10 ocak, ekrem eşkinat, süleymanpaşa

tekirdağ haberleri

Eşkinat’ı mahalleme davet ediyorum!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Eşkinat’ı mahalleme davet ediyorum!

 

10 Ocak, Çalışan Gazeteciler Günü idi. Günün anlamına istinaden Süleymanpaşa Belediyesi Yelken İhtisas Kulübü’nde Sülaymanpaşa’da çalışan gazetecilere kahvaltı organize etti. Kahvaltının ev sahibi doğal olarak Ekrem Eşkinat idi. Eşkinat’ın yanı sıra başkan yardımcıları  Gülferah Güral, Berkay Çakır ve Hulusi Özocak da katılım gösterdiler. Kahvaltıda 2017’nin faaliyetleri bir sunumla basın mensupları ile paylaşıldı. Sonrasında Başkan Eşkinat uzun uzun konuşmasını gerçekleştirdi.

 

Eşkinat, görevde olduğu süre zarfında aslında bir vatandaş olarak nasıl bir Tekirdağ hayal ediyorsa onu gerçekleştirmeye çalıştığını ifade etti. Son bir senesinin kaldığını ancak yine takdir edilirse göreve devam edeceğini de bir şekilde belirtti. Ekrem Eşkinat tüm bunları söylerken işlerin aksak devam ettiği, en büyük sorun olan yolların bir türlü yapılmadığı eleştirilerine katılmadığını, çok bilen varsa buyursun gelsin mesajını üstü kapalı bir şekilde söyledi. Sürekli bütçenin azlığına da değinen Eşkinat sanıyoruz ki benim yapabildiklerim bu kadar daha iyisini yapacak varsa buyursun gelsin diyerek bir meydan okuma çabası içine girmiş gibi.

 

Sosyal ve kültürel anlamdaki vizyonu şahsen ben de beğeniyor olsam da Tekirdağ’ın içler acısı kentsel görüntüsüne baktığımız zaman asli görevinin şu bitmek bilmeyen yol masalını sonlandırmak olması gerektiği kanaatindeyim. Eşkinat metrelerce yol yaptıklarını anlatıyor. İyi güzel hoş da öyleyse neden bizler hala çamurlu yollardan sabahları işimize geliyoruz. İnsanlar her sabah büyük bir kızgınlıkla işlerine okullarına gidiyorlar. Neredeyse ayağımıza poşet bağlayıp çıkacağız sokağa. Arabamız mayın tarlası yollar yüzünden sanayiden çıkamıyor. Tekirdağ sadece 100. Yıl ve Hürriyet Mahallesi’nden ibaret değil. Başkan Beyi en kısa zamanda mahallemde, Devlet Hastanesi arkası Eski Cami Mahallesi Emin Bey Sokakta o takım elbisesi, gıcır gıcır boyalı ayakkabılarıyla görmek istiyorum. Davet ediyorum kendisini. Birlikte kendisiyle şöyle bir tur atalım 15 dakika sonra o boyalı ayakkabılardan eser kalacak mı bir bakalım? Bizler vatandaş olarak her gün bu işkenceyi yaşarken kalkıp şu kadar yol yaptık diye konuşulması ne yazık ki takdir edilmiyor aksine insanı daha çok sinirlendiriyor.

 

 Alt yapı çalışmalarının nankör olduğunu, altta kaldığı için vatandaşın görmediğini söyleyen ve vatandaşın hafızasıyla “ancak bir ay akılda tutarlar” diyerek küçük gören Ekrem Eşkinat bizleri diğer gelişmiş şehirlerde olduğu gibi kaymak asfaltta kavuştur bak o zaman akıllardan çıkıyor musun?

 

Gazetemize gün geçmiyor ki çamurlu yollardan vatandaşın çektiği çileyi gösteren fotoğraflar gelmesin.   Şahsen ben kendi adıma artık ümidi kesmiş durumda olup şehir içi yollarının bu kabus halinin Tekirdağ’ın kaderi olduğuna inanmaya başladım.

 

Sene olmuş 2018’de manzara böyle ise bu kent adına gerçekten kimse bir şey yapmamış demektir bu. Hani Tekirdağ Batı’da olmakla övünen bir kent ya fakat gelin görün ki şehrin görüntüsü, gelişmişliğin en önemli göstergesi olan yolları, şehirleşmedeki eksiklikleri ile sanırsınız ki 1930’larda hani o küçük görülen Doğu illeri var ya işte oralarda bir yerlerde gelişememiş yerleşim noktalarından biri gibi adeta. Durum böyle iken sene değil 2018 2038 olsa da daha yürüyecek doğru düzgün yolunuz yoksa Batı’nın en batısında da olsanız varoş bir kent görüntüsünden öteye gidemezsiniz.

 

Ekrem Eşkinat, konuşmasında “dünyanın en güzel yeri Tekirdağ” gibi bir cümle kullandı. Kentin sorunlarını, pek çok açıdan geri kalmışlığı, şehirleşememesini düşünürsek Başkan Bey bir kez daha düşünsün bence dünyanın en güzel yeri neresi? Zira gerçekten güzel olan yerlere ayıp olmasın!

Okunma Sayısı : 983
Yapılan Yorumlar
20 Ocak 2018    Hasret DELİCE
    Kimse bulunmaz Hint kumaşı değil. Elbette ondan daha güzel yapanlar bulunur.Ver vardır da. Yine takdir edileceğini kesinlikle sanmıyorum. Müsaade edip bırakırlar ise elbette bilen biri gelir.
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2094
Dün : 4249
Toplam : 6781196

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri