politika, tekirdağ, milletvekili

tekirdağ haberleri

ÇİRKİNLEŞMEYİN

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ÇİRKİNLEŞMEYİN


Seçim kararı açıklandıktan sonra özellikle son yılların popüler mecrası sosyal medya alabildiğine birbirine hakaret eden hesaplarla doldu. CHP’nin 15 vekilinin İYİ partiye geçmesine kızanlar bir tarafta, MHP ile ittifak yapan Ak Parti’ye kızanlar diğer tarafta. Çirkinleşmeden eleştirileri yapmasını ne zaman öğreneceğiz onu merak ediyorum.


Öyle bir noktaya gelmişiz ki; akıl alır gibi değil. Görsen toplum izcinde çok saygın insanlar, aklınca ‘siyaset’ yapıyor ama bakıyorsun eline almış baltayı aklınca doğruyor. Buna inananlar bir tarafa kendisi de çoğu şeyin yalan olduğunu aynı şeyleri kendi desteklediği siyasi partinin de bir zamanlar yaptığını çok çabuk unutuyor.

 

Yani konunun özüne bakarsak, ‘benim yanlışım senin yanlışından daha iyi’ hesaplamaları bu yapılanlar. Ya da bunun tam tersi, ‘aslında ben kendimce iyi yapıyorum ama diğerleri yanlış yapıyor’ durumlarına dönüştü ortam.

 

Yakın zamanda kimine göre ‘baskın’ kimine göre ‘erken’ seçim kararının ardından belli ki tüm siyasi partiler bu duruma hazırlıklıydı. Zaten bir süredir genel bir hareketlilik de aslında bunu gösteriyordu. Şimdi görüyoruz ki, bu hareketlilik boşa değilmiş. Bu nedenle atılan her adına karşı tarafın başka bir hamlesi geliyor. Bu satırları okurken belki de daha farklı bir hamleler de konuşuyor olacağız.


Ankara’da filler tepişiyor. Bunu net olarak görebiliyoruz. Tekirdağ’daki çimenler ne durumda aslında onu da incelemek gerek. Siyasi kulisler hemen hareketlendi. Kendini ‘yeterli’ gören yetersizler hemen ortaya çıktı. Haddini bilmek gibi bir alışkanlığımız olmadığından, sel önünden ne kadar kütük kaparız hesabıyla ortalarda gezmeye başlayanların hesapları da şaştı. Çünkü ittifak formüllerinde yereldeki hiçbir hesap tutmaz ve tutmamıştır. Şimdi de tutmayacak.

 

Ama şu kadarını söyleyebilirim. Bu seçim sürecinde yani 24 Haziran’a kadar Ak Partililer 12 CHP’li belediyenin yaptıkları ve yapmadıkları üzerinden siyaset üretecekler, CHP’liler ise Tekirdağ’a hükümet yatırımı olarak yapılması istenen ancak bir türlü yapılamayan ve geciken yatırımlar üzerinden politika üretecekler. Bu arada Yılan hikâyesine dönen Kültür Merkezi açılışı da gerçekleşebilir. (!) Belediyeler ise son bir hamle bitmek üzere olan yatırımların da açılışlarını hızla gerçekleştirebilir. Sonuçta herkes siyasetini yapacak ve seçmenin karşısına çıkacak.

 

Hafta içinde zaten Ak Parti Merkez Süleymanpaşa İlçe Başkanı Hüseyin Uzunlar’ın belediye ile ilgili iddialarına, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın sert tavrı ile yapılan açıklamalar gündeme geldi. Müzik üst perdeden devam edecek ama bu süreçte tek temennimiz kimsenin ‘ÇİRKİNLEŞMEDEN’ politikasını yapmadı.  Siyasi olarak seçmenin önüne çıkanlar ağızlarından çıkacak her cümleye dikkat etmeliler. Durum öyle bir hale geldi ki, ‘görevden vazife’ çıkaran bir sürü serseri mayın dolanıyor ortalarda. Özellikle sosyal medyada ağır hakaretler hiç hoş değil. Biz millet olarak böyle değildik ve olmayalım. Umarım keyifli bir DEMOKRASİ şöleni gerçekleşir.


Okunma Sayısı : 434
Yapılan Yorumlar
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5019
Dün : 7632
Toplam : 7104675

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri