tekirdağ haberleri, birlik, siyaset, politika

tekirdağ haberleri

BİRLİKTE OLMAK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BİRLİKTE OLMAK

 

Tekirdağ’da ciddi bir sorun var. Biz birlikte olamıyoruz. Bir arada kent için çaba gösteremiyoruz. Herkesin çabası kişisel ve kendine göre doğru. Ama doğru bir tane ve bu doğrunun etrafında herkesin bir arada olması şart. Aksi takdirde Tekirdağ’a arzu edilen yatırımlar ciddi derecede gecikmeli gelecek.

 

Son yıllardaki siyasi ayrışmadan ne yazık ki Tekirdağ’da nasibini aldı. Ciddi derecede bir kutuplaşmayı görebiliyorum. Bununla birlikte aynı partiye mensup siyasilerin de birbirleri ile ciddi derecede fikir ayrılıkları olduğu analizi gözümüzden kaçmıyor.

 

Şimdi diyeceksiniz ki bu yazı ne anlama geliyor? Bu yazı şehrimizin her geçen gün hak ettiği yatırımları alamaması anlamına geliyor. Bu yazı kentte yaşayan insanların hak ettikleri değeri bulamaması anlamına geliyor. Bu yazı iyice ayrıştığımıza dikkat çekmek anlamına geliyor.

 

Sahi biz neden bir arada olamıyoruz. Neden başkasının fikirlerine saygı duyamıyoruz. Neden sabırsız ve tahammülsüz olduk. Hiç kimse akşam başını yastığa koyduğunda bunu düşünüyor mu? Düşünmüyoruz. Düşünenler de eminim kendini değil başkalarını sorguluyordur. Bana sorarsanız öncelikle ciddi derecede kendimizi sorgulamamız gerekiyor. Kendimizi sorguladığımızda ise karşımızdakine daha çok sabır ve hoşgörü gösterebileceğimize eminim.

 

Bakın bir sahil projesi, bir Uçmakdere projesi, bir şehir hastanesi, yaşam alanları, gençler için semt sahaları, kültür merkezleri, raylı sistem, deniz ulaşımı daha bir sürü sayabiliriz. Bunları yapmak için ne yerel yönetim tek başına tam anlamıyla bir şey yapabilir, ne de hükümet arzu edilen yatırımı getirmekte acele eder. Burada bir arada olmak için çaba göstermeliyiz. Ama samimi ve dürüst olarak. Gelecekteki siyasi kavgaları bir kenara bırakarak, içten ve karşımızdakine gülümsememizi göstererek yapmalıyız. Bir arada olmak emin olun çok iyi olacaktır.

 

Bir arada olursak, yani siyasiler farklı söylemleri bir kenara bırakır Tekirdağ için ciddi ve samimi bir şekilde bir araya gelirse, bu kentin STK’ları da harekete geçir. Herkes elini taşın altına koyar ve emin olun kent hak ettiği değeri kazanır. Ama biz birisi popüler olacak diye hiçbir şeye destek vermiyoruz. Çünkü kıskanıyoruz. Evet evet kendimize itiraf edemediğimiz o duyguyu hiç tereddütsüz gösterebiliyoruz. Kıskanç davranıyoruz. Kimsenin ismi popüler olsun istemiyoruz. Durum böyle olunca kaybeden Tekirdağ oluyor. Yıllarca köy ya da kasaba gibi olan kenti gerçek kimliğine ulaştırmak adına hiçbir şey yapmıyoruz. Yaptırmıyoruz. Bu nedenle kentte yaşayan yaklaşık bir milyon kişi de bu kaotik ortamda kendine bir çizgi bulmaya çabalıyor.

 

Yerel yönetimleri eksikleri olmasının yanı sıra başarılı buluyorum. Alt yapı üst yapı bir tarafa özellikle insana dokunan hizmetlerin ön plana çıktığı bir yıl geçiriyoruz. Toplumsal birlikteliğin önemsendiği çalışmaları görmek mümkün. Daha iyisi olur mu? Tabi ki olur, önemli olan yapılan çalışmalara iştirak edebilmek. Hangi parti olursa olsun milletvekillerini de bu çalışmaların içinde tam kadro görmek en büyük arzumuz. Gönül ister ki, 6 milletvekilimizi çarşının göbeğinde el ele kol kola yürüsün ve vatandaşların derdini dinlesin. Birbirlerini suçlamadan, birbirlerine yardımcı olarak. Ama bu cesareti gösterebileceklerini sanmıyorum. Çünkü her biri ayrı ayrı birbirlerini suçlamanın daha kolay olduğu bir siyasi söylemi seçmişlerdir. Herkesin vardır bir kusuru ancak el ele tutuşabiliyor musunuz ben ona bakıyorum. Bunu başarırsanız Tekirdağ kazanacaktır. Mustafa Yel ve Faik Öztrak’dan buna öncülük etmesini istiyorum. Herkes sandıkta gönlündeki aslana göre oy veriyor. Siz bir arada insanları kucaklayın ki insanlar da sizi kucaklasın. Yoksa önümüzdeki seçimde kucaklamadan öpecekler haberiniz olsun. 

Okunma Sayısı : 730
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1312
Dün : 3980
Toplam : 6776165

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri