tekirdağ, süleymanpaşa, ekrem eşkinat, basın

tekirdağ haberleri

EŞKİNAT’LA MİNİ TUR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


EŞKİNAT’LA MİNİ TUR

 


Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesi Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, ilçede görev yapan gazeteciler ile birlikte yapılan hizmetlerden bir kısmının tanıtımının yapıldığı mini bir kent gezisi gerçekleştirdi. Geziye Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüseyin Güler de eşlik etti.


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat kentte yapılan faaliyetler ile ilgili bilgilendirme gezisi düzenledi. Kentin alt yapısından, üst yapısına, çocukların eğitimlerinden düzenlenen sempozyumlara kadar birçok konuda bilgi veren Eşkinat, “Tekirdağ’ın kalbi Süleymanpaşa’dır dedik(pusula gazetesi haberi) ve bu anlayışla çalışmalarımızı ciddi bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Zaman zaman aksamalar olsa da bunların telafi edilebileceğini biliyoruz” dedi.

 


YOLLAR KISA SÜREDE BİTECEK

Tekirdağ’da alt yapısı tamamlanan yolların bir an önce üst yapısını tamamlamak için gerekli ihaleyi yaptıklarını ve planlarında 15 Temmuz’da bu çalışmaların tamamlanmasını öngördüklerini belirten (pusula)Belediye Başkanı Eşkinat, “Ne yazık ki, artan döviz kurları ve malzemelere gelen ciddi zamlar nedeniyle müteahhit firma gerekli hızda yolları yapmakta zorlanıyor. 15 ekiple yapılmasını planladığımız çalışmalarda firma ne yazık ki iki ekiple çalışıyor. Buna rağmen belediye olarak hemen önlem aldık ve yeni bir ihale ile kısa sürede bu sıkıntıları ortadan kaldırmak için çalışma başlattık. Kumbağ’da (pusula)dahil yakında tüm yollarımız yapılacak” diye konuştu.

 

BEDEL ÖDESEK DE YAPACAĞIZ

Süleymanpaşa’da yaşayan vatandaşların her şeyin en iyisini hak ettiğine vurgu yapan Belediye Başkanı Eşkinat, “Yaptığımız ihalelerle ciddi derecede yol yapım çalışmalarını sürdürüyoruz. Çünkü vatandaşlar siz ne yaparsanız yapın, öncelikle üzerinde yürüdüğü yola bakıyor. Bu konuda aldığımız şikayetler her geçen gün daha da azalıyor. Alt yapı geçen bazı yolların onarımlarını da bizler yapıyoruz. (pusula gazetesi haberi)Gerek Telekom, gerek doğalgaz veya su ile ilgili lokal çalışmalar da bizleri yoruyor ancak bunlar olabilecek işler. Bizler de bir taraftan eksik olan yolları yaparken diğer taraftan tadilat gerektiren yerlere müdahale ediyoruz. Eğer bu konu uzarsa, ihale kanununu da tanımayıp vatandaşımız refahı ve yaşam şartlarını daha iyi hale getirmek için başka uygulamalar da yapacağız. Kimse kusura bakmasın. Eğer bu konuda bir bedel ödememiz gerekiyorsa onu da öderiz. Ben Süleymanpaşa’ya hizmet için geldim ve kimsenin beni engellemişine tahammülüm yok” dedi.

 


ÇOCUKLAR ÇOK ÖNEMLİ

Belediye eski Başkanı merhum Osman Tabak adına yaptırılan Gündüz Bakım evi ve Alzhaimer merkezini basına tanıtan Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Henüz açılışını yapmadık ancak öncelikle kreş kısmında maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarını alıyoruz. Sosyal belediyeciliğin gerektiği de budur. Durumu iyi olan bir çocukla aynı eğitimi alabilmesi için bizim gibi kurumların mücadele etmesi gerekiyor. Aynı şartlarda görülen eğitimle ülkemizin geleceği daha da iyi olacaktır düşüncesindeyiz. (pusula gazetesi haberi)Yaşlı bakım tarafında ise hasta kabulüne başladık. Her birinin buraya öğrenci ve hasta getirmesi için şartlarımız belli. Bu konuda belediyemiz birimlerinden bilgi alınabilir” ifadelerini kullandı.

 

 

Sportif faaliyetlerle yüzlerce çocuğa eğitim verdiklerini aktaran Başkan Eşkinat, Gazeteci Ferhat Akgün’ün koruduğu kaleye de penaltı vuruşu yaptı. Futbol, tenis, yüzme ve okçuluk gibi branşlarda eğitim alan çocuklarla bir süre sohbet eden Başkan ve gazeteciler yapılan çalışmaları yerinde inceleme fırsatı da buldu. Aynı zamanda eğitimcilerden de bilgiler alan heyet, daha sonra yine gençlik merkezindeki İngilizce, ebru, müzik, el sanatları gibi kurslarda eğitim gören öğrencilerle buluştu.

 

RESSAMLARDAN HARİKA ESERLER

Değişik ülkelerden getirdiği sanatçılarla çeşitli etkinlikler yapan ve Tekirdağ’ı bu sanatçılarla buluşturan Süleymanpaşa Belediyesi bu kez de Ahmet Erensoy Gençlik Merkezi’nde (pusula gazetesi haberi)ünlü ressamlarla buluşma sağladı. Ortaya çıkan eserleri hayranlıkla izleyen gazeteciler ise bol bol fotoğraf çektiler. Başkan, “Bir kentin gelişimi için kültürel ve sanatsal faaliyetler çok önemlidir. İnsanların ufkunun açılması ve daha geniş bir açıdan yaşama bakması bulunduğu bölgenin gelişimi açısından da çok önemli. Çünkü sanata eğilimli bir toplum yaşam standartlarını her zaman daha iyi olması için çaba gösterir. Bu nedenle biz yöneticilerde bu talepleri alır ve daha yukarıya taşıma gayreti içinde oluruz” şeklinde konuştu.

Haber&foto: Özkan Dikmen

 

 

 

Okunma Sayısı : 952
Yapılan Yorumlar
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2491
Dün : 6341
Toplam : 7654170

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri