cüneyt yüksel, tekirdağ, süleymanpaşa

tekirdağ haberleri

KADİR AĞABEY İLE SORUNUM YOK!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


KADİR AĞABEY İLE SORUNUM YOK!

 


Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesi Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel 40 günlük çalışmasını aktardığı bir toplantı düzenledi. İlçe basın mensuplarına Ticaret Odası Restaurantında bir iftar vererek çalışmalarını aktaran Yüksel, “Kadir Albayrak başkanımla beni karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar. Benim kendisi ile sorunum yok, olamazda. Sadece bizim aramızı bozmaya çalıştığına inandığım daire başkanları ve müdürleri kendilerince hamleler yapıyor” dedi.


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel 40 günlük icraatlarını bir iftar programında aktardı. Basın mensuplarına yaklaşık bir saat süren bir açıklama gerçekleştiren Yüksel, Yol çalışmalarından kiraz festivali organizasyonuna kadar tüm faaliyetlerini özetleyerek aktarmaya çalıştı.


BORÇ 59 MİLYON

Önceki dönem belediye başkanı Ekrem Eşkinat ile aralarında borç polemiğine dikkat çeken Başkan Yüksel, “Ben belediyenin borcunu 75 milyon olarak iddia etmiştim. Göreve geldiğimizde tüm borçları çıkardık. Geçtiğimiz yıl yaz aylarından yaptığı hizmetin karşılığını alamayan esnafımız vardı. Öncelikle onların da sıkıntılarını gidermeye çalıştık. Hesapları çıkardığımızda borcun 65 milyon civarında olduğunu gördük. 40 günlük süre içinde ciddi borç ödemesi de yaptık. Özellikle iç piyasaya yani esnaflarımıza ödemeler yaptık. Kaynağı nereden bulduğumuzu sormayın. Sadece biraz kısıtlamaya gittik ve boşa giden harcama kalemlerine engel olduk. Kaynak kendiliğinden oluştu” dedi.


TESKİ İLE PROBLEM

Süleymanpaşa Belediyesi olarak TESKİ’nin alt yapı çalışmalarından sonra yolların üst yapısını yapıyoruz. Bunun için TESKİ bize ödeme yapıyor. Yaptığı ödeme ise kazdığı alan kadar olan kısım. Yani bir metre genişliğinde kazıyorsa o kadar ödeme yapıyor. Ancak kazı sırasında yolun tamamı bozuluyor ve biz bu yolu tamamen yapmak zorunda kalıyoruz. Dolayısıyla belediyemize maliyeti  daha da artıyor. Bununla birlikte bugün taş 40 lira civarında alırken, onlar 2016 yılının rakamlarına göre ödeme yapmak istiyorlar. Yani 29 liradan ödeme yapmak istiyorlar. Biz de bunu kabul etmedik. Bu problemi de en kısa sürede çözeceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.


DERE SOKAK TAMAM

Bilindiği gibi Tekira AVM arkasında bulunan ve çevre yoluna bağlantı yolu olarak planda görülen Dere sokakta ıslah çalışmaları ve tapu sorunu vardı. Büyükşehir Belediye Başkanı bu konu ile ilgili daha önce bakanlığa yazı yazmış ancak sonuç alamamıştı. Cüneyt Yüksel bu konuda bakanlıkla görüştüğünü ve sorunun halledildiğini ifade ederken, “Yakında tapuları dağıtacağız. Kadir Başkanımızda kendi sorumluluk alanındaki yolu açarak kente önemli bir hizmet sunmuş oluruz. Süleymanpaşa hak ettiği hizmeti alacaktır. Ben partisine bakmak. Kadir Başkanımız ile birlikte ilçemize hak ettiği tüm hizmetleri vereceğiz” diye konuştu.


HÜKÜMET CADDESİ SORUNU

Seçim çalışmaları sırasında Hükümet caddesinin çift yön uygulamasına geri dönmesi için vatandaşlara söz verdiğini aktaran Başkan Yüksel, “Ben sözümün arkasındayım. Bu sözümü de tutacağım. Ancak seçim sonrası Kadir Başkanımızla yaptığımız görüşmede araç yükünü çekecek otopark sıkıntısını ortadan kaldırmamız gerektiğini gördük. Bunun için yıkılan Kız Meslek Lisesi ve eski Namık Kemal Lisesi’nin bulunduğu alanları iki noktada otopark olarak düzenleyeceğiz. Namık Kemal Lisesi’nin olduğu bölgede aynı zamanda gençlerimizin spor yapması için küçük bir tesis de planlıyoruz. Bu düzenlemeleri yaptıktan sonra Kadir başkanımızın kapısını çalacağız ve Hükümet caddesinin çift yöne geçmesini tekrar talep edeceğiz” şeklinde konuştu.


EŞKİNAT’A YANIT

Önceki dönem belediye başkanı Ekrem Eşkinat’ın sosyal medya hesabından “Belediyenin geçmiş dönem verileri silindi. İnternet sitesinde göremiyoruz” ifadelerine yanıt veren Başkan Cüneyt Yüksel, “Ben kimsenin verilerini silmem. Belediyenin internet sitesi iki kez çöktü. Serverlar Fransa’da. Her ne olduysa seçimden sonraki gün internet sitesi çöktü. Çok manidar buluyorum. Evet bir şey için talimat verdim ve sildirdim. Ben Bizhante gibi isimleri istemediğimi seçim döneminde de söylemiştim. O isimdeki haber ve bilgilerin kaldırılmasını istedim ve kaldırıldı. Belediyenin yaptığı diğer hizmetlerle ilgili hiçbir şey silinmedi. Eğer silindiyse de bu bizden kaynaklı değil. Yarın sahildeki heykelleri de kaldırmak için talimat vereceğim. Heykeller için para harcamaya ne gerek vardı. Esnafa olan borçları ödeseydin daha iyi olmaz mıydı? Heykeller için 4 milyon para harcanmış. Yazık bu milletin parasına” dedi.


BANA SAHİP ÇIKIN

Beraberinde başkan yardımcıları ile birlikte yaptığı açıklamada 40 günlük icraatlarını aktaran Cüneyt Yüksel, basının kendisi için çok önemli olduğunun da altını çizdi. Yüksel, “Zaman zaman bir araya geleceğiz ve sizlere yaptığımız çalışmaları aktaracağız. Sizlerden gelen talepleri de değerlendireceğiz. Ancak bana birkaç aş müsaade edin. Bu süre içinde de bana sahip çıkın. Sahip sıkın ki, hep birlikte bu kenti layık olduğu yere taşıyalım” ifadelerini kullandı.

Cüneyt Yüksel, daha sonra basından gelen soruları da yanıtladı.


Okunma Sayısı : 1376
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2249
Dün : 8226
Toplam : 9415985

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri