tekirdağ, deneme yanılma caddesi, hükümet caddesi

tekirdağ haberleri

DENEME YANILMA CADDESİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


DENEME YANILMA CADDESİ


Aslına bakarsanız Hükümet caddesinin tek yön olmasını en çok isteyenlerden biriydim. Halen de bu düşüncemi muhafaza ediyorum. Ancak benim hayalimdeki tek yön uygulaması böyle bir şey değildi ki…


Adeta yap-boz caddesine dönen Hükümet caddesinin bu içler acısı durumu ise haklı olarak yoğun eleştiri alıyor. Almaya da devam edecek. Caddenin alternatif güzergahlar hazır olmadan tek yön uygulamasına geçmesi, bazı bölgelerde günün belli saatlerinde araç trafiğine kapanmaması aslında yol üzerinde esnafında sıkıntı yaşadığı anlamına geliyor.

Garip olan ise tek yön uygulanan bir caddenin şeritleri olmasına rağmen ortadan ikiye bölünmesi oldu. Hangi akla hizmet böyle bir uygulama yapılıyor bilemiyorum. Anlaşılan yol üstü duraklamaları engellemek için yapıldı ama, sağ şeritten giden bir araç durduğunda ise arkasından gelen kuyruk oluşturuyor. Kaçacak veya önündeki aracı geçecek bir durumu yok. Hal böyle olunca gelsin kornalar, küfürler, bağırmalar, kavgalar. Sanırım uygulamayı yapan mutludur.

Esnafın sıkıntılı olduğuna değinmiştik. Çok etkilediğini sanmıyorum. Çünkü Hükümet caddesinde araçla gelip alışveriş yapanlar o kadar yoğun değildi. İsterseniz birbirimizi kandırmayalım. Esnafın derdi, aracını dükkânının önüne park edemiyor. İsyanı ondan. Uygun fiyat politikaları ve yapacakları çeşitli aktivitelerle esnaf kendini canlandırabilir. Ama istemesi gerek. Yani bunun için sandalyeden yumuşak yerini kaldıracak. Öyle bedava ekmek yok. Oturduğun yerden ‘müşteri gelsin’le olmuyor. Olmazda.

Hükümet caddesinin ciddi sorunları var. Bu bir gerçek. Bunu çözmek için tek yönden vazgeçmek aptallık olur. Ama tek yön uygulamasını da hakkıyla yapmak gerek. Bunu yaparken de sürücülerin daha saygılı, kurallara uyan insanlardan meydana gelmesi gerek. Özellikle trafik kurallarına ve diğer sürücülere saygılı araç kullananlar çoğaldıkça kent daha yaşanabilir bir hal alır, söylemedi demeyin.

Trafik demişken, Tekirdağ Emniyet Müdürümüzden bir talebim olacak. Tek yön uygulaması ile kente giriş noktalarından birisi olan Tintinpınar Caddesindeki tek yön uygulamasını kimse sallamıyor. Kafasına göre herkes o caddesi nasıl istiyorsa öyle kullanıyor. Belli ki; bunun önüne tabelalarla geçilemeyecek. Trafik ekipleri çok değil bir hafta orada mesai yapsa, hem koca emniyetin bir aylık maaşı çıkar, hem de kuralsız sürücüler hizaya gelir. Herkesin kurala uyduğu bir bölgede hayat daha yaşanabilir olur. Tabi Tintinpınar’a bağlı ara caddeler de aynı şekilde kuralsızlıklar içinde.

Sonuç olarak bazı sıkıntılar var ve acilen bu sıkıntıların vatandaşın sesine kulak vererek ve istişare ederek çözmek gerek. Sosyal medyada ‘vatandaşlarımızlar istişare’ ettik fotoğrafları ile sorunlar çözülmüyor.

Diğer taraftan şunu bir kez daha anladık ki, memlekette su baskını olan bölgelerin tamamından TESKİ sorumlu değil. Bunu biliyorduk söylüyor ve yazıyorduk da o zaman adımız TESKİ’ciye çıkıyordu. Bunu bizzat Genel Müdür Şafak Başa’nın ağzından bir kez daha tüm basın mensupları duydu. Bu nedenle öncelikle herkes görev ve sorumluluklarını bilecek. Yani herkes önce kendi evinin önünü temiz tutacak. Öyle üç köfteye beş kuruş devri kapandı. Herkes kendi sorumluluklarını iyi bilecek, hakkını iyi bilecek ve ardından isyan edecek.

Kenar taraflarda kalan yolların yapılmaması, açılan kanalların yağmurla birlikte çamur olarak akması bunların sorumluluğu tabi ki Büyükşehir ve TESKİ’de. Ama derenin taşması onlarda değil. Bu kadar haksızlık yapılamaz bir kuruma. Ama kanal kapama konusunda belli ki bir sıkıntılar var. O konuda tüm eleştirilere de katılıyorum.

Ayrıca Ak Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel’in açıklamalarını gündeme getirdik. Bu haberimiz ciddi ses getirdi ve ardından TESKİ hemen basın toplantısı kararı aldı. Kentte hizmet veren tüm basın oradaydı. Yani basın tam kadro orada yerini almıştı. İnternet sitemizde yayımlanan ve bu sayımızda manşet yaptığımız açıklamaları ile hem eleştirilere cevap verildi, hem de yapılan hizmetler aktarıldı. Büyükşehir Başkanı ve TESKİ Genel Müdürü’nün her söylediği bir manşetlik haberdi. Herkes bir tarafından yakaladı ve haberini yaptı. Pusula burada da gücünü bir kez daha göstermiş oldu. Gündemi Pusula Gazetesi ile takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Okunma Sayısı : 684
Yapılan Yorumlar
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
 • Eşek sütü kansere iyi geliyor mu?
  Acıbadem Kayseri Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay, hem kanserden korunmak isteyenler, hem de kanser tedavisi görenler için doğru beslenmenin önemini vurguladı. Doğru beslenmenin, kanser açısından iki öneme sahip olduğunu kaydeden Urvay, ''Birincisi hastalıktan korunmak için, diğeri ise hastalıkla mücadelede'' dedi.
 • ERKEKLERE AĞRI KESİCİ UYARISI
  Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, yüksek dozda ve sık ağrı kesici
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 702
Dün : 7703
Toplam : 5933466

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri