tekirdağ haberleri, pusula gazetesi, özkan dikmen

tekirdağ haberleri

EKSİKLERİMİZ ÇOK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


EKSİKLERİMİZ ÇOK

 

Tekirdağ bulunduğu konum ve bölge itibariyle oldukça stratejik bir yere sahip. İçinde barındırdığı onlarca işlerle bazıları tarafından kimlik arayışında olduğu söylense de bunların tamamını birlikte yürütebilecek kabiliyete sahip.


Çorlu-Çerkezköy hattında bulunan sanayisi, merkez Süleymanpaşa’da bulunan sahil bandı ve limanlar, tarihi geçmişi itibariyle kültürel dokusu, doğası ve kendine has güzellikleri nedeniyle turizmi, genel itibariyle tarımı, Tekirdağ’ı farklı bir il yapıyor.

Bugüne kadar kentin baronları (kendine göre ileri gelenleri) işlerine nasıl gelmişse işin o tarafından tutmuşlar ve başkasını da yanlarına yaklaştırmamışlar. ‘Ne gerek var’ cı zihniyetle kent halkına kötü bir kasabana yaşamayı hak görmüşler.

Gelişen dünyada Tekirdağ istediği ve arzu ettiği yere bir türlü ulaşamamış. Sırf birkaç kişinin keyfi olsun diye bu gelişimler bir türlü kendini gösterememiş. Geldiğimiz noktada ise baronlar her ne kadar direnseler de artık arzu ettikleri kaotik durum ortadan kalkmaya başlamıştır.

Geldiğimiz noktada ise yine bu baronların ‘şişirmesiyle’ TORSAB diye bir fırsatı kaçırmak üzereyiz. Umarım Danıştay’dan Tekirdağ için yararlı bir karar çıkar. Kent daha önce tarihi evleri ile gündeme gelmiş ancak ‘istenmediği’ için işi İç Anadolu’ya kaptırmışız. Bunun gibi onlarca örnek varken, Tekirdağ’ın gelişimini bu kadar istemeyen zihniyetleri de anlamıyorum. Kent için neredeyse hiç bir şey yapmamış bir grup insan bakıyorum halen siyasette ve ekonomide kentte kanaat önderliği yapma gayreti içindeler. Yapmayın, yemiyoruz!

Eksiklerimiz çok dedik, gerçekten öyle. Herkes yerel yönetimlerin ne yapıp yapmadığı ile ilgileniyor ancak ciddi konularda birçok gündemi de kaçırdığımızı düşünüyoruz. TORSAB konusunda istekli olan ciddi bir kesim var. Bu kesimin seslerini daha çok çıkarması gerektiği inancındayım. Bu konuda benim gibi düşünen birçok arkadaşım da tam destek verecektir. Montaj sanayinin Tekirdağ’a yani Süleymanpaşa’ya hiçbir zararı olmayacağı kanaatini halen taşıyorum.

Kentte ayrıca yıllardır dikkatimi çeken, gizliden gizliye var olan ve zaman zaman bunu açıklamada bir mahsur görmeyen insanların mikro milliyetçiliği olmuştur. Doğru mudur? Tabi ki, doğru değildir. Bu anlamda yapılan tüm yaklaşımlar yanlıştır ve yanlış olmaya devam edecektir. Herkesin birbiri ile yaşamaya alışması gerektiğini söylememize bile gerek yok. Üstelik kentin gelişimine ciddi anlamda katkı koyan onlara göre ‘yabancı’lar varken. Yüze gülüp arkadan kırk fırıldak çeviren sözde ELİT kesime ise hiç değinmiyorum bile.

Ticaret ve Sanayi Odası ile Yerel yönetimlerin bir araya gelerek, Ankara’da ki milletvekillerine baskı unsuru oluşturmak için ciddi bir çalışma içine girmeliler. Ne güzel seçimlerde yaklaşırken, herkes taşın altına elini koyacaktır. Her fırsatta Tekirdağ için çalıştıklarını söyleyenlerinde boyu kaç santim bizde öğrenmiş oluruz.  Tekirdağ istesek de istemesek de büyüyor ve büyümeye devam edecek. Şimdi asıl soru şu… Biz bu gemide yer alacak mıyız? Almayacak mıyız? Bu soruyu doğru cevaplayan ismini yazdırsın….

Okunma Sayısı : 1027
Yapılan Yorumlar
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2678
Dün : 6341
Toplam : 7654357

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri