gazeteciler, dernek, tekirdağ, yemek

tekirdağ haberleri

DERNEK GECESİNE YOĞUN İLGİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


DERNEK GECESİNE YOĞUN İLGİ

 


Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği tarafından düzenlenen dayanışma gecesine yoğun ilgi oldu. Turizm Otelcilik Okulu Uygulama oteli salonunda gerçekleşen geceye Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, İlhami Özcan Aygun, Çiğden Goncagül, Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Rektör Prof. Dr. Mümin Şahin, ilçe belediye başkanları Özgen Erkiş, Nebi Tepe, Vahap Akay, Ulaş Yurdakul, Alpay Var, Cüneyt Yüksel, Osman İnan, Hikmet Ata, siyasi partilerin il ve ilçe başkanları üst düzey bürokratlar ve çok sayıda davetli katıldı.


KİTAP BAĞIŞI

Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen geceye büyük ilgi vardı. Dernek tarafından ilan edilen “kitap bağış yapın” çağrısına duyarlı olan birçok davetli ise yüzlerce kitap getirdi. Davet saatinde salon tamamen dolarken misafirlerin birçoğu için ek masa hazırlanırken bazıları da geri dönmek zorunda kaldı.

 

 

IŞIKSAL: KISA SÜREDE ÇOK ŞEY BAŞARDIK

Kuruluşunun üzerinden yaklaşın 2 yıl geçen dernek başkanı Necmi Işıksal yaptığı konuşmada ciddi işlerin altına imza attıklarını ve Türkiye’de örnek bir dernek binası ortaya çıkardıklarını söyledi. Işıksal, “Bir süredir derneğimiz faaliyette, son üç ayda arkadaşlarımın da katkıları ile başkanlığa getirildim. O günden itibaren mevcut yerimizi geliştirmek ve kente katkı verebilmek adına ciddi bir çalışma içine girdik. Yönetici arkadaşlarımızla birlikte siyasetinden bürokratına neredeyse herkesi ziyaret ettik. İyi bir dayanışma ile derneğimiz önemli bir merkez haline geldi. Katkı veren herkese çok teşekkür ederim” dedi.

 


KARACA: ANADOLU BASINI YANIYOR

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca ise yaptığı konuşmada son yıllarda basının ciddi sıkıntılar içinde olduğunu ve kapanan gazetelerin her geçen gün sayısının arttığını ifade etti. Başkan Karaca, “Anadolu basını yanıyor. Bunu her yerde haykırıyoruz. Yılbaşından bu yana kapanan gazete sayısı 70 civarında. Geçen hafta Anadolu basını büyük bir hüsrana uğradı. Ülkenin en büyük Anadolu Gazetesi olan Bursa Olay TV ve Gazetesi kapatma kararı aldı. Bu olay bile moralimizi düşürdü. Bu yıl içerisinde benim gazetemin de dahil olduğu 250 civarında gazete kapanacak ve toplamda 750 gazete olacak. Son yıllarda kapanan gazete sayısı binin üzerinde. Bu süreçte bizde kendimizi yenilememiz gerekiyor. Bizlerde artık babadan kaldı anlayışı ile gazeteciler yapmalıyız. Kopyala yapıştır olayından vazgeçmemiz gerekiyor. Özel haberler üretip kendimizi geliştirmeliyiz. Özellikle icra ilanları ile ilgili. Bunun son anda düzenlenmesi bizleri memnun etti. Konunun takipçisi olacağız. Çünkü gazetelerin gelirlerinin büyük bölümü buradan geliyor” dedi.

 


YÜKSEL: DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK

Tekirdağ Gazeteciler Cemiyeti’ne katkı veren merkez Süleymanpaşa ilçesi Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel gazetecilerle her zaman birlikte olduklarını ifade ederken şöyle dedi:

“10 yıldır siyasi geçmişi olan bir kardeşinizim. Federasyon başkanımızın birkaç konuya temas etti. Söyledikleri ile aynı fikirdeyim. Bizler kararlarımızın yayımlanması ile alakalı çalışmalar yapıyoruz. Basanımızın yanındayız ve her zaman da yanında olmaya devam edeceğiz. Gazetecilerin işleri gerçekten çok zor. Mesaiye bakmadan çalışmak zorundalar hepsinin farkındayız ve desteğimiz devam edecek” ifadelerini kullandı.

 


ALBAYRAK: BASIN OLMAZSA OLMAZ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak davet üzerine geldiği kürsüde yaptığı konuşmada gazetecilerin her zaman yanında olduklarını vurguladı. Başkan Albayrak bu özel gecede kendisi ile zaman zaman karşı karşıya gelen gazetecilere de esprili bir dille yaklaşım gösterirken, kimseyi yalnız bırakmayacağını ve her zaman yanlarında olacağını dile getirdi. Albayrak, “Bu gece hayırlı olsun diyorum. Dernek binasını görenlerden birisiyim. Ciddi işler yaptıklarını gördüm. Bizlerin kendilerine yaptığımız yardımlar kendilerini bizleri eleştirmekten alıkoymasın. Asla ve asla öyle bir anlayışla yardım yapmıyoruz” dedi.

 


YILDIRIM: BASIN VAZGEÇİLMEZ UNSURDUR

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım basının demokratik bir ülkenin vazgeçilmez bir unsuru olduğunu söyledi. Vali Yıldırım, “Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan medyanın toplumsal kalkınmanın sağlanmasında etkili olduğunu bilmeliyiz. Gazetecilik çok yönlü bir misyonu ifade etmektedir. Bu misyonu yerine getirmek için her türlü şartlar görevlerini yerine getiren siz gazetecileri mesai saati gözetmeksizin fedakarca çalıştığını hep birlikte görüyoruz. Ülkemizin ve Tekirdağ’ımızın sorununu ihtiyaçlarını ve talepleri ile birlikte bizlerin yapmış olduğu faaliyetleri kamuoyuna aktaran önemli bir görev yaptığınızı biliyoruz. Bu vesile ile her birinize bu önemli görevlerinizde başarılar diliyorum” dedi.

 


DESTEKLEYENLERE TEŞEKKÜR

Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği’nin ilk gününden bu güne destek veren katılımcılara Dernek Başkanı Necmi Işıksal ve Federasyon Başkanı Yıllmaz Karaca tarafından plaket verildi. Yoğun katılımın olduğu gece daha sonra sanatçılar eşliğinde müzik ziyafetine dönüştü.

 


Okunma Sayısı : 1942
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6344
Dün : 9367
Toplam : 9892855

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri