tekirdağ, deneme yanılma caddesi, hükümet caddesi

tekirdağ haberleri

DENEME YANILMA CADDESİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


DENEME YANILMA CADDESİ


Aslına bakarsanız Hükümet caddesinin tek yön olmasını en çok isteyenlerden biriydim. Halen de bu düşüncemi muhafaza ediyorum. Ancak benim hayalimdeki tek yön uygulaması böyle bir şey değildi ki…


Adeta yap-boz caddesine dönen Hükümet caddesinin bu içler acısı durumu ise haklı olarak yoğun eleştiri alıyor. Almaya da devam edecek. Caddenin alternatif güzergahlar hazır olmadan tek yön uygulamasına geçmesi, bazı bölgelerde günün belli saatlerinde araç trafiğine kapanmaması aslında yol üzerinde esnafında sıkıntı yaşadığı anlamına geliyor.

Garip olan ise tek yön uygulanan bir caddenin şeritleri olmasına rağmen ortadan ikiye bölünmesi oldu. Hangi akla hizmet böyle bir uygulama yapılıyor bilemiyorum. Anlaşılan yol üstü duraklamaları engellemek için yapıldı ama, sağ şeritten giden bir araç durduğunda ise arkasından gelen kuyruk oluşturuyor. Kaçacak veya önündeki aracı geçecek bir durumu yok. Hal böyle olunca gelsin kornalar, küfürler, bağırmalar, kavgalar. Sanırım uygulamayı yapan mutludur.

Esnafın sıkıntılı olduğuna değinmiştik. Çok etkilediğini sanmıyorum. Çünkü Hükümet caddesinde araçla gelip alışveriş yapanlar o kadar yoğun değildi. İsterseniz birbirimizi kandırmayalım. Esnafın derdi, aracını dükkânının önüne park edemiyor. İsyanı ondan. Uygun fiyat politikaları ve yapacakları çeşitli aktivitelerle esnaf kendini canlandırabilir. Ama istemesi gerek. Yani bunun için sandalyeden yumuşak yerini kaldıracak. Öyle bedava ekmek yok. Oturduğun yerden ‘müşteri gelsin’le olmuyor. Olmazda.

Hükümet caddesinin ciddi sorunları var. Bu bir gerçek. Bunu çözmek için tek yönden vazgeçmek aptallık olur. Ama tek yön uygulamasını da hakkıyla yapmak gerek. Bunu yaparken de sürücülerin daha saygılı, kurallara uyan insanlardan meydana gelmesi gerek. Özellikle trafik kurallarına ve diğer sürücülere saygılı araç kullananlar çoğaldıkça kent daha yaşanabilir bir hal alır, söylemedi demeyin.

Trafik demişken, Tekirdağ Emniyet Müdürümüzden bir talebim olacak. Tek yön uygulaması ile kente giriş noktalarından birisi olan Tintinpınar Caddesindeki tek yön uygulamasını kimse sallamıyor. Kafasına göre herkes o caddesi nasıl istiyorsa öyle kullanıyor. Belli ki; bunun önüne tabelalarla geçilemeyecek. Trafik ekipleri çok değil bir hafta orada mesai yapsa, hem koca emniyetin bir aylık maaşı çıkar, hem de kuralsız sürücüler hizaya gelir. Herkesin kurala uyduğu bir bölgede hayat daha yaşanabilir olur. Tabi Tintinpınar’a bağlı ara caddeler de aynı şekilde kuralsızlıklar içinde.

Sonuç olarak bazı sıkıntılar var ve acilen bu sıkıntıların vatandaşın sesine kulak vererek ve istişare ederek çözmek gerek. Sosyal medyada ‘vatandaşlarımızlar istişare’ ettik fotoğrafları ile sorunlar çözülmüyor.

Diğer taraftan şunu bir kez daha anladık ki, memlekette su baskını olan bölgelerin tamamından TESKİ sorumlu değil. Bunu biliyorduk söylüyor ve yazıyorduk da o zaman adımız TESKİ’ciye çıkıyordu. Bunu bizzat Genel Müdür Şafak Başa’nın ağzından bir kez daha tüm basın mensupları duydu. Bu nedenle öncelikle herkes görev ve sorumluluklarını bilecek. Yani herkes önce kendi evinin önünü temiz tutacak. Öyle üç köfteye beş kuruş devri kapandı. Herkes kendi sorumluluklarını iyi bilecek, hakkını iyi bilecek ve ardından isyan edecek.

Kenar taraflarda kalan yolların yapılmaması, açılan kanalların yağmurla birlikte çamur olarak akması bunların sorumluluğu tabi ki Büyükşehir ve TESKİ’de. Ama derenin taşması onlarda değil. Bu kadar haksızlık yapılamaz bir kuruma. Ama kanal kapama konusunda belli ki bir sıkıntılar var. O konuda tüm eleştirilere de katılıyorum.

Ayrıca Ak Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel’in açıklamalarını gündeme getirdik. Bu haberimiz ciddi ses getirdi ve ardından TESKİ hemen basın toplantısı kararı aldı. Kentte hizmet veren tüm basın oradaydı. Yani basın tam kadro orada yerini almıştı. İnternet sitemizde yayımlanan ve bu sayımızda manşet yaptığımız açıklamaları ile hem eleştirilere cevap verildi, hem de yapılan hizmetler aktarıldı. Büyükşehir Başkanı ve TESKİ Genel Müdürü’nün her söylediği bir manşetlik haberdi. Herkes bir tarafından yakaladı ve haberini yaptı. Pusula burada da gücünü bir kez daha göstermiş oldu. Gündemi Pusula Gazetesi ile takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Okunma Sayısı : 1154
Yapılan Yorumlar
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6382
Dün : 7472
Toplam : 8026946

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri