çocuk, istismar, insanlık

tekirdağ haberleri

Çocuklarımız umurunuzda değil mi?

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Çocuklarımız umurunuzda değil mi?

 

Henüz 5 yaşında idi… Gözlerini dünyaya açtı ve sadece 5 yıl yaşadı. Annesi kim bilir ne heyecanla, mutlulukla onu doğurup bağrına basmayı bekledi. İlk adımları, ağzından çıkan ilk kelimeleri evinde bayram havası yaratmıştı belki de. Büyüyecekti ama yavaş yavaş. Böyle kan donduran bir olay onun çocukluğunu almadan, kanlar içinde son nefesini vermeden büyüyecekti. Ama olmadı. Biri veya birileri gelip henüz küçük bir çocuk olan bu yavruya ömrü boyunca tatmadığı acıları yaşatıp kapısının önüne bir çuval gibi atıp kaçtılar. Zaten sadece 5 yaşındaydı. İnsan 5 yılda ne yaşardı ki? İlk 2 yılı zaten bebeklikle geçiyor. Kalan 3 yılında ne kadar güldüyse ne kadar çikolata yediyse ne kadar bol oyun oynadıysa ne kadar çilekli pasta tattıysa, ne kadar üstünü kirlettiyse, ne kadar salıncakta bulutlara uçtuysa, ne kadar çimlere dokunduysa, ne kadar anne babasının boynuna sarıldıysa o kadarı yanına kar kaldı bu güzel kızın. 5 kere doğum günü mumu üfledin ve insanlıktan gram nasip alamamış bu sapıklar gelip senin gelecekteki doğum günü mumlarının ışığını söndürdüler. 5 yaşında bir kız çocuğu, istismar, tecavüz ve ölüm… kelimeleri yan yana koyduğumuzda bile insanın yüreği daralıyor, dili dönmüyor, elleri titriyor.

 

Üstelik bu ne ilk ne son. Resmen ülkede alışa gelinen bir olay halini aldı. Üstelik dünyada çocuklara tek bayram edilen bir günde 23 Nisan’da yaşandı. Irmakları, Ceylinleri, Eylülleri’de unutmadık. Zaten bir an evvel radikal ve net uygulamalar alınmazsa bu topraklarda daha çok çocuğun günahına pis şeytanlar girecek.

 

Peki ya ne bekleniyor? Neden hala çocuk hakları koruma komisyonu kurulmuyor üstelik meclisten hayır kararı çıkıyor. Bu hayır için parmak kaldıranlar kimlerse ülkemizdeki bu çocukların başına en ufak kötü bir şey geldiğinde sorumluları sadece zarar verenler değil sizlersiniz de. Acaba bu rahatlık nasıl olsa bizlerin çocuklarının başına gelmez, daha alt kesimin başına gelir düşüncesinden mi? Tabii sizin çocuklarınız vatandaşın çocuğu gibi kapı önünde oynamıyor kolejlerde, lüks oyun alanlarında zaman geçiriyorlar başında on koruma gözetmenlik yapıyor hatta bu ülkede bile eğitim almıyor yurt dışında ismini akılda bile tutamayacağımız okullarda okuyorlar. Hal böyle olunca da demek ki eliniz hayır a kalkıyor hem de hiç titremiyor. Yazıklar olsun!

 

Çocuklarımıza 23 Nisan hediye eden bir meclisten çocukları korumaya hayır diyen meclise geldik. Yazıklar olsun!

Türkiye’de yılda ortalama 8 bin çocuğa istismar uygulandığı tespit edildi. Bu nasıl bir rakamdır? Sonra çıkıp Türk halkı anaçtır, babaçtır. Çocuk sever bir toplumdur diyoruz. Böyleyse bizim çocuk sevmemiz kalsın. Bu konu artık ülkenin üzerinde yoğun bir şekilde durması gereken bir konudur. Bizler sustukça yöneticiler gerekeni yapmadıkça bu suçların üstü kapanacak, çocuklar bu ülkede zarar görmeye devam edecekler.

 

İktidar çocukları korumaya yönelik zerre olumlu bir şey yapmıyorsa, Bakan efendi tecavüzde küçüğün rızası var, Bakan kadın bir kereden bir şey olmaz, diyanet 9 yaşındaki kızla evlilik olur diyebiliyorsa; hakim hala tecavüzcüye iyi hal indirimi yapıyorsa, olayları yandaş basın örtbas ediyorsa, geri kafalı tecavüzü hak etmeseydi dedikçe belli ki bu olayların önü arkası kesilmeyecek.

 

Kadın tecavüze uğradığında mini etek giymeseydi diyen yobazlar bu minnacık kız çocuklarına istismarla gelen tecavüz gerçekleştiğinde hala yapan o sapıkları korumaya devam ediyor musunuz?

 

Bu insanlar aramızda, içimizde. Biz gözümüzü dört açıp yavrularımıza akıllı beyinler olarak sahip çıkacağız galiba bu şuanda en önemli görevimiz. Devlet de artık kaçmayacak ve bu konu için düğmeye basacak. Başka oluru yok. İdamsa idam, kimyasal hadımsa hadım, müebbetse müebbet veya tarihler öncesinde bu kişiler nasıl cezalandırıyorsa şimdi de öyle cezalandırılsın. Bakalım masum, tertemiz bir çocuğu korkuyla ölüme gönderebiliyor mu? En son bu yavruyu ve öncekileri koruyamadık, hepinizden özür dileriz evlatlar; attığınız çığlığı duyamadığımız, göz yaşınızı silemediğimiz, korkunuza merhem olamadığımız, başınıza şefkatle dokunamadığımız için.


Okunma Sayısı : 293
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6554
Dün : 8883
Toplam : 8803082

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri