tekirdağ, etoba

tekirdağ haberleri

tekirdağ, etoba, et lokantası

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim

 

 

HERKES GELSİN

 

 

ETOBA’yı tercih etmeniz için pek çok sebebiniz olabilir. Aileniz ya da arkadaşlarınızla nezih ve leziz bir yerde öğle yemeği yemek isteyebilirsiniz. Akşam iş yemeği yiyebilirsiniz. Hafta sonu muhteşem deniz manzarası eşliğinde güne nefis bir kahvaltı ile başlayabilirsiniz. İnanın ETOBA tüm bu isteklerinize karşılık verebilecek düzeyde bir mekan.
 
Keyifli mekanlarda keyifli yemekler yiyip, hoş lezzetleri tatmaktan hoşlanmayan insan yoktur diye düşünüyorum. Bu fikirden yola çıkılarak olsa gerek her geçen gün yeni yerler açılıyor, farklı lezzetler sunuluyor. Takdir edersiniz ki her yeni açılan yer çok da güzel olmayabiliyor. Ancak bazı mekanlar var ki henüz açılmasının üzerinden çok fazla zaman geçmemiş olmasına rağmen emin adımlarla ilerliyor ve bu sektörde kalıcı olacağının sinyallerini veriyor. Evet bahsi geçen yer, ETOBA mangalda et & köfte restaurantı. ETOBA’yı tercih etmeniz için pek çok sebebiniz olabilir. Aileniz ya da arkadaşlarınızla nezih ve leziz bir yerde öğle yemeği yemek isteyebilirsiniz. Akşam iş yemeği yiyebilirsiniz. Hafta sonu muhteşem deniz manzarası eşliğinde güne nefis bir kahvaltı ile başlayabilirsiniz. İnanın ETOBA tüm bu isteklerinize karşılık verebilecek düzeyde bir mekan. Gelin isterseniz ETOBA’nın kuruluş hikayesi ve daha fazlasını mekanın sahibi Samet Ülker’den alalım. 
 
Habibe Tilki Üzel: Biraz kendinizden bahseder misiniz?
 
Samet Ülker: 1986 Tekirdağ doğumluyum. Edirne Trakya Üniversitesi Tarih Bölümü mezunuyum. İstanbul  Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünde yüksek lisans ve doktora yapıp bir süre araştırma görevlisi olarak çalıştım. Ancak sonra Tekirdağ’a gelip kendi işimi yapmak istedim. Zaten aile olarak da gıda sektörünün içindeydik. Buradan yola çıkarak ETOBA hayata geçti. Bir de ortağım Volkan Yüksel var.
 
H.T.Ü.: Tam olarak açılış tarihiniz nedir?
 
S.Ü.: 9 Ağustos 2014’de açıldık. Henüz 16. Ayımızın içindeyiz. 28 personelimiz bulunuyor. Kapalı salonumuz dışında bahçe ve balkonumuz mevcut. Kışın yarıya düşsek de mekanımız 145 kişilik bir kapasiteye sahip. Personelimizin tamamı eğitim aldı. Pazartesi günleri kapalıyız. Bunu prensip edindik. Böylece personelimiz de çok daha verimli oluyor.
 
H.T.Ü.: ETOBA’ya gelen bir kişi burada ne tür çeşitler bulabilir?
 
S.Ü.: 45 çeşit ürünümüz var. Temel ürün olarak da 8 ürünümüz var.  Öncelikle et ürünlerimiz var tabii ki. Bu konuda da çok iddialıyız. Kesimini kendimizin yaptığımız hayvanların etini kullanıyoruz. Bu konuda içimiz çok rahat. Misafirlerimiz taze ve lezzetli et yemek istiyorlarsa tercih ettiklerinde yanılmayacaklardır. Dediğim gibi başta et ürünleri, köfte çeşitleri, steak grubu, kahvaltı çeşitleri, brunch, çorba, mantı, tatlı ve salata çeşitlerimiz mevcuttur. Yine bir prensibimiz var ki sabah 09.00’da hizmete başlıyor gece 21.00’de hizmeti kapatıyoruz. 
 
H.T.Ü.: Müşteri kitlesi olarak kime hitap ediyorsunuz?
 
S.Ü.: Bizim bir veya birkaç kitleye hitap etmek gibi bir amacımız yok. Aksine isteğimiz bize her kesimden kişi gelsin. Mekanımızın havasını ve lezzetlerimizin tadını alsın istiyoruz. Bu yüzden mönüler bile oluşturduk. Fiyatlarımız da zaten piyasanın üzerinde değil hatta hep bir tık altında tutuyoruz. Öğlen öğrenciler geliyor, üniversite hocaları geliyor, çalışan kesim, bankacılar geliyor. Yol üzeri olduğumuz için gayri ihtiyarı görenler geliyor. Öğrenciler için hamburger çeşitlerimiz var. Hafta içi her gün 13.30 ile 16.30 arasında çorba, köfte, ayran mönümüz var ve 13.5 lira. Dediğim gibi bize belli veya üst kesim gelsin istemiyoruz. “Herkes gelsin, her kese gelsin” diyoruz.
 
H.T.Ü.: ETOBA içkili bir restaurant değil değil mi?
 
S.Ü.: Aynen, içkili değil ve bunu özellikle istedik. Çünkü Tekirdağ’a baktığımız zaman aileyle gidilecek çok fazla mekan yok ya içkili meyhane gibi ya da salaş tarzda. Biz hem modern, şık olsun hem de içki olmasın ve aileyle insanlar rahatlıkla gelsin istedik. Böyle de oldu. Ayda birkaç kere bir yere yemeğe giden insanlar şimdi bakıyoruz hafta bir bize geliyorlar. Ayrıca hem mutfağımız, hem çalışanlarımız hem de ürünlerimiz hepsi çok hijyenik. Öyle ki Tarım İl Müdürlüğü tarafından verilen hijyen ödülü aldık ki bu ödülden alan diğer firmalar köklü firmalardı. Biz yeni açılmamıza rağmen buna layık görülmemiz bizi çok mutlu etti. Amacımız zaten sağlıklı ve iyi ürünleri makul fiyatlarla misafirlerimize sunmak. Ben Tekirdağ’da alternatiflerin artmasını da destekliyorum Böylece tatlı bir rekabet ile kalite artacaktır. Herkes iyi olsun herkes kazansın.   
 
H.T.Ü.: Gördüğüm kadarıyla sunuma da bir hayli özen gösteriyorsunuz?
 
S.Ü.: Evet, o konuyu da çok önemsiyoruz. Gelen müşterimizin kendisinin özel hissetmesini istiyoruz. Evinde yediğinin dışında bir şekilde yesin istiyoruz. Sunumumuzda kullandığımız taş Hindistan’dan ithal bazalt taşıdır. 400 dereceye kadar ısı tutabiliyor. Çiğ eti bile pişirebilir. Biz 140 derecede sunuyoruz böylece insanlar yemeklerini sıcak yemeğe devam ediyorlar. Zaten et yavaş yendiği için soğuyor biz bu taşla bunu engellemiş oluyoruz. Ayrıca biz hızlı servise de çok özen gösteriyoruz. Vakit çok kıymetli artık. O yüzden müşterilerimizi oyalamak istemeyiz.
 
H.T.Ü.: Şubeleşme düşünceniz var mı?
 
S.Ü.: Şu anda yok. İlerde olur mu bilmiyorum. Bizim istediğimiz bu mekanın yıllar sonra da var olması. Bu yüzden hızlı değil de emin adımlarla ilerlemek istiyoruz. Nitelikli ve iyi iş çıkarmak önemli bizim için şu aşamada. Açılalı kısa bir süre olmasına rağmen geldiğimiz noktadan çok mutluyuz. Durmak yok aynı kalite ve güzel tatlarla hizmet vermeye devam edeceğiz. 
 
H.T.Ü.: Samet bey yoğunluğunuz arasında zaman yaratıp bizi misafir ettiğiniz için çok teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.
 
Sizler de fırsat bulup ETOBA’ya misafir olmak isterseniz iletişim bilgileri şu şekildedir:
 Hürriyet Mh.Yamanlar Mevkii Nasrettin Hoca Sk. No:47  Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ
Telefon: +90 282 293 35 10
E-posta: info@etoba.com.tr
 
Okunma Sayısı : 2289
Yapılan Yorumlar
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
 • Eşek sütü kansere iyi geliyor mu?
  Acıbadem Kayseri Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay, hem kanserden korunmak isteyenler, hem de kanser tedavisi görenler için doğru beslenmenin önemini vurguladı. Doğru beslenmenin, kanser açısından iki öneme sahip olduğunu kaydeden Urvay, ''Birincisi hastalıktan korunmak için, diğeri ise hastalıkla mücadelede'' dedi.
 • ERKEKLERE AĞRI KESİCİ UYARISI
  Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, yüksek dozda ve sık ağrı kesici
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 546
Dün : 7703
Toplam : 5933310

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri