tekirdağ haberleri, pusula gazetesi, özkan dikmen

tekirdağ haberleri

EKSİKLERİMİZ ÇOK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


EKSİKLERİMİZ ÇOK

 

Tekirdağ bulunduğu konum ve bölge itibariyle oldukça stratejik bir yere sahip. İçinde barındırdığı onlarca işlerle bazıları tarafından kimlik arayışında olduğu söylense de bunların tamamını birlikte yürütebilecek kabiliyete sahip.


Çorlu-Çerkezköy hattında bulunan sanayisi, merkez Süleymanpaşa’da bulunan sahil bandı ve limanlar, tarihi geçmişi itibariyle kültürel dokusu, doğası ve kendine has güzellikleri nedeniyle turizmi, genel itibariyle tarımı, Tekirdağ’ı farklı bir il yapıyor.

Bugüne kadar kentin baronları (kendine göre ileri gelenleri) işlerine nasıl gelmişse işin o tarafından tutmuşlar ve başkasını da yanlarına yaklaştırmamışlar. ‘Ne gerek var’ cı zihniyetle kent halkına kötü bir kasabana yaşamayı hak görmüşler.

Gelişen dünyada Tekirdağ istediği ve arzu ettiği yere bir türlü ulaşamamış. Sırf birkaç kişinin keyfi olsun diye bu gelişimler bir türlü kendini gösterememiş. Geldiğimiz noktada ise baronlar her ne kadar direnseler de artık arzu ettikleri kaotik durum ortadan kalkmaya başlamıştır.

Geldiğimiz noktada ise yine bu baronların ‘şişirmesiyle’ TORSAB diye bir fırsatı kaçırmak üzereyiz. Umarım Danıştay’dan Tekirdağ için yararlı bir karar çıkar. Kent daha önce tarihi evleri ile gündeme gelmiş ancak ‘istenmediği’ için işi İç Anadolu’ya kaptırmışız. Bunun gibi onlarca örnek varken, Tekirdağ’ın gelişimini bu kadar istemeyen zihniyetleri de anlamıyorum. Kent için neredeyse hiç bir şey yapmamış bir grup insan bakıyorum halen siyasette ve ekonomide kentte kanaat önderliği yapma gayreti içindeler. Yapmayın, yemiyoruz!

Eksiklerimiz çok dedik, gerçekten öyle. Herkes yerel yönetimlerin ne yapıp yapmadığı ile ilgileniyor ancak ciddi konularda birçok gündemi de kaçırdığımızı düşünüyoruz. TORSAB konusunda istekli olan ciddi bir kesim var. Bu kesimin seslerini daha çok çıkarması gerektiği inancındayım. Bu konuda benim gibi düşünen birçok arkadaşım da tam destek verecektir. Montaj sanayinin Tekirdağ’a yani Süleymanpaşa’ya hiçbir zararı olmayacağı kanaatini halen taşıyorum.

Kentte ayrıca yıllardır dikkatimi çeken, gizliden gizliye var olan ve zaman zaman bunu açıklamada bir mahsur görmeyen insanların mikro milliyetçiliği olmuştur. Doğru mudur? Tabi ki, doğru değildir. Bu anlamda yapılan tüm yaklaşımlar yanlıştır ve yanlış olmaya devam edecektir. Herkesin birbiri ile yaşamaya alışması gerektiğini söylememize bile gerek yok. Üstelik kentin gelişimine ciddi anlamda katkı koyan onlara göre ‘yabancı’lar varken. Yüze gülüp arkadan kırk fırıldak çeviren sözde ELİT kesime ise hiç değinmiyorum bile.

Ticaret ve Sanayi Odası ile Yerel yönetimlerin bir araya gelerek, Ankara’da ki milletvekillerine baskı unsuru oluşturmak için ciddi bir çalışma içine girmeliler. Ne güzel seçimlerde yaklaşırken, herkes taşın altına elini koyacaktır. Her fırsatta Tekirdağ için çalıştıklarını söyleyenlerinde boyu kaç santim bizde öğrenmiş oluruz.  Tekirdağ istesek de istemesek de büyüyor ve büyümeye devam edecek. Şimdi asıl soru şu… Biz bu gemide yer alacak mıyız? Almayacak mıyız? Bu soruyu doğru cevaplayan ismini yazdırsın….

Okunma Sayısı : 730
Yapılan Yorumlar
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
 • Hayrabolu’da TETUS Açılışı Törenle Gerçekleştirildi
  Ulaşım alanında yaptığı hizmetlerle Tekirdağlı vatandaşların hayatını kolaylaştıran Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
 • TEKİRA'YA YENİ MARKALAR
  Trakya’nın en büyük AVM’si Tekira, 9 yıldır bölgeye değer katmaya ve yepyeni markaları ile büyümeye devam ediyor.
 • VALİ TEBRİK ETTİ
  Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Marmaraereğlisi Belediyespor bayan basketbol takımını tebrik etti.
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy vereceksiniz?
    Muharrem İNCE
    Meral AKŞENER
    Recep Tayyip ERDOĞAN
    Selahattin DEMİRTAŞ
    Temel KARAMOLLAOĞLU
    Doğu PERİNÇEK
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 327
Dün : 4304
Toplam : 6392368

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri