CHP, tekirdağ, il başkanı

tekirdağ haberleri

CHP İL BAŞKANINI ARIYOR!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


CHP İL BAŞKANINI ARIYOR!

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı seçimi yaklaştıkça kılıçlar çekildi. Çekilen kılışlar kimin elinde, kim kimin kellesini almak istiyor hepsi bu yazıda…

 

 

Bilindiği gibi uzun ve yorucu ilçe kongreleri geçiren ve zaman zaman tansiyonun yükseldiği kongrelere şahitlik eden CHP bu kez de 7 Ocak 2018 tarihinde yapılacak olan il başkanlığı seçimine kilitlendi. Kilitlendi derken, kilidi açmak için ise iki tane genç belediye başkanı bu işin peşinden koşturuyor. Yakın geçmişte, hem de çok yakın geçmişte yaşananları sizlerle paylaşmak ve önerimizi sunmak isteriz. Bu yazımıza belki parti içinden birileri kızacak ama bu kadar karmaşa ve belirsizlik zarar verici boyuta gelebilir.

 

İSİM BULAMADILAR

Bu işin en başında koşturan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu. Tabi bu belediye başkanlarının ilçe başkanlarını da sayabiliriz. Diğer taraftan Milletvekili Emre Köprülü ile CHP Çorlu İlçe Başkanı Yıldıray Arıcı’da en ateşli il başkanı arayanlardan. Bu tarafta ise eşli il başkanı Şeref Çetin ve Büyükşehir Belediye Başkanı ‘zor’ da olsa bu toplantıların bazılarına katılıyorlar.

Mevcut İl Başkanı Recep Ökten ile devam etmeyeceklerini açıkça belirten ilçe başkanları ile geçtiğimiz günlerde bir toplantı gerçekleşti. Bu toplantıda Ökten’e tüm ilçe başkanları açıkça kendisi ile yola devam etmeyeceklerini söylediler. Burada ki çıkan tartışmada ise en ateşli konuşan Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu oldu. İlçe Başkanları ve bu iki belediye başkanı günlerdir il başkanlığı yapacak isimler üzerinde görüşmeler yapıyorlar.

 

SON TOPLANTI DA NE OLDU

Hayrabolu ve Çerkezköy Belediye Başkanı ile Milletvekili Emre Köprülü’nün iş birlikleri aylardır kent siyasetini n de gündeminde olan Milletvekili Faik Öztrak ve Büyükşehir Meclis Başkan Vekili Münür Karaevli için de farklı bir boyut kazandı. Çünkü ilçe başkanlarının neredeyse tamamına yakını Faik Öztrak olmadan bir siyaset yapmak istiyorlar. En azından bize gelen bilgi bu yönde. Ya da durum böyle anlaşılıyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarihi Beşevler’de ise bir toplantı daha yapıldı. Bu toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da davet edilerek görüşü alındı. Buradaki toplantı da CHP’den daha önce milletvekili olmuş, Erdoğan Kaplan’ın ismi geçti. Bu isme en şiddetli tepkiyi ise eski il başkanı şimdinin danışmanı Şeref Çetin verdi. Burada da il başkanlığı konusunda bir uzlaşı çıkmadı. Hatta bir ara Çorlu ve Süleymanpaşa ilçe başkanları bile bu konuda birbirleri ile restleştiler.

 

ŞERAFETDİN TERZİ SİZE NE YAPTI?

İl Başkanlığı konusunda bir türlü uzlaşı zemini bulamayan ve hiçbir isim üzerinde karara varamayan bu ekibin ise aklına hiç gelmeyen veya getirmek istemedikleri bir isim var. Yıllarca partiye emek vermiş, Ankara Yenimahalleyi Ak Parti’nin elinden alan ekibin başında olan, daha sonra Tekirdağ siyasetinde ciddi çalışmaları ile herkesin sevgisini kazanan Şerafetdin Terzi. Terzi’nin sahada ciddi bir karşılığı var. Kendi iç dünyalarında bunu kabul etmeseler de şimdinin suyun başında olanlar bu gerçeği görmezden geliyorlar. Terzi CHP’yi Tekirdağ’da tekrar toparlayacak, ağırlığı olan ve kimseyi kırmadan partiyi yeniden ayağa kaldıracak bir isim olarak önerebiliriz. Geçmişte de birlikte çalışma fırsatı bulduğum Terzi şimdinin yerel iktidarını neden bu kadar korkutur anlamış değilim. Eğer herkesin fikri gerçekten samimi ve partisi için ise Terzi’den başka bir isim şimdilik düşünülemez. Benim masumhane fikrim budur. Vakit kısa, herkes şapkasını önüne koyup 5 kere düşünüp bir kere karar verecek. Eminim ki, Çorlu İlçe Başkanı Yıldıray Arıcı, Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu da bu isme karşı çıkmayacaklardır. Bu güne kadar partisi için çalışan bir isim olan Şerafetdin Terzi bence çok ciddi bir şekilde düşünülmeli. Parti içi kavgalarınız yüzünden 12-0 tekrarınız olmayacak. Ancak ve ancak sınıf tekrarlarsınız benden söylemesi. Şimdi Tekirdağ için ve partisi için samimi olarak siyaset yaptığını söyleyenler el kaldırsın. Vizeler var.

Okunma Sayısı : 3656
Yapılan Yorumlar
 • 4. Uluslararası Rodosto Kupası başlıyor
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Türkiye Yelken Federasyonu ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü işbirliğinde bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Uluslararası Rodosto Kupası’nın programı belli oldu.
 • TREDAŞ AİLESİ TEKNOFEST’TE
  20-23 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne, TREDAŞ çalışanları da çocuklarıyla birlikte katıldı.
 • Metruk binalar ilaçlanıyor
  Kent içindeki metruk binalar hem görsel olarak kentin görüntüsünü bozuyor hem de fiziki anlamda tehlike arz ediyor. Bir türlü dokunulmayan bu metruk binalara ilaçlama çalışması yapıldı.
 • Başkan Aşure Günü’nde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Muharrem ayı münasebetiyle Marmaraereğlisi ilçesi Yeniçiftlik Mahallesinde düzenlenen Aşure Günü etkinliğine katıldı.
 • Kadın ressamlardan Eşkinat’a ziyaret
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Bisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Çalıştayı için Tekirdağ’a gelen ressamları makamında ağırladı.
 • Vali Yardımcısı Suat Yıldız’ın Veda Ziyareti
  2018/157 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığına ait 2018 yılı mülki idari amirleri atama kararnamesiyle Tekirdağ Vali Yardımcılığından Kocaeli Vali Yardımcılığına atanan Suat Yıldız,
 • Alzheimerlıların evden çıkması gerekiyor
  21 Eylül Dünya Alzheimer Günü.
 • Protokol, Şehit ve Gazi Aileleriyle Yemekte
  Hem Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan hem de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Valiliği tarafından Gaziler Günü dolayısıyla, şehit ve gazi aileleri için düzenlenen öğle yemeği programına katıldı.
 • İYİ Parti, TSO’yu ziyaret etti
  İYİ Parti Heyeti Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette gündeme dair gelişmeler konuşuldu.
 • Marmaraereğlisi 19 Eylül’ü unutmadı
  Marmaraereğlisi’nde 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı. Çelenk sunma töreni sonrası Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından verilen yemekte gaziler ve gazi aileleri, protokol üyeleri bir araya geldi.
 • Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi çok yakında
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
 • Akıllı tahta kolaylığı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kreşi ve Gündüz Bakımevi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına akıllı tahta ile başladı.
 • ULUSAL BASIN İLGİSİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Trakya Bağbozumu ve Ekoloji Festivali,
 • AHİLİK HAFTASI KUTLANIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ahilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen kutlama etkinliklerine katıldı.
 • Başarı dolu bir yıl olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay,
 • CHP Heyeti Tekirdağ İş Dünyası İle Bir Araya Geldi
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer,
 • Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’a Ziyaret
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’ı makamında ziyaret etti.
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2712
Dün : 7996
Toplam : 6941715

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri