da zaten piyasanın üzerinde değil hatta hep bir tık altında tutuyoruz. Öğlen öğrenciler geliyor, üniversite hocaları geliyor, çalışan kesim, bankacılar geliyor. Yol üzeri olduğumuz için gayri ihtiyarı görenler geliyor. Öğrenciler için hamburger çeşitlerimiz var. Hafta içi her gün 13.30 ile 16.30 arasında çorba, köfte, ayran mönümüz var ve 13.5 lira. Dediğim gibi bize belli veya üst kesim gelsin istemiyoruz. “Herkes gelsin, her kese gelsin” diyoruz.
 
H.T.Ü.: ETOBA içkili bir restaurant değil değil mi?
 
S.Ü.: Aynen, içkili değil ve bunu özellikle istedik. Çünkü Tekirdağ’a baktığımız zaman aileyle gidilecek çok fazla mekan yok ya içkili meyhane gibi ya da salaş tarzda. Biz hem modern, şık olsun hem de içki olmasın ve aileyle insanlar rahatlıkla gelsin istedik. Böyle de oldu. Ayda birkaç kere bir yere yemeğe giden insanlar şimdi bakıyoruz hafta bir bize geliyorlar. Ayrıca hem mutfağımız, hem çalışanlarımız hem de ürünlerimiz hepsi çok hijyenik. Öyle ki Tarım İl Müdürlüğü tarafından verilen hijyen ödülü aldık ki bu ödülden alan diğer firmalar köklü firmalardı. Biz yeni açılmamıza rağmen buna layık görülmemiz bizi çok mutlu etti. Amacımız zaten sağlıklı ve iyi ürünleri makul fiyatlarla misafirlerimize sunmak. Ben Tekirdağ’da alternatiflerin artmasını da destekliyorum Böylece tatlı bir rekabet ile kalite artacaktır. Herkes iyi olsun herkes kazansın.   
 
H.T.Ü.: Gördüğüm kadarıyla sunuma da bir hayli özen gösteriyorsunuz?
 
S.Ü.: Evet, o konuyu da çok önemsiyoruz. Gelen müşterimizin kendisinin özel hissetmesini istiyoruz. Evinde yediğinin dışında bir şekilde yesin istiyoruz. Sunumumuzda kullandığımız taş Hindistan’dan ithal bazalt taşıdır. 400 dereceye kadar ısı tutabiliyor. Çiğ eti bile pişirebilir. Biz 140 derecede sunuyoruz böylece insanlar yemeklerini sıcak yemeğe devam ediyorlar. Zaten et yavaş yendiği için soğuyor biz bu taşla bunu engellemiş oluyoruz. Ayrıca biz hızlı servise de çok özen gösteriyoruz. Vakit çok kıymetli artık. O yüzden müşterilerimizi oyalamak istemeyiz.
 
H.T.Ü.: Şubeleşme düşünceniz var mı?
 
S.Ü.: Şu anda yok. İlerde olur mu bilmiyorum. Bizim istediğimiz bu mekanın yıllar sonra da var olması. Bu yüzden hızlı değil de emin adımlarla ilerlemek istiyoruz. Nitelikli ve iyi iş çıkarmak önemli bizim için şu aşamada. Açılalı kısa bir süre olmasına rağmen geldiğimiz noktadan çok mutluyuz. Durmak yok aynı kalite ve güzel tatlarla hizmet vermeye devam edeceğiz. 
 
H.T.Ü.: Samet bey yoğunluğunuz arasında zaman yaratıp bizi misafir ettiğiniz için çok teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.
 
Sizler de fırsat bulup ETOBA’ya misafir olmak isterseniz iletişim bilgileri şu şekildedir:
 Hürriyet Mh.Yamanlar Mevkii Nasrettin Hoca Sk. No:47  Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ
Telefon: +90 282 293 35 10
E-posta: info@etoba.com.tr
 
Okunma Sayısı : 2694
Yapılan Yorumlar
 • 4. Uluslararası Rodosto Kupası başlıyor
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Türkiye Yelken Federasyonu ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü işbirliğinde bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Uluslararası Rodosto Kupası’nın programı belli oldu.
 • TREDAŞ AİLESİ TEKNOFEST’TE
  20-23 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne, TREDAŞ çalışanları da çocuklarıyla birlikte katıldı.
 • Metruk binalar ilaçlanıyor
  Kent içindeki metruk binalar hem görsel olarak kentin görüntüsünü bozuyor hem de fiziki anlamda tehlike arz ediyor. Bir türlü dokunulmayan bu metruk binalara ilaçlama çalışması yapıldı.
 • Başkan Aşure Günü’nde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Muharrem ayı münasebetiyle Marmaraereğlisi ilçesi Yeniçiftlik Mahallesinde düzenlenen Aşure Günü etkinliğine katıldı.
 • Kadın ressamlardan Eşkinat’a ziyaret
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Bisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Çalıştayı için Tekirdağ’a gelen ressamları makamında ağırladı.
 • Vali Yardımcısı Suat Yıldız’ın Veda Ziyareti
  2018/157 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığına ait 2018 yılı mülki idari amirleri atama kararnamesiyle Tekirdağ Vali Yardımcılığından Kocaeli Vali Yardımcılığına atanan Suat Yıldız,
 • Alzheimerlıların evden çıkması gerekiyor
  21 Eylül Dünya Alzheimer Günü.
 • Protokol, Şehit ve Gazi Aileleriyle Yemekte
  Hem Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan hem de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Valiliği tarafından Gaziler Günü dolayısıyla, şehit ve gazi aileleri için düzenlenen öğle yemeği programına katıldı.
 • İYİ Parti, TSO’yu ziyaret etti
  İYİ Parti Heyeti Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette gündeme dair gelişmeler konuşuldu.
 • Marmaraereğlisi 19 Eylül’ü unutmadı
  Marmaraereğlisi’nde 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı. Çelenk sunma töreni sonrası Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından verilen yemekte gaziler ve gazi aileleri, protokol üyeleri bir araya geldi.
 • Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi çok yakında
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
 • Akıllı tahta kolaylığı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kreşi ve Gündüz Bakımevi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına akıllı tahta ile başladı.
 • ULUSAL BASIN İLGİSİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Trakya Bağbozumu ve Ekoloji Festivali,
 • AHİLİK HAFTASI KUTLANIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ahilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen kutlama etkinliklerine katıldı.
 • Başarı dolu bir yıl olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay,
 • CHP Heyeti Tekirdağ İş Dünyası İle Bir Araya Geldi
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer,
 • Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’a Ziyaret
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’ı makamında ziyaret etti.
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2939
Dün : 7996
Toplam : 6941942

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri