tekirdağ haberleri, birlik, siyaset, politika

tekirdağ haberleri

BİRLİKTE OLMAK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BİRLİKTE OLMAK

 

Tekirdağ’da ciddi bir sorun var. Biz birlikte olamıyoruz. Bir arada kent için çaba gösteremiyoruz. Herkesin çabası kişisel ve kendine göre doğru. Ama doğru bir tane ve bu doğrunun etrafında herkesin bir arada olması şart. Aksi takdirde Tekirdağ’a arzu edilen yatırımlar ciddi derecede gecikmeli gelecek.

 

Son yıllardaki siyasi ayrışmadan ne yazık ki Tekirdağ’da nasibini aldı. Ciddi derecede bir kutuplaşmayı görebiliyorum. Bununla birlikte aynı partiye mensup siyasilerin de birbirleri ile ciddi derecede fikir ayrılıkları olduğu analizi gözümüzden kaçmıyor.

 

Şimdi diyeceksiniz ki bu yazı ne anlama geliyor? Bu yazı şehrimizin her geçen gün hak ettiği yatırımları alamaması anlamına geliyor. Bu yazı kentte yaşayan insanların hak ettikleri değeri bulamaması anlamına geliyor. Bu yazı iyice ayrıştığımıza dikkat çekmek anlamına geliyor.

 

Sahi biz neden bir arada olamıyoruz. Neden başkasının fikirlerine saygı duyamıyoruz. Neden sabırsız ve tahammülsüz olduk. Hiç kimse akşam başını yastığa koyduğunda bunu düşünüyor mu? Düşünmüyoruz. Düşünenler de eminim kendini değil başkalarını sorguluyordur. Bana sorarsanız öncelikle ciddi derecede kendimizi sorgulamamız gerekiyor. Kendimizi sorguladığımızda ise karşımızdakine daha çok sabır ve hoşgörü gösterebileceğimize eminim.

 

Bakın bir sahil projesi, bir Uçmakdere projesi, bir şehir hastanesi, yaşam alanları, gençler için semt sahaları, kültür merkezleri, raylı sistem, deniz ulaşımı daha bir sürü sayabiliriz. Bunları yapmak için ne yerel yönetim tek başına tam anlamıyla bir şey yapabilir, ne de hükümet arzu edilen yatırımı getirmekte acele eder. Burada bir arada olmak için çaba göstermeliyiz. Ama samimi ve dürüst olarak. Gelecekteki siyasi kavgaları bir kenara bırakarak, içten ve karşımızdakine gülümsememizi göstererek yapmalıyız. Bir arada olmak emin olun çok iyi olacaktır.

 

Bir arada olursak, yani siyasiler farklı söylemleri bir kenara bırakır Tekirdağ için ciddi ve samimi bir şekilde bir araya gelirse, bu kentin STK’ları da harekete geçir. Herkes elini taşın altına koyar ve emin olun kent hak ettiği değeri kazanır. Ama biz birisi popüler olacak diye hiçbir şeye destek vermiyoruz. Çünkü kıskanıyoruz. Evet evet kendimize itiraf edemediğimiz o duyguyu hiç tereddütsüz gösterebiliyoruz. Kıskanç davranıyoruz. Kimsenin ismi popüler olsun istemiyoruz. Durum böyle olunca kaybeden Tekirdağ oluyor. Yıllarca köy ya da kasaba gibi olan kenti gerçek kimliğine ulaştırmak adına hiçbir şey yapmıyoruz. Yaptırmıyoruz. Bu nedenle kentte yaşayan yaklaşık bir milyon kişi de bu kaotik ortamda kendine bir çizgi bulmaya çabalıyor.

 

Yerel yönetimleri eksikleri olmasının yanı sıra başarılı buluyorum. Alt yapı üst yapı bir tarafa özellikle insana dokunan hizmetlerin ön plana çıktığı bir yıl geçiriyoruz. Toplumsal birlikteliğin önemsendiği çalışmaları görmek mümkün. Daha iyisi olur mu? Tabi ki olur, önemli olan yapılan çalışmalara iştirak edebilmek. Hangi parti olursa olsun milletvekillerini de bu çalışmaların içinde tam kadro görmek en büyük arzumuz. Gönül ister ki, 6 milletvekilimizi çarşının göbeğinde el ele kol kola yürüsün ve vatandaşların derdini dinlesin. Birbirlerini suçlamadan, birbirlerine yardımcı olarak. Ama bu cesareti gösterebileceklerini sanmıyorum. Çünkü her biri ayrı ayrı birbirlerini suçlamanın daha kolay olduğu bir siyasi söylemi seçmişlerdir. Herkesin vardır bir kusuru ancak el ele tutuşabiliyor musunuz ben ona bakıyorum. Bunu başarırsanız Tekirdağ kazanacaktır. Mustafa Yel ve Faik Öztrak’dan buna öncülük etmesini istiyorum. Herkes sandıkta gönlündeki aslana göre oy veriyor. Siz bir arada insanları kucaklayın ki insanlar da sizi kucaklasın. Yoksa önümüzdeki seçimde kucaklamadan öpecekler haberiniz olsun. 

Okunma Sayısı : 794
Yapılan Yorumlar
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
 • Son 68 bin metrekare
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda sürdürülen yol yapım ve bakım çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 2 milyon metrekarelik yol çalışması tamamlandı.
 • Kurumsal Mükemmellik toplantıları
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Mükemmellik konulu toplantılar kapsamında, Dış Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 • Şarköy de Aşure Günü’nü unutmadı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Cem Vakfı Şarköy Şubesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü Etkinliği düzenlendi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5312
Dün : 5113
Toplam : 7090712

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri