CHP, tekirdağ, il başkanı

tekirdağ haberleri

CHP İL BAŞKANINI ARIYOR!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


CHP İL BAŞKANINI ARIYOR!

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı seçimi yaklaştıkça kılıçlar çekildi. Çekilen kılışlar kimin elinde, kim kimin kellesini almak istiyor hepsi bu yazıda…

 

 

Bilindiği gibi uzun ve yorucu ilçe kongreleri geçiren ve zaman zaman tansiyonun yükseldiği kongrelere şahitlik eden CHP bu kez de 7 Ocak 2018 tarihinde yapılacak olan il başkanlığı seçimine kilitlendi. Kilitlendi derken, kilidi açmak için ise iki tane genç belediye başkanı bu işin peşinden koşturuyor. Yakın geçmişte, hem de çok yakın geçmişte yaşananları sizlerle paylaşmak ve önerimizi sunmak isteriz. Bu yazımıza belki parti içinden birileri kızacak ama bu kadar karmaşa ve belirsizlik zarar verici boyuta gelebilir.

 

İSİM BULAMADILAR

Bu işin en başında koşturan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu. Tabi bu belediye başkanlarının ilçe başkanlarını da sayabiliriz. Diğer taraftan Milletvekili Emre Köprülü ile CHP Çorlu İlçe Başkanı Yıldıray Arıcı’da en ateşli il başkanı arayanlardan. Bu tarafta ise eşli il başkanı Şeref Çetin ve Büyükşehir Belediye Başkanı ‘zor’ da olsa bu toplantıların bazılarına katılıyorlar.

Mevcut İl Başkanı Recep Ökten ile devam etmeyeceklerini açıkça belirten ilçe başkanları ile geçtiğimiz günlerde bir toplantı gerçekleşti. Bu toplantıda Ökten’e tüm ilçe başkanları açıkça kendisi ile yola devam etmeyeceklerini söylediler. Burada ki çıkan tartışmada ise en ateşli konuşan Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu oldu. İlçe Başkanları ve bu iki belediye başkanı günlerdir il başkanlığı yapacak isimler üzerinde görüşmeler yapıyorlar.

 

SON TOPLANTI DA NE OLDU

Hayrabolu ve Çerkezköy Belediye Başkanı ile Milletvekili Emre Köprülü’nün iş birlikleri aylardır kent siyasetini n de gündeminde olan Milletvekili Faik Öztrak ve Büyükşehir Meclis Başkan Vekili Münür Karaevli için de farklı bir boyut kazandı. Çünkü ilçe başkanlarının neredeyse tamamına yakını Faik Öztrak olmadan bir siyaset yapmak istiyorlar. En azından bize gelen bilgi bu yönde. Ya da durum böyle anlaşılıyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarihi Beşevler’de ise bir toplantı daha yapıldı. Bu toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da davet edilerek görüşü alındı. Buradaki toplantı da CHP’den daha önce milletvekili olmuş, Erdoğan Kaplan’ın ismi geçti. Bu isme en şiddetli tepkiyi ise eski il başkanı şimdinin danışmanı Şeref Çetin verdi. Burada da il başkanlığı konusunda bir uzlaşı çıkmadı. Hatta bir ara Çorlu ve Süleymanpaşa ilçe başkanları bile bu konuda birbirleri ile restleştiler.

 

ŞERAFETDİN TERZİ SİZE NE YAPTI?

İl Başkanlığı konusunda bir türlü uzlaşı zemini bulamayan ve hiçbir isim üzerinde karara varamayan bu ekibin ise aklına hiç gelmeyen veya getirmek istemedikleri bir isim var. Yıllarca partiye emek vermiş, Ankara Yenimahalleyi Ak Parti’nin elinden alan ekibin başında olan, daha sonra Tekirdağ siyasetinde ciddi çalışmaları ile herkesin sevgisini kazanan Şerafetdin Terzi. Terzi’nin sahada ciddi bir karşılığı var. Kendi iç dünyalarında bunu kabul etmeseler de şimdinin suyun başında olanlar bu gerçeği görmezden geliyorlar. Terzi CHP’yi Tekirdağ’da tekrar toparlayacak, ağırlığı olan ve kimseyi kırmadan partiyi yeniden ayağa kaldıracak bir isim olarak önerebiliriz. Geçmişte de birlikte çalışma fırsatı bulduğum Terzi şimdinin yerel iktidarını neden bu kadar korkutur anlamış değilim. Eğer herkesin fikri gerçekten samimi ve partisi için ise Terzi’den başka bir isim şimdilik düşünülemez. Benim masumhane fikrim budur. Vakit kısa, herkes şapkasını önüne koyup 5 kere düşünüp bir kere karar verecek. Eminim ki, Çorlu İlçe Başkanı Yıldıray Arıcı, Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu da bu isme karşı çıkmayacaklardır. Bu güne kadar partisi için çalışan bir isim olan Şerafetdin Terzi bence çok ciddi bir şekilde düşünülmeli. Parti içi kavgalarınız yüzünden 12-0 tekrarınız olmayacak. Ancak ve ancak sınıf tekrarlarsınız benden söylemesi. Şimdi Tekirdağ için ve partisi için samimi olarak siyaset yaptığını söyleyenler el kaldırsın. Vizeler var.

Okunma Sayısı : 3543
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2035
Dün : 2856
Toplam : 6660970

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri