chp, tekirdağ, ilker, kadir

tekirdağ haberleri

CHP'DE BİRLİK GECESİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


CHP'DE BİRLİK GECESİ
 
 
 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı uzun bir aradan sonra parti içindeki birlik ve beraberliği daha sağlam zemine oturtabilmek için Değirmenaltı'nda özel bir restaurantta yemek düzenledi. Yemeğe Milletvekilleri, bazı belediye başkanları, eski il başkanları, eski ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Geceye damga vuran ise İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu'nun konuşması oldu.
 
Düzenlenen yemeğe CHP Milletvekili Emre Köprülü, Canan Yüceer, CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesi Meclis Başkanı Münür Karaevli, Chp İlçe Başkanları, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, CHP Kadın kolları Başkanı Fatma Ormancı, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Hasan Güvenç Erdoğan ve Partililer katıldı.
 
 
 
YAĞCIOĞLU SERT KONUŞTU
Düzenlediği Tanışma ve Dayanışma yemeği'nde konuşma yapan Chp İlçe Başkanı  İlker Yağcıoğlu, ''Tekirdağ'ın abisi, Tekirdağın amcası gibi politize olmayan CHPlileri korumayan, sosyal demokrat anlayışı korumayan bir genel yönetim anlayışının Süleymanpaşa örgütü olarak kesinlikle karşısında olduğumuzu herkes tarafından bilinmesini istiyoruz'' dedi.
Yağcıoğlu konuşmasında, "Safları sıklaştırmak için bu yemeği düzenledik. Ülkemizin içerisinde bulunduğu durum bizleri endişelendirmesi gereken bir durumdur. Ülkemiz zor günlerden geçiyor ve bu duruma dur diyecek tek güç CHP'dir. Güçlü Türkiye için Güçlü CHP.  Bizler örgütler olarak yerel yönetimden destek bekliyoruz. Bu beklenti maddi değil manevi bir beklentidir. Onların bize omuz vermesini istiyoruz. Yanımızda mücadele etmelerini istiyoruz. Tekirdağ'ın abisi, Tekirdağın amcası gibi CHPlileri korumayan, sosyal demokrat anlayışı korumayan bir yerel yönetim anlayışını  Süleymanpaşa örgütü olarak   kesinlikle karşısında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz" diye konuştu.
 
 

O KOLTUK ÖRGÜTÜN MAKAMI
CHP İlçe Bakanı İlker Yağcıoğlu sert sözlerine ara vermeden devam etti.
"İlçe yönetimiyle oldukça uyumlu şekilde çalışmaya başladık. Bizim Üstümüze düşen görevi layığıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Bizimde yerel yönetimde eksiklikleri olabilir ama önemli olan yürekli adım atmaktır. Bu güzel akşamda desteğini bizden esirgemeyen belediye başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Parti içi kongerede ayağıma çizmeleri giydim. Kongre geçtikten sonra çizmeyi çıkardım çorabı giydim gibi bu yaklaşımların doğru olmadığını, saflarımızı sıklaştırmaya  katkı koymayacağını bir kez daha belirtmek isterim. Amacımız birlik ve beraber olmaktır.  Bu makamların sahibi örgüttür. Ev sahibine kızan  evsiz kalır. Bu duygu ve düşüncelerle birlik olmak amacıyla  egolarımızın en kısa sürede terk edilmesi umuduyla sizleri selamlıyorum" diye konuştu.
 
Yağcıolu gelen herkese teşekkür etti. Daha sonra yönetimden geçen eski il ve ,ilçe başkanlarına plaket takdim edildi. 
İlker Yağcıoğlu'nun konuşmasında hedef tahtasına koyduğu Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, yemeğe geldikten kısa bir süre sonra salonu terk etti. Albayrak'ın yakınlarından alınan bilgiye göre kendisi ile 'yeteri kadar' ilgilenilmediği gerekçesiyle yemeği terk ettiği iddia ediliyor. Diğer taraftan ise Yağcıoğlu'nun kendisini kapıda karşıladığı biliniyor.
 
 
 
 
 
Okunma Sayısı : 3468
Yapılan Yorumlar
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2571
Dün : 5754
Toplam : 7427867

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri