tekirdağ, etoba

tekirdağ haberleri

tekirdağ, etoba, et lokantası

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim

 

 

HERKES GELSİN

 

 

ETOBA’yı tercih etmeniz için pek çok sebebiniz olabilir. Aileniz ya da arkadaşlarınızla nezih ve leziz bir yerde öğle yemeği yemek isteyebilirsiniz. Akşam iş yemeği yiyebilirsiniz. Hafta sonu muhteşem deniz manzarası eşliğinde güne nefis bir kahvaltı ile başlayabilirsiniz. İnanın ETOBA tüm bu isteklerinize karşılık verebilecek düzeyde bir mekan.
 
Keyifli mekanlarda keyifli yemekler yiyip, hoş lezzetleri tatmaktan hoşlanmayan insan yoktur diye düşünüyorum. Bu fikirden yola çıkılarak olsa gerek her geçen gün yeni yerler açılıyor, farklı lezzetler sunuluyor. Takdir edersiniz ki her yeni açılan yer çok da güzel olmayabiliyor. Ancak bazı mekanlar var ki henüz açılmasının üzerinden çok fazla zaman geçmemiş olmasına rağmen emin adımlarla ilerliyor ve bu sektörde kalıcı olacağının sinyallerini veriyor. Evet bahsi geçen yer, ETOBA mangalda et & köfte restaurantı. ETOBA’yı tercih etmeniz için pek çok sebebiniz olabilir. Aileniz ya da arkadaşlarınızla nezih ve leziz bir yerde öğle yemeği yemek isteyebilirsiniz. Akşam iş yemeği yiyebilirsiniz. Hafta sonu muhteşem deniz manzarası eşliğinde güne nefis bir kahvaltı ile başlayabilirsiniz. İnanın ETOBA tüm bu isteklerinize karşılık verebilecek düzeyde bir mekan. Gelin isterseniz ETOBA’nın kuruluş hikayesi ve daha fazlasını mekanın sahibi Samet Ülker’den alalım. 
 
Habibe Tilki Üzel: Biraz kendinizden bahseder misiniz?
 
Samet Ülker: 1986 Tekirdağ doğumluyum. Edirne Trakya Üniversitesi Tarih Bölümü mezunuyum. İstanbul  Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünde yüksek lisans ve doktora yapıp bir süre araştırma görevlisi olarak çalıştım. Ancak sonra Tekirdağ’a gelip kendi işimi yapmak istedim. Zaten aile olarak da gıda sektörünün içindeydik. Buradan yola çıkarak ETOBA hayata geçti. Bir de ortağım Volkan Yüksel var.
 
H.T.Ü.: Tam olarak açılış tarihiniz nedir?
 
S.Ü.: 9 Ağustos 2014’de açıldık. Henüz 16. Ayımızın içindeyiz. 28 personelimiz bulunuyor. Kapalı salonumuz dışında bahçe ve balkonumuz mevcut. Kışın yarıya düşsek de mekanımız 145 kişilik bir kapasiteye sahip. Personelimizin tamamı eğitim aldı. Pazartesi günleri kapalıyız. Bunu prensip edindik. Böylece personelimiz de çok daha verimli oluyor.
 
H.T.Ü.: ETOBA’ya gelen bir kişi burada ne tür çeşitler bulabilir?
 
S.Ü.: 45 çeşit ürünümüz var. Temel ürün olarak da 8 ürünümüz var.  Öncelikle et ürünlerimiz var tabii ki. Bu konuda da çok iddialıyız. Kesimini kendimizin yaptığımız hayvanların etini kullanıyoruz. Bu konuda içimiz çok rahat. Misafirlerimiz taze ve lezzetli et yemek istiyorlarsa tercih ettiklerinde yanılmayacaklardır. Dediğim gibi başta et ürünleri, köfte çeşitleri, steak grubu, kahvaltı çeşitleri, brunch, çorba, mantı, tatlı ve salata çeşitlerimiz mevcuttur. Yine bir prensibimiz var ki sabah 09.00’da hizmete başlıyor gece 21.00’de hizmeti kapatıyoruz. 
 
H.T.Ü.: Müşteri kitlesi olarak kime hitap ediyorsunuz?
 
S.Ü.: Bizim bir veya birkaç kitleye hitap etmek gibi bir amacımız yok. Aksine isteğimiz bize her kesimden kişi gelsin. Mekanımızın havasını ve lezzetlerimizin tadını alsın istiyoruz. Bu yüzden mönüler bile oluşturduk. Fiyatlarımız da zaten piyasanın üzerinde değil hatta hep bir tık altında tutuyoruz. Öğlen öğrenciler geliyor, üniversite hocaları geliyor, çalışan kesim, bankacılar geliyor. Yol üzeri olduğumuz için gayri ihtiyarı görenler geliyor. Öğrenciler için hamburger çeşitlerimiz var. Hafta içi her gün 13.30 ile 16.30 arasında çorba, köfte, ayran mönümüz var ve 13.5 lira. Dediğim gibi bize belli veya üst kesim gelsin istemiyoruz. “Herkes gelsin, her kese gelsin” diyoruz.
 
H.T.Ü.: ETOBA içkili bir restaurant değil değil mi?
 
S.Ü.: Aynen, içkili değil ve bunu özellikle istedik. Çünkü Tekirdağ’a baktığımız zaman aileyle gidilecek çok fazla mekan yok ya içkili meyhane gibi ya da salaş tarzda. Biz hem modern, şık olsun hem de içki olmasın ve aileyle insanlar rahatlıkla gelsin istedik. Böyle de oldu. Ayda birkaç kere bir yere yemeğe giden insanlar şimdi bakıyoruz hafta bir bize geliyorlar. Ayrıca hem mutfağımız, hem çalışanlarımız hem de ürünlerimiz hepsi çok hijyenik. Öyle ki Tarım İl Müdürlüğü tarafından verilen hijyen ödülü aldık ki bu ödülden alan diğer firmalar köklü firmalardı. Biz yeni açılmamıza rağmen buna layık görülmemiz bizi çok mutlu etti. Amacımız zaten sağlıklı ve iyi ürünleri makul fiyatlarla misafirlerimize sunmak. Ben Tekirdağ’da alternatiflerin artmasını da destekliyorum Böylece tatlı bir rekabet ile kalite artacaktır. Herkes iyi olsun herkes kazansın.   
 
H.T.Ü.: Gördüğüm kadarıyla sunuma da bir hayli özen gösteriyorsunuz?
 
S.Ü.: Evet, o konuyu da çok önemsiyoruz. Gelen müşterimizin kendisinin özel hissetmesini istiyoruz. Evinde yediğinin dışında bir şekilde yesin istiyoruz. Sunumumuzda kullandığımız taş Hindistan’dan ithal bazalt taşıdır. 400 dereceye kadar ısı tutabiliyor. Çiğ eti bile pişirebilir. Biz 140 derecede sunuyoruz böylece insanlar yemeklerini sıcak yemeğe devam ediyorlar. Zaten et yavaş yendiği için soğuyor biz bu taşla bunu engellemiş oluyoruz. Ayrıca biz hızlı servise de çok özen gösteriyoruz. Vakit çok kıymetli artık. O yüzden müşterilerimizi oyalamak istemeyiz.
 
H.T.Ü.: Şubeleşme düşünceniz var mı?
 
S.Ü.: Şu anda yok. İlerde olur mu bilmiyorum. Bizim istediğimiz bu mekanın yıllar sonra da var olması. Bu yüzden hızlı değil de emin adımlarla ilerlemek istiyoruz. Nitelikli ve iyi iş çıkarmak önemli bizim için şu aşamada. Açılalı kısa bir süre olmasına rağmen geldiğimiz noktadan çok mutluyuz. Durmak yok aynı kalite ve güzel tatlarla hizmet vermeye devam edeceğiz. 
 
H.T.Ü.: Samet bey yoğunluğunuz arasında zaman yaratıp bizi misafir ettiğiniz için çok teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.
 
Sizler de fırsat bulup ETOBA’ya misafir olmak isterseniz iletişim bilgileri şu şekildedir:
 Hürriyet Mh.Yamanlar Mevkii Nasrettin Hoca Sk. No:47  Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ
Telefon: +90 282 293 35 10
E-posta: info@etoba.com.tr
 
Okunma Sayısı : 2597
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1985
Dün : 2856
Toplam : 6660920

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri