çevre, süleymanpaşa, ekrem eşkinat

tekirdağ haberleri

ÇEVRECİ KOMŞU KART

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ÇEVRECİ KOMŞU KART

 

 

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat devrim yaratacak geri dönüşüm projesinin duyurusunu 145 çevre gönüllüsü öğrenci ile birlikte yaptı.

 

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Ebru Naim Fen Lisesi ve Bilgi Koleji işbirliğinde Atatürk Ormanında çöp toplama etkinliği gerçekleştirdi. Ebru Naim Fen Lisesi’nden 120, Bilgi Koleji’nden de 25 öğrenci olmak üzere toplam 145 öğrencinin katıldığı etkinlikte eldivenlerini ve çöp poşetlerini alan öğrenciler Atatürk Ormanından yaklaşık 2 saat içinde 500 kg çöp topladılar. Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan ikramlarla eğlenceli bir hale dönen etkinliğe Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat da dahil olurken öğrencilerle konuşarak çevre temizliği ve çevre bilinci oluşturma konularında öğrencilerin fikirlerini aldı.


Etkinlik sonunda açıklamalarda bulunan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Bugün Süleymanpaşa’nın gençleri bizim çevre birimimiz ile birlikte önemli bir etkinlik gerçekleştirdiler. Atatürk Ormanının temizlenmesini sağladılar. Önemli de bir iş yaptılar. Çocuklarımız çöp poşetlerinin içine duyarlı olmayan vatandaşlarımızın attıkları çöpleri toplayarak çevreyi tertemiz hale getirdiler. Aslında piknik yapmak, doğadan yararlanmak bizim en doğal hakkımız. Ama bu yararlanımdan sonra çöplerimizi bir poşete koyup en azından bir noktada biriktirmemiz ve bizden sonra gelip bu alanı kullanacak olanlara temiz bir çevre bırakmamız gerekiyor.” dedi.

 

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin önümüzdeki günlerde uygulamaya koyacağı geri dönüşüm projesi hakkında da bilgi veren Eşkinat; “Önümüzde ki günlerde önemli bir projeye başlıyoruz. Çevreci Komşu Kart Projesi Süleymanpaşa Belediyesinin önümüzde ki süreçte ki temel projelerinden bir tanesi. Bu çöpleri evde, kaynağında ayrıştırmayı sağlayan bir yöntem. Ocak ayından itibaren biz bunun lansmanına başlayacağız. Her haneye, o hanede ki annemize bir kart tanımlayacağız ve o kartla beraber bu projeyi anlatacağız. O tanıtım aşaması tamamlandıktan sonra çöplerimizi evde ayrıştırıp bizim toplama günümüze kadar biriktireceğiz. Belediyemizin ekipleri gelecek bunları tartacak bu kartlara puanları yükleyecek. Hem kaynağında ayrıştırmayı hep beraber sağlamış olacağız, hem de kartlarımızda biriken puanlar ile alışveriş yapma imkanı ve aile bütçesine katkı sunmayı sağlayacağız. Ön gördüğümüz bu projeyi son derece önemsiyoruz. Çevre bugün olduğu gibi yarında bize lazım. Çocuklarımıza lazım, torunlarımıza lazım. Bundan sonra ki nesillere lazım. Bu bölgede özellikle sanayi atıklarının Ergene’ye, Ergene’den Marmara denizine atılmaması lazım, çöpü çöp diye değil, bir katma değer olarak görmek lazım. Bu bilinçlendirme çalışmaları ile beraber. Tekirdağ’ın kalbi Süleymanpaşa’da önemli bir projeye imza atacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

 

Yaklaşık 2 saat süren etkinlik başkan Eşkinat’ın öğrencilere teşekkür belgesi vermesi ile sona erdi.

 

 


Okunma Sayısı : 366
Yapılan Yorumlar
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
 • ENGELSİZ PARK
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşların takdirini kazanırken yarattığı yeni oyun alanları ile de dikkat çekiyor.
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1979
Dün : 6637
Toplam : 7267050

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri