tekirdağ, deneme yanılma caddesi, hükümet caddesi

tekirdağ haberleri

DENEME YANILMA CADDESİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


DENEME YANILMA CADDESİ


Aslına bakarsanız Hükümet caddesinin tek yön olmasını en çok isteyenlerden biriydim. Halen de bu düşüncemi muhafaza ediyorum. Ancak benim hayalimdeki tek yön uygulaması böyle bir şey değildi ki…


Adeta yap-boz caddesine dönen Hükümet caddesinin bu içler acısı durumu ise haklı olarak yoğun eleştiri alıyor. Almaya da devam edecek. Caddenin alternatif güzergahlar hazır olmadan tek yön uygulamasına geçmesi, bazı bölgelerde günün belli saatlerinde araç trafiğine kapanmaması aslında yol üzerinde esnafında sıkıntı yaşadığı anlamına geliyor.

Garip olan ise tek yön uygulanan bir caddenin şeritleri olmasına rağmen ortadan ikiye bölünmesi oldu. Hangi akla hizmet böyle bir uygulama yapılıyor bilemiyorum. Anlaşılan yol üstü duraklamaları engellemek için yapıldı ama, sağ şeritten giden bir araç durduğunda ise arkasından gelen kuyruk oluşturuyor. Kaçacak veya önündeki aracı geçecek bir durumu yok. Hal böyle olunca gelsin kornalar, küfürler, bağırmalar, kavgalar. Sanırım uygulamayı yapan mutludur.

Esnafın sıkıntılı olduğuna değinmiştik. Çok etkilediğini sanmıyorum. Çünkü Hükümet caddesinde araçla gelip alışveriş yapanlar o kadar yoğun değildi. İsterseniz birbirimizi kandırmayalım. Esnafın derdi, aracını dükkânının önüne park edemiyor. İsyanı ondan. Uygun fiyat politikaları ve yapacakları çeşitli aktivitelerle esnaf kendini canlandırabilir. Ama istemesi gerek. Yani bunun için sandalyeden yumuşak yerini kaldıracak. Öyle bedava ekmek yok. Oturduğun yerden ‘müşteri gelsin’le olmuyor. Olmazda.

Hükümet caddesinin ciddi sorunları var. Bu bir gerçek. Bunu çözmek için tek yönden vazgeçmek aptallık olur. Ama tek yön uygulamasını da hakkıyla yapmak gerek. Bunu yaparken de sürücülerin daha saygılı, kurallara uyan insanlardan meydana gelmesi gerek. Özellikle trafik kurallarına ve diğer sürücülere saygılı araç kullananlar çoğaldıkça kent daha yaşanabilir bir hal alır, söylemedi demeyin.

Trafik demişken, Tekirdağ Emniyet Müdürümüzden bir talebim olacak. Tek yön uygulaması ile kente giriş noktalarından birisi olan Tintinpınar Caddesindeki tek yön uygulamasını kimse sallamıyor. Kafasına göre herkes o caddesi nasıl istiyorsa öyle kullanıyor. Belli ki; bunun önüne tabelalarla geçilemeyecek. Trafik ekipleri çok değil bir hafta orada mesai yapsa, hem koca emniyetin bir aylık maaşı çıkar, hem de kuralsız sürücüler hizaya gelir. Herkesin kurala uyduğu bir bölgede hayat daha yaşanabilir olur. Tabi Tintinpınar’a bağlı ara caddeler de aynı şekilde kuralsızlıklar içinde.

Sonuç olarak bazı sıkıntılar var ve acilen bu sıkıntıların vatandaşın sesine kulak vererek ve istişare ederek çözmek gerek. Sosyal medyada ‘vatandaşlarımızlar istişare’ ettik fotoğrafları ile sorunlar çözülmüyor.

Diğer taraftan şunu bir kez daha anladık ki, memlekette su baskını olan bölgelerin tamamından TESKİ sorumlu değil. Bunu biliyorduk söylüyor ve yazıyorduk da o zaman adımız TESKİ’ciye çıkıyordu. Bunu bizzat Genel Müdür Şafak Başa’nın ağzından bir kez daha tüm basın mensupları duydu. Bu nedenle öncelikle herkes görev ve sorumluluklarını bilecek. Yani herkes önce kendi evinin önünü temiz tutacak. Öyle üç köfteye beş kuruş devri kapandı. Herkes kendi sorumluluklarını iyi bilecek, hakkını iyi bilecek ve ardından isyan edecek.

Kenar taraflarda kalan yolların yapılmaması, açılan kanalların yağmurla birlikte çamur olarak akması bunların sorumluluğu tabi ki Büyükşehir ve TESKİ’de. Ama derenin taşması onlarda değil. Bu kadar haksızlık yapılamaz bir kuruma. Ama kanal kapama konusunda belli ki bir sıkıntılar var. O konuda tüm eleştirilere de katılıyorum.

Ayrıca Ak Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel’in açıklamalarını gündeme getirdik. Bu haberimiz ciddi ses getirdi ve ardından TESKİ hemen basın toplantısı kararı aldı. Kentte hizmet veren tüm basın oradaydı. Yani basın tam kadro orada yerini almıştı. İnternet sitemizde yayımlanan ve bu sayımızda manşet yaptığımız açıklamaları ile hem eleştirilere cevap verildi, hem de yapılan hizmetler aktarıldı. Büyükşehir Başkanı ve TESKİ Genel Müdürü’nün her söylediği bir manşetlik haberdi. Herkes bir tarafından yakaladı ve haberini yaptı. Pusula burada da gücünü bir kez daha göstermiş oldu. Gündemi Pusula Gazetesi ile takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Okunma Sayısı : 1072
Yapılan Yorumlar
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
 • BURÇİN BÜKE MEST ETTİ
  11 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Bisanthe 4. Gülsin Onay Piyano Günleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğin üçüncü konuğu Burçin Büke oldu. Büke’nin performansı büyük ilgi gördü.
 • TEKİRDAĞ BİRİNCİ OLDU
  11 Aralık 2018---Toprak özellikleri bakımında ülkede önemli bir yeri olan Trakya Bölgesi’nin ili olan Tekirdağ toprağını en çok işleyen iller arasında birinciliği kaptı.
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4711
Dün : 7743
Toplam : 7481243

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri