tekirdağ haberleri, birlik, siyaset, politika

tekirdağ haberleri

BİRLİKTE OLMAK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BİRLİKTE OLMAK

 

Tekirdağ’da ciddi bir sorun var. Biz birlikte olamıyoruz. Bir arada kent için çaba gösteremiyoruz. Herkesin çabası kişisel ve kendine göre doğru. Ama doğru bir tane ve bu doğrunun etrafında herkesin bir arada olması şart. Aksi takdirde Tekirdağ’a arzu edilen yatırımlar ciddi derecede gecikmeli gelecek.

 

Son yıllardaki siyasi ayrışmadan ne yazık ki Tekirdağ’da nasibini aldı. Ciddi derecede bir kutuplaşmayı görebiliyorum. Bununla birlikte aynı partiye mensup siyasilerin de birbirleri ile ciddi derecede fikir ayrılıkları olduğu analizi gözümüzden kaçmıyor.

 

Şimdi diyeceksiniz ki bu yazı ne anlama geliyor? Bu yazı şehrimizin her geçen gün hak ettiği yatırımları alamaması anlamına geliyor. Bu yazı kentte yaşayan insanların hak ettikleri değeri bulamaması anlamına geliyor. Bu yazı iyice ayrıştığımıza dikkat çekmek anlamına geliyor.

 

Sahi biz neden bir arada olamıyoruz. Neden başkasının fikirlerine saygı duyamıyoruz. Neden sabırsız ve tahammülsüz olduk. Hiç kimse akşam başını yastığa koyduğunda bunu düşünüyor mu? Düşünmüyoruz. Düşünenler de eminim kendini değil başkalarını sorguluyordur. Bana sorarsanız öncelikle ciddi derecede kendimizi sorgulamamız gerekiyor. Kendimizi sorguladığımızda ise karşımızdakine daha çok sabır ve hoşgörü gösterebileceğimize eminim.

 

Bakın bir sahil projesi, bir Uçmakdere projesi, bir şehir hastanesi, yaşam alanları, gençler için semt sahaları, kültür merkezleri, raylı sistem, deniz ulaşımı daha bir sürü sayabiliriz. Bunları yapmak için ne yerel yönetim tek başına tam anlamıyla bir şey yapabilir, ne de hükümet arzu edilen yatırımı getirmekte acele eder. Burada bir arada olmak için çaba göstermeliyiz. Ama samimi ve dürüst olarak. Gelecekteki siyasi kavgaları bir kenara bırakarak, içten ve karşımızdakine gülümsememizi göstererek yapmalıyız. Bir arada olmak emin olun çok iyi olacaktır.

 

Bir arada olursak, yani siyasiler farklı söylemleri bir kenara bırakır Tekirdağ için ciddi ve samimi bir şekilde bir araya gelirse, bu kentin STK’ları da harekete geçir. Herkes elini taşın altına koyar ve emin olun kent hak ettiği değeri kazanır. Ama biz birisi popüler olacak diye hiçbir şeye destek vermiyoruz. Çünkü kıskanıyoruz. Evet evet kendimize itiraf edemediğimiz o duyguyu hiç tereddütsüz gösterebiliyoruz. Kıskanç davranıyoruz. Kimsenin ismi popüler olsun istemiyoruz. Durum böyle olunca kaybeden Tekirdağ oluyor. Yıllarca köy ya da kasaba gibi olan kenti gerçek kimliğine ulaştırmak adına hiçbir şey yapmıyoruz. Yaptırmıyoruz. Bu nedenle kentte yaşayan yaklaşık bir milyon kişi de bu kaotik ortamda kendine bir çizgi bulmaya çabalıyor.

 

Yerel yönetimleri eksikleri olmasının yanı sıra başarılı buluyorum. Alt yapı üst yapı bir tarafa özellikle insana dokunan hizmetlerin ön plana çıktığı bir yıl geçiriyoruz. Toplumsal birlikteliğin önemsendiği çalışmaları görmek mümkün. Daha iyisi olur mu? Tabi ki olur, önemli olan yapılan çalışmalara iştirak edebilmek. Hangi parti olursa olsun milletvekillerini de bu çalışmaların içinde tam kadro görmek en büyük arzumuz. Gönül ister ki, 6 milletvekilimizi çarşının göbeğinde el ele kol kola yürüsün ve vatandaşların derdini dinlesin. Birbirlerini suçlamadan, birbirlerine yardımcı olarak. Ama bu cesareti gösterebileceklerini sanmıyorum. Çünkü her biri ayrı ayrı birbirlerini suçlamanın daha kolay olduğu bir siyasi söylemi seçmişlerdir. Herkesin vardır bir kusuru ancak el ele tutuşabiliyor musunuz ben ona bakıyorum. Bunu başarırsanız Tekirdağ kazanacaktır. Mustafa Yel ve Faik Öztrak’dan buna öncülük etmesini istiyorum. Herkes sandıkta gönlündeki aslana göre oy veriyor. Siz bir arada insanları kucaklayın ki insanlar da sizi kucaklasın. Yoksa önümüzdeki seçimde kucaklamadan öpecekler haberiniz olsun. 

Okunma Sayısı : 896
Yapılan Yorumlar
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2549
Dün : 6341
Toplam : 7654228

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri