tekirdağ, süleymanpaşa, ekrem eşkinat, basın

tekirdağ haberleri

EŞKİNAT’LA MİNİ TUR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


EŞKİNAT’LA MİNİ TUR

 


Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesi Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, ilçede görev yapan gazeteciler ile birlikte yapılan hizmetlerden bir kısmının tanıtımının yapıldığı mini bir kent gezisi gerçekleştirdi. Geziye Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüseyin Güler de eşlik etti.


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat kentte yapılan faaliyetler ile ilgili bilgilendirme gezisi düzenledi. Kentin alt yapısından, üst yapısına, çocukların eğitimlerinden düzenlenen sempozyumlara kadar birçok konuda bilgi veren Eşkinat, “Tekirdağ’ın kalbi Süleymanpaşa’dır dedik(pusula gazetesi haberi) ve bu anlayışla çalışmalarımızı ciddi bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Zaman zaman aksamalar olsa da bunların telafi edilebileceğini biliyoruz” dedi.

 


YOLLAR KISA SÜREDE BİTECEK

Tekirdağ’da alt yapısı tamamlanan yolların bir an önce üst yapısını tamamlamak için gerekli ihaleyi yaptıklarını ve planlarında 15 Temmuz’da bu çalışmaların tamamlanmasını öngördüklerini belirten (pusula)Belediye Başkanı Eşkinat, “Ne yazık ki, artan döviz kurları ve malzemelere gelen ciddi zamlar nedeniyle müteahhit firma gerekli hızda yolları yapmakta zorlanıyor. 15 ekiple yapılmasını planladığımız çalışmalarda firma ne yazık ki iki ekiple çalışıyor. Buna rağmen belediye olarak hemen önlem aldık ve yeni bir ihale ile kısa sürede bu sıkıntıları ortadan kaldırmak için çalışma başlattık. Kumbağ’da (pusula)dahil yakında tüm yollarımız yapılacak” diye konuştu.

 

BEDEL ÖDESEK DE YAPACAĞIZ

Süleymanpaşa’da yaşayan vatandaşların her şeyin en iyisini hak ettiğine vurgu yapan Belediye Başkanı Eşkinat, “Yaptığımız ihalelerle ciddi derecede yol yapım çalışmalarını sürdürüyoruz. Çünkü vatandaşlar siz ne yaparsanız yapın, öncelikle üzerinde yürüdüğü yola bakıyor. Bu konuda aldığımız şikayetler her geçen gün daha da azalıyor. Alt yapı geçen bazı yolların onarımlarını da bizler yapıyoruz. (pusula gazetesi haberi)Gerek Telekom, gerek doğalgaz veya su ile ilgili lokal çalışmalar da bizleri yoruyor ancak bunlar olabilecek işler. Bizler de bir taraftan eksik olan yolları yaparken diğer taraftan tadilat gerektiren yerlere müdahale ediyoruz. Eğer bu konu uzarsa, ihale kanununu da tanımayıp vatandaşımız refahı ve yaşam şartlarını daha iyi hale getirmek için başka uygulamalar da yapacağız. Kimse kusura bakmasın. Eğer bu konuda bir bedel ödememiz gerekiyorsa onu da öderiz. Ben Süleymanpaşa’ya hizmet için geldim ve kimsenin beni engellemişine tahammülüm yok” dedi.

 


ÇOCUKLAR ÇOK ÖNEMLİ

Belediye eski Başkanı merhum Osman Tabak adına yaptırılan Gündüz Bakım evi ve Alzhaimer merkezini basına tanıtan Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Henüz açılışını yapmadık ancak öncelikle kreş kısmında maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarını alıyoruz. Sosyal belediyeciliğin gerektiği de budur. Durumu iyi olan bir çocukla aynı eğitimi alabilmesi için bizim gibi kurumların mücadele etmesi gerekiyor. Aynı şartlarda görülen eğitimle ülkemizin geleceği daha da iyi olacaktır düşüncesindeyiz. (pusula gazetesi haberi)Yaşlı bakım tarafında ise hasta kabulüne başladık. Her birinin buraya öğrenci ve hasta getirmesi için şartlarımız belli. Bu konuda belediyemiz birimlerinden bilgi alınabilir” ifadelerini kullandı.

 

 

Sportif faaliyetlerle yüzlerce çocuğa eğitim verdiklerini aktaran Başkan Eşkinat, Gazeteci Ferhat Akgün’ün koruduğu kaleye de penaltı vuruşu yaptı. Futbol, tenis, yüzme ve okçuluk gibi branşlarda eğitim alan çocuklarla bir süre sohbet eden Başkan ve gazeteciler yapılan çalışmaları yerinde inceleme fırsatı da buldu. Aynı zamanda eğitimcilerden de bilgiler alan heyet, daha sonra yine gençlik merkezindeki İngilizce, ebru, müzik, el sanatları gibi kurslarda eğitim gören öğrencilerle buluştu.

 

RESSAMLARDAN HARİKA ESERLER

Değişik ülkelerden getirdiği sanatçılarla çeşitli etkinlikler yapan ve Tekirdağ’ı bu sanatçılarla buluşturan Süleymanpaşa Belediyesi bu kez de Ahmet Erensoy Gençlik Merkezi’nde (pusula gazetesi haberi)ünlü ressamlarla buluşma sağladı. Ortaya çıkan eserleri hayranlıkla izleyen gazeteciler ise bol bol fotoğraf çektiler. Başkan, “Bir kentin gelişimi için kültürel ve sanatsal faaliyetler çok önemlidir. İnsanların ufkunun açılması ve daha geniş bir açıdan yaşama bakması bulunduğu bölgenin gelişimi açısından da çok önemli. Çünkü sanata eğilimli bir toplum yaşam standartlarını her zaman daha iyi olması için çaba gösterir. Bu nedenle biz yöneticilerde bu talepleri alır ve daha yukarıya taşıma gayreti içinde oluruz” şeklinde konuştu.

Haber&foto: Özkan Dikmen

 

 

 

Okunma Sayısı : 1067
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3682
Dün : 10880
Toplam : 8227043

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri