tekirdağ haberleri, birlik, siyaset, politika

tekirdağ haberleri

BİRLİKTE OLMAK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BİRLİKTE OLMAK

 

Tekirdağ’da ciddi bir sorun var. Biz birlikte olamıyoruz. Bir arada kent için çaba gösteremiyoruz. Herkesin çabası kişisel ve kendine göre doğru. Ama doğru bir tane ve bu doğrunun etrafında herkesin bir arada olması şart. Aksi takdirde Tekirdağ’a arzu edilen yatırımlar ciddi derecede gecikmeli gelecek.

 

Son yıllardaki siyasi ayrışmadan ne yazık ki Tekirdağ’da nasibini aldı. Ciddi derecede bir kutuplaşmayı görebiliyorum. Bununla birlikte aynı partiye mensup siyasilerin de birbirleri ile ciddi derecede fikir ayrılıkları olduğu analizi gözümüzden kaçmıyor.

 

Şimdi diyeceksiniz ki bu yazı ne anlama geliyor? Bu yazı şehrimizin her geçen gün hak ettiği yatırımları alamaması anlamına geliyor. Bu yazı kentte yaşayan insanların hak ettikleri değeri bulamaması anlamına geliyor. Bu yazı iyice ayrıştığımıza dikkat çekmek anlamına geliyor.

 

Sahi biz neden bir arada olamıyoruz. Neden başkasının fikirlerine saygı duyamıyoruz. Neden sabırsız ve tahammülsüz olduk. Hiç kimse akşam başını yastığa koyduğunda bunu düşünüyor mu? Düşünmüyoruz. Düşünenler de eminim kendini değil başkalarını sorguluyordur. Bana sorarsanız öncelikle ciddi derecede kendimizi sorgulamamız gerekiyor. Kendimizi sorguladığımızda ise karşımızdakine daha çok sabır ve hoşgörü gösterebileceğimize eminim.

 

Bakın bir sahil projesi, bir Uçmakdere projesi, bir şehir hastanesi, yaşam alanları, gençler için semt sahaları, kültür merkezleri, raylı sistem, deniz ulaşımı daha bir sürü sayabiliriz. Bunları yapmak için ne yerel yönetim tek başına tam anlamıyla bir şey yapabilir, ne de hükümet arzu edilen yatırımı getirmekte acele eder. Burada bir arada olmak için çaba göstermeliyiz. Ama samimi ve dürüst olarak. Gelecekteki siyasi kavgaları bir kenara bırakarak, içten ve karşımızdakine gülümsememizi göstererek yapmalıyız. Bir arada olmak emin olun çok iyi olacaktır.

 

Bir arada olursak, yani siyasiler farklı söylemleri bir kenara bırakır Tekirdağ için ciddi ve samimi bir şekilde bir araya gelirse, bu kentin STK’ları da harekete geçir. Herkes elini taşın altına koyar ve emin olun kent hak ettiği değeri kazanır. Ama biz birisi popüler olacak diye hiçbir şeye destek vermiyoruz. Çünkü kıskanıyoruz. Evet evet kendimize itiraf edemediğimiz o duyguyu hiç tereddütsüz gösterebiliyoruz. Kıskanç davranıyoruz. Kimsenin ismi popüler olsun istemiyoruz. Durum böyle olunca kaybeden Tekirdağ oluyor. Yıllarca köy ya da kasaba gibi olan kenti gerçek kimliğine ulaştırmak adına hiçbir şey yapmıyoruz. Yaptırmıyoruz. Bu nedenle kentte yaşayan yaklaşık bir milyon kişi de bu kaotik ortamda kendine bir çizgi bulmaya çabalıyor.

 

Yerel yönetimleri eksikleri olmasının yanı sıra başarılı buluyorum. Alt yapı üst yapı bir tarafa özellikle insana dokunan hizmetlerin ön plana çıktığı bir yıl geçiriyoruz. Toplumsal birlikteliğin önemsendiği çalışmaları görmek mümkün. Daha iyisi olur mu? Tabi ki olur, önemli olan yapılan çalışmalara iştirak edebilmek. Hangi parti olursa olsun milletvekillerini de bu çalışmaların içinde tam kadro görmek en büyük arzumuz. Gönül ister ki, 6 milletvekilimizi çarşının göbeğinde el ele kol kola yürüsün ve vatandaşların derdini dinlesin. Birbirlerini suçlamadan, birbirlerine yardımcı olarak. Ama bu cesareti gösterebileceklerini sanmıyorum. Çünkü her biri ayrı ayrı birbirlerini suçlamanın daha kolay olduğu bir siyasi söylemi seçmişlerdir. Herkesin vardır bir kusuru ancak el ele tutuşabiliyor musunuz ben ona bakıyorum. Bunu başarırsanız Tekirdağ kazanacaktır. Mustafa Yel ve Faik Öztrak’dan buna öncülük etmesini istiyorum. Herkes sandıkta gönlündeki aslana göre oy veriyor. Siz bir arada insanları kucaklayın ki insanlar da sizi kucaklasın. Yoksa önümüzdeki seçimde kucaklamadan öpecekler haberiniz olsun. 

Okunma Sayısı : 488
Yapılan Yorumlar
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
 • Eşek sütü kansere iyi geliyor mu?
  Acıbadem Kayseri Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay, hem kanserden korunmak isteyenler, hem de kanser tedavisi görenler için doğru beslenmenin önemini vurguladı. Doğru beslenmenin, kanser açısından iki öneme sahip olduğunu kaydeden Urvay, ''Birincisi hastalıktan korunmak için, diğeri ise hastalıkla mücadelede'' dedi.
 • ERKEKLERE AĞRI KESİCİ UYARISI
  Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, yüksek dozda ve sık ağrı kesici
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2695
Dün : 7703
Toplam : 5935459

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri