tekirdağ, süleymanpaşa, ekrem eşkinat, basın

tekirdağ haberleri

EŞKİNAT’LA MİNİ TUR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


EŞKİNAT’LA MİNİ TUR

 


Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesi Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, ilçede görev yapan gazeteciler ile birlikte yapılan hizmetlerden bir kısmının tanıtımının yapıldığı mini bir kent gezisi gerçekleştirdi. Geziye Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüseyin Güler de eşlik etti.


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat kentte yapılan faaliyetler ile ilgili bilgilendirme gezisi düzenledi. Kentin alt yapısından, üst yapısına, çocukların eğitimlerinden düzenlenen sempozyumlara kadar birçok konuda bilgi veren Eşkinat, “Tekirdağ’ın kalbi Süleymanpaşa’dır dedik(pusula gazetesi haberi) ve bu anlayışla çalışmalarımızı ciddi bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Zaman zaman aksamalar olsa da bunların telafi edilebileceğini biliyoruz” dedi.

 


YOLLAR KISA SÜREDE BİTECEK

Tekirdağ’da alt yapısı tamamlanan yolların bir an önce üst yapısını tamamlamak için gerekli ihaleyi yaptıklarını ve planlarında 15 Temmuz’da bu çalışmaların tamamlanmasını öngördüklerini belirten (pusula)Belediye Başkanı Eşkinat, “Ne yazık ki, artan döviz kurları ve malzemelere gelen ciddi zamlar nedeniyle müteahhit firma gerekli hızda yolları yapmakta zorlanıyor. 15 ekiple yapılmasını planladığımız çalışmalarda firma ne yazık ki iki ekiple çalışıyor. Buna rağmen belediye olarak hemen önlem aldık ve yeni bir ihale ile kısa sürede bu sıkıntıları ortadan kaldırmak için çalışma başlattık. Kumbağ’da (pusula)dahil yakında tüm yollarımız yapılacak” diye konuştu.

 

BEDEL ÖDESEK DE YAPACAĞIZ

Süleymanpaşa’da yaşayan vatandaşların her şeyin en iyisini hak ettiğine vurgu yapan Belediye Başkanı Eşkinat, “Yaptığımız ihalelerle ciddi derecede yol yapım çalışmalarını sürdürüyoruz. Çünkü vatandaşlar siz ne yaparsanız yapın, öncelikle üzerinde yürüdüğü yola bakıyor. Bu konuda aldığımız şikayetler her geçen gün daha da azalıyor. Alt yapı geçen bazı yolların onarımlarını da bizler yapıyoruz. (pusula gazetesi haberi)Gerek Telekom, gerek doğalgaz veya su ile ilgili lokal çalışmalar da bizleri yoruyor ancak bunlar olabilecek işler. Bizler de bir taraftan eksik olan yolları yaparken diğer taraftan tadilat gerektiren yerlere müdahale ediyoruz. Eğer bu konu uzarsa, ihale kanununu da tanımayıp vatandaşımız refahı ve yaşam şartlarını daha iyi hale getirmek için başka uygulamalar da yapacağız. Kimse kusura bakmasın. Eğer bu konuda bir bedel ödememiz gerekiyorsa onu da öderiz. Ben Süleymanpaşa’ya hizmet için geldim ve kimsenin beni engellemişine tahammülüm yok” dedi.

 


ÇOCUKLAR ÇOK ÖNEMLİ

Belediye eski Başkanı merhum Osman Tabak adına yaptırılan Gündüz Bakım evi ve Alzhaimer merkezini basına tanıtan Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Henüz açılışını yapmadık ancak öncelikle kreş kısmında maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarını alıyoruz. Sosyal belediyeciliğin gerektiği de budur. Durumu iyi olan bir çocukla aynı eğitimi alabilmesi için bizim gibi kurumların mücadele etmesi gerekiyor. Aynı şartlarda görülen eğitimle ülkemizin geleceği daha da iyi olacaktır düşüncesindeyiz. (pusula gazetesi haberi)Yaşlı bakım tarafında ise hasta kabulüne başladık. Her birinin buraya öğrenci ve hasta getirmesi için şartlarımız belli. Bu konuda belediyemiz birimlerinden bilgi alınabilir” ifadelerini kullandı.

 

 

Sportif faaliyetlerle yüzlerce çocuğa eğitim verdiklerini aktaran Başkan Eşkinat, Gazeteci Ferhat Akgün’ün koruduğu kaleye de penaltı vuruşu yaptı. Futbol, tenis, yüzme ve okçuluk gibi branşlarda eğitim alan çocuklarla bir süre sohbet eden Başkan ve gazeteciler yapılan çalışmaları yerinde inceleme fırsatı da buldu. Aynı zamanda eğitimcilerden de bilgiler alan heyet, daha sonra yine gençlik merkezindeki İngilizce, ebru, müzik, el sanatları gibi kurslarda eğitim gören öğrencilerle buluştu.

 

RESSAMLARDAN HARİKA ESERLER

Değişik ülkelerden getirdiği sanatçılarla çeşitli etkinlikler yapan ve Tekirdağ’ı bu sanatçılarla buluşturan Süleymanpaşa Belediyesi bu kez de Ahmet Erensoy Gençlik Merkezi’nde (pusula gazetesi haberi)ünlü ressamlarla buluşma sağladı. Ortaya çıkan eserleri hayranlıkla izleyen gazeteciler ise bol bol fotoğraf çektiler. Başkan, “Bir kentin gelişimi için kültürel ve sanatsal faaliyetler çok önemlidir. İnsanların ufkunun açılması ve daha geniş bir açıdan yaşama bakması bulunduğu bölgenin gelişimi açısından da çok önemli. Çünkü sanata eğilimli bir toplum yaşam standartlarını her zaman daha iyi olması için çaba gösterir. Bu nedenle biz yöneticilerde bu talepleri alır ve daha yukarıya taşıma gayreti içinde oluruz” şeklinde konuştu.

Haber&foto: Özkan Dikmen

 

 

 

Okunma Sayısı : 876
Yapılan Yorumlar
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
 • ENGELSİZ PARK
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşların takdirini kazanırken yarattığı yeni oyun alanları ile de dikkat çekiyor.
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1823
Dün : 4390
Toplam : 7260257

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri