CHP, tekirdağ, il başkanı

tekirdağ haberleri

CHP İL BAŞKANINI ARIYOR!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


CHP İL BAŞKANINI ARIYOR!

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı seçimi yaklaştıkça kılıçlar çekildi. Çekilen kılışlar kimin elinde, kim kimin kellesini almak istiyor hepsi bu yazıda…

 

 

Bilindiği gibi uzun ve yorucu ilçe kongreleri geçiren ve zaman zaman tansiyonun yükseldiği kongrelere şahitlik eden CHP bu kez de 7 Ocak 2018 tarihinde yapılacak olan il başkanlığı seçimine kilitlendi. Kilitlendi derken, kilidi açmak için ise iki tane genç belediye başkanı bu işin peşinden koşturuyor. Yakın geçmişte, hem de çok yakın geçmişte yaşananları sizlerle paylaşmak ve önerimizi sunmak isteriz. Bu yazımıza belki parti içinden birileri kızacak ama bu kadar karmaşa ve belirsizlik zarar verici boyuta gelebilir.

 

İSİM BULAMADILAR

Bu işin en başında koşturan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu. Tabi bu belediye başkanlarının ilçe başkanlarını da sayabiliriz. Diğer taraftan Milletvekili Emre Köprülü ile CHP Çorlu İlçe Başkanı Yıldıray Arıcı’da en ateşli il başkanı arayanlardan. Bu tarafta ise eşli il başkanı Şeref Çetin ve Büyükşehir Belediye Başkanı ‘zor’ da olsa bu toplantıların bazılarına katılıyorlar.

Mevcut İl Başkanı Recep Ökten ile devam etmeyeceklerini açıkça belirten ilçe başkanları ile geçtiğimiz günlerde bir toplantı gerçekleşti. Bu toplantıda Ökten’e tüm ilçe başkanları açıkça kendisi ile yola devam etmeyeceklerini söylediler. Burada ki çıkan tartışmada ise en ateşli konuşan Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu oldu. İlçe Başkanları ve bu iki belediye başkanı günlerdir il başkanlığı yapacak isimler üzerinde görüşmeler yapıyorlar.

 

SON TOPLANTI DA NE OLDU

Hayrabolu ve Çerkezköy Belediye Başkanı ile Milletvekili Emre Köprülü’nün iş birlikleri aylardır kent siyasetini n de gündeminde olan Milletvekili Faik Öztrak ve Büyükşehir Meclis Başkan Vekili Münür Karaevli için de farklı bir boyut kazandı. Çünkü ilçe başkanlarının neredeyse tamamına yakını Faik Öztrak olmadan bir siyaset yapmak istiyorlar. En azından bize gelen bilgi bu yönde. Ya da durum böyle anlaşılıyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarihi Beşevler’de ise bir toplantı daha yapıldı. Bu toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da davet edilerek görüşü alındı. Buradaki toplantı da CHP’den daha önce milletvekili olmuş, Erdoğan Kaplan’ın ismi geçti. Bu isme en şiddetli tepkiyi ise eski il başkanı şimdinin danışmanı Şeref Çetin verdi. Burada da il başkanlığı konusunda bir uzlaşı çıkmadı. Hatta bir ara Çorlu ve Süleymanpaşa ilçe başkanları bile bu konuda birbirleri ile restleştiler.

 

ŞERAFETDİN TERZİ SİZE NE YAPTI?

İl Başkanlığı konusunda bir türlü uzlaşı zemini bulamayan ve hiçbir isim üzerinde karara varamayan bu ekibin ise aklına hiç gelmeyen veya getirmek istemedikleri bir isim var. Yıllarca partiye emek vermiş, Ankara Yenimahalleyi Ak Parti’nin elinden alan ekibin başında olan, daha sonra Tekirdağ siyasetinde ciddi çalışmaları ile herkesin sevgisini kazanan Şerafetdin Terzi. Terzi’nin sahada ciddi bir karşılığı var. Kendi iç dünyalarında bunu kabul etmeseler de şimdinin suyun başında olanlar bu gerçeği görmezden geliyorlar. Terzi CHP’yi Tekirdağ’da tekrar toparlayacak, ağırlığı olan ve kimseyi kırmadan partiyi yeniden ayağa kaldıracak bir isim olarak önerebiliriz. Geçmişte de birlikte çalışma fırsatı bulduğum Terzi şimdinin yerel iktidarını neden bu kadar korkutur anlamış değilim. Eğer herkesin fikri gerçekten samimi ve partisi için ise Terzi’den başka bir isim şimdilik düşünülemez. Benim masumhane fikrim budur. Vakit kısa, herkes şapkasını önüne koyup 5 kere düşünüp bir kere karar verecek. Eminim ki, Çorlu İlçe Başkanı Yıldıray Arıcı, Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu da bu isme karşı çıkmayacaklardır. Bu güne kadar partisi için çalışan bir isim olan Şerafetdin Terzi bence çok ciddi bir şekilde düşünülmeli. Parti içi kavgalarınız yüzünden 12-0 tekrarınız olmayacak. Ancak ve ancak sınıf tekrarlarsınız benden söylemesi. Şimdi Tekirdağ için ve partisi için samimi olarak siyaset yaptığını söyleyenler el kaldırsın. Vizeler var.

Okunma Sayısı : 3899
Yapılan Yorumlar
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4868
Dün : 6047
Toplam : 7819668

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri