CHP, tekirdağ, il başkanı

tekirdağ haberleri

CHP İL BAŞKANINI ARIYOR!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


CHP İL BAŞKANINI ARIYOR!

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı seçimi yaklaştıkça kılıçlar çekildi. Çekilen kılışlar kimin elinde, kim kimin kellesini almak istiyor hepsi bu yazıda…

 

 

Bilindiği gibi uzun ve yorucu ilçe kongreleri geçiren ve zaman zaman tansiyonun yükseldiği kongrelere şahitlik eden CHP bu kez de 7 Ocak 2018 tarihinde yapılacak olan il başkanlığı seçimine kilitlendi. Kilitlendi derken, kilidi açmak için ise iki tane genç belediye başkanı bu işin peşinden koşturuyor. Yakın geçmişte, hem de çok yakın geçmişte yaşananları sizlerle paylaşmak ve önerimizi sunmak isteriz. Bu yazımıza belki parti içinden birileri kızacak ama bu kadar karmaşa ve belirsizlik zarar verici boyuta gelebilir.

 

İSİM BULAMADILAR

Bu işin en başında koşturan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu. Tabi bu belediye başkanlarının ilçe başkanlarını da sayabiliriz. Diğer taraftan Milletvekili Emre Köprülü ile CHP Çorlu İlçe Başkanı Yıldıray Arıcı’da en ateşli il başkanı arayanlardan. Bu tarafta ise eşli il başkanı Şeref Çetin ve Büyükşehir Belediye Başkanı ‘zor’ da olsa bu toplantıların bazılarına katılıyorlar.

Mevcut İl Başkanı Recep Ökten ile devam etmeyeceklerini açıkça belirten ilçe başkanları ile geçtiğimiz günlerde bir toplantı gerçekleşti. Bu toplantıda Ökten’e tüm ilçe başkanları açıkça kendisi ile yola devam etmeyeceklerini söylediler. Burada ki çıkan tartışmada ise en ateşli konuşan Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu oldu. İlçe Başkanları ve bu iki belediye başkanı günlerdir il başkanlığı yapacak isimler üzerinde görüşmeler yapıyorlar.

 

SON TOPLANTI DA NE OLDU

Hayrabolu ve Çerkezköy Belediye Başkanı ile Milletvekili Emre Köprülü’nün iş birlikleri aylardır kent siyasetini n de gündeminde olan Milletvekili Faik Öztrak ve Büyükşehir Meclis Başkan Vekili Münür Karaevli için de farklı bir boyut kazandı. Çünkü ilçe başkanlarının neredeyse tamamına yakını Faik Öztrak olmadan bir siyaset yapmak istiyorlar. En azından bize gelen bilgi bu yönde. Ya da durum böyle anlaşılıyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarihi Beşevler’de ise bir toplantı daha yapıldı. Bu toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da davet edilerek görüşü alındı. Buradaki toplantı da CHP’den daha önce milletvekili olmuş, Erdoğan Kaplan’ın ismi geçti. Bu isme en şiddetli tepkiyi ise eski il başkanı şimdinin danışmanı Şeref Çetin verdi. Burada da il başkanlığı konusunda bir uzlaşı çıkmadı. Hatta bir ara Çorlu ve Süleymanpaşa ilçe başkanları bile bu konuda birbirleri ile restleştiler.

 

ŞERAFETDİN TERZİ SİZE NE YAPTI?

İl Başkanlığı konusunda bir türlü uzlaşı zemini bulamayan ve hiçbir isim üzerinde karara varamayan bu ekibin ise aklına hiç gelmeyen veya getirmek istemedikleri bir isim var. Yıllarca partiye emek vermiş, Ankara Yenimahalleyi Ak Parti’nin elinden alan ekibin başında olan, daha sonra Tekirdağ siyasetinde ciddi çalışmaları ile herkesin sevgisini kazanan Şerafetdin Terzi. Terzi’nin sahada ciddi bir karşılığı var. Kendi iç dünyalarında bunu kabul etmeseler de şimdinin suyun başında olanlar bu gerçeği görmezden geliyorlar. Terzi CHP’yi Tekirdağ’da tekrar toparlayacak, ağırlığı olan ve kimseyi kırmadan partiyi yeniden ayağa kaldıracak bir isim olarak önerebiliriz. Geçmişte de birlikte çalışma fırsatı bulduğum Terzi şimdinin yerel iktidarını neden bu kadar korkutur anlamış değilim. Eğer herkesin fikri gerçekten samimi ve partisi için ise Terzi’den başka bir isim şimdilik düşünülemez. Benim masumhane fikrim budur. Vakit kısa, herkes şapkasını önüne koyup 5 kere düşünüp bir kere karar verecek. Eminim ki, Çorlu İlçe Başkanı Yıldıray Arıcı, Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu da bu isme karşı çıkmayacaklardır. Bu güne kadar partisi için çalışan bir isim olan Şerafetdin Terzi bence çok ciddi bir şekilde düşünülmeli. Parti içi kavgalarınız yüzünden 12-0 tekrarınız olmayacak. Ancak ve ancak sınıf tekrarlarsınız benden söylemesi. Şimdi Tekirdağ için ve partisi için samimi olarak siyaset yaptığını söyleyenler el kaldırsın. Vizeler var.

Okunma Sayısı : 2655
Yapılan Yorumlar
 • TEKİRA'YA YENİ MARKALAR
  Trakya’nın en büyük AVM’si Tekira, 9 yıldır bölgeye değer katmaya ve yepyeni markaları ile büyümeye devam ediyor.
 • VALİ TEBRİK ETTİ
  Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Marmaraereğlisi Belediyespor bayan basketbol takımını tebrik etti.
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2451
Dün : 4049
Toplam : 6028472

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri