tekirdağ haberleri, pusula gazetesi, özkan dikmen

tekirdağ haberleri

EKSİKLERİMİZ ÇOK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


EKSİKLERİMİZ ÇOK

 

Tekirdağ bulunduğu konum ve bölge itibariyle oldukça stratejik bir yere sahip. İçinde barındırdığı onlarca işlerle bazıları tarafından kimlik arayışında olduğu söylense de bunların tamamını birlikte yürütebilecek kabiliyete sahip.


Çorlu-Çerkezköy hattında bulunan sanayisi, merkez Süleymanpaşa’da bulunan sahil bandı ve limanlar, tarihi geçmişi itibariyle kültürel dokusu, doğası ve kendine has güzellikleri nedeniyle turizmi, genel itibariyle tarımı, Tekirdağ’ı farklı bir il yapıyor.

Bugüne kadar kentin baronları (kendine göre ileri gelenleri) işlerine nasıl gelmişse işin o tarafından tutmuşlar ve başkasını da yanlarına yaklaştırmamışlar. ‘Ne gerek var’ cı zihniyetle kent halkına kötü bir kasabana yaşamayı hak görmüşler.

Gelişen dünyada Tekirdağ istediği ve arzu ettiği yere bir türlü ulaşamamış. Sırf birkaç kişinin keyfi olsun diye bu gelişimler bir türlü kendini gösterememiş. Geldiğimiz noktada ise baronlar her ne kadar direnseler de artık arzu ettikleri kaotik durum ortadan kalkmaya başlamıştır.

Geldiğimiz noktada ise yine bu baronların ‘şişirmesiyle’ TORSAB diye bir fırsatı kaçırmak üzereyiz. Umarım Danıştay’dan Tekirdağ için yararlı bir karar çıkar. Kent daha önce tarihi evleri ile gündeme gelmiş ancak ‘istenmediği’ için işi İç Anadolu’ya kaptırmışız. Bunun gibi onlarca örnek varken, Tekirdağ’ın gelişimini bu kadar istemeyen zihniyetleri de anlamıyorum. Kent için neredeyse hiç bir şey yapmamış bir grup insan bakıyorum halen siyasette ve ekonomide kentte kanaat önderliği yapma gayreti içindeler. Yapmayın, yemiyoruz!

Eksiklerimiz çok dedik, gerçekten öyle. Herkes yerel yönetimlerin ne yapıp yapmadığı ile ilgileniyor ancak ciddi konularda birçok gündemi de kaçırdığımızı düşünüyoruz. TORSAB konusunda istekli olan ciddi bir kesim var. Bu kesimin seslerini daha çok çıkarması gerektiği inancındayım. Bu konuda benim gibi düşünen birçok arkadaşım da tam destek verecektir. Montaj sanayinin Tekirdağ’a yani Süleymanpaşa’ya hiçbir zararı olmayacağı kanaatini halen taşıyorum.

Kentte ayrıca yıllardır dikkatimi çeken, gizliden gizliye var olan ve zaman zaman bunu açıklamada bir mahsur görmeyen insanların mikro milliyetçiliği olmuştur. Doğru mudur? Tabi ki, doğru değildir. Bu anlamda yapılan tüm yaklaşımlar yanlıştır ve yanlış olmaya devam edecektir. Herkesin birbiri ile yaşamaya alışması gerektiğini söylememize bile gerek yok. Üstelik kentin gelişimine ciddi anlamda katkı koyan onlara göre ‘yabancı’lar varken. Yüze gülüp arkadan kırk fırıldak çeviren sözde ELİT kesime ise hiç değinmiyorum bile.

Ticaret ve Sanayi Odası ile Yerel yönetimlerin bir araya gelerek, Ankara’da ki milletvekillerine baskı unsuru oluşturmak için ciddi bir çalışma içine girmeliler. Ne güzel seçimlerde yaklaşırken, herkes taşın altına elini koyacaktır. Her fırsatta Tekirdağ için çalıştıklarını söyleyenlerinde boyu kaç santim bizde öğrenmiş oluruz.  Tekirdağ istesek de istemesek de büyüyor ve büyümeye devam edecek. Şimdi asıl soru şu… Biz bu gemide yer alacak mıyız? Almayacak mıyız? Bu soruyu doğru cevaplayan ismini yazdırsın….

Okunma Sayısı : 899
Yapılan Yorumlar
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
 • Son 68 bin metrekare
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda sürdürülen yol yapım ve bakım çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 2 milyon metrekarelik yol çalışması tamamlandı.
 • Kurumsal Mükemmellik toplantıları
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Mükemmellik konulu toplantılar kapsamında, Dış Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 • Şarköy de Aşure Günü’nü unutmadı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Cem Vakfı Şarköy Şubesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü Etkinliği düzenlendi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5587
Dün : 5113
Toplam : 7090987

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri