tekirdağ, deneme yanılma caddesi, hükümet caddesi

tekirdağ haberleri

DENEME YANILMA CADDESİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


DENEME YANILMA CADDESİ


Aslına bakarsanız Hükümet caddesinin tek yön olmasını en çok isteyenlerden biriydim. Halen de bu düşüncemi muhafaza ediyorum. Ancak benim hayalimdeki tek yön uygulaması böyle bir şey değildi ki…


Adeta yap-boz caddesine dönen Hükümet caddesinin bu içler acısı durumu ise haklı olarak yoğun eleştiri alıyor. Almaya da devam edecek. Caddenin alternatif güzergahlar hazır olmadan tek yön uygulamasına geçmesi, bazı bölgelerde günün belli saatlerinde araç trafiğine kapanmaması aslında yol üzerinde esnafında sıkıntı yaşadığı anlamına geliyor.

Garip olan ise tek yön uygulanan bir caddenin şeritleri olmasına rağmen ortadan ikiye bölünmesi oldu. Hangi akla hizmet böyle bir uygulama yapılıyor bilemiyorum. Anlaşılan yol üstü duraklamaları engellemek için yapıldı ama, sağ şeritten giden bir araç durduğunda ise arkasından gelen kuyruk oluşturuyor. Kaçacak veya önündeki aracı geçecek bir durumu yok. Hal böyle olunca gelsin kornalar, küfürler, bağırmalar, kavgalar. Sanırım uygulamayı yapan mutludur.

Esnafın sıkıntılı olduğuna değinmiştik. Çok etkilediğini sanmıyorum. Çünkü Hükümet caddesinde araçla gelip alışveriş yapanlar o kadar yoğun değildi. İsterseniz birbirimizi kandırmayalım. Esnafın derdi, aracını dükkânının önüne park edemiyor. İsyanı ondan. Uygun fiyat politikaları ve yapacakları çeşitli aktivitelerle esnaf kendini canlandırabilir. Ama istemesi gerek. Yani bunun için sandalyeden yumuşak yerini kaldıracak. Öyle bedava ekmek yok. Oturduğun yerden ‘müşteri gelsin’le olmuyor. Olmazda.

Hükümet caddesinin ciddi sorunları var. Bu bir gerçek. Bunu çözmek için tek yönden vazgeçmek aptallık olur. Ama tek yön uygulamasını da hakkıyla yapmak gerek. Bunu yaparken de sürücülerin daha saygılı, kurallara uyan insanlardan meydana gelmesi gerek. Özellikle trafik kurallarına ve diğer sürücülere saygılı araç kullananlar çoğaldıkça kent daha yaşanabilir bir hal alır, söylemedi demeyin.

Trafik demişken, Tekirdağ Emniyet Müdürümüzden bir talebim olacak. Tek yön uygulaması ile kente giriş noktalarından birisi olan Tintinpınar Caddesindeki tek yön uygulamasını kimse sallamıyor. Kafasına göre herkes o caddesi nasıl istiyorsa öyle kullanıyor. Belli ki; bunun önüne tabelalarla geçilemeyecek. Trafik ekipleri çok değil bir hafta orada mesai yapsa, hem koca emniyetin bir aylık maaşı çıkar, hem de kuralsız sürücüler hizaya gelir. Herkesin kurala uyduğu bir bölgede hayat daha yaşanabilir olur. Tabi Tintinpınar’a bağlı ara caddeler de aynı şekilde kuralsızlıklar içinde.

Sonuç olarak bazı sıkıntılar var ve acilen bu sıkıntıların vatandaşın sesine kulak vererek ve istişare ederek çözmek gerek. Sosyal medyada ‘vatandaşlarımızlar istişare’ ettik fotoğrafları ile sorunlar çözülmüyor.

Diğer taraftan şunu bir kez daha anladık ki, memlekette su baskını olan bölgelerin tamamından TESKİ sorumlu değil. Bunu biliyorduk söylüyor ve yazıyorduk da o zaman adımız TESKİ’ciye çıkıyordu. Bunu bizzat Genel Müdür Şafak Başa’nın ağzından bir kez daha tüm basın mensupları duydu. Bu nedenle öncelikle herkes görev ve sorumluluklarını bilecek. Yani herkes önce kendi evinin önünü temiz tutacak. Öyle üç köfteye beş kuruş devri kapandı. Herkes kendi sorumluluklarını iyi bilecek, hakkını iyi bilecek ve ardından isyan edecek.

Kenar taraflarda kalan yolların yapılmaması, açılan kanalların yağmurla birlikte çamur olarak akması bunların sorumluluğu tabi ki Büyükşehir ve TESKİ’de. Ama derenin taşması onlarda değil. Bu kadar haksızlık yapılamaz bir kuruma. Ama kanal kapama konusunda belli ki bir sıkıntılar var. O konuda tüm eleştirilere de katılıyorum.

Ayrıca Ak Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel’in açıklamalarını gündeme getirdik. Bu haberimiz ciddi ses getirdi ve ardından TESKİ hemen basın toplantısı kararı aldı. Kentte hizmet veren tüm basın oradaydı. Yani basın tam kadro orada yerini almıştı. İnternet sitemizde yayımlanan ve bu sayımızda manşet yaptığımız açıklamaları ile hem eleştirilere cevap verildi, hem de yapılan hizmetler aktarıldı. Büyükşehir Başkanı ve TESKİ Genel Müdürü’nün her söylediği bir manşetlik haberdi. Herkes bir tarafından yakaladı ve haberini yaptı. Pusula burada da gücünü bir kez daha göstermiş oldu. Gündemi Pusula Gazetesi ile takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Okunma Sayısı : 979
Yapılan Yorumlar
 • 4. Uluslararası Rodosto Kupası başlıyor
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Türkiye Yelken Federasyonu ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü işbirliğinde bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Uluslararası Rodosto Kupası’nın programı belli oldu.
 • TREDAŞ AİLESİ TEKNOFEST’TE
  20-23 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne, TREDAŞ çalışanları da çocuklarıyla birlikte katıldı.
 • Metruk binalar ilaçlanıyor
  Kent içindeki metruk binalar hem görsel olarak kentin görüntüsünü bozuyor hem de fiziki anlamda tehlike arz ediyor. Bir türlü dokunulmayan bu metruk binalara ilaçlama çalışması yapıldı.
 • Başkan Aşure Günü’nde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Muharrem ayı münasebetiyle Marmaraereğlisi ilçesi Yeniçiftlik Mahallesinde düzenlenen Aşure Günü etkinliğine katıldı.
 • Kadın ressamlardan Eşkinat’a ziyaret
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Bisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Çalıştayı için Tekirdağ’a gelen ressamları makamında ağırladı.
 • Vali Yardımcısı Suat Yıldız’ın Veda Ziyareti
  2018/157 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığına ait 2018 yılı mülki idari amirleri atama kararnamesiyle Tekirdağ Vali Yardımcılığından Kocaeli Vali Yardımcılığına atanan Suat Yıldız,
 • Alzheimerlıların evden çıkması gerekiyor
  21 Eylül Dünya Alzheimer Günü.
 • Protokol, Şehit ve Gazi Aileleriyle Yemekte
  Hem Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan hem de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Valiliği tarafından Gaziler Günü dolayısıyla, şehit ve gazi aileleri için düzenlenen öğle yemeği programına katıldı.
 • İYİ Parti, TSO’yu ziyaret etti
  İYİ Parti Heyeti Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette gündeme dair gelişmeler konuşuldu.
 • Marmaraereğlisi 19 Eylül’ü unutmadı
  Marmaraereğlisi’nde 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı. Çelenk sunma töreni sonrası Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından verilen yemekte gaziler ve gazi aileleri, protokol üyeleri bir araya geldi.
 • Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi çok yakında
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
 • Akıllı tahta kolaylığı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kreşi ve Gündüz Bakımevi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına akıllı tahta ile başladı.
 • ULUSAL BASIN İLGİSİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Trakya Bağbozumu ve Ekoloji Festivali,
 • AHİLİK HAFTASI KUTLANIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ahilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen kutlama etkinliklerine katıldı.
 • Başarı dolu bir yıl olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay,
 • CHP Heyeti Tekirdağ İş Dünyası İle Bir Araya Geldi
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer,
 • Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’a Ziyaret
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’ı makamında ziyaret etti.
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2917
Dün : 7996
Toplam : 6941920

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri