cüneyt yüksel, süleymanpaşa, tekirdağ

tekirdağ haberleri

Başkan Yüksel dobra dobra konuştu

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Başkan Yüksel dobra dobra konuştu

 

 

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, organize edilen kahvaltıda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Yüksel, toplantıda açık bir duruş sergileyerek soruları oldukça dobra yanıtladı.


Tekirdağ'ın merkez ilçesi Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, kahvaltılı basın toplantısında yaptıkları ve yapacakları ile ilgili olarak gazetecilere bilgi verdi. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, "Süleymanpaşa'nın hem kampanya döneminde hem de kampanya döneminden sonraki sürekli gündeme aldığımız ve çokta beklenti olan bir konu vardı. İskele ile ilgili kiralama işlemleri bitti. 2 tane proje hazırlanmıştı. Biri benden önceki dönemde biri de benim hazırladığım bir taslaktı. İskele ile ilgili sosyal tesislerin yapılması, kafelerin yapılmasıyla alakalı ve amatör balıkçıların tekrardan orada faaliyete geçmesiyle alakalı bir projedir. Biz bunu Bakanlığımıza sunduk. Bakanlığımız da uygun gördü. Kadir Başkan bu konu ile ilgili söylemişti. 'Biz 10 bin kira verdik. Vermediler' gibi buradan ben açıklamasını yapayım. 25 bin liraya kiraladık biz bu yeri. Bu konuda bonkör davranmamız gerekiyordu. Çünkü bu konu ile ilgili Süleymanpaşa'nın ihtiyacı vardı. Yapacağımız yatırım zaten kendi ihtiyacını karşılayacak boyuttaydı. Buranın kiralanması Meclis Başkanı Sayın Mustafa Şentop ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak ile ikisinin görüşmesi neticesinde tamamlandı. Pazartesi günü itibariyle konuştuk. İşlemler bitti. Kararlar alındı. Bugün yarın kira kontratını imzalamaya çağıracaklar. Allah nasip ederse de kira kontratının hemen ardından iskele ile ilgili temizlik, bakım onarım, tadilat işlemlerine gireceğiz. Gerekli projeler hazırlandıktan sonra da üzerine yapacağımız sosyal tesisleri faaliyete açacağız" şeklinde konuştu.


"Şimdiden hayırlı olsun diyelim”

Başkan Yüksel konuşmalarının devamında, "Sosyal tesislerin bitmesini beklemeyeceği bir kısmı için amatör balıkçılık için çerçeve düzenlendikten sonra ışıklandırılması, asfaltı, sıvaları bittikten sonra amatör balıkçılık için burayı devreye sokacağız. Onun ardından da sosyal tesisleri yani vatandaşların akşamları oturup, sohbet edeceği, yürüyebileceği güzel bir alan olacak. Ben Süleymanpaşa'da ki hemşehrilerimize bunları sizlerin aracılığı ile duyurmak istedim. Şimdiden inşallah ilçemize hayırlı olur diye söylemiş olayım. Asıl sürpriz buydu. Bir konu daha var çok gündeme geliyordu. Onunla ilgili açıklama yapma ihtiyacı duydum. Bildiğiniz gibi bizim burası dolgu alanımız. Yani sahildeki dolgu alanı iskeleye kadar uzanan yat limanından iskelemize kadar biraz önce bahsettiğim iskeleye kadar uzanan dolgu alanı bura ile ilgili biliyorsunuz geçtiğimiz yıllarda yat limanı özelleştirildi. Bir firma ihalesini almıştı. Alan firma yıllardır iş yapıyoruz diye hem siyasi il başkanlığımız döneminde çok eleştirdiğimiz ve Bakanlığa çok taşıdığımız bir konuydu. Çünkü yat limanı aktif hale gelmesi turizme katkı sağlaması gerekiyor. Ama sonra şöyle bir şey öğrendik. Bu arkadaşlar yat limanının dolgu tarafının yat limanını büyültmüşler. Bunu birkaç gazeteci arkadaşımız paylaştı. Bu alanla ilgili bizim yanılmıyorsam 3 ay önce bilgimiz oldu. Biz o konuyu hem Ulaştırma Bakanlığına taşıdık. Böyle bir şeye müsaade etmeyeceğimizi Süleymanpaşa Belediye Başkanı olarak benim ve de kendisi ile bu konuyu detaylı konuşmadık ama ne de Kadir Başkanın buna müsaade etmeyeceğini adım kadar biliyorum diyelim. Neden? Çünkü bizim şehirle denizin bağlantısı olan o dolgu alanının böyle bir şey yapılması vatandaşımızın denizle olan bağını kesecektir" diye konuştu.


"Çok yakında Millet Bahçesi projesi "

Başkan Yüksel, "Dolgu ile alakalı yani biz Tekirdağ'ın sahilini yeni bir dolgu planlamasıyla hatta Değirmenaltı'ndan değil, Yeniceden Altınova'ya kadar hattı dolguya giriyor. Altınova'da ki hemşehrilerimizde de müjdeyi vereyim. Büyük bir millet bahçesi projemiz var. İlk etabı olan helikopter pistinin olduğu alan Süleymanpaşa Belediyesine geçti. Orayla ilgili arkadaşlarımız çalışmaya başladı. Orada güzel bir şehir plajı yapacağız. Yürüyüş yolu yapacağız. Kafeteryalar yapacağız. Kumsalda gençlik konserleri yapılabilecek alan geliyor. O hat üzerinde daha boş yerlerimiz var. Emek veriyorlarsa bu işin içinde gerçekten irade ortaya koyuyorlarsa ki gördüm. Bir daha ki sene çok daha fazla destek olacağım. Süleymanpaşa'nın birden çok gezim noktası olacak. Önümüzdeki yıllar için tüm Trakya'nın marka noktalarından biri olduğuna hepimiz şahit olacağız" ifadelerinde bulundu.

Basın toplantısı soru cevap olarak sonlandı.


Okunma Sayısı : 1281
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6143
Dün : 9367
Toplam : 9892654

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri