süleymanpaşa, tekirdağ, ak parti, yüksel, ökten

tekirdağ haberleri

DEMOKRASİ SİZE DE LAZIM

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanı bir açıklama yayımladı.

 

“Cüneyt Yüksel demokratik hakkını kullanmıştır”

 

 

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın ilçe kongresinde yaptığı konuşmadan sonra sular bir türlü durulmuyor. Karşılıklı açıklamalarla kimin ne dediği, kimin kimi nasıl savunduğu, nasıl beyanatlar verildiği kamuoyunda da gün geçtikçe merakla beklenir oldu. Adeta bir dizi film senaryosu gibi “Acaba bundan sonraki açıklama nasıl olacak?” sorularıyla her gün karşılaşır oluyoruz.

 

CHP İl Başkanı Recep Ökten yaptığı yazılı açıklamada Ak Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel ve partililerinin Süleymanpaşa Belediyesi önünde yaptığı açıklamayı ve siyah çelenk koyma eylemini demokratik bir hak olarak tanımladı. Ökten, “31 Ekim de yaptığınız protesto eyleminde gördüğünüz gibi kimse size Belediye Başkanlığına siyah çelen koyamazsınız,basın açıklaması yapamazsınız demediği gibi güvenlik güçleri davet edilerek dağıtılmanızı istemedi.. Hiçbir partilimiz size küfür ve hakaretler etmedi. Eden oldu veya olacaksa buna asla izin vermeyiz, uyarır ve haklarında gereken disiplin işlemini başlatırız” dedi.

CHP İl Başkanı Recep Ökten’in yazılı açıklaması aynen şöyle:

                “AKP İl Başkanı Sayın Cüneyt YÜKSEL bir grup partili arkadaşıyla birlikte 31 Ekimde Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı önüne siyah çelenk bırakarak basına açıklama yapmıştır.

                İçeriğine katılmasak, gerekçelerini haklı bulmasak bile yaptıkları eylemin demokratik bir hak olduğuna ve AKP İl Başkanlığının bu haklarını kullanmalarına saygı duyuyoruz.

                ‘’Hukuk bir gün size de gerekebilir’’ dediğimiz gibi ‘’Demokrasi bir gün size de gerekebilir’’ diyoruz. Demokrasiye inanın ve demokratik hakların özgürce kullanılmasına hoşgörüyle bakın diyoruz. Daha da önemlisi demokrasinin ve demokratik hakların yalnız kendiniz için olmadığına inanın diyoruz.

                Sayın Cüneyt YÜKSEL; Süleymanpaşa Belediye Başkanımızın yapmış olduğu durum tespiti ve tanımlamasından sonra en sade üyenizden en yetkili parti görevlilerinize kadar, küfür, hakaret ve tehditle beraber adeta bir linç kampanyası başlattınız. Bu da yetmedi Cumhuriyet Savcılarını göreve çağırarak yargı süreci başlatıldı. Başkanımız yurtdışı çıkış yasağı ve adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

                31 Ekim de yaptığınız protesto eyleminde gördüğünüz gibi kimse size Belediye Başkanlığına siyah çelen koyamazsınız,basın açıklaması yapamazsınız demediği gibi güvenlik güçleri davet edilerek dağıtılmanızı istemedi.. Hiçbir partilimiz size küfür ve hakaretler etmedi. Eden oldu veya olacaksa buna asla izin vermeyiz, uyarır ve haklarında gereken disiplin işlemini başlatırız. Aynı eylemi biz yapmış olsaydık bugün pek çok arkadaşımız gözaltına alınmış ifade veriyor ve hakkında soruşturma başlatılmış olacaktı. Genel Başkan Yardımcımız Sayın Bülent TEZCAN’a başlatıldığı gibi.

                Biz CHP olarak ülkemizde demokrasinin hakim kılınmasını, vatandaşlarımızın düşüncesini ifade etme özgürlüğü başta olmak üzere tüm demokratik haklarını özgürce kullanmasını, kullananların bedel ödememesini, hak, hukuk ve adaletin egemen olmasını, kendinizde gördüğünüz hakların herkese verilmesini, bekliyoruz.

                Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.”

Okunma Sayısı : 1745
Yapılan Yorumlar
2 Kasım 2017    Sezai Tali
    Yalnız AKP liler için değil herkes için DEMOKRASİ olmalı
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
 • Eşek sütü kansere iyi geliyor mu?
  Acıbadem Kayseri Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay, hem kanserden korunmak isteyenler, hem de kanser tedavisi görenler için doğru beslenmenin önemini vurguladı. Doğru beslenmenin, kanser açısından iki öneme sahip olduğunu kaydeden Urvay, ''Birincisi hastalıktan korunmak için, diğeri ise hastalıkla mücadelede'' dedi.
 • ERKEKLERE AĞRI KESİCİ UYARISI
  Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, yüksek dozda ve sık ağrı kesici
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2744
Dün : 7703
Toplam : 5935508

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri