tekirdağ, deneme yanılma caddesi, hükümet caddesi

tekirdağ haberleri

DENEME YANILMA CADDESİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


DENEME YANILMA CADDESİ


Aslına bakarsanız Hükümet caddesinin tek yön olmasını en çok isteyenlerden biriydim. Halen de bu düşüncemi muhafaza ediyorum. Ancak benim hayalimdeki tek yön uygulaması böyle bir şey değildi ki…


Adeta yap-boz caddesine dönen Hükümet caddesinin bu içler acısı durumu ise haklı olarak yoğun eleştiri alıyor. Almaya da devam edecek. Caddenin alternatif güzergahlar hazır olmadan tek yön uygulamasına geçmesi, bazı bölgelerde günün belli saatlerinde araç trafiğine kapanmaması aslında yol üzerinde esnafında sıkıntı yaşadığı anlamına geliyor.

Garip olan ise tek yön uygulanan bir caddenin şeritleri olmasına rağmen ortadan ikiye bölünmesi oldu. Hangi akla hizmet böyle bir uygulama yapılıyor bilemiyorum. Anlaşılan yol üstü duraklamaları engellemek için yapıldı ama, sağ şeritten giden bir araç durduğunda ise arkasından gelen kuyruk oluşturuyor. Kaçacak veya önündeki aracı geçecek bir durumu yok. Hal böyle olunca gelsin kornalar, küfürler, bağırmalar, kavgalar. Sanırım uygulamayı yapan mutludur.

Esnafın sıkıntılı olduğuna değinmiştik. Çok etkilediğini sanmıyorum. Çünkü Hükümet caddesinde araçla gelip alışveriş yapanlar o kadar yoğun değildi. İsterseniz birbirimizi kandırmayalım. Esnafın derdi, aracını dükkânının önüne park edemiyor. İsyanı ondan. Uygun fiyat politikaları ve yapacakları çeşitli aktivitelerle esnaf kendini canlandırabilir. Ama istemesi gerek. Yani bunun için sandalyeden yumuşak yerini kaldıracak. Öyle bedava ekmek yok. Oturduğun yerden ‘müşteri gelsin’le olmuyor. Olmazda.

Hükümet caddesinin ciddi sorunları var. Bu bir gerçek. Bunu çözmek için tek yönden vazgeçmek aptallık olur. Ama tek yön uygulamasını da hakkıyla yapmak gerek. Bunu yaparken de sürücülerin daha saygılı, kurallara uyan insanlardan meydana gelmesi gerek. Özellikle trafik kurallarına ve diğer sürücülere saygılı araç kullananlar çoğaldıkça kent daha yaşanabilir bir hal alır, söylemedi demeyin.

Trafik demişken, Tekirdağ Emniyet Müdürümüzden bir talebim olacak. Tek yön uygulaması ile kente giriş noktalarından birisi olan Tintinpınar Caddesindeki tek yön uygulamasını kimse sallamıyor. Kafasına göre herkes o caddesi nasıl istiyorsa öyle kullanıyor. Belli ki; bunun önüne tabelalarla geçilemeyecek. Trafik ekipleri çok değil bir hafta orada mesai yapsa, hem koca emniyetin bir aylık maaşı çıkar, hem de kuralsız sürücüler hizaya gelir. Herkesin kurala uyduğu bir bölgede hayat daha yaşanabilir olur. Tabi Tintinpınar’a bağlı ara caddeler de aynı şekilde kuralsızlıklar içinde.

Sonuç olarak bazı sıkıntılar var ve acilen bu sıkıntıların vatandaşın sesine kulak vererek ve istişare ederek çözmek gerek. Sosyal medyada ‘vatandaşlarımızlar istişare’ ettik fotoğrafları ile sorunlar çözülmüyor.

Diğer taraftan şunu bir kez daha anladık ki, memlekette su baskını olan bölgelerin tamamından TESKİ sorumlu değil. Bunu biliyorduk söylüyor ve yazıyorduk da o zaman adımız TESKİ’ciye çıkıyordu. Bunu bizzat Genel Müdür Şafak Başa’nın ağzından bir kez daha tüm basın mensupları duydu. Bu nedenle öncelikle herkes görev ve sorumluluklarını bilecek. Yani herkes önce kendi evinin önünü temiz tutacak. Öyle üç köfteye beş kuruş devri kapandı. Herkes kendi sorumluluklarını iyi bilecek, hakkını iyi bilecek ve ardından isyan edecek.

Kenar taraflarda kalan yolların yapılmaması, açılan kanalların yağmurla birlikte çamur olarak akması bunların sorumluluğu tabi ki Büyükşehir ve TESKİ’de. Ama derenin taşması onlarda değil. Bu kadar haksızlık yapılamaz bir kuruma. Ama kanal kapama konusunda belli ki bir sıkıntılar var. O konuda tüm eleştirilere de katılıyorum.

Ayrıca Ak Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel’in açıklamalarını gündeme getirdik. Bu haberimiz ciddi ses getirdi ve ardından TESKİ hemen basın toplantısı kararı aldı. Kentte hizmet veren tüm basın oradaydı. Yani basın tam kadro orada yerini almıştı. İnternet sitemizde yayımlanan ve bu sayımızda manşet yaptığımız açıklamaları ile hem eleştirilere cevap verildi, hem de yapılan hizmetler aktarıldı. Büyükşehir Başkanı ve TESKİ Genel Müdürü’nün her söylediği bir manşetlik haberdi. Herkes bir tarafından yakaladı ve haberini yaptı. Pusula burada da gücünü bir kez daha göstermiş oldu. Gündemi Pusula Gazetesi ile takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Okunma Sayısı : 905
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3730
Dün : 7442
Toplam : 6652458

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri