10 ocak, ekrem eşkinat, süleymanpaşa

tekirdağ haberleri

Eşkinat’ı mahalleme davet ediyorum!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Eşkinat’ı mahalleme davet ediyorum!

 

10 Ocak, Çalışan Gazeteciler Günü idi. Günün anlamına istinaden Süleymanpaşa Belediyesi Yelken İhtisas Kulübü’nde Sülaymanpaşa’da çalışan gazetecilere kahvaltı organize etti. Kahvaltının ev sahibi doğal olarak Ekrem Eşkinat idi. Eşkinat’ın yanı sıra başkan yardımcıları  Gülferah Güral, Berkay Çakır ve Hulusi Özocak da katılım gösterdiler. Kahvaltıda 2017’nin faaliyetleri bir sunumla basın mensupları ile paylaşıldı. Sonrasında Başkan Eşkinat uzun uzun konuşmasını gerçekleştirdi.

 

Eşkinat, görevde olduğu süre zarfında aslında bir vatandaş olarak nasıl bir Tekirdağ hayal ediyorsa onu gerçekleştirmeye çalıştığını ifade etti. Son bir senesinin kaldığını ancak yine takdir edilirse göreve devam edeceğini de bir şekilde belirtti. Ekrem Eşkinat tüm bunları söylerken işlerin aksak devam ettiği, en büyük sorun olan yolların bir türlü yapılmadığı eleştirilerine katılmadığını, çok bilen varsa buyursun gelsin mesajını üstü kapalı bir şekilde söyledi. Sürekli bütçenin azlığına da değinen Eşkinat sanıyoruz ki benim yapabildiklerim bu kadar daha iyisini yapacak varsa buyursun gelsin diyerek bir meydan okuma çabası içine girmiş gibi.

 

Sosyal ve kültürel anlamdaki vizyonu şahsen ben de beğeniyor olsam da Tekirdağ’ın içler acısı kentsel görüntüsüne baktığımız zaman asli görevinin şu bitmek bilmeyen yol masalını sonlandırmak olması gerektiği kanaatindeyim. Eşkinat metrelerce yol yaptıklarını anlatıyor. İyi güzel hoş da öyleyse neden bizler hala çamurlu yollardan sabahları işimize geliyoruz. İnsanlar her sabah büyük bir kızgınlıkla işlerine okullarına gidiyorlar. Neredeyse ayağımıza poşet bağlayıp çıkacağız sokağa. Arabamız mayın tarlası yollar yüzünden sanayiden çıkamıyor. Tekirdağ sadece 100. Yıl ve Hürriyet Mahallesi’nden ibaret değil. Başkan Beyi en kısa zamanda mahallemde, Devlet Hastanesi arkası Eski Cami Mahallesi Emin Bey Sokakta o takım elbisesi, gıcır gıcır boyalı ayakkabılarıyla görmek istiyorum. Davet ediyorum kendisini. Birlikte kendisiyle şöyle bir tur atalım 15 dakika sonra o boyalı ayakkabılardan eser kalacak mı bir bakalım? Bizler vatandaş olarak her gün bu işkenceyi yaşarken kalkıp şu kadar yol yaptık diye konuşulması ne yazık ki takdir edilmiyor aksine insanı daha çok sinirlendiriyor.

 

 Alt yapı çalışmalarının nankör olduğunu, altta kaldığı için vatandaşın görmediğini söyleyen ve vatandaşın hafızasıyla “ancak bir ay akılda tutarlar” diyerek küçük gören Ekrem Eşkinat bizleri diğer gelişmiş şehirlerde olduğu gibi kaymak asfaltta kavuştur bak o zaman akıllardan çıkıyor musun?

 

Gazetemize gün geçmiyor ki çamurlu yollardan vatandaşın çektiği çileyi gösteren fotoğraflar gelmesin.   Şahsen ben kendi adıma artık ümidi kesmiş durumda olup şehir içi yollarının bu kabus halinin Tekirdağ’ın kaderi olduğuna inanmaya başladım.

 

Sene olmuş 2018’de manzara böyle ise bu kent adına gerçekten kimse bir şey yapmamış demektir bu. Hani Tekirdağ Batı’da olmakla övünen bir kent ya fakat gelin görün ki şehrin görüntüsü, gelişmişliğin en önemli göstergesi olan yolları, şehirleşmedeki eksiklikleri ile sanırsınız ki 1930’larda hani o küçük görülen Doğu illeri var ya işte oralarda bir yerlerde gelişememiş yerleşim noktalarından biri gibi adeta. Durum böyle iken sene değil 2018 2038 olsa da daha yürüyecek doğru düzgün yolunuz yoksa Batı’nın en batısında da olsanız varoş bir kent görüntüsünden öteye gidemezsiniz.

 

Ekrem Eşkinat, konuşmasında “dünyanın en güzel yeri Tekirdağ” gibi bir cümle kullandı. Kentin sorunlarını, pek çok açıdan geri kalmışlığı, şehirleşememesini düşünürsek Başkan Bey bir kez daha düşünsün bence dünyanın en güzel yeri neresi? Zira gerçekten güzel olan yerlere ayıp olmasın!

Okunma Sayısı : 1059
Yapılan Yorumlar
20 Ocak 2018    Hasret DELİCE
    Kimse bulunmaz Hint kumaşı değil. Elbette ondan daha güzel yapanlar bulunur.Ver vardır da. Yine takdir edileceğini kesinlikle sanmıyorum. Müsaade edip bırakırlar ise elbette bilen biri gelir.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4791
Dün : 7632
Toplam : 7104447

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri