10 ocak, ekrem eşkinat, süleymanpaşa

tekirdağ haberleri

Eşkinat’ı mahalleme davet ediyorum!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Eşkinat’ı mahalleme davet ediyorum!

 

10 Ocak, Çalışan Gazeteciler Günü idi. Günün anlamına istinaden Süleymanpaşa Belediyesi Yelken İhtisas Kulübü’nde Sülaymanpaşa’da çalışan gazetecilere kahvaltı organize etti. Kahvaltının ev sahibi doğal olarak Ekrem Eşkinat idi. Eşkinat’ın yanı sıra başkan yardımcıları  Gülferah Güral, Berkay Çakır ve Hulusi Özocak da katılım gösterdiler. Kahvaltıda 2017’nin faaliyetleri bir sunumla basın mensupları ile paylaşıldı. Sonrasında Başkan Eşkinat uzun uzun konuşmasını gerçekleştirdi.

 

Eşkinat, görevde olduğu süre zarfında aslında bir vatandaş olarak nasıl bir Tekirdağ hayal ediyorsa onu gerçekleştirmeye çalıştığını ifade etti. Son bir senesinin kaldığını ancak yine takdir edilirse göreve devam edeceğini de bir şekilde belirtti. Ekrem Eşkinat tüm bunları söylerken işlerin aksak devam ettiği, en büyük sorun olan yolların bir türlü yapılmadığı eleştirilerine katılmadığını, çok bilen varsa buyursun gelsin mesajını üstü kapalı bir şekilde söyledi. Sürekli bütçenin azlığına da değinen Eşkinat sanıyoruz ki benim yapabildiklerim bu kadar daha iyisini yapacak varsa buyursun gelsin diyerek bir meydan okuma çabası içine girmiş gibi.

 

Sosyal ve kültürel anlamdaki vizyonu şahsen ben de beğeniyor olsam da Tekirdağ’ın içler acısı kentsel görüntüsüne baktığımız zaman asli görevinin şu bitmek bilmeyen yol masalını sonlandırmak olması gerektiği kanaatindeyim. Eşkinat metrelerce yol yaptıklarını anlatıyor. İyi güzel hoş da öyleyse neden bizler hala çamurlu yollardan sabahları işimize geliyoruz. İnsanlar her sabah büyük bir kızgınlıkla işlerine okullarına gidiyorlar. Neredeyse ayağımıza poşet bağlayıp çıkacağız sokağa. Arabamız mayın tarlası yollar yüzünden sanayiden çıkamıyor. Tekirdağ sadece 100. Yıl ve Hürriyet Mahallesi’nden ibaret değil. Başkan Beyi en kısa zamanda mahallemde, Devlet Hastanesi arkası Eski Cami Mahallesi Emin Bey Sokakta o takım elbisesi, gıcır gıcır boyalı ayakkabılarıyla görmek istiyorum. Davet ediyorum kendisini. Birlikte kendisiyle şöyle bir tur atalım 15 dakika sonra o boyalı ayakkabılardan eser kalacak mı bir bakalım? Bizler vatandaş olarak her gün bu işkenceyi yaşarken kalkıp şu kadar yol yaptık diye konuşulması ne yazık ki takdir edilmiyor aksine insanı daha çok sinirlendiriyor.

 

 Alt yapı çalışmalarının nankör olduğunu, altta kaldığı için vatandaşın görmediğini söyleyen ve vatandaşın hafızasıyla “ancak bir ay akılda tutarlar” diyerek küçük gören Ekrem Eşkinat bizleri diğer gelişmiş şehirlerde olduğu gibi kaymak asfaltta kavuştur bak o zaman akıllardan çıkıyor musun?

 

Gazetemize gün geçmiyor ki çamurlu yollardan vatandaşın çektiği çileyi gösteren fotoğraflar gelmesin.   Şahsen ben kendi adıma artık ümidi kesmiş durumda olup şehir içi yollarının bu kabus halinin Tekirdağ’ın kaderi olduğuna inanmaya başladım.

 

Sene olmuş 2018’de manzara böyle ise bu kent adına gerçekten kimse bir şey yapmamış demektir bu. Hani Tekirdağ Batı’da olmakla övünen bir kent ya fakat gelin görün ki şehrin görüntüsü, gelişmişliğin en önemli göstergesi olan yolları, şehirleşmedeki eksiklikleri ile sanırsınız ki 1930’larda hani o küçük görülen Doğu illeri var ya işte oralarda bir yerlerde gelişememiş yerleşim noktalarından biri gibi adeta. Durum böyle iken sene değil 2018 2038 olsa da daha yürüyecek doğru düzgün yolunuz yoksa Batı’nın en batısında da olsanız varoş bir kent görüntüsünden öteye gidemezsiniz.

 

Ekrem Eşkinat, konuşmasında “dünyanın en güzel yeri Tekirdağ” gibi bir cümle kullandı. Kentin sorunlarını, pek çok açıdan geri kalmışlığı, şehirleşememesini düşünürsek Başkan Bey bir kez daha düşünsün bence dünyanın en güzel yeri neresi? Zira gerçekten güzel olan yerlere ayıp olmasın!

Okunma Sayısı : 1118
Yapılan Yorumlar
20 Ocak 2018    Hasret DELİCE
    Kimse bulunmaz Hint kumaşı değil. Elbette ondan daha güzel yapanlar bulunur.Ver vardır da. Yine takdir edileceğini kesinlikle sanmıyorum. Müsaade edip bırakırlar ise elbette bilen biri gelir.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
 • ENGELSİZ PARK
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşların takdirini kazanırken yarattığı yeni oyun alanları ile de dikkat çekiyor.
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı kimi istersiniz?
    CHP--Kadir Albayrak
    Ak Parti--Mestan Özcan
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2721
Dün : 6413
Toplam : 7422263

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri