CHP, tekirdağ, il başkanı

tekirdağ haberleri

CHP İL BAŞKANINI ARIYOR!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


CHP İL BAŞKANINI ARIYOR!

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı seçimi yaklaştıkça kılıçlar çekildi. Çekilen kılışlar kimin elinde, kim kimin kellesini almak istiyor hepsi bu yazıda…

 

 

Bilindiği gibi uzun ve yorucu ilçe kongreleri geçiren ve zaman zaman tansiyonun yükseldiği kongrelere şahitlik eden CHP bu kez de 7 Ocak 2018 tarihinde yapılacak olan il başkanlığı seçimine kilitlendi. Kilitlendi derken, kilidi açmak için ise iki tane genç belediye başkanı bu işin peşinden koşturuyor. Yakın geçmişte, hem de çok yakın geçmişte yaşananları sizlerle paylaşmak ve önerimizi sunmak isteriz. Bu yazımıza belki parti içinden birileri kızacak ama bu kadar karmaşa ve belirsizlik zarar verici boyuta gelebilir.

 

İSİM BULAMADILAR

Bu işin en başında koşturan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu. Tabi bu belediye başkanlarının ilçe başkanlarını da sayabiliriz. Diğer taraftan Milletvekili Emre Köprülü ile CHP Çorlu İlçe Başkanı Yıldıray Arıcı’da en ateşli il başkanı arayanlardan. Bu tarafta ise eşli il başkanı Şeref Çetin ve Büyükşehir Belediye Başkanı ‘zor’ da olsa bu toplantıların bazılarına katılıyorlar.

Mevcut İl Başkanı Recep Ökten ile devam etmeyeceklerini açıkça belirten ilçe başkanları ile geçtiğimiz günlerde bir toplantı gerçekleşti. Bu toplantıda Ökten’e tüm ilçe başkanları açıkça kendisi ile yola devam etmeyeceklerini söylediler. Burada ki çıkan tartışmada ise en ateşli konuşan Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu oldu. İlçe Başkanları ve bu iki belediye başkanı günlerdir il başkanlığı yapacak isimler üzerinde görüşmeler yapıyorlar.

 

SON TOPLANTI DA NE OLDU

Hayrabolu ve Çerkezköy Belediye Başkanı ile Milletvekili Emre Köprülü’nün iş birlikleri aylardır kent siyasetini n de gündeminde olan Milletvekili Faik Öztrak ve Büyükşehir Meclis Başkan Vekili Münür Karaevli için de farklı bir boyut kazandı. Çünkü ilçe başkanlarının neredeyse tamamına yakını Faik Öztrak olmadan bir siyaset yapmak istiyorlar. En azından bize gelen bilgi bu yönde. Ya da durum böyle anlaşılıyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarihi Beşevler’de ise bir toplantı daha yapıldı. Bu toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da davet edilerek görüşü alındı. Buradaki toplantı da CHP’den daha önce milletvekili olmuş, Erdoğan Kaplan’ın ismi geçti. Bu isme en şiddetli tepkiyi ise eski il başkanı şimdinin danışmanı Şeref Çetin verdi. Burada da il başkanlığı konusunda bir uzlaşı çıkmadı. Hatta bir ara Çorlu ve Süleymanpaşa ilçe başkanları bile bu konuda birbirleri ile restleştiler.

 

ŞERAFETDİN TERZİ SİZE NE YAPTI?

İl Başkanlığı konusunda bir türlü uzlaşı zemini bulamayan ve hiçbir isim üzerinde karara varamayan bu ekibin ise aklına hiç gelmeyen veya getirmek istemedikleri bir isim var. Yıllarca partiye emek vermiş, Ankara Yenimahalleyi Ak Parti’nin elinden alan ekibin başında olan, daha sonra Tekirdağ siyasetinde ciddi çalışmaları ile herkesin sevgisini kazanan Şerafetdin Terzi. Terzi’nin sahada ciddi bir karşılığı var. Kendi iç dünyalarında bunu kabul etmeseler de şimdinin suyun başında olanlar bu gerçeği görmezden geliyorlar. Terzi CHP’yi Tekirdağ’da tekrar toparlayacak, ağırlığı olan ve kimseyi kırmadan partiyi yeniden ayağa kaldıracak bir isim olarak önerebiliriz. Geçmişte de birlikte çalışma fırsatı bulduğum Terzi şimdinin yerel iktidarını neden bu kadar korkutur anlamış değilim. Eğer herkesin fikri gerçekten samimi ve partisi için ise Terzi’den başka bir isim şimdilik düşünülemez. Benim masumhane fikrim budur. Vakit kısa, herkes şapkasını önüne koyup 5 kere düşünüp bir kere karar verecek. Eminim ki, Çorlu İlçe Başkanı Yıldıray Arıcı, Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu da bu isme karşı çıkmayacaklardır. Bu güne kadar partisi için çalışan bir isim olan Şerafetdin Terzi bence çok ciddi bir şekilde düşünülmeli. Parti içi kavgalarınız yüzünden 12-0 tekrarınız olmayacak. Ancak ve ancak sınıf tekrarlarsınız benden söylemesi. Şimdi Tekirdağ için ve partisi için samimi olarak siyaset yaptığını söyleyenler el kaldırsın. Vizeler var.

Okunma Sayısı : 3744
Yapılan Yorumlar
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
 • ENGELSİZ PARK
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşların takdirini kazanırken yarattığı yeni oyun alanları ile de dikkat çekiyor.
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1828
Dün : 4390
Toplam : 7260262

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri