10 ocak, ekrem eşkinat, süleymanpaşa

tekirdağ haberleri

Eşkinat’ı mahalleme davet ediyorum!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Eşkinat’ı mahalleme davet ediyorum!

 

10 Ocak, Çalışan Gazeteciler Günü idi. Günün anlamına istinaden Süleymanpaşa Belediyesi Yelken İhtisas Kulübü’nde Sülaymanpaşa’da çalışan gazetecilere kahvaltı organize etti. Kahvaltının ev sahibi doğal olarak Ekrem Eşkinat idi. Eşkinat’ın yanı sıra başkan yardımcıları  Gülferah Güral, Berkay Çakır ve Hulusi Özocak da katılım gösterdiler. Kahvaltıda 2017’nin faaliyetleri bir sunumla basın mensupları ile paylaşıldı. Sonrasında Başkan Eşkinat uzun uzun konuşmasını gerçekleştirdi.

 

Eşkinat, görevde olduğu süre zarfında aslında bir vatandaş olarak nasıl bir Tekirdağ hayal ediyorsa onu gerçekleştirmeye çalıştığını ifade etti. Son bir senesinin kaldığını ancak yine takdir edilirse göreve devam edeceğini de bir şekilde belirtti. Ekrem Eşkinat tüm bunları söylerken işlerin aksak devam ettiği, en büyük sorun olan yolların bir türlü yapılmadığı eleştirilerine katılmadığını, çok bilen varsa buyursun gelsin mesajını üstü kapalı bir şekilde söyledi. Sürekli bütçenin azlığına da değinen Eşkinat sanıyoruz ki benim yapabildiklerim bu kadar daha iyisini yapacak varsa buyursun gelsin diyerek bir meydan okuma çabası içine girmiş gibi.

 

Sosyal ve kültürel anlamdaki vizyonu şahsen ben de beğeniyor olsam da Tekirdağ’ın içler acısı kentsel görüntüsüne baktığımız zaman asli görevinin şu bitmek bilmeyen yol masalını sonlandırmak olması gerektiği kanaatindeyim. Eşkinat metrelerce yol yaptıklarını anlatıyor. İyi güzel hoş da öyleyse neden bizler hala çamurlu yollardan sabahları işimize geliyoruz. İnsanlar her sabah büyük bir kızgınlıkla işlerine okullarına gidiyorlar. Neredeyse ayağımıza poşet bağlayıp çıkacağız sokağa. Arabamız mayın tarlası yollar yüzünden sanayiden çıkamıyor. Tekirdağ sadece 100. Yıl ve Hürriyet Mahallesi’nden ibaret değil. Başkan Beyi en kısa zamanda mahallemde, Devlet Hastanesi arkası Eski Cami Mahallesi Emin Bey Sokakta o takım elbisesi, gıcır gıcır boyalı ayakkabılarıyla görmek istiyorum. Davet ediyorum kendisini. Birlikte kendisiyle şöyle bir tur atalım 15 dakika sonra o boyalı ayakkabılardan eser kalacak mı bir bakalım? Bizler vatandaş olarak her gün bu işkenceyi yaşarken kalkıp şu kadar yol yaptık diye konuşulması ne yazık ki takdir edilmiyor aksine insanı daha çok sinirlendiriyor.

 

 Alt yapı çalışmalarının nankör olduğunu, altta kaldığı için vatandaşın görmediğini söyleyen ve vatandaşın hafızasıyla “ancak bir ay akılda tutarlar” diyerek küçük gören Ekrem Eşkinat bizleri diğer gelişmiş şehirlerde olduğu gibi kaymak asfaltta kavuştur bak o zaman akıllardan çıkıyor musun?

 

Gazetemize gün geçmiyor ki çamurlu yollardan vatandaşın çektiği çileyi gösteren fotoğraflar gelmesin.   Şahsen ben kendi adıma artık ümidi kesmiş durumda olup şehir içi yollarının bu kabus halinin Tekirdağ’ın kaderi olduğuna inanmaya başladım.

 

Sene olmuş 2018’de manzara böyle ise bu kent adına gerçekten kimse bir şey yapmamış demektir bu. Hani Tekirdağ Batı’da olmakla övünen bir kent ya fakat gelin görün ki şehrin görüntüsü, gelişmişliğin en önemli göstergesi olan yolları, şehirleşmedeki eksiklikleri ile sanırsınız ki 1930’larda hani o küçük görülen Doğu illeri var ya işte oralarda bir yerlerde gelişememiş yerleşim noktalarından biri gibi adeta. Durum böyle iken sene değil 2018 2038 olsa da daha yürüyecek doğru düzgün yolunuz yoksa Batı’nın en batısında da olsanız varoş bir kent görüntüsünden öteye gidemezsiniz.

 

Ekrem Eşkinat, konuşmasında “dünyanın en güzel yeri Tekirdağ” gibi bir cümle kullandı. Kentin sorunlarını, pek çok açıdan geri kalmışlığı, şehirleşememesini düşünürsek Başkan Bey bir kez daha düşünsün bence dünyanın en güzel yeri neresi? Zira gerçekten güzel olan yerlere ayıp olmasın!

Okunma Sayısı : 1225
Yapılan Yorumlar
20 Ocak 2018    Hasret DELİCE
    Kimse bulunmaz Hint kumaşı değil. Elbette ondan daha güzel yapanlar bulunur.Ver vardır da. Yine takdir edileceğini kesinlikle sanmıyorum. Müsaade edip bırakırlar ise elbette bilen biri gelir.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2343
Dün : 8487
Toplam : 8046745

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri