tekirdağ, süleymanpaşa, ekrem eşkinat, basın

tekirdağ haberleri

EŞKİNAT’LA MİNİ TUR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


EŞKİNAT’LA MİNİ TUR

 


Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesi Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, ilçede görev yapan gazeteciler ile birlikte yapılan hizmetlerden bir kısmının tanıtımının yapıldığı mini bir kent gezisi gerçekleştirdi. Geziye Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüseyin Güler de eşlik etti.


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat kentte yapılan faaliyetler ile ilgili bilgilendirme gezisi düzenledi. Kentin alt yapısından, üst yapısına, çocukların eğitimlerinden düzenlenen sempozyumlara kadar birçok konuda bilgi veren Eşkinat, “Tekirdağ’ın kalbi Süleymanpaşa’dır dedik(pusula gazetesi haberi) ve bu anlayışla çalışmalarımızı ciddi bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Zaman zaman aksamalar olsa da bunların telafi edilebileceğini biliyoruz” dedi.

 


YOLLAR KISA SÜREDE BİTECEK

Tekirdağ’da alt yapısı tamamlanan yolların bir an önce üst yapısını tamamlamak için gerekli ihaleyi yaptıklarını ve planlarında 15 Temmuz’da bu çalışmaların tamamlanmasını öngördüklerini belirten (pusula)Belediye Başkanı Eşkinat, “Ne yazık ki, artan döviz kurları ve malzemelere gelen ciddi zamlar nedeniyle müteahhit firma gerekli hızda yolları yapmakta zorlanıyor. 15 ekiple yapılmasını planladığımız çalışmalarda firma ne yazık ki iki ekiple çalışıyor. Buna rağmen belediye olarak hemen önlem aldık ve yeni bir ihale ile kısa sürede bu sıkıntıları ortadan kaldırmak için çalışma başlattık. Kumbağ’da (pusula)dahil yakında tüm yollarımız yapılacak” diye konuştu.

 

BEDEL ÖDESEK DE YAPACAĞIZ

Süleymanpaşa’da yaşayan vatandaşların her şeyin en iyisini hak ettiğine vurgu yapan Belediye Başkanı Eşkinat, “Yaptığımız ihalelerle ciddi derecede yol yapım çalışmalarını sürdürüyoruz. Çünkü vatandaşlar siz ne yaparsanız yapın, öncelikle üzerinde yürüdüğü yola bakıyor. Bu konuda aldığımız şikayetler her geçen gün daha da azalıyor. Alt yapı geçen bazı yolların onarımlarını da bizler yapıyoruz. (pusula gazetesi haberi)Gerek Telekom, gerek doğalgaz veya su ile ilgili lokal çalışmalar da bizleri yoruyor ancak bunlar olabilecek işler. Bizler de bir taraftan eksik olan yolları yaparken diğer taraftan tadilat gerektiren yerlere müdahale ediyoruz. Eğer bu konu uzarsa, ihale kanununu da tanımayıp vatandaşımız refahı ve yaşam şartlarını daha iyi hale getirmek için başka uygulamalar da yapacağız. Kimse kusura bakmasın. Eğer bu konuda bir bedel ödememiz gerekiyorsa onu da öderiz. Ben Süleymanpaşa’ya hizmet için geldim ve kimsenin beni engellemişine tahammülüm yok” dedi.

 


ÇOCUKLAR ÇOK ÖNEMLİ

Belediye eski Başkanı merhum Osman Tabak adına yaptırılan Gündüz Bakım evi ve Alzhaimer merkezini basına tanıtan Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Henüz açılışını yapmadık ancak öncelikle kreş kısmında maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarını alıyoruz. Sosyal belediyeciliğin gerektiği de budur. Durumu iyi olan bir çocukla aynı eğitimi alabilmesi için bizim gibi kurumların mücadele etmesi gerekiyor. Aynı şartlarda görülen eğitimle ülkemizin geleceği daha da iyi olacaktır düşüncesindeyiz. (pusula gazetesi haberi)Yaşlı bakım tarafında ise hasta kabulüne başladık. Her birinin buraya öğrenci ve hasta getirmesi için şartlarımız belli. Bu konuda belediyemiz birimlerinden bilgi alınabilir” ifadelerini kullandı.

 

 

Sportif faaliyetlerle yüzlerce çocuğa eğitim verdiklerini aktaran Başkan Eşkinat, Gazeteci Ferhat Akgün’ün koruduğu kaleye de penaltı vuruşu yaptı. Futbol, tenis, yüzme ve okçuluk gibi branşlarda eğitim alan çocuklarla bir süre sohbet eden Başkan ve gazeteciler yapılan çalışmaları yerinde inceleme fırsatı da buldu. Aynı zamanda eğitimcilerden de bilgiler alan heyet, daha sonra yine gençlik merkezindeki İngilizce, ebru, müzik, el sanatları gibi kurslarda eğitim gören öğrencilerle buluştu.

 

RESSAMLARDAN HARİKA ESERLER

Değişik ülkelerden getirdiği sanatçılarla çeşitli etkinlikler yapan ve Tekirdağ’ı bu sanatçılarla buluşturan Süleymanpaşa Belediyesi bu kez de Ahmet Erensoy Gençlik Merkezi’nde (pusula gazetesi haberi)ünlü ressamlarla buluşma sağladı. Ortaya çıkan eserleri hayranlıkla izleyen gazeteciler ise bol bol fotoğraf çektiler. Başkan, “Bir kentin gelişimi için kültürel ve sanatsal faaliyetler çok önemlidir. İnsanların ufkunun açılması ve daha geniş bir açıdan yaşama bakması bulunduğu bölgenin gelişimi açısından da çok önemli. Çünkü sanata eğilimli bir toplum yaşam standartlarını her zaman daha iyi olması için çaba gösterir. Bu nedenle biz yöneticilerde bu talepleri alır ve daha yukarıya taşıma gayreti içinde oluruz” şeklinde konuştu.

Haber&foto: Özkan Dikmen

 

 

 

Okunma Sayısı : 800
Yapılan Yorumlar
 • Kadın ressamlardan Eşkinat’a ziyaret
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Bisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Çalıştayı için Tekirdağ’a gelen ressamları makamında ağırladı.
 • Vali Yardımcısı Suat Yıldız’ın Veda Ziyareti
  2018/157 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığına ait 2018 yılı mülki idari amirleri atama kararnamesiyle Tekirdağ Vali Yardımcılığından Kocaeli Vali Yardımcılığına atanan Suat Yıldız,
 • Alzheimerlıların evden çıkması gerekiyor
  21 Eylül Dünya Alzheimer Günü.
 • Protokol, Şehit ve Gazi Aileleriyle Yemekte
  Hem Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan hem de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Valiliği tarafından Gaziler Günü dolayısıyla, şehit ve gazi aileleri için düzenlenen öğle yemeği programına katıldı.
 • İYİ Parti, TSO’yu ziyaret etti
  İYİ Parti Heyeti Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette gündeme dair gelişmeler konuşuldu.
 • Marmaraereğlisi 19 Eylül’ü unutmadı
  Marmaraereğlisi’nde 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı. Çelenk sunma töreni sonrası Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından verilen yemekte gaziler ve gazi aileleri, protokol üyeleri bir araya geldi.
 • Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi çok yakında
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
 • Akıllı tahta kolaylığı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kreşi ve Gündüz Bakımevi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına akıllı tahta ile başladı.
 • ULUSAL BASIN İLGİSİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Trakya Bağbozumu ve Ekoloji Festivali,
 • AHİLİK HAFTASI KUTLANIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ahilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen kutlama etkinliklerine katıldı.
 • Başarı dolu bir yıl olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay,
 • CHP Heyeti Tekirdağ İş Dünyası İle Bir Araya Geldi
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer,
 • Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’a Ziyaret
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’ı makamında ziyaret etti.
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 607
Dün : 5342
Toplam : 6926923

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri